Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 62 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 60 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bu sefer Schengen hakkında

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

e sende ezeri vatandasligi al faydalan iste
    turkiyeye kolay kolay vermezler
    S-pectacular

**Newyork-boston-massachusetts-philedelphia-atlantic city-new jersey-washington**

--------------------------------------------
    did you start to feel it!!! by@S-pectacular

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Lightbulb

Alıntı sefaketen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fransa kolay dediler,oraya başvur dediler ,bir bildikleri var dedim dinledim ordan başvurdum ama sağolsun Türk Vize görevlisi bayanımız fazlasıyla canıma okudu,sabrımı zorladı.

Her vize'de sanırım aynı şey söz konusu,ekonomik gücün.Bana göre shengen vizesi almak J1 almaktan daha zor.J1 vizesinde okul gerçekten büyük pay sahibi fakat shengende mali durumun daha önemli.

Tabiki vize görüşmesini yapan insanların sizleri çileden çıkartan sorularına katlanıyorsunuz.

-Neden Fransaya gidiyorsun ?
    -Neden Paris ozaman ?
    -Kaç gün Kalıyordun ? (önündeki kağıtlarda herşey mevcut)
    -Neden 7 gün kalıyorsun?
    -Hangi şehirleri geziceksin?
    -Sadece Pariste 7 gün ne yapıcaksın?Nereleri geziceksin?
    -Tek mi gidiyorsun?
    -Tek başına 7 gün sıkılmıycakmısın? !!!!
    -1 2 günlük fırsatın olsa başka ülkeri gezmek istermiydin.

Bu sorular o görüşme esnasında gerçekten sizi çok rahatsız ediyor, Fakat sistem sağolsun, ne kadar abuk subuk soru sorarsa sorsun, bi cevap veriyoruz.

Ben "7gün ne yapıcaksın tek başına" sorusundan sonra çuvalladığımı hissettim artık, sanırım olumsuz sonuçlancak dedim.Daha sonra amerika vizesini sorunca, hemen şöyle dedim tabikide " amerikada 3 ay boyunca sıkılmadıysam sanırım Pariste 7 gün sıkılmam" =P

Tabi 3 aylık başvuruya 25 günlük , tek giriş çıkışlı vize verdiği için kendisini her pasaportuma bakışımda saygıyla anıyorum
    Bu senin denediğin uygulama iyimiş.Fakat şunu anlamadım. Sen 1 hafta Pariste hotel rezervasyonu yaptırmışsın fakat 3 aylık başvuru yapmışsın.(Gerçi sende 25 günlük vize vermiş.)

Mülakat sırasında 3 ay boyunca Fransadamı kalıcam dedin yoksa diğer ülkelerede geçiş yapıcam mı dedin?
    Turistik gezi olarak 1 haftalık rezervasyonun varsa 1 haftadan fazla vizeyi nasıl veriyor?
    Schengen vizesinde turistik başvuruda gidiş dönüş uçak bileti ve kalacağın gün kadar otel rezervasyonunu yaptırmak gerekiyor diye biliyorum.Dönüş biletinide aldınmı sen?

Birde Fransadan Davetiyen varmıydı?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Bende Eylül ayı içinde Almanya'ya gitmek için 2 aylık schengen vizesi başvurusu yaptım.Fakat red aldım.Halbuki bütün evraklarım tamdı ve Almanyadaki teyzemden davetiyemde vardı.Almanyadan vize almak çok zor.Direkt başvuranlara Almanyaya gidipte kalıcak gözüyle bakıyorlar. Yaptığım tüm masraflar boşa gitti.Ayrıca manevi olarakta beni yıprattı... Altüstü bir vize alımının bukadar zor olduğunu bilmiyordum.Dünyanın evrağını istiyolar. yok hesap cüzdanı,tapu , .... diye uzayıp gidiyo liste.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

sıra bende inşallah bende erasmu ile gidecem bende alabilirm önümzğdeki amanalrda ama nasıl bir süreç beni bekliyor bilgim yok

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Sengen vizesini bende düşünüyorum inaşllah halledebilirim Amsterdam dönüşünü ...
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Profesyonel Watçı fatih26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    18

ben de schengen vizesine turistik amaçlı olarak Avusturya'ya başvurdum.Bu cuma randevum var.belgeleri toparlamakla uğraşıyorum:Bordrolu çalışan olduğum ve öğrenci olduğum için baya belge istediler benden

1. [ ] Müracaat şahsen yapılmalıdır.
    2. [ ] İmzalanmış, SCHENGEN başvuru formu (Form1)
    3. [ ] 2 adet yeni çekilmiş biometrik vesikalık fotoğraf
    4. [ ] En az 6 ay geçerli olan imzalanmış pasaport.
    5. [ ] Pasaportun 2., 3., 60., geçerlilik süresi gösteren sayfa ve Vizeler sayfalarının fotokopileri
    6. [ ] Avusturya daki konaklama şeklinin belgelenmesi gerekmektedir.(Otel rezv. gibi)
    7. [ ] Avusturya ya seyahat vasıta belgesinin aslı ve fotokopisi (Gidiş - dönüş uçak rezervasyonu)
    8. [ ] Seyahat ve sağlık sigortası poliçesi aslı. Poliçe vize onaylandıktan sonra sunulmalıdır.
    9. [ ] Emniyetten, eski pasaport bilgilerini içeren / eski pasaportunuz olmadığına dair Pasaport protokolü
    10. [ ] Son 6 aya ait banka hesap özeti, tapu, araç ruhsatı ve malvarlığı belgeleri aslı ve fotokopisi.
    11. [ ] 3 haftadan eski olmayan Vukatlı Nüfüs Kayıt Örneği aslı ve fotokopisi, Tercümesi ve Noter tasdikli
    12. [ ] 6 aydan eski olmayan Faaliyet belgesi aslı ve fotokopisi.
    13. [ ] SSK işe giriş bilgirgesi aslı ve fotokopisi.
    14. [ ] İşverenden alınmış, seyahati süresince çalişma ve izin onay belgesi aslı ve fotokopisi.
    15. [ ] İmza sirküleri fotokopisi
    16. [ ] SSK hizmet dökümü fotokopisi.
    17. [ ] Vergi Levhasının ön ve arka sayfasının fotokopisi.
    18. [ ] Ticaret odası sicil kaydı sureti aslı.
    19. [ ] Son üç ayın maaş bordrosu aslı ve fotokopisi.
    20. [ ] Yeni tarihli Öğrenci belgesi aslı.
    21. [ ] Eğitim döneminde yapılacak seyahatler için, Yeni tarihli Okul İzin belgesi aslı
    22. [ ] 60 Euro Vize İşlem Ücreti, randevudan 3 iş günü önce, başvuru sahibi adına İş Bankasına yatırılmalı.
    23. [ ] ÖNEMLİ: Belirtilen evraklar dışındakilerin TERCÜMESİ gerekmemektedir...!!!

Uyarı :
    Lütfen randevu saatinizden 20 dakika önce vize bölümünün kapısında olunuz.
    Elciliğe sadece başvuru sahibi giriş yapabilir, bu nedenden dolayı lütfen yanınızda refakatcı getirmeyiniz. Başvuruya gelirken lütfen başvuru için gerekli tüm evrakları getiriniz. Başvuru esnasında evraklarınızdan Ankara bölgesinde ikamet etmediğiniz tespit edilir ise başvuruda bulunamazsınız, ikamet ilinze ait Konsolosluğa yönlendirilirsiniz.
    Size belirttiğimiz başvuru evrakları Ankara Avusturya Büyükelciliği tarafından istenilen genel başvuru evraklarıdır. Elcilikteki vize görevlisi sizden herzaman ek evrak isteme hakkına sahibtir. Cep telefonları, büyük cantalar, Laptop vize bölümüne kabul edilemez ve başvuru esnasında oraya bırakılamaz.

Vize ücretlerinin bankaya yatırılması gerekmektedirr. Aksi takdirde başvurular geri çevrilecektir.

Vize Ücreti, İş Bankası şb'lerinden, Avusturya Vize Ücreti olarak yatırılmalıdır.
    En az 3 iş günü önce yatırılmış olmalıdır.
    Vize ücret dekontu mutlaka, başvuru sahibinin adına yatırılmış olmalıdır.

D vizesi oturum müsadesi ilk başvurularda Randevudan 3 iş günü önce İş Bankasına , Reşit olmayanlardan 50 Euro, Reşit olanlardan 80 Euro BAŞVURU ÜCRETİ yatırılması gerekmektedir.
    Nakit olarak elden tahsilatlar KESİNLİKLE kabul edilmeyecektir.

HESAP NO: 3465769 EURO HESABI

Not: Yukarıdaki bilgileri www.iks.com adresinden teyit edebilirsiniz.

Saygılarımızla,
    Avusturya Büyükelçiliği/Başkonsolosluğu Vize Bilgi ve Randevu Servisi

uzun bir aradan sonra foruma yazdığım ilk mesaj
    2007 WAT DESTIN,FLORIDA CANKURTARAN KEN ŞİMDİ 8 YIL ARADAN SONRA 2015 AĞUSTOS TA TURIST OLARAK 11 GÜN DOĞU AMERIKADA.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

bu da İspanya Erasmus Ögrenim vizesi için istenenler.2 haftaya kadar bende girceğim bakalım inş. verirler shengenimi
    İspanya için Hesapta para olması en büyük etken vize alımı için.

ÖĞRENİM VİZESİ İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR:

Tüm başvurular için gerekli belgeler:

- En az altı ay geçerlilik süresi olan pasaport.
    - Pasaportun numarası, vizeler, damgalar ve şahsi bilgilerin bulunduğu sayfalarının fotokopisi ve varsa eski pasaportun fotokopisi.
    - Vize başvuru formu eksiksiz doldurulacak, imzalanacak ve 1 adet biyometrik fotoğraf yapıştırılacak.
    - Vize başvuru formunun fotokopisi.
    - Eğitim için vize talep formu (Büyükelçilik'ten temin edilecek ve eksiksiz doldurulacak).
    - Eğitim yada kurs görülecek merkezden gelen akseptans (Aynısı Merkez tarafından Büyükelçiliğe faxlanacaktır) .
    - Eğitim yada kurs görülecek merkeze havale edilen harçlara ait dekontlar.
    - Burslu olarak gidiliyorsa, eğitim veya kurs görülecek merkezden bunu belgeleyen kabul yazısı.
    - Tam teşekküllü hastaneden sağlık heyet raporu ve fotokopisi.(90 günden fazla kalacaklar için: İngilizce’ye veya İspanyolca’ya çevirisi yaptırılıp, Noter’den tasdik ettirilip, Valilik’te “La Haye Apostili” vurdurulacaktır.)
    - Adli Sicil belgesi ve fotokopisi. (90 günden fazla kalacaklar için: İngilizce’ye veya İspanyolca’ya çevirisi yaptırılıp, Noter’den tasdik ettirilip, Valilik’te “La Haye Apostili” vurdurulacaktır.)
    - Nüfus cüzdanı fotokopisi.
    - Vukuatlı nüfus kaydı örneği.
    - İkametgâh İlmühaberi.
    - Elde yazılmış vize başvuru dilekçesi (ev adresi ve telefon numaraları mutlaka yazılmalıdır, Türkçe yazılabilir).
    - Uçak bileti ve İspanya’daki konaklama adresi
    - İspanya’da kalış süresini kapsayan seyahat sigortası ve fotokopisi (30.000.Є teminatlı olmalıdır).
    - Vize için başvuran şahsın masraflarının bir başkası tarafından karşılanması durumunda, o kişi tarafından yazılmış ve ilgili kişinin masraflarının karşılanacağını bildiren dilekçe ve bir önceki maddede belirtilen evraklar.
    - Vize için başvuran kişinin öğrenci olması durumunda: Öğrenci Belgesi.
    - Öğrenci 18 yaşından küçük olduğu takdirde ailesinden izin mektubu.
    - Tıp ve Cerrahi, Eczacılık, Psikoloji, Kimya Bilimleri ve Biyoloji Bilimleri bölümleri mezunları İspanya’da uzmanlık alanında eğitim görmek istedikleri takdirde: sahip oldukları diplomanın İspanyol denkliğini, İspanya Sağlık Bakanlığı’ndan uzmanlık görecekleri hastane veya merkezin de belirtildiği kabul belgesini getirmek zorundadırlar.
    - 2393/2004 sayılı Kraliyet Kararnamesinin Bölüm II, madde 55, d bendiyle onaylanan Yabancılar Yönetmeliği uyarınca, mesleki staj yapabilmek için belirli süreli çalışma ve oturma izni alınması gerekmektedir.

Masrafları karşılayacak ebeveyn veya yasal vasilere ait aşağıda belirtilen ilgili evraklar getirilmelidir.

ÇALIŞANLAR:
    - İşverenden izin mektubu.
    - SSK İşe Giriş Bildirgesi (fotokopi işyerinden onaylı olmalıdır).
    - Son dört aya ait “SSK Aylık Sigorta Primleri Bildirgesi” veya Emekli Sandığı’ndan benzer belge.
    - Son dört aya ait maaş bordrosu, banka hesap cüzdanı, mülkiyet tapularının asılları ve fotokopileri.
    - Vize için başvuran şahısın masraflarının bir başkası tarafından karşılanması. durumunda, o kişi tarafından yazılmış ve vize talep eden kişinin masraflarının karşılanacağını bildiren dilekçe ve bir önceki maddede belirtilen evraklar.

SERBEST MESLEK SAHİPLERİ:
    - Vergi Levhası’nın Noter tasdikli fotokopisi.
    - Ticaret Odası Kayıt Belgesi.
    - Şirketin İmza Sirküleri’nin Noter tasdikli fotokopisi.
    - Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi (kuruluş).
    - Banka hesap hareketleri, mülkiyet tapularının asılları ve fotokopileri
    EMEKLİLER: - Emeklilik Cüzdanı ve ilgili banka hesap cüzdanı asılları ve fotokopileri. Varsa diğer gelirleri gösteren belgelerin fotokopisi.

DİKKAT: EVRAKLARIN EKSİKSİZ OLARAK TESLİM EDİLMESİ GEREKMEKTEDİR.
    TÜM MÜRACAATLAR ŞAHSEN YAPILMALIDIR.

ÖNEMLİ NOTLAR:

- Vize Başvurularının, öngörülen seyahat tarihinden EN AZ BİR AY ÖNCE yapılması gerekmektedir.

- Gerekli görüldüğü takdirde, yukarıdaki listede yer almayan başka evraklar da talep edilebilir.

- Gürcüce veya Azerice belgeler, İspanyolca’ya veya İngilizce’ye noter ve apostil tasdikli çevirisi ile birlikte ibraz edilmelidir.

- Yukarıda belirtilen evrakların tamamının ibrazı, gerekli vizenin verileceği anlamına gelmemektedir.

- VİZE ALINIP İSPANYA’YA GİDİLDİKTEN SONRA 30 GÜN İÇERİSİNDE YABANCILAR POLİSİ’NE BAŞVURUP OTURUM KARTI ALINMALIDIR.

Tecrübe Puanı
    18

çok belge istiyorlar. 1haftadır uğraşıyorum.anca tamamladım belgeleri.inşallah vizeyi alırız da avrupa ya uçarız
    2007 WAT DESTIN,FLORIDA CANKURTARAN KEN ŞİMDİ 8 YIL ARADAN SONRA 2015 AĞUSTOS TA TURIST OLARAK 11 GÜN DOĞU AMERIKADA.

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Sorular hangi dilde oluyor arkadaşlar? Türkçe olarak cevaplasak problem olmaz heralde...
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

bune ne ya, gurculer bile vizesiz gidicek avrupaya ama TR'den bu kadar belge isteniyor..
    Şirket Seçim Yönergesi
    VİZE BİTİŞ TARİHİ VE MAKSİMUM KALMA SÜRESİ

BİZİM GÜCÜMÜZ YALNIZ KARDEŞİMİZİ YENMEYE YETİYOR!!! AZERBAYCAN 1 - 0 TÜRKİYE

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

cok sukur iyi ki almissin.
    EY NECEFTEKI ALTIN KUBBENIN SAHİBİ.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı break Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sorular hangi dilde oluyor arkadaşlar? Türkçe olarak cevaplasak problem olmaz heralde...
    ispanya için Görüşmeyi ister Turkçe ister İspanyolca yapıyorsun sana kalmış
    Evraklarını veriyorsun 10 gün sonra seni ararız diyolar vizeni gidip alıyosun o kadar.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

önümüzdeki hafta ikinci kez Fransaya başvuruyorum.belgelerim hazır, bakalım sonuç ne olucak bilerek bu haftayı es geçtim, christmas telaşına karışmasın benim pasaport diye,hayırlısı olsun bakalım.

Bu sefer 10 günlük seyahet gösterip, uzun vize başvurusu yaptım, sigortayıda uzun yaptım.Umarım adam akıllı bi vize verirler..Her sehayet etmek istediğimizde 100eu 100 eu vericeksek,nerde kaldı öğrenciliğimiz

garanti olsun diye, her türlü belgeyi topladım gene ben.. ama şöyle bi durum var, sınıf arkadaşım okuldan, polonyaya gidiyor 1 ay sonra, daha öncede polonyaya gitti 1 kez geçen sene..oda başvurdu shengene ama ne komiktirki,benim topladığım belgenin %2sini toplamadı ne bordro ne bankada para,ne rezervasyon..farklı olarak davetiyesi var elinde, ordkai arkadaşından gelen, demekki polonyadan davetiyeli vize almak pek zor olmasa gerek,çok yakın şahit oldum buna

vize sonucumu buraya tekrar yazarım
    iyi geceler

Tecrübe Puanı
    18

ben de vize görüşmesine katıldım...ankaradaki avsuturya konsolosluğu 10 gün sonra pasaportunuz hazır olur dedi.Vize randevusunda ben türkçe konuştum.bütün belgelerim tamdı bakalım vize vercekler mi...
    her halükarda pasaportu almak için ayın 28.inde ankara ya tekrar gitmek zorundayım..ya da birisi benim yerime kimlik gösterip pasaportumu alacak ..

sormak istediğim şu: pasaportu kargoyla yollama şansları olabilir mi böyle bir şey var mı?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Çok uzun işler yaa... Keşke benim gibi AB vatandaşı olsaydınız da Avrupada serbest dolaşım hakkınız olsaydı

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Shengen vizesini kolay veren ülkeler arasında en önemlileri İtalya ve İspanya arkadaslar..

Bilginiz olsun.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

@aalpinistt kardeşim inan o kadar kolay vermiyor ispnaya vizeyi..ir çok teminat vs belge istiyor.
    @fatih o konuyu bende sordum ama illa ki kendizin gelip alması gerekiyor dedi.beya soyadı aynı olan 1.deceden akrabanız olmalymış ispanya için.ispanya konsoloslugunda bi kaç kişi vardı
    yalnız o avusturya konsoloslugu neydi öyle bir sürü mllet kuyrukta bekliyordu çok talep var sanırım avusturyaya..

Tecrübe Puanı
    18

hımm. o zaman annemi göndereyim o alsın yerime

evet 1 saat bekledik.sanırım öğrenci çok gidiyor oraya ondan talep çok...sözde 9 a randevu verdiler ama hikaye...soğukta bekledik boşu boşuna.bi girdik içeri küçücük bi oda zaten 2 görevli vardı.yeniden form doldurtturdular filan derken 15-20 dk içerde onu doldurmakla vakit geçti yoksa 2 dk da görüşme oldu bitti benim.
    Konu fatih26 tarafından (25-12-2009 Saat 02:09 AM ) değiştirilmiştir.

Tecrübe Puanı
    18

schengen vizemi aldım.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

hayrını gör
    Turkishwat - WildWood / New Jersey Şubesi

Tecrübe Puanı
    18

saol focus

bişey sorcam size bilen cevap versin:

ben vizeyi 10 günlük tek girişli aldım.vizenin süresi 20 0cakta başlıyor ve 30 ocak ta bitiyor.bileti daha almadım.Dönüş uçağı ise Berlin'den istanbul'a 31 Ocak sabah 2:50 de... vizenin süresini saat farkıyla da olsa aşmış oluyorum..bu durumda havalanında bir sorun yaşarmıyım??

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı fatih26 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    saol focus

bişey sorcam size bilen cevap versin:

ben vizeyi 10 günlük tek girişli aldım.vizenin süresi 20 0cakta başlıyor ve 30 ocak ta bitiyor.bileti daha almadım.Dönüş uçağı ise Berlin'den istanbul'a 31 Ocak sabah 2:50 de... vizenin süresini saat farkıyla da olsa aşmış oluyorum..bu durumda havalanında bir sorun yaşarmıyım??
    saat farkıylada olsa 31 ocak olarak çıktı damgası basılcak pasaport sayfasına. çıkarken sorun olcağını sanmıyorumda birdahaki vize başvurunda karşına çıkabilir 1 gün gecikme, onuda uçağın rötar yaptığıyla açıklayabilirsin sanırım, sen genede biletini sakla, ne olur ne olmaz.

bende pasaportumu bugün aldım, 1 senelik başvuruya 2.5 aylık vize vermişler, sağolsunlar, bukadarmı aç gözlü olunur anlamadım valla.
    hayırlı olsun fatih26 sanada.

(buarada olayı sadece yorumladım,kesin bir bilgiye sahip değilim)

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Sefa ne için başvurdun bilmiyorum yalnz egitim felan içinse 2.5 ay vermeleri normaldir.Sen gidince oturum izni için basvuruda bulunacaksın 1 ay içinde onunla birlikte 2.5 ay sorunu ortadan kalkar.

fatihcim seninde vizen hayırlı olsun..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı watken Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sefa ne için başvurdun bilmiyorum yalnz egitim felan içinse 2.5 ay vermeleri normaldir.Sen gidince oturum izni için basvuruda bulunacaksın 1 ay içinde onunla birlikte 2.5 ay sorunu ortadan kalkar.

yok valla turistik başvurdum gene ben... sanırım 3 4 kere daha vize aldıktan sonra uzun bitane vericekler napalım kısmet,ama ödediğim vize parası yani helal olmasın nediyim,konsoloslukta istihdam eden türklere gitmiyorsa eğer para,olmasın.. ben gerekli kriterleri sağlıyorsam eğer, neden 1 sene yerine 2 aylık vize verirsin? para demekki.

Tecrübe Puanı
    18

saat farkıylada olsa 31 ocak olarak çıktı damgası basılcak pasaport sayfasına. çıkarken sorun olcağını sanmıyorumda birdahaki vize başvurunda karşına çıkabilir 1 gün gecikme, onuda uçağın rötar yaptığıyla açıklayabilirsin sanırım, sen genede biletini sakla, ne olur ne olmaz.

bende pasaportumu bugün aldım, 1 senelik başvuruya 2.5 aylık vize vermişler, sağolsunlar, bukadarmı aç gözlü olunur anlamadım valla.
    hayırlı olsun fatih26 sanada.

(buarada olayı sadece yorumladım,kesin bir bilgiye sahip değilim)
    teşekkürler sefa

peki ben check in işlemlerini erken gelip gece 12 den önce mesela 10-11 gibi orda olup halletsem nolur? daha bileti almadım da gerçi şimdi kararsızım napsam diye düşünüyorum.olmazsa bir gün öncesinde yine aynı saate alıcam sakatlık falan çıkarsa filan

Tecrübe Puanı
    18

Alıntı watken Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

saol watken cim

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

teşekkürler sefa

peki ben check in işlemlerini erken gelip gece 12 den önce mesela 10-11 gibi orda olup halletsem nolur? daha bileti almadım da gerçi şimdi kararsızım napsam diye düşünüyorum.olmazsa bir gün öncesinde yine aynı saate alıcam sakatlık falan çıkarsa filan
    hmm, evet mantıklı.. 1 sene bile geçmemesine rağmen tam hatırlamıyorum fakat sen check in yaptırıp 12 den önce gümrüksüz alana girmiş olursan, 30unda terk etmiş gözüküceksin.içerde 1 2 saat pekte beklemek sıkıntı yapmaz, eğer tek alternatifin buysa bilet konusunda.

ben teşekkür ederim. yolculuk nereye şimdi senin? bende 30 ocak frankfurt gidişli aldım biletimi, bilinen bir şirketin kampanyasına denk geldi tam =)
    dönüşüde daha karar vermedim,planlarım güzel hayırlısıyla

Tecrübe Puanı
    18

hmm, evet mantıklı.. 1 sene bile geçmemesine rağmen tam hatırlamıyorum fakat sen check in yaptırıp 12 den önce gümrüksüz alana girmiş olursan, 30unda terk etmiş gözüküceksin.içerde 1 2 saat pekte beklemek sıkıntı yapmaz, eğer tek alternatifin buysa bilet konusunda.

ben teşekkür ederim. yolculuk nereye şimdi senin? bende 30 ocak frankfurt gidişli aldım biletimi, bilinen bir şirketin kampanyasına denk geldi tam =)
    ben şimdi ilk olarak avusturya ya gidicem.antalya-viyana sun express den aldım bileti

dönüşü de yine sun express den olmak üzere berlin den almayı düşünüyorum.
    bir de şunu merak ettim şimdi.benim vize tek girişli. tek girişlideki maksat schengen bölgesini kapsıyor sanırım.schengen dışına çıkmadığım sürece sorun olmuyor değil mi?

Tecrübe Puanı
    18

ben riske atmayacağım yine de çünkü check-in de bilet tarihi belli ona bakarak bi gıcıklık yapabilirler

ben dönüşü 30 una alacağım bileti sanırım. 52 euro vergi dahil 72 euro filan fiyat çıkıyor.hafta içi uçuşlarda süper indirimli fiyatlar var walla

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ben şimdi ilk olarak avusturya ya gidicem.antalya-viyana sun express den aldım bileti

dönüşü de yine sun express den olmak üzere berlin den almayı düşünüyorum.
    bir de şunu merak ettim şimdi.benim vize tek girişli. tek girişlideki maksat schengen bölgesini kapsıyor sanırım.schengen dışına çıkmadığım sürece sorun olmuyor değil mi?
    benimde ilk vizem single idi.ab ülkelerinde sorunsuz geçersin.soran dahi olmuyor, sorsada zaten illegal bir durum yok.schengen ülkesine dışına olurda çıkarsan, yada bi şekilde çıktı basarlarsa, hemen türkiyeye gel =P

buarada pegasusun kredi kartı çıkarırsan kampanyası var sanırım hala, tek yön bilet bedavaya geliyor,bir opsiyon olarak görebilirsin onuda.kart işletim ücretide 60 tl sanırım. yani 60 tl ye biletini almış oluyorsun. (reklam gibi oldu sanırım)

saygılar

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)