Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 37 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 37 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 23 Ocak İstanbul Vize görüşmesi

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    11

Alıntı kaanmert92 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende 13 Şubat itibari ile vizemi aldım da ne sordu hatırlamıyorum Paso yes no dedim Bi ara daha önce gitmişsin dedi bende evet ilk sene housekeeping 2. senede bisiklet kiralama ve ben&jerry's de çalıştım dedim bu yüzden mi ben&jerry's e gidiyorsun dedi bende evet en eğlencelisi oydu dedim güldüm Transkripti açarmısın dedi açtım ama o sırada korku tavanlarda son senenin verdiği bir gerilim ve heyca var tamam vizen onaylandı dedi adam bende teşekkür ederim iyi günler dedim oda have a good one dedi
    Bu arada Igor'a herkesin önünde teşekkür etmek istiyorum onun verdiği tarif ile buldum konsolosluğu
    Hocam merhabalar bende son sınıf öğrencisiyim bu sene başvuracağım . Merak ettiğim vizeni aldıysan üstünde 2 yıl kuralında ne yazıyor ?bilgilendiribelirsen çok sevinirim .

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    11

Alıntı IgorStravinsky Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese selam tekrar. Ortalamam 2.48 son Sinif ogrencisiyim. Bazı arkadaslar saat 10 da ise randevunuz 10 da giriyorsunuz hemen biter demişti. Yok oyle bir sey. 10 da ise randevunuz 9 gibi orada olmaya çalışın cunku benim randevum 10 da olmasına rağmen 10.30 randevuları benden once geldigi icin benden once girdiler. Saat 9.45 gibi gitmiştim ben. Önce bahçeye girmeden bi görevli isminizi alıp üstünüzü arıyor, diğer görevli başvuru kağıdına baktı. Sonra dışarıda 15-20 dakika kadar bekledim. 4'er 4'er x-ray den geçmek için alıyolar bu bölümde. x-RAyden geçtikten sonra danışma gibi bi yere yürüdüm. 2 bayan vardı onlar belgelerimi istedi tüm dosyayı verdim, lazım olanları düzenleyip pasaportun arasına koyup lastiklediler. Sonra asansör ile vize katına çıktım. Vize katını görünce çok şaşıracaksınız. Bildiğiniz halk bank. Girişte bi sıra veriyolar. İLk sıranız en solda 2 gişeden birinde yanıyor. Bayan belgelerinizi alıyor sizden. 2. kez sıranız yandığında parmak izinizi alıyorlar. Parmak izim alındıktan sonra 45 dakika falan bekledim. Bu sırada bir cok konuşmayı duydum. Size tavsiyem sudur sakın türkce konuşmayın. Neden derseniz turistik vizelerin hepsine gorevliler türkce konuştu. Garip aksanlariyla türkce soru sordular. Do you speak english dediği adam No dediği zaman tamam deyip türkce devam ediyorlar. Fakat j1 vizesine giden herkese türkce hoş geldin dedikten sonra ingilizce soru soruyorlar. Bana adam ilk once belgelerimi alırken transkrpit zarfımı açıp vermemi istedi. Alt taraftan transkrpiti uzattım. Onu incelerken neden gitmek istediğimi sordu. Yeni tecrübe, kültür degisimi falan dedim. Nereye gidiyorsun dedi ne is yapacaksın diye sordu. En sonda ailen ne is yapıyor dedi. Cevapladım sonrasında onaylandı vizen dedi ben de teşekkür ettim ayrıldım. Not ortalamanız sıkıntı olur mu bilemem, fakat ben j1 reddi yiyen gormedim o 45 dakika icinde. Bana kalırsa ingilizce cevap vermeye çalışın
    Hocam merhabalar bende son sınıf öğrencisiyim bu sene başvuracağım . Merak ettiğim vizeni aldıysan üstünde 2 yıl kuralında ne yazıyor ?bilgilendiribelirsen çok sevinirim ?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaşlar ben de dün aldım vizeyi ve hemen önümde 4 kişi ret yedi ben sağdaki bayandan aldım vizeyi ama kel bir adam var 3 tane ret verdi gözümüzün önünde herkese başarılar.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı CanSah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben de dün aldım vizeyi ve hemen önümde 4 kişi ret yedi ben sağdaki bayandan aldım vizeyi ama kel bir adam var 3 tane ret verdi gözümüzün önünde herkese başarılar.
    hocam ret yiyenlerin konuşmalarını dinleyebildinmi? ne gibi hatalar yaptılar duyduysan yazarsan çok yararlı olur.çalışmak lazım.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Birisi türkçe konuştu kardeşim hepsini dinledim diğer 2si sorulara cevap verememiş ama sorular arasında çok garip sorular gelebiliyor mesela türkiyenin cumhurbaşkanı kim üzerindeki tişörtün renkleri ne gibi... Bana en çok nereyi gezmek istiyorsun dedi birde transkriptimde şarap uzmanlığı yazıyordu türkiyede yapılan şarapları sordu baya şaşırdım. Tavsiyem konuşun abi sizden doğru cevap istemiyor arkadaşım cumhurbaşkanına ahmet davutoğlu demiş consul emin misin diye sormuş oda evet demiş düşün yani sadece anlasan ve birşeyler konuşman yeterli olur diye düşünüyorum ama kel adamın sinirli bir tavrı vardı inşallah o denk gelmez.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaşlar merhaba.
    Ben bugün aldım vizemi. 3 erkek bir kadın vardı. açıkçası 10,11 ve 13. numaradakiler asık suratlıydı. Özellikle 11 numara. ona gelmiyim diye dua ettim resmen. 12 numarada kel bir adam vardı CanSah arkadaşımızın bahsettiği. ama adam çok güleryüzlüydü. örneğin ben o kel adamın yaptığı görüşmeleri dinliyordum onu fark edince güldü. sonra numaram ona denk geldi. gülerek hoşgeldiniz dedi türkçe. tüm mülakat boyu adam gülerek konuştu benimle. hatta bana ilk insan haklarını okudunmu dedi. evet okudum ve anladım dedim. örnek verdim. sonra nereye gidiyorsun dedi. ben onu cevaplarken baktım, kağıdımı imzalıyordu. ondan sonra sohbet havasında geçti. nerde oturuyorsun, nerede okuyorsun, bölümün ney dedi. son sınıf olduğumu öğrenince perfect dedi. transkripime baktı. hatta size şöyle söyliyim, neredeyse her soruyu iki kere sordurttum,içeride ki seslerden dolayı ama adam sabırla gülerek tekrar etti bazılarını da türkçe sordu. bilmiyorum belki dün kötü bir anındaydı ondan öyle davranmış olabilir ama bugün gayet iyiydi. herkese bol şans diliyorum.

Araştırmacı Watçı IgorStravinsky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    11

Alıntı cardwat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam merhabalar bende son sınıf öğrencisiyim bu sene başvuracağım . Merak ettiğim vizeni aldıysan üstünde 2 yıl kuralında ne yazıyor ?bilgilendiribelirsen çok sevinirim ?
    Selam bahsettiğin şeyi anlayamadım nerden bakabilirim
    Gaziantep Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği (%100 İng.)

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)