Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 39 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 39 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Work And Travel Aşkı

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı Cem E.K. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dün wat'a benimle gelicek arkadaşımla bu wat bitince bir daha gitsek mi diye konuşmaya başladık. Ben boş zamanlarımda çok güzel geçicek bir daha gidicem diye düşünüyodum, o da öyle düşünüyormuş. Daha hiç gitmemişken böyle hayaller kurmak güzel tabi ama belli sıkıntıları olacak. Merak ettiğim konu ise wata katılanların tekrar tekrar neden katıldığı? Forumumuzda birçok kişi wata birkaç kez katılmış, belki de Türkiye'den çok Amerika'yı gezmiş. Deneyimli watçı arkadaşlarım bu programa neden tekrar katıldıklarını maddeler halinde düzenli bir şekilde yazarlarsa benim ve daha birçok acemi watçı için güzel bilgiler toplanır diye düşündüm. Saygılar...
    asLında bende düsünüyordum gecen sene gitmeden önce, seneye bidaha gidermiyim acaba diye? Herzamanda derdim ortaLamam tutarsa yine geLirim diye Ve eğer vizemi aLırsam bu senede gidiyorum.. SöyLe anLatayım asLında iLkkez gidiyorsan hayaL kırıkLıkLarı oLabiLir tabi gitme amacına göre değişir.. MeseLa önceLikLi amacın ingilizce ise hayaL kırıkLığı burada basLar.. yekten arkadasLarınLa gidiyormuşsun maca 1-0 mağLup basLadın biLe çünkü daha oradada birsürü türk tanıyacaksın ha biz türkLerLe takıLmayız dersen buna kendin inanırsın beLki ama bizLer inanmayız niye mi? çünkü düsün simdi kendi kendine.. yanında arkadasların var ve aynı espiriLerden anLıyorsunuz, aynı oyunLarı seviyorsunuz (batak pişti tawla vs vs ) aynı yemekLeri seviyorsunuz ve en önemLisi aynı diLi konusuyorsunuz ister istemez arkadasLarınLa takıLacaksın.. marketten 2 parca bişe almakla sokakta yol sormakla falan ingilizce gelişimi cok oLmaz Daha ziyade yapacağın iş önemli ingilizce acısından daha fazla kişi tanıyabileceğin iş, sürekli ingilizce konusman gereken bi iş geLiştirir bence.. Ben bu acıdan sansLıydım günde 100Lerce adamLa muhattap oLmak zorundaydım.. Geçtim ingiLizceyi amacın amacın eğlence gezmek falansa (benim amacım buydu) ozaman tekrar gitmek isteyeceksin eminim Orada karsına binbir türLü adam cıkacak (watcı oLarak) geneLde memnun kaLmayanLarın söyLedikLeri şöyLedi: Yaw biz neden geLdik buraya tomarLa para harcadık o parayı tekrar kazanmaya calısıyoruz adamLar yolu bulmus waLLa, ben 5 milyara yakın para harcadım o para cebimde dursa ben yazın antalyada calışsam hem 5milyar cebimde kaLırdı hemde üstüne para kazanırdım, işte şuraya bak biLdiğin ameLeLik yapıoruz (ne bekLiodu acaba geLmeden önce ) Lan yemek yiyemioz adamlar türk mutfağını tadınca bosuna sevmioLar, hamburger yenirmi kahvaLtıda (%100 hakLıLar ) bidaha geLmem arkadas nasıL memLeket vs vs gibi seyLer sende duyabiLirsin.. Hatta benmLe beraber geLen arkadas erken döndü gidecem artık yapamıorum diodu oLm gitme dedim bak herzaman oLmaz bu şans kaLaLım kaLabiLdiğimiz kadar dedim ama oLmadı döndü o. Gittikten 1 hafta sora msn den konustuk kardesim biz orda insanLığın içinde yaşıyormuşuz burdaki adamLar öküz biLdiğin diodu Ben gittim 1 aya yakın süre işsizdim ben (şirket mağduruydum ) buna rağmen erken dönmeyi düsünmedim (aiLemden 1 cent biLe istemedim). Hani zaten %100 kusursuz bi program değiL biLdiğin gibi fakat hani büyük bekLentiLerLe gitmezsen eminim tekrar gitmek istersin.. MeseLa konakLamada 8-10 kişi kaLabiLeceğini göz önünde buLundurarak git biz sadece arkadasLarLa kaLacaz dersen yine hayaL kırıkLığı oLur snn için.. Ha gezip eğLenmek oLaydan tat aLmakda snn eLinde yapı meseLesi eğLen gez toz caLıs para yap aLacakLarını aL dön.. Eminim basvuru yaparsın seneye Şahsen ben hiç gittiğime oradayken de simdide pişman oLmadım.. Sonuçta Amerikadaydım bee Ve simdide Amerika gördüm diyebiLiorum bi fiLm izLerken new york city i görünce vay be o subwayden kac kere geçtim ben gece yarıLarı o subwayi nasıL bekLerdim diorum.. NBA de New York Knicks'in macını izLerken Medison Square Garden'ı (new york basketbol takımı sahasının adı) görünce vay be benm orada resmim var diorum.. Yine nba takımLarında aynı zamanda Hidayet'in takımı olan Orlando Magic'in (acıkLama yapıorum beLki biLmeyenLer vardır diye) macını izLerken Dwight Howard'ı görüyorum vay be benm bu adamLa fotoğrafım var diyorum Şimdi sence tekrar gitmeye değmezmi bu oLayLar.. Ancak dediğim gibi amacına bağLı eğer sırf ingiLizceye gidiyorsan seneye gitmek istemeyebiLirsin..

Efsane Watçı cAv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    23

Alıntı ayhn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla benim öncelikli amacım Amerika'yı görmek. Doğuyu boydan boya gördüm. Sıra batıda. Batıyı ve bir de Vegas'ı gördüm mü yeter bana. Kısmet, belki orta Amerika'ya da gideriz. Ondan sonra hedef diğer ülkeler olacak, Güney Amerika, Uzak Doğu, Avustralya vs... Ölmeden bütün dünyayı görmek istiyorum.
    Aynen katılıyorum ama benim planım biraz daha kücük kapsamlı 50+1 ülke diyorum.Wata tekrar tekrar katılma konusuna gelirsek bu sene benim için:

-İngilizceyi mükemmel seviyeye dayamak
    -Yaza altarnetif bir plan olmaması
    -Oradaki arkadaşlarımı gercekten özlemiş olmam.
    -Aslında hepsini de kapsayan neden hatunu bıraktık geldik da

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı cAv Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynen katılıyorum ama benim planım biraz daha kücük kapsamlı 50+1 ülke diyorum.Wata tekrar tekrar katılma konusuna gelirsek bu sene benim için:

Son madde süper kesinlikle katılıyorum
    ""Let the game begin""

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

@cimbomlu anlattıklarından yola çıkarak güzel geçeceğini düşünüyorum ama ingilizce konusu biraz ürküttü umarım işimde biraz geliştirme fırsatı bulurum, gezmek ve eğlenmek inşallah çok güzel geçecek, iyi para kazanıp güzel bir travel yapmayı umuyorum.

Alıntı cAv Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Son madde bomba olmuş

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı cimbomlu10 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ve simdide Amerika gördüm diyebiLiorum bi fiLm izLerken new york city i görünce vay be o subwayden kac kere geçtim ben gece yarıLarı o subwayi nasıL bekLerdim diorum.. NBA de New York Knicks'in macını izLerken Medison Square Garden'ı (new york basketbol takımı sahasının adı) görünce vay be benm orada resmim var diorum.. Yine nba takımLarında aynı zamanda Hidayet'in takımı olan Orlando Magic'in (acıkLama yapıorum beLki biLmeyenLer vardır diye) macını izLerken Dwight Howard'ı görüyorum vay be benm bu adamLa fotoğrafım var diyorum Şimdi sence tekrar gitmeye değmezmi bu oLayLar.. Ancak dediğim gibi amacına bağLı eğer sırf ingiLizceye gidiyorsan seneye gitmek istemeyebiLirsin..
    Ben NYC'yi gerçekten merak ediyorum çok görmek istiyorum zaten büyük bir NBA takipçisiyim MSG da foto çektirmemek büyük ayıp olur ama merak ettiğim şey superman ile nasıl fotoğraf çektirdiğin, abi adamı nerede gördün ya söyle ben de gidiyim oraya Başka ünlü gördün mü Kobe LeBron falan :P

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

Ben NYC'yi gerçekten merak ediyorum çok görmek istiyorum zaten büyük bir NBA takipçisiyim MSG da foto çektirmemek büyük ayıp olur ama merak ettiğim şey superman ile nasıl fotoğraf çektirdiğin, abi adamı nerede gördün ya söyle ben de gidiyim oraya Başka ünlü gördün mü Kobe LeBron falan :P
    new york ta ea sports un tanıtımı vardıona geLmişti.. Lebrona kıL oluorum zaten o new yorka geLemez zaten satış yaptı miami'ye gitti Keske Kobe'yi göreydim, ama oLmadı kısmet Howard'la idare edicez artık

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

new york ta ea sports un tanıtımı vardıona geLmişti.. Lebrona kıL oluorum zaten o new yorka geLemez zaten satış yaptı miami'ye gitti Keske Kobe'yi göreydim, ama oLmadı kısmet Howard'la idare edicez artık
    İdare et bakalım inşallah biz de görürüz de idare ederiz, tabi elimiz boş dönmek büyük ihtimal ama olurdu yolda majesteleriyle karşılaşırız falan

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

İdare et bakalım inşallah biz de görürüz de idare ederiz, tabi elimiz boş dönmek büyük ihtimal ama olurdu yolda majesteleriyle karşılaşırız falan
    kobe yeter bana mj snn oLsun

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

kobe yeter bana mj snn oLsun
    Kobeyi de severim ama MJ le foto olursa 10 yıl profil fotom olur

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)