Work and Travel 2025
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 44 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 44 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: gitmek de istemiyorum artık

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

tek gitmek tecrube olur.herseyin hazir olmasini beklemeyelim.kotu durumlarda da hareket etme yetenegimiz olur.sen simdi tek kaldin.oraya gidice her isini halledersin.sana soyluyorum ilk hafta sıkıntı cekcen orasi kesin ondan sonra zaten o arkadasinin yapmıs oldugu seyi unutursun.bir soz vardir hemsehri hemsehriyi gurbette kaziklar.sen gitmeden zaten nasil biri oldugunu ogrendin.sende ona gore davranırsin.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

yanlız gitmenin tadını cıkar lavinia. atlantiğin diğer tarafında seni nelerin beklediği hakkında hiç bi fikrin yok.
    kim ilk seferde zorluk yasamdan gitmişki. hangimizin içine tas oturmamıs.
    emin ol cok kotu bi durumda deilsin.
    amerikaya yanlız gitmek, sana muthis bi ozguven duygusu kazandıracaktır. senin yerinde olsam bunları dusunurdum. bunlar beyninde yer işgal eden o arkadaslarından daha fazla dusunmeye değer.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı lavinia Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    herkese günaydın..
    yarın akşam yola çıkıyorum, bilet 6sı sabahı..
    ve ben gitmek istemiyorum..
    hatırlarsanız housing ve satış gibi iki büyük problemim vardı..
    ikisi de büyüyerk çoğaldı azalarak bitmek yerine.
    dün beni arayıp "biletini benimkiyle değiştirir misin" yani sen yalnız uç amsterdamdan sonra ben sevgilimle dedi oda arkadaşım bana.. yapılır mı bu ya, birlikte gidebilmek için lanet istanbuldan aldım bileti ankara yerine.. gideceksek hep birlikte diye.. bunu sormak yerine benim saatlerimi nasıl deiştirip aynı uçakta yer buluruz de insan gibi.. olmazsa değiştirir misin ne demek otobüs mü bu? ve son resti pes artık diyerek çektim.. yapayalnızım şu an.. içimde bi taş var sanki o kadar üzgünüm..
    intrax sponsoru mail atıp kimse oda arkadaşı ihtiyacı belirtmemiş snlıcağın 900 dolar verip tek kişilikte kalmıcaksan no room dedi.. bütün herşey yerle bir oldu..
    ben gitmek istemiyorum ya.. o kadar kötüyüm ki.. aileme belli edemiyorum, herkes heyecan içinde.. ve ben sefil bir haldeyim..
    selam dostum, yazılarını takip ediyodum. ve başından geçenleri biliyorum.. birazda sende suç var. insan 1 kere kazık yerse suç karşı taraftadır ama 2. ye yerse suç kendindedir.. yani senin ark benim ark olsaydı, büyük konuşmıyayım ama ilk olayda güzel bi söverdim, belkide döverdim.. adam senle amerika planı yapıo son 1 hafta seni plan dışına atıo, varmı böle bi kalleşlik..

moralini topla ve kendini amerikadaki güzele geçecek günleri düşünerek motive et.. senin yerinde olup amerikaya bu yaz gitmek isteyem milyonlarca insan olabilir... mesela bunlardan biri benim inşallah giderim ben de seneye...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar hepinize, özellikle "kız başlarına" yalnız giden arkadaşlarıma çok teşekkürler
    kendimi toplamaya çalışıyorum haliyle yıprandım ama sanırım atlatabileceğim kadar güçlüyüm.. Yalnızca beklentiler karşılanmadığında duyulması gereken o kırıklığı yaşıyorm ama haklısınız kim ilk günden süper bi amerika rüyasına başladı ki.. benimki bir sıfır geride bunu biliorum ama dedikleriniz doğru.. Hostel vs ayarlayıp 1 hafta kalıcam sonra da bakıcam başımın çaresine..
    sizlere güzel şeyler yazmak istiorum gidince, burda birilerinin olduğunu bilmek o kadar güzel ki..
    tekrar çok sağolun
    meet me at the blue cafe..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

İyi bir yaz tatili geçirirsin umarım. Giden arkadaşlar forumu unutmayın. Herkes gittiği yerden yazsın.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Gerçekten üzücü ama tek gitmek sana büyük bir tecrübe katacaktır.Ve eminim her işini halledeceksin.Olumlu yanlatını düşün bence

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bencede umutlu olmalısın zaten wat bi maceradır bilmem başkaları nasıl düşünür ama bu işin sefilliğinide biraz çekmeden bence bi anlamı olmaz. mesela ben gidince havaalanında yatacağım bence bunun gibi yaşanacak şeyler orda yediğimiz içtiğimiz güzel yemeklerden kaldığımız güzel yerlerden daha güzel ve anlatması zevkli anılar olacak bulunduğun ortamdan zevk almayı kendine inandırıp beklentileri minumum yaparsan görürsün hayal kurması bile çok güzel oluyor

turkishwat inc. shinoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

şunu aklından çıkarmamalısın ki yerinde olmak isteyen milyonlarca insan var şu ülkede. evet bir kazık yemişsin ve bu insana bir müddet koyar sonrasında herşey düzelir. Amerikaya sadece ilk kez gidenler değil ikinci hatta üçüncü kez gidenlerden bile sıkıntı, stress çekenler var. Şimdiye kadar hep iki kişilik plan yaptın ve işler istediğin gibi gitmedi. Sonuçta orada geçireceğin 3 aylık bir süreç bunun tadını çıkarmalısın; sonsuza dek orda değilsin. Şimdiye dek wat ile Amerika'ya giden ve yolunu kaybeden, kalacağı yeri bulamayan ya da evsiz kalan hiçkimse olmadı, olmayacak da. Çevremde tek başına giden 3 kız var ve sadece biraz heyecan yaşıyorlar. Binlerce insan tatil amaçlı tek başına tüm dünyayı geziyor. Bence birine bağlı olarak kalmak yerine özgürce tek başına geçireceğin ve yolculuk sonrası edineceğin onlarca yeni arkadaşlarınla yapacağın dostlukların, aktivitelerin ve iş temposunun hayalini kur. Gidişin tek olacak belki ama dönüşün bir dağ çantası flash bellekle olacak
    admin (at) turkishwat.net

turkishwat inc. shinoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

ha bir de şu arkadaşının ismini ver de deşifre olsun. "bu kızla arkadaşlık edecekler önce şu hikayeyi dinleyin" şeklinde banner yapar tüm watçılara duyururuz. keep out from this girl
    admin (at) turkishwat.net

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı shinoda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ha bir de şu arkadaşının ismini ver de deşifre olsun. "bu kızla arkadaşlık edecekler önce şu hikayeyi dinleyin" şeklinde banner yapar tüm watçılara duyururuz. keep out from this girl
    ewt shinoda ahaklı reklam ederiz kızı valla

bu arada shinoda sana baskı t-shirt konulu forumda bi soru sordum litfen cevaplarmısın...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ya sen varya niye üzülüyorsn ki benimde başıma geldi satıcı insan mı yok bu dünyada heryerde heran böyle karşına çıkabiliyorlarrr boşverr bence hemm çokkkkkkkk sanslısın onun bir satıcı olduğunu gitmeden öğrenmiş oldunnnn....tek olmayacaksın ayrıcaa.. değişik insanlarla tanışır bir kişiye bağlı kalmazsın bende tek gidiyorumm

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı lavinia Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    herkese günaydın..
    yarın akşam yola çıkıyorum, bilet 6sı sabahı..
    ve ben gitmek istemiyorum..
    hatırlarsanız housing ve satış gibi iki büyük problemim vardı..
    ikisi de büyüyerk çoğaldı azalarak bitmek yerine.
    dün beni arayıp "biletini benimkiyle değiştirir misin" yani sen yalnız uç amsterdamdan sonra ben sevgilimle dedi oda arkadaşım bana.. yapılır mı bu ya, birlikte gidebilmek için lanet istanbuldan aldım bileti ankara yerine.. gideceksek hep birlikte diye.. bunu sormak yerine benim saatlerimi nasıl deiştirip aynı uçakta yer buluruz de insan gibi.. olmazsa değiştirir misin ne demek otobüs mü bu? ve son resti pes artık diyerek çektim.. yapayalnızım şu an.. içimde bi taş var sanki o kadar üzgünüm..
    intrax sponsoru mail atıp kimse oda arkadaşı ihtiyacı belirtmemiş snlıcağın 900 dolar verip tek kişilikte kalmıcaksan no room dedi.. bütün herşey yerle bir oldu..
    ben gitmek istemiyorum ya.. o kadar kötüyüm ki.. aileme belli edemiyorum, herkes heyecan içinde.. ve ben sefil bir haldeyim..
    endişelenmeyi bırak kendine gel
    ben maltaya amerikaya hatta rusyaya bile tek gittim orası tam yamyam
    yeri afrikadan beter..
    tek başıma gittim sen o k.... arkadaşınla gidip seni birde orda yüz üstü
    bırakmasınımı tercih edersin ??
    inan oylesi cok daha kotu olurdu..sanki irana iraka gidiyo sanki kendi yaşadığı ülke gelişmiş kalkınmış kaliteli insanların olduğu bi yermiş gibi amerikaya gittiğine üzülüyorsun ...çok yanlış düşünüyorsun
    ABD dunayanın en gelişmiş ve uygar ülkesi orası dunyadaki cennet merak edicek endişelenecek bişi yok
    köyden çok gelişmiş kaliteli insanların yaşadığı şehre gidiyorsun
    al sana tavsiye ilk ay en kotu 900 doalr vericen ne olacakkki
    ben aylık 1200 dolara ev arıyorum san franciscoda ..
    inan orda her tarafta turk var ve senin durumunda tek başına kalmış tek gelmiş pek cok insan var onlar sana eve cıkalım diye soracak

ben abd iken pek cok turk kızı bile tek başına gelmişti yaklaşık 20 tane
    sadece benim bulunduğum çevrede vardı
    merak edicek bişi yok
    merak etmeyi endişelenmeyi bırak başkalarına bel bağlama özellikle ABD de
    sırtını sadece duvara daya
    bu endişelerini bırakıp git orda her şey çorap söküğü gibi çüzülüyor merak etme
    eğlenmene bak cluplere barlara gitmeyi unutma
    endişelerin boşuna
    Konu necro tarafından (05-06-2008 Saat 05:43 PM ) değiştirilmiştir.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Sana craiglist'ten bi link atmıştım 300 dolardan bahsediyordu yine charlotte'ta ne yaptın bakmadın oralara, üzme kendini ne olur, böylesi daha hayırlı belki onları bırak boşver hiç düşünme bile
    llorando, de cara a la pared...

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı richard99 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    endişelenmeyi bırak kendine gel
    ben maltaya amerikaya hatta rusyaya bile tek gittim orası tam yamyam
    yeri afrikadan beter..
    tek başıma gittim sen o kancık arkadaşınla gidip seni birde orda yüz üstü
    bırakmasınımı tercih edersin ??
    inan oylesi cok daha kotu olurdu..sanki irana iraka gidiyo sanki kendi yaşadığı ülke gelişmiş kalkınmış kaliteli insanların olduğu bi yermiş gibi amerikaya gittiğine üzülüyorsun ...çok yanlış düşünüyorsun
    ABD dunayanın en gelişmiş ve uygar ülkesi orası dunyadaki cennet merak edicek endişelenecek bişi yok
    köyden çok gelişmiş kaliteli insanların yaşadığı şehre gidiyorsun
    al sana tavsiye ilk ay en kotu 900 doalr vericen ne olacakkki
    ben aylık 1200 dolara ev arıyorum san franciscoda ..
    inan orda her tarafta turk var ve senin durumunda tek başına kalmış tek gelmiş pek cok insan var onlar sana eve cıkalım diye soracak

ben abd iken pek cok turk kızı bile tek başına gelmişti yaklaşık 20 tane
    sadece benim bulunduğum çevrede vardı
    merak edicek bişi yok
    merak etmeyi endişelenmeyi bırak başkalarına bel bağlama özellikle ABD de
    sırtını sadece duvara daya
    bu endişelerini bırakıp git orda her şey çorap söküğü gibi çüzülüyor merak etme
    eğlenmene bak cluplere barlara gitmeyi unutma
    endişelerin boşuna

İnsanların iyi hissetmesini sağlamaya çalışırkende lütfen kendi ülkemizi yerin dibine sokmayalım.iran ırak ve sanki kaliteli insanlar varmış gibi bir söylemi ben kendi ülkeme karşı kullanılmasını hoş bulmadım sadece söylemek istedim.
    İyi yolculuklar lavinia 6 sı demiştin işallah herşey gönlünce olur
    All the miles that separate disappear now when I'm dreaming of your face..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)