Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 65 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 60 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ohio nedir, ne değildir ?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ya o sirki kurmak falan gercekten zahmetli iş.bayagı yorucu yani.
    EY NECEFTEKI ALTIN KUBBENIN SAHİBİ.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı metilfenidat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ohio en buyuk eyaletlerden degil ya texası var alaskası var californiası var o kadar buyuk bir eyalet degil.
    haklısın..yanlış bilgi vermişim özür dilerim...ama ohio da büyük

Alıntı tufanoglu0535 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi bnu konu hakkında daha ayrıntılı bilgi verebilirmisin?? yani aklıona ne gelirse , zahmet olmazsa yazrmısın??
    aklıma gelenleri yazdım zaten...eğer ki sorun varsa yanıtlarım elimden geldiğince...

Alıntı merka Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    nasıl gezilcek bende bilmiyorum =( anladığım kadarıyla insanları sükunet içinde olan bi yer. yapacağımız iş fizik gücü gerektiriyor die biliyorum. umarım mahfetmezler beni. gittikleri yerleri inceledim şehir merkezinin biraz dışında gibi ama çoda önemli değil aslında gidilip görülür. ve evet sözleşmemde haftanın 7 günü 40 ila 75 saat arasında çalışılacağı ve bazı günler 4 bazı günler 14 saat çalışıldığı oca koca harflerle yazıyo umarım abartmazlar. tavsiye ettiğin yere de mutlaka gidicem. NYC ile bir tutmuyorum tabi ama çok gitmek istediğim bi yer. belli şeyler iyi gitse benim için yeterli olcak
    abartıyolar merak etme bu tarz yerlerde kaçak çalışan sayısı da fazla olur...çünkü vergi vermeden elden para verebilen yerler...zamanını ayarlar ve dayanırsan paranı biriktirip 2-3 gün NYC de hostelde kalabilirsin...abd ye gidip NYC yi görmeden olmaz bence

ya o sirki kurmak falan gercekten zahmetli iş.bayagı yorucu yani.
    kesinlikle...şöyle düşünün...7 gün 14 saat çalışıosun..7. günün sonunda o çalıştığın tır arkalarını topluyosun onları tırlara itiyosun ve diğer şehre haraket ediosun...ardından o yere tekrar kuruyosun, yatıosun, 3 saat falan, kalkıp aynı koşuşturmaca devam ediyo...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı CaMuR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kesinlikle...şöyle düşünün...7 gün 14 saat çalışıosun..7. günün sonunda o çalıştığın tır arkalarını topluyosun onları tırlara itiyosun ve diğer şehre haraket ediosun...ardından o yere tekrar kuruyosun, yatıosun, 3 saat falan, kalkıp aynı koşuşturmaca devam ediyo...
    nasıl yani boyna çalışıyosun sonra bidaha mı boyna çalışıyosun.bunun dinlenmesi,eğlenmesi,gezmesi, keyifli bi sigara arası mutlaka olmalı sonuçta eğlence işi o kadarda yorucu olmasa gerek. ayrıca 7 günde en fazla çalışma saati 75 saat. ortalamaya vursak 11 saat gibi bi süre çıkar. ki bu kadar yoğun her zaman çalışılcağını düşünmüyorum! yanlış mı düşünüyorum yoksa !!??

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

nasıl yani boyna çalışıyosun sonra bidaha mı boyna çalışıyosun.bunun dinlenmesi,eğlenmesi,gezmesi, keyifli bi sigara arası mutlaka olmalı sonuçta eğlence işi o kadarda yorucu olmasa gerek. ayrıca 7 günde en fazla çalışma saati 75 saat. ortalamaya vursak 11 saat gibi bi süre çıkar. ki bu kadar yoğun her zaman çalışılcağını düşünmüyorum! yanlış mı düşünüyorum yoksa !!??
    aynen çalışıosun ve çalışıosun bazen 1 gün ara oluo onda da temizlik yapıosun...aralarda sigara içiodum ben problem olmuodu..günde 30 dk dan 2 tane de molamız vardı...ben sabah 9 akşam 11 çalışıodum...7 gün...yoğun olmasan bile orda tutuolardı..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

aynen çalışıosun ve çalışıosun bazen 1 gün ara oluo onda da temizlik yapıosun...aralarda sigara içiodum ben problem olmuodu..günde 30 dk dan 2 tane de molamız vardı...ben sabah 9 akşam 11 çalışıodum...7 gün...yoğun olmasan bile orda tutuolardı..
    tek bi sorum olcak, peki değiyor mu?

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

3. gün amerikadaki sponsoru aradım ve şikayette bulundum...3. haftanın sonunda ordan ayrıldım...sen tahmin et ve ben türkiye de her türlü işi yapmışımdır...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

3. gün amerikadaki sponsoru aradım ve şikayette bulundum...3. haftanın sonunda ordan ayrıldım...sen tahmin et ve ben türkiye de her türlü işi yapmışımdır...

şimdiii sen böle dedin bi ton soru oluşturdun kafamda =) yüzsüzlük yapıp sorayım cevabını vermek sana almış
    1. o kadar beter diyosun yani?
    2.hangi firmayla,hangi eyalete gitmiştin?
    3.ben anlaşmamı 3 aylık yaptım, bir aksilik olursa senin yaptığın gibi işten ayrılma durumum oluyomu?
    4.ayrıldıktan sonra nerede hangi işi yaptın?
    5. hakkaten o kadar mı kötü? =)

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı excuse Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    put in bay hakkında bilgi verir misin acaba
    put ın bay baslıgı ile bir konu vardı orada bayagı seyler anlatmıstım diğer arkadaslara istersen bakabilirsin.ondan sonra yinede soracakların varsa yardımcı olmaya calısırım

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

şimdiii sen böle dedin bi ton soru oluşturdun kafamda =) yüzsüzlük yapıp sorayım cevabını vermek sana almış
    1. o kadar beter diyosun yani?
    2.hangi firmayla,hangi eyalete gitmiştin?
    3.ben anlaşmamı 3 aylık yaptım, bir aksilik olursa senin yaptığın gibi işten ayrılma durumum oluyomu?
    4.ayrıldıktan sonra nerede hangi işi yaptın?
    5. hakkaten o kadar mı kötü? =)

1. evet
    2. özelden firma adını söylerim...ohio ya gittim ben de...şirketim woods family concessions.
    3. ben de burdan giderken öyle yapmıştım..iş ortamı cidden kötüyse ve hakkın yeniyosa aramalısın..ama iş sözleşmeni iyi kontrol et dert olmasın..bana bi aile yanında garsonluk denmişti...
    4.philadelphia ya geçtim ( 14 saat greyhound ) dondurmacılık yap dediler ciee kabul etmedi..
    5.bana göre cidden kötü ama hiç iş yoksa katlancaksın

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

1. evet
    2. özelden firma adını söylerim...ohio ya gittim ben de...şirketim woods family concessions.
    3. ben de burdan giderken öyle yapmıştım..iş ortamı cidden kötüyse ve hakkın yeniyosa aramalısın..ama iş sözleşmeni iyi kontrol et dert olmasın..bana bi aile yanında garsonluk denmişti...
    4.philadelphia ya geçtim ( 14 saat greyhound ) dondurmacılık yap dediler ciee kabul etmedi..
    arkadaşım herşey için eyvallah =) inşallah herşey yolunda gider benimde. bakalım umutlu gidiyorum

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

kolay gelsin umarım benmkinden iyi geçer sennki..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

kolay gelsin umarım benmkinden iyi geçer sennki..
    inşallah inşallah (IRAK'TA BİR SÖZÜN OLMAMA İHTİMALİ YÜKSEKSE İNŞALLAH DERLERMİŞ =) )

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

boyle kurulan ısler cok zordur kurma kısmında cok hamallık vardır cunku.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

boyle kurulan ısler cok zordur kurma kısmında cok hamallık vardır cunku.
    biliyorum ama her işin hamallığı yokmudur. yani kolay iş diye bişey yoktur aslında. artı bu saatten sonra zevk almaya bakmak lazım

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

sen işini yap, karşındakini anla, kendini anlat, genellikle pişman olmazsın... ama daha ilk bir ay geçmeden mızmızlanmaya başlaran, ne para kazanırsın, nede adam gibi eglenirsin... sadece sabret, en azından ilk 1 ay....
    and i wonder, if you ever wondered the same. and i still wonder..

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

bi de kendi kendine söylemiceksin...burda bize amelelik yaptırıolar...ben üni öğrencisiyim...kaçak çalışıoruz gibi muamele...hakkımız yenio die

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

bi de kendi kendine söylemiceksin...burda bize amelelik yaptırıolar...ben üni öğrencisiyim...kaçak çalışıoruz gibi muamele...hakkımız yenio die
    beyler anladım ki bu traveling işi zor iş. bu saatten sonra başa gelen çekilcek. artık ohio'nun ve eğer zaman bulursam !!! abd nin tadını çıkarmaya bakıcam. hiç yoktan cebime iyi para gircek, üstüne bide dilimi geliştiririm. sonuçta deneyim yenen kazıkların toplamıdır. bende bir sonraki senelere yatırım yapmış olurum hiç yoktan.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

bu düşÃ¼nceyi hiç kaybetmemen dileğiyle...çok zor durumda kalırsan ve ben abd de olursam bi msj atarsın..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

bu düşünceyi hiç kaybetmemen dileğiyle...çok zor durumda kalırsan ve ben abd de olursam bi msj atarsın..
    hayırdır söyledilerimimi hatırlatacaksın şakası bi yana zor olduğu malum zaten ama biraz iyimse olmak lazım. sonuçta para kolay kazanılmıyo. biliyorum tamamen elin amerikanı için çalışmış olcam ama muutlaka eğlenceli zamanlar da olcaktır. olmadı mutlaka bi çaresi bulunur elbet. Allah büyüktür

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

elbet eğlenceli yanlardaolcak..orda wat öğrencileri ile makaralar güzel oluo...msj belki yardımcı olabileceğim bişey olur diye söyledim ben de aynı zorluktan geçtiğim için anlayabilirim

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

elbet eğlenceli yanlardaolcak..orda wat öğrencileri ile makaralar güzel oluo...msj belki yardımcı olabileceğim bişey olur diye söyledim ben de aynı zorluktan geçtiğim için anlayabilirim
    eyvallah arkadaşım. nasipse yoolculuk 20 haziranda. olumlu ya da olumsuz farketmez gelişmeleri buradan veya gerekli bölümlerden aktarırım mutlaka. yardım teklifin için sağol başım sıkkışınca ki sıkışcak gibi anladığım kadarıyla teklifini değerlendiricem

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Moralını bozma belkıde seveceksın.bende ohıoya tekrar gıdıyor olmayı cok ısterdım.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Moralını bozma belkıde seveceksın.bende ohıoya tekrar gıdıyor olmayı cok ısterdım.
    eyvallah arkadaşım. ben güveniyorum kendime. biraz kötülendi yapcağım iş ama olsun her iş zor ohio yu çok merak ediyodum sanırım bizim anadolu şehirlerimiz gibi sakin, sıcakkanlı bi yer. istanbullu olsakta alışcaz artık

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

1. evet
    hocam bu calıstıgın şirketin woods family concessions burdan mı ayrılsın 3. hafta sonunda?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Ohio da yasiyorum. Gelmek istedigin sehir hangisi ?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Merhaba arkadaşlar bende bu yaz Ohio dayım.Gezici lunapark işindeyim.Okuduklarıma göre çok zor iş.Bu yaz başka gidecek arkadaşlar var mı acaba?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı watspor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar bende bu yaz Ohio dayım.Gezici lunapark işindeyim.Okuduklarıma göre çok zor iş.Bu yaz başka gidecek arkadaşlar var mı acaba?
    Merhaba arkadaşım. Ben de gezicipark işindeyim bu yaz Ohio da. Gerçi Ohio da yazları birçok fuar festival gibi etkinlikler düzenleniyormuş. Belki bi ara aynı yerde bulunabiliriz diye düşündüm, irtibata geçeyim dedim. Ben bi arkadaşımla gidiyorum, Columbus a uçucaz biz, ilk olarak Lancaster da bulunucaz sanırım. Sen ne zaman ve tam olarak nereye gidiyorsun?
    Bu arada ben de Marmara İşletme 3. sınıftayım.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaşlar bu yaz Cincinnati/Ohio'da McDonalds'da çalışıcam kısmetse.
    Giden arkadaşlara birkaç sorum olacak.

Konaklama pahalı mı?
    İkinci iş imkanı çok mu?
    Bir de iklimi nasıl, soğuk oluyor mu? (Ben Antalya'da büyümüş adamım, soğuk memleketde yaşamadım hiç)

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

krdsm ben su anda ohio dayim coulumbustayim ama yinede ohionun genel iklimine bakarsak cok sicak bi iklimi yok ve ortalama sicaklik 25-27 derece arasinda burada konaklama pek pahali deil ama ev tutacak olursan 1 odali tutabilirsin ortalama 300 dolar civari 2 .ise de bakacaz olursak burada 2. is imkani iyi soylicegim bu kadar.....

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

18 haziran aksam 22:30 da columbus havaalanında olacagım işverenım 19 unda lima ya gel seni ordan alıcam dedi o geceyi gecırmek ıcın ucuz otel önerisi olan var mı havaalanına yakın bırde otobus dıyınce ben sadece greyhoud u bılıyorum ve ordan baktım arada aktarma fln var 4 saat greyhoud ıle toplamda 8 saat suruyor 44 dolar googlemapten baktım 100 mil cıvarı greyhoud dısında alternatifim var mı acaba otobüs olarak?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)