Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 46 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 46 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Otostop

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

bende izmirden hatay/antakyaya kadar otostopla gitmiş birisi olarak, kesinlikle tırsılmaması gereken bi olay ama yanlış anlamayın türkiyede tabiki, amerikada zorda kalmadkça denenmez, allah muhafaza sonra ne şekilde geliriz belli olmaz walla... bknz: top

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Manisa-İzmir hattını bilenler bilir. Geçen yine İzmir'den Manisaya dönerken durduk Manisa kavşağında el bile kaldırmadık, bi araba durdu. Bindik. Manisaya gelince abimiz sordu "burda mı inceksiniz arkadaşlar, yoksa ilerde mi" (orası da iktisat fakültesinin yanı, genelde otostop orda başlayıp orda biter.) İlerde dedik, sonra evin orda da indik. Bu hatta herkes bilinçli otostop konusunda. Çeken de alan da

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

iyiymiş
    yakında artık herifler sizi tanırlar da
    vay ayhn okul nasıldı, kusura bakmayın geç kaldım falan
    adamlara fırca da atarsınız siz artk

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

amerikada gayet tehlikeli olabilir

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Uniform Vehicle Code demiş ki:

No person shall stand in a roadway for the purpose of soliciting a ride.
    What many people fail to realize is that a roadway is defined (in the same UVC) as:
    That portion of a highway improved, designed or ordinarily used for vehicular travel, exclusive of the sidewalk, berm or shoulder even though such sidewalk, berm or shoulder is used by persons riding bicycles or other human powered vehicles.

*** yani buradan anlayacağınız gibi otostop illegal diildir kurallarına göre çekiyorsanız. yani yol üstünden çektiğiniz bir otostop illegalken kaldırımdan veya bariyer arkasından otostop çekilebilinir. Benim yorumumu soracaksanız, amerika'da otosotop çekmeyin arkadaşlar, orası bir avrupa değil, aynı kültür seviyesini bulamazsınız. verin biraz para binin tertemiz trene otobüse, gereksiz atar fena patlar benden söylemesi.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı mcbk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Uniform Vehicle Code demiş ki:

No person shall stand in a roadway for the purpose of soliciting a ride.
    What many people fail to realize is that a roadway is defined (in the same UVC) as:
    That portion of a highway improved, designed or ordinarily used for vehicular travel, exclusive of the sidewalk, berm or shoulder even though such sidewalk, berm or shoulder is used by persons riding bicycles or other human powered vehicles.

*** yani buradan anlayacağınız gibi otostop illegal diildir kurallarına göre çekiyorsanız. yani yol üstünden çektiğiniz bir otostop illegalken kaldırımdan veya bariyer arkasından otostop çekilebilinir. Benim yorumumu soracaksanız, amerika'da otosotop çekmeyin arkadaşlar, orası bir avrupa değil, aynı kültür seviyesini bulamazsınız. verin biraz para binin tertemiz trene otobüse, gereksiz atar fena patlar benden söylemesi.
    Simdi bana otostop icin human powered vehicle demeyeceksin umarim ??? Ben otostopla alakali birsey goremedim o yazida. İngilizcesini falan bilmiyorun ondan mi acaba ??
    2008,2009,2011 wat katılımcısı

2008-NY-Thendara City-Van Aukens Inn-Dish Washer

2009-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

2011-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı kayhan86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Simdi bana otostop icin human powered vehicle demeyeceksin umarim ??? Ben otostopla alakali birsey goremedim o yazida. İngilizcesini falan bilmiyorun ondan mi acaba ??

hocam şu cümle her şeyi açıklıyor:

"No person shall stand in a roadway for the purpose of soliciting a ride."

yani yolun herhangi bir kısmını işgal etmedikçe, kaldırımdan veya güvenli uzaklıkta bir yerden otostop çekmek illegal değil, ancak türkiyeden alıştığımız gibi yolün üstünde çekersen, olay illegal oluyor.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ayrıca o yazının devamında, human powered vehicle lara otostop çekin değil, human powered vehicle ların geçtiği yollarda (yurtdışında bazı yolların kenarında ayrı bir bisiklet yolu var) dahil otostop çekilemeyeceği demek istenmiş, orada sidewalk diye belirtmiş. kabaca çevirmek gerekirse:

kaldırım haricinde herhangi bi yerden otostop çekmek illegal genel olarak otostop illegal değil.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı ayhn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Manisa-İzmir hattını bilenler bilir. Geçen yine İzmir'den Manisaya dönerken durduk Manisa kavşağında el bile kaldırmadık, bi araba durdu. Bindik. Manisaya gelince abimiz sordu "burda mı inceksiniz arkadaşlar, yoksa ilerde mi" (orası da iktisat fakültesinin yanı, genelde otostop orda başlayıp orda biter.) İlerde dedik, sonra evin orda da indik. Bu hatta herkes bilinçli otostop konusunda. Çeken de alan da
    herhaftasonu ızmıre kacarken cekıyoz ama korkarım ben el kaldırmadan duran arabadan. bı ara sofurun arkasına oturmustum sıgara ıcıyordu pencereden kulunu atarken kul geldı gozumun ıcıne gırdı hay dedım 5 lıra vermıcez dıye gozden olcz amerıkada arkdsların dedıgı gıbı yasak otostop cekmek.ben usa da cekerken herkes tip tip bakıyordu almamakla beraber..2 defa cektım usa da 2sınde de durdu ama bızım Turkıyedekı gıbı araba bızı gectıkten sonra degıl bıze varmadan durudu sasırdım. manısada okuyan ızmırlı ogrencıler sureklı otostop cekıyorlar.bır gun duyduguma gore bı olay yasanmıs 3 erkek 1 kız varmıs adam almıs bunları bellı bı yol gıttıkten sonra sılahı cıkarıp zorla kızla bırlıkte olmaya calısmıs olmusta sonrada ızmır manısa yoluna bı yere atmıs bunları .kotu boyle durumlarla karsılasabılırsınız usa da da olur. daha gecen bı kac ay once aydın nazıllıde bır bayan ogrencı bası tasla ezılmıs halde bulunmustu daha sonra ortaya cıktı kı otostop cekmıs ve arabasına alan kısı ılıskı teklıf etmıs kabul etmedıgı ıcın kızı oldurmus vb. dıkkatlı olmak lazım yanınızda erkek arkdsınız bıle olsa kurtaramaya bılır.

otostopla dünyayı gezmeye başlamış
    Otostop Yaparak Dnyay Geziyor.. Esog grenci Web Platformu Kulb
    otostop maceraları - ekşi sözlük
    Nazilli
    "20 years from now, you will be more disappointed, by the things you didnt do, than by the ones you did. so explore, dream, discover...'' Mark Twain

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Konuyu canlandırmak istedim, evet ben bunu yapmadan dönersem içimde ukde alarak kalacak) "Eyaletler arası" otostop deneyimi yaşayan arkadaşlar bilgi paylaşımında bulunursa memnun olacağım. Yasal değil biliyorum ama beni en çok heyecanlandıran şeylerden biri. Doğama aykırı uçakla,trenle yolculuk yapmak)

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı rerere Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konuyu canlandırmak istedim, evet ben bunu yapmadan dönersem içimde ukde alarak kalacak) "Eyaletler arası" otostop deneyimi yaşayan arkadaşlar bilgi paylaşımında bulunursa memnun olacağım. Yasal değil biliyorum ama beni en çok heyecanlandıran şeylerden biri. Doğama aykırı uçakla,trenle yolculuk yapmak)
    Böyle olaylara girmemek daha mantıklı.Sonuçta Türkiye'de bir şey olsa aynı dili konuştuğundan dolayı sürücüyle her türlü iyi-kötü muhabbete girmen mümkün.Amerika'da kimle karşılaşacağın belli olmaz.Bi de polis yakalarsa hiç yoktan başına dert alırsın.Bedava bi yere gidicem diye bi kaç bin dolar ceza ödemek zorunda kalma.
    ""Let the game begin""

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı Amadeus35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Böyle olaylara girmemek daha mantıklı.Sonuçta Türkiye'de bir şey olsa aynı dili konuştuğundan dolayı sürücüyle her türlü iyi-kötü muhabbete girmen mümkün.Amerika'da kimle karşılaşacağın belli olmaz.Bi de polis yakalarsa hiç yoktan başına dert alırsın.Bedava bi yere gidicem diye bi kaç bin dolar ceza ödemek zorunda kalma.
    Amacım bedavaya gitmek değil, para problem değil. Heyecanlandırıyor beni otostop, hakkında birkaç kitap okudum, bunu hayat tarzı olarak benimsemiş birçok insanla tanıştım. Kötü yanları var, tehlikeli evet. Güzel olan kısmı da bu zaten.

Jack Kerouac - On the Road'ı okuyan bilir benim neler hissettiğimi, yollara vurasım geliyor kendimi.

Enine boyuna araştırmak lazım tabi, o yüzden burdayım şu anda. Yasal şartlarını bilmiyorum tam olarak, yasal olmadığını duydum sadece. Tabi ben doğudan-batıya full otostop ile gitmeyi düşünmüyorum. Gezi planımı daha netleştiremedim ama bir bölümünde otostop da olsun istiyorum. O yüzden yasaları çiğneyebilirim diye düşünüyorum kısa bir süreliğine, püf noktaları üzerinde araştırma yapıyorum şu an.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Yasal şartlar ile ilgili şöyle bir site buldum, eyalet eyalet otostop ile ilgili kanunları yazmışlar. İlgilenen arkadaşlara iyi bir kaynak olacağını düşünüyorum.

USA Laws on Hitching

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

arkadaşlar biz 9 türk avon nc da yız bizim iş yeri eve 4 km uzaklıkta ve tek ulaşım şansımız otostop yada tabana kuvvet . avonun yerlileri artık alışmış durumda otostop çekmeden duryolar ve hepside çok iyi insanlar. bilmiyom valla buranın yerlisi mi yi amerikalılar mı iyi

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

bence otostoptan kimsenin başına kolay kolay birşey gelmez ama yasal olmaması sorun.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

turkiye de yaklasik 1000 km yol yaptim otostopla bugune kadar, karadenizinden akdenizine, ic anadolusuna 10 larca araca bindim bende geriye kalan cok guzel anilar. otostop konusunda onerebilecegim iki husus var tecrubelerime dayanarak. dunyanin neresinde olursaniz olun tek basiniza yada kizsaniz yapmayin.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks