Sayfa 17 Toplam 40 Sayfadan BirinciBirinci ... 713141516171819202127 ... SonuncuSonuncu
Toplam 1173 adet sonuctan sayfa basi 481 ile 510 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Cedar Point - Sandusky, OHIO

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı HakaN84 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aslinda burdaki walmart tan herseyi alabilirsiniz ama yok ben masraf yapmak istemiyorum evden getircem herseyi diyosaniz ssunlari getirin derim..

1 Yatmak icin ne gerekiyosa (yastik, carsaf, pike, vs...)

2 kisisel bakim malzemeleri.. (sampuan,parfum falan filan iste.) burdan da alabilirsiniz ama belki zamaniniz olmayabilir ve zor durumda kalmamaniz icin getirin derim ne gerekiyosa..)

3 odalarda buzdolabi yok ve emin olun cok gerekli oluyo.walmarttan alabilirsniz bir tane minidolap. fiyatini bilmiyorum ama ogrenirsem size soylerim.) burasi ucuz gibi dusunmeyin sakin. gayette tr gibi fiyatlar ama cola ucuz. 24 lu kutu kola paketi walmart ta 3-4 dolar bisey. su da ole. fakat bunlari sogutacak biseyiniz yoksa almaninda bi manasi kalmiyo. :S inanin bana burasi cok sicak. bu yuzden yaninizda kesin gunes kremi getirin. eger ride host iseniz bitersiniz ilk gunden kirmizi domates olursunuz :P

4 elbise alin yaniniza derim. ama ince t-shirtler shortlar ve bide terlik yada sandalet falan alin.. bolca ic camasiri ve corap falan alin ki habire yikatmak zorunda kalmazsiniz. birikince yikatirsiniz hepsini. burda yurdun icinde bi oda var ve 1 dolara makina camasirlarinizi yikiyor. diger makinada 1 dolara kuruluyor. yani 2-3 dolar arasi camasirlarinizi yikatabiliyosunuz. bu arada corap alin diyorum belki bazi arkadaslar sorar yazin neden corap giyiyoruz diye, hemen soyleyim, burda is basindayken mecburen ayakkabi giyiyorsunuz ve patik coraplar guzel olur. ayakkabinizinda rengi beyaz olmali. eger ayakkabiniz yoksa dert etmeyin burdaki wardrop house da is kiyafetleriyle ilgili hersey satiliyor zaten. beyaz spor ayakkabi $20, cedar sapkasi ve gunes gozlugu toplam $9, kemer $1. falan..

5 elektronik konusuna gelecek olursak bi netbook veya alaptop cok isinizi gorecektir. eger netbookunuz yoksa, burdaki bestbuy da 250-380$ arasinda guzel netbooklar bulabilirsiniz ve yeterli olur.. ama tr den getireceksseniz mutlaka yaniniza priz ceviriciyi almayi unutmayin cunku burda cok pahali. hem cep tel iniz icin hemde pc niz veya diger elektronik aletleriniz icin cevirici alin kesinlikle. sanirim tr de 1-2 tl ye bulabiliyosunuz fakat burda 8-10 dolar falan. tamamen israf yani
    her neyse.
    kisaca paraniz varsa sorun olmaz.. burda en onemli sey para cunku )

su anda aklima gelenler bu kadar. ekstra ne ogrenmek isterseniz sorabilirsiniz.umarim yardimci olabilmisimdir. iyi gunler..
    süpersin söylediklerini göz önünde bulunduracağım

Alıntı molvero Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hakanımm şu trafikciler nabıo orda bi hal hatır soraydın 2 hafta snra ordaym
    dostum sen de mi trafikcisin?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

trafic walla tolls cashier ım da aynı departman :d
    "what happens in miami stays in miami too.."

Araştırmacı Watçı HakaN84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı noiroi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar adım zeynel bende 27 haziranda orda olcam ve fod host olarak çalşcam hakan senden önce food için öle şeyler yazmışlardıki mutfakta bişeymi yapıolar die korktum açıkcası nkadar kötü olabilir ya die düşünmeye başladım ama sen içimi rahtlattın çok saol
    ) ne demek her zaman. ama sunu hatirlatmak istiyorum, burda tanistigim 3 tane makedonyali arkadas var ve bunlar foodhost cular. ve ben butun bunlari onlardan duydum, onlar cast bay da calisiyolar ve otelin icindelermis. yaptiklari pek bisey yokmus bilmiyorum tam. birisi diyor bnm isim cok rahat, sadece yemekler bosalirsa gidip icerden yenisini getiriyorum diye. digeride omlet yapiyomus klimali ortamda ve rahat sekilde. ing ihtiyacida gerekmiyo. ve free yemen ve kola alabiliyolar calistiklari yerden. bende oraya gitmek istiyorum. denicem bakalim. ama bu anlattiklarim bu arkadaslar icin. belki diger foodhost cular baska seyler yaparlar bilmiyorum. ama canini sakin skma herseyi halledersin. bak ben burda tek basimayim ve oluyorum turk bi arkadasim olsa keske diye. cok yalniz kaldim cunku herkesin arkadsi var ayni dili konusan

her neyse bu foodhostculugun tek kotu yani sanirim fazla mesai yapamiyosunuz. yani saatleriniz cok az sanirim. tam bilmiyorum ama 30-40 alirsiniz galiba. herneyse gelince halledersiniz nasilsa

gelmeden bana mail falan at oluumu. buraya gelince goruselim..

diger arkadaslarda lutfen bana ulassin. buraya geldiinizde size elimden geldigince yardin ederim.. hemde bana destek olursunuz

Tecrübe Puanı
    15

hakanımm şu trafikciler nabıo orda bi hal hatır soraydın 2 hafta snra ordaym
    bertan bu sensin dimi. nicklerinizi bilmiyorum cunku.

trafikciler hakkinda sadece sunu biliyorum. biz walmart a gidip gelirken parkin girisinde bekleyerek gelen giden araclara trafik polisi gibi yol gosteriyolar. soyle dusunun. yolun ortasinda bekliyosunuz ve kolunuzu kaldirip sabit sekilde gelen araca yol gosteriyosunuz. diger araca da atiyorum diger yonu gosteriyosunuz. tipki askeriyedeki yol gosteren askerler gibi. kotu yani gunesin altinda :S bunu soylemek istemezdim ama boyle. yani yaniniza bolca gunes kremi alin bisey olmaz.. tabi bide gunes gozlugunuzu getirin.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

benim yaw toll bothlarda çalışcam bakalım hakanım az kaldı bekle beni tüm yardımını alcam gelince senin saatler nası gidio pozisyon değiştirme olabilirse beraber aynı pozisyona geçmeyi deneyelim haa sanmıom ama şans D:
    "what happens in miami stays in miami too.."

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

hakan dostum yastık pike gibi şeyler yurtt verilmiyormu acaba getirmemizi önermişsin? bide ilk maşş çekine kadar sence ortlama nkadar para getirsek yeterli olur?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bencede orda görüşÃ¼rz zaten benim bir arkadaşım daha var biz beraber gelicez 27 haziranda ozmana kadar türklerin çoğu gelmiş olur zaten

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

2 gun girmedik çarşı karışmış noiroi eger celvelead hopkins e gıdeceksın saatını ver seni listeye ekleyeyım.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

hakan sen haberleşme işini ne yaptın abi? dünya telekom mu aldın yoksa orda kulübelerdenmi hallediyosun? giden biri olarak ne önerirsin?kulübe kartları avantajlımı?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

rcp dostum uçağım 27 haziran saat 7:30da cleveland.a incek bi arkadaşım daha var beraber gelicez

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı rcp Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

CLEVELAND HOPKİNS HAVALİMANINA GİDECEKLERİN LİSTESİ

2 haziran 20.00 twentysix

13 haziran 21.45,23.00 exclusive ve 2 arkadası, Molvero ve 3 arkadsı (23.00)

14 haziran 19.00: benim bi arkdasım ve onun bi arkadsı

15 haziran 16.00:rcp

16 haziran 23.30 Baver

20 haziran 23.40 oceansoul,,,wayne88 saat bilinmiyor

27 haziran 07,30 noiroi ve arkadası

ayrıca f.....bo.k adlı sosyal paylasım sitesinde cedar point 2010 youlcuları ve cedar point 2010 employees adlı 2 grup var onlardan da yararlanabilirsinz.

guncellll.........

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

ben bi gece hopkins te kalacağım, kötü bi fikir değildir di mi?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

birilerini bulammassam ben de öyle yapmak zorunda kalacağım

Tecrübe Puanı
    15

benim yaw toll bothlarda çalışcam bakalım hakanım az kaldı bekle beni tüm yardımını alcam gelince senin saatler nası gidio pozisyon değiştirme olabilirse beraber aynı pozisyona geçmeyi deneyelim haa sanmıom ama şans D:
    gel bertanim tabi ya bekliyorum. eger is degistirme yapabilirsek guzelolur tabi ayni iste calisiriz hemdezevkli olur. cunku bensu anki isimden hic memnun degilim. keske ride host olmasaydimdiyorum. cok skici ve kotu bi ismis.. umarim degistiririm..

bu arada cedar tam bir toplama kampi gibi arkadaslar (bu kelimeyi bugun buraya gelen bir turk arkadas soyledi) herneyse kimseyi bole seylerle uzmek istemiyorum normalde ama kendi gordugumu ve dogru olani soylemenin yanlis olmucagini dusundum. buraya geldiginizde gorceksiniz ve benim gibi hayal kirikligina ugramayin istiyorum. yasanmicak biyer degil aslinda, guzel arkadasliklar kurarsiniz. gezersiniz falan. ama iste kendi odanizin aliskanligindan cikip baskalariyla yasamaya baslayinca is biraz farkli oluyo o kadar. onu da sanirim grup seklinde kalarak giderebilirsiniz. bilmiyorum ben 2 farkli ulkenin insaniyla ayni oda da kaldigin icin bole oluyodur ama neyse. sadece ilk baslarda zorlaniyo insan ama alisiyosunuz herseye
    herneyse umarim gelir ve degisik bi yaz gecirirsiniz sunu unutmayin ama buraya geldiginizde tabiri yerindeyse it gibi caliscaksiniz. unutmayin siz iscisiniz burda ve amerikalilar sizin patronunuz oluyo ona gore... ss kurali gecerli kisaca finaller bitti tatil yapalim yok burda. gelip calisacaksiniz.. ,) aci ama gercek kusura bakmayin lutfen. ben gordugumu paylasiyorum.. ve sizin hayal kirikligina ugrayip uzulmenizi istemiyorum.. ozur dilerim..

herneyse buraya sizler geldiginizde baya bi cok oluruz ve bu ispanyolca konusan kalabaligi bastiririz kismet. turkun gucunu gormeliler bunlar ben tek basima yetmiyorum simdilik ama 2 hafta sonra baslariz baskina

grs kendinizeiyi bakin.. yarin is var. daha dogum gunumde bile caliscam sali gunu. dusunun artik

bb

Tecrübe Puanı
    15

hakan dostum yastık pike gibi şeyler yurtt verilmiyormu acaba getirmemizi önermişsin? bide ilk maşş çekine kadar sence ortlama nkadar para getirsek yeterli olur?
    evet yurdun kendi carsafini gordum satilik olarak ama yastik varmi bilmiyorum. gozume carpmadi. gerci o da vardir belki bilmiyorum. zaten sorun da degil walmarttan alirsiniz ucuza..

burdaki orun yemek sorunu. sabah kahvaltisinda zeytin ekmek peynir falan yeme aliskanliginiz varsa onu bi kenara atin bi kere. burda zeytin yok.. mikrodalga olayina alisin. hazir yicekleri aliyosunuzve atiyosunuz mikrodalgaya sonrada ekmeksiz gotur abi muhabbeten giriyosunuz annenizin pilavini salatasini falan unutun yok burda ole bisey. sabah sandevic yaparsiniz, isten 45 dk lik break alincada gider hizlica biseyler atistirirsiniz. aksam oluncada gene mikrodalga olayina girer gunu kapatirsiniz yemek ciddi sorun olusturuyo bana. ben hala alisamadim. oturtamadim tam bi sistem. bakalim kismet.. hallederiz bi sekilde nasilsa.
    ortalama para olarak ne kadar lazim tam bilmiyorum ama 1 gunde sanirim 10 dolara yakin bu yukarda soyledigim seyleri yer ve ac kalmazsiniz. sadece biraz kilo verirsiniz ya sonucta alin iste yaniniza paranizi.ne kadar cok o kadar iyi..
    umarim yardimi olmustur.. tskler.

Tecrübe Puanı
    15

Alıntı wayne88 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hakan sen haberleşme işini ne yaptın abi? dünya telekom mu aldın yoksa orda kulübelerdenmi hallediyosun? giden biri olarak ne önerirsin?kulübe kartları avantajlımı?
    benbu dunya telekom olayina girdim buraya gelmeden once actirdim hesabi iste.. att kartimi kullabniyorum burda ama pek hosuma gitmiyo. cunku zaten kimseyle konusmuyorum burda. tr ile gorusme olyinida genelde netten hallediyorum. yani msn skype falan. ama yinede cepten tr ile konusuyorum. bu seklide att den direk kontor dusuyo zaten 1 dolar olarak. ve sonra iste istediginiz numarayi ariyosunuz falan filan..

kontorlu kart olayini sallayin. alin dunya telekomu, bide cep telefonunuzu. yukelyin bi kere 25 lik kontor att ye 20 likte dunya telekoma. dursun ole. lazim olunca kullanirsiniz naislsa.. ole.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

hakan basket sahası ve fitness salonu warmı ya foodhost anladğım kadarıyla baya yatış antreman yapalım bari

Tecrübe Puanı
    15

hakan basket sahası ve fitness salonu warmı ya foodhost anladğım kadarıyla baya yatış antreman yapalım bari
    bnm etrafi gezecek pek vaktim olmadi. itgibi calistigim icin zamanim yok. yemek bile yiyemiyorum dogru duzgun.

basket sahasigormedim gezemedigim icin fakat parkin icinde 3 point challange diye bisey var, istersen orda 3 sayilik atislar yapabilirsin.

fitness da 35$ lik yurtlarda varmis. orayada gitmedim henuz.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı HakaN84 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bnm etrafi gezecek pek vaktim olmadi. itgibi calistigim icin zamanim yok. yemek bile yiyemiyorum dogru duzgun.

basket sahasigormedim gezemedigim icin fakat parkin icinde 3 point challange diye bisey var, istersen orda 3 sayilik atislar yapabilirsin.

fitness da 35$ lik yurtlarda varmis. orayada gitmedim henuz.
    ne güzel hiç bişey yok.. çok saol hakan valla gitmeden gitmiş kadar oluyoruz sayende

Tecrübe Puanı
    15

ne demek her zaman..

aslinda bana kalsa gelmeyin derim buraya. gidin o elinizdeki parayla tr de bi tatil yapin daha guzel olur ) ama neyse kismet artik saglik olsun..

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Hakan abi çok mu kötüya Hiç eglenmiyorsun onu anlamadım ben? Tamam iş sırasında eğlenmeye bilirsin. İşden sonra?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

hakan henüz orda arkadaş ortamı olmadığı için ve ilk günleri olduğu için memnun değil bence biz gidince daha iyi hisseder sanırsam. ki zaten ilk günlerin çok zor geçiceğini nerden de geldim diye yakınıcağımızı söylemişti tecrübeli arkadaşlar. o yüzden çok da karamsar olmayalım
    mutluluk paylaşıldığı sürece gerçektir! (Christopher Johnson McCandles)

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Hakanı bir de Eylül ayında görelim bakalım
    2009 Work and Travel (Virginia-North Carolina)
    2010 Work and Travel (Lake George, New York)
    2011 Internship (Germany)
    2012 Internship (???Bratislava)

Tecrübe Puanı
    15

arkadaslar sunu anlamiyosunuz sanirim. ben burda evet mutlu degilim. cunku is ortamim cok kotu, cok ski tutuyolar burda herseyi. bnmki ilk gunlerde yakinmak olayi degil bunu soyluyum. .) 5 gun once atlattim ben bunu zaten. arkadas ortamim turk olarak sadece 1 kisi evet. siz gelince daha iyi olur arkadas ortami olarak fakat isim cok berbat olcak gene.. eglenmek olayini ben dusunemyiorum bile ki sadece 1 tane ride a bindim geldigimden beri. cunku temel ihtiyaclari nasil karsilarim diye ugrasip duruyorum. burasi bana gore hic wat icin uygun bi yer degil. bnmde arkadaslarim var guzelce wat ini yapmis tr sine donmus. ama benim pek umudum yok isim degismedigi surece.. :S neyse ins siz mutlu olursunuz. bnm talihsizligim sanirim.. grs geldiginizde kendinize iyi bakin

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

dostum iş ortamı sıkıcı olabilir ama off-dayin felan olmuyo mu?bi de akşamları binemiyo musun ridelara?gözümü korkuttun valla

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

hakan kaç saat çalışıyorsun ortalama? bde gözlemleyebildin mi sweep ler nasıl? bde sorması ayıp ne kadar para götürmüştün yanında ve ne kadar yeterli olur sence?

Tecrübe Puanı
    15

soyle soyluyum. day off olarak bana cuma gununu verdiler. 1 gun day off um var sadece. diger gunlerde bi gun 11:30 to close, bi gun open to close, caisiyorum. burdaki open ve close u biliyosunuz parkin acilis ve kapanis saatleri. ve bu yuzden de benm parkta gezecek varktim olmuyo iste bakalim sadece bu cuma bi gezecem parki kismetse. genelde aksamlari arkadaslarla takiliyorum ve gec yatmak zorunda kaliyorum. demistim zaten 1 turk arkadasim var digerleri hep yabanci ama iyi oluyo ing acisindan. genelde yabancilarlayim bende zaten aam insan turk hasreti cekmiyoda degil arada
    her neyse; dedigim gibi burda bnm isim gunesin altinda o kadar saat calismak oldugu icin ve calisma saatim boyunca oturmak yasak oldugu icin, birde asla bos durmayip musteri olmasa bile aletlerin temizligini yaptigimiz icin zor geliyo bana inanin bana gunes iyi yakiyo burda ustunuzde hafif kalin kumastan bi ride host kiyyafeti oldugunu dusunun ve o sekilde kumsalda ayakta beklediginizi dusunun. ayni bu sekildeyim iste. bilmiyorum bi benmi farkliyim ama bu is agir bu sekilde saglik acisindan yani :S
    neyse gecelim bnm isimi. degistirmeye ugrasiyorum zaten.
    seda senin dedigine gelecek olursak burda sweeplerden gordugum kadariyla zaten sende biliyosun. elinde bi saman supurge bude kurek yuruyup etrafi temizliyosun iste. bunun aynisini ben bi sabah bi de aksam zaten aletleri temizlerken yapiyorum. yani denedim cok zor bisey degil. uzun bi supurge bulursun egilmek zorunda kalmazsin habire. fakat kotu yanlari su ki, gunesin altindasin dogal olarak fakat devamli yurudugun icin mekanini degistirebilirsin. golgelerde takilirsin falan iste. sonraa kimse sana bisey demez. bnm gibi uyuz bi patronun olmaz sonraa parkin heryerinde button lu su icme yerleri var. dugmeye basarark su iciyosunuzya hani onlardan iste.. gider onlari kullnirsin. ne biliyim gezersin parki durmadan ole dusun. bi arkadasim var burda sweep olan yabanci bi cocuk. o dediki saati cokmu. haftada 60 falan alirsin saat olarak sanirim. bi kotu yanida ki bu senin icin kotu olmayabilir cunku senin ing iyiydii hatirliyorum. devamli gezdigin icin ziyaretciler sana habire bisey sorabilirler ki bunuda yavas yavas ogrenir cevaplarsin neyin nerde oldugunu. ole iste sorun degil yani.

dedigim gibi burda hersey sanss gibi gozukuyo. patronun ve isin guzel cikar rahat yasarsin. sanaa verilern oda guzel cikar rahat kalirsin ( bnm kaldigim oda utanmasa 50 derece olacak. cok sicak) dedigim gibi sans yani. burda benim guzel vakit gecirmemi saglayan sey zaten arkadaslarim. o kadar.. bide iste parkin duzennledigi aktiviteler. ole..

siz de geldigiinizde beni arayin ben yardim ederim hepinize elimden geldigi kadar. afallamazsiniz.

yaniniza para olarak alabildiginiz kadar alin derim. yani ben bilmiyorum baya bi parayla gelmistimama iste bi netbook aldim gezdim yedim falan. fakat min olarak ne getirilmesi lazim bisey diyemem. evden yiyecek haric herseyi getirirsiniz ve harcama yapmazsiniz paraniz size kalir ne biliyim iste. gelincedirek walmarta gideriz beraber eger bnm vaktim olursa. orda gosteririm size su su falan diye. fiyatlarida ogrenmis olursunuz. ole iste arkadaslar..

ne biliyosam paylasiyorum sizle zaten. umarim yardimci olabiliyorumdur tsk ederim tekrar..

Tecrübe Puanı
    15

bu arada park kapandiktan sonra binemezsiniz ride lara cunku rideleri calistiracak adamlar zaten biziz sadece park kapandiktan sonra parkin icinde gezersiniz ole hava almak icin. kocaman park zaten arkilerinizle gezin iste sohbet edersiniz eglenirsiniz falan. ayrica uzerinizde uniforma varken park icinde asla oturamazsiniz ve hic bi ride a binemezsiniz.. birde calisirken sadece break lerde oturabilirsiniz. o da sadece employee cafe de yada employeeeler icin ayrilmis mekanlarda oturabilirsiniz. kisaca uniformayla ve calisirken siz iscisiniz ve park sizin icin degil ziyaretciler icin. bunu unutmayin.
    yapabildiginiz tek sey, ziyaretcilerle ayni wc leri kullanabiliyosunuz ve etraftaki su kabinlerinden su icebiliyosunuz. o kadar.

ben bu yuzden henuz gezemedim. cunku open close calsiiyorum ve benim isim bitince park coktan kapanmis oluyo.. neyse kismet bakalim

kendinize iyi bakin gorusuruz tekrar.. byby

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

çok teşekkür ederim bilgiler için. anlattığına göre iyi ki ride olmamışım ben dayanamazdım herhalde o şartlara :S

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

hakan kardes goruslerin icin sagol bende eglence parkinda calisacagim is pozisyonlari hakkinda genel olarak bilgiler aynidir cok tesekkur ediyorum
    SEHIRLER HAKKINDA DETAYLI BILGI ICIN TIKLA
    http://www.turkishwat.net/eyaletler-...nun-sehri.html

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 4 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 4 misafir)