Sayfa 15 Toplam 16 Sayfadan BirinciBirinci ... 5111213141516 SonuncuSonuncu
Toplam 466 adet sonuctan sayfa basi 421 ile 450 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Passengers OF Name Check :) 2013 Summer..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Benimki ertesi gün yayinlandi sayfada ama send passport yazisini 126.günümde gordum yani bu carsamba.hemen pasaportu yolladim bugun mesaj geldi kargonuz iletildi diye.umarim bir an once basip yollarlar.zaten 1 aydan fazla gec kaldim ama hirs yaptim gidicem diye inat ettim ve insallah da gidicem.sizlere tavsiyem oyle 2 haftaya cikar fln diye hic heveslenmeyin.cidden belli olmuyor bi kriter yok.omur torpusu resmen yiprandim bu surecte.son 1 ayim zehir oldu e yasadim ben biliyorum.hele ki iki isminiz varsa, ömer, muhammed, selim, abdullah gibi yaygin isimler; kaya, aydın, demir gibi soy isimler kafadan takiliyo mesela.resmen yuksek lisans yaptim bu konuda.he bir de kızlar isim sorusturmasina takilmaz ya da cok kucuk bi ihtimal diye birsey yok.kiz erkek farketmiyo.yardimci olabilecegim bi konu olursa 4 aydan fazladir edindigim tecrubelerimi paylasmaya hazirim arkadaslar.allah bu surecteki herkese sabirlar versin.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bende 21 mayısta görüşmeye gittim ertsi gün numaram yayınlandı 22 temmuzda mail geldi hala send passport yazmadı ama

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Bende 20 Mayıs'ta isim soruşturmasına kalıp bekleyenlerdendim.
    Dün bana hem e-mail geldi hemde numaram "send passport" olarak yayımlandı.

Ben 10 gün önce programı iptal etmiştim zaten bu saatten sonra gidip iş bulmak zor.
    Benimde 66. günde çıktı.1 yılımı heba ettiler.

Dünyanın en saçma süreci tabi insanın ismi yüzünden wat yapamaması.Kendimi alıştırmıştım çokta koymadı bana ancak seneye tekrar dener miyim, bilmiyorum.Hevesim pek kalmadı.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Dün 130 kişinin numarası yayınlandı.Acaba wat mevsimi geçince hızlandılar mı?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

benimde send passport çıkmış. umarım seneye bundna uzun sürmez, erken başvurucam çünkü

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

programı iptal edeli neredeyse 1 ay oldu soruşturmaya kalalı neredeyse 6 ay olmak üzere inş eylülden sonra şubat a kadar açıklanır seneye vizesiz gidebilirm

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı TechnoMANYAK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benimde send passport çıkmış. umarım seneye bundna uzun sürmez, erken başvurucam çünkü
    erken başvurmanın avantajı olduğunu düşünmüyorum dostum şubat 8de başvurdum hala sürüyor

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı EXCHANGE VİSİTOR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dün 130 kişinin numarası yayınlandı.Acaba wat mevsimi geçince hızlandılar mı?
    kalanların çoğu programlarını iptal etti başvurular azalınca wat için yoğunlukta düştü doğal olarak bu yüzden açıklamışlardır .

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı canakbay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kalanların çoğu programlarını iptal etti başvurular azalınca wat için yoğunlukta düştü doğal olarak bu yüzden açıklamışlardır .
    programı iptal ettide vize başvurularını iptal etmedilerki, bende eylül ekim gibi açıklanmasını istiyodum açıkladılar ama, ben 21 mayısta girdim seneyede bu kadar sürede açıklansa sorun olmaz ama işte akıl mantık ermiyorki yaptıkları işe

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Bizimle bekleyenlerden bir ben bir de canakbay kaldı gibi gözüküyor. Daha 30 Nisan'dan beridir numaram bile eklenmedi listeye Çıkanlara hayırlı olsun diyeceğim ama belli ki bu saatten sonra bir işe yaramayacak :/

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaslar gectigimiz cuma gunu saat 16:30 da pasaportum konsolosluga ulasti ptt kargo ile.numara sitede yayinlandi ve mail de geldi.sizce ne zamana gelir vize basilmis pasaportum? Kagitta 3-5 is gunu icinde basilip yollanir diyor ama isim sorusturmasini aylardir bekledigim icin buna pek guvenemiyorum.dogru durust hazirlik bile yapamiyorum yine hevesim kursagimda kalmasin diye.siz ne diyosunuz? En gec ne zamana gelir?yarin konsolosluga mail atmali miyim ne zamana gelir diye?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Ceac taki durumum hala ayni ama.18 marttaki gibi

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı fbaydın Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ceac taki durumum hala ayni ama.18 marttaki gibi
    Pasaportun basılmadan issued olmaz.Canakbay'dan böyle öğrendik
    Çok insanın numaralarını açıkladılar artık çok uzun süreceğini sanmıyorum standart 1 hafta içinde yani bu hafta alırsınız gibi geliyor.
    İnşallah güzelce eğlenirsiniz pek vaktiniz kalmadı tabi

Peki şimdi benim November 22 olarak görünüyor.Bu benim vizemin bitiş tarihi(tabi alsaydım) seneye tekrar başvurduğumda bunun bana bir kolaylığı olacak mı?

Sanırım tekrar gireceğim mülakata bari seneye vize için uğraşmasaydık.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Aynı şeyi bende soracaktım, şimdi vizeyi bastırsam bu benim için seneye yararlı mı olucak yoksa bastırmazsam daha mı iyi ?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Dün umutsuzca mail atmıştım, açıkcası cevap geleceğini de düşünmüyordum lakin az önce benim mailime cevap olarak şöyle bir mail geldi.

Your administration processing has been completed. Please send your passport to visa section using PTT service.

Thank you,

Consular Section
    American Consulate General
    Istanbul, Turkey

Altta da benim mailimi forward etmişler.

Şimdi bu duruma göre çıkmış, gönderin diyorlar. Ancak ne listede varım, ne de CEAC da herhangi bir değişiklik söz konusu. Ben hemen gene de pasaportu göndereyim diyorum. Siz ne düşünüyorsunuz ?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Derken az önce güncellenen listede numaram send passport olarak eklendi nihayet. Sanırım artık bu iş oldu gibi gözüküyor Listede aynı anda çıkan çok fazla kişi var. Sanırım herkesi onayladılar bir anda ya da daha önceden çıktı anca ilgilenebildiler bilemiyorum.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaşlar bugün 268 kişinin numarası açıklandı.Numaralarınızı isterseniz bir kontrol edin.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı Ranilin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bizimle bekleyenlerden bir ben bir de canakbay kaldı gibi gözüküyor. Daha 30 Nisan'dan beridir numaram bile eklenmedi listeye Çıkanlara hayırlı olsun diyeceğim ama belli ki bu saatten sonra bir işe yaramayacak :/
    268 kişiyi açıklamışlar benimki hala sürüyor inş eylülde açıklanır

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Dün umutsuzca mail atmıştım, açıkcası cevap geleceğini de düşünmüyordum lakin az önce benim mailime cevap olarak şöyle bir mail geldi.

Your administration processing has been completed. Please send your passport to visa section using PTT service.

Thank you,

Consular Section
    American Consulate General
    Istanbul, Turkey

Altta da benim mailimi forward etmişler.

Şimdi bu duruma göre çıkmış, gönderin diyorlar. Ancak ne listede varım, ne de CEAC da herhangi bir değişiklik söz konusu. Ben hemen gene de pasaportu göndereyim diyorum. Siz ne düşünüyorsunuz ?
    gidicekmisin peki_

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı canakbay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    268 kişiyi açıklamışlar benimki hala sürüyor inş eylülde açıklanır
    Darısı başına canakbay Bakalım ben de pasaportu gönderdim PTT ile, yarın ulaşır dediler. Acaba kaç günde geri gönderilir, bu kadar kişinin açıklanmış olmasından dolayı belli ki bir yoğunluk olacak. Önümüzdeki haftada bayram malum. Bayram ertesine kalabilme ihtimali yüksek. Ben turizm amaçlı gideceğim için gene değerlendirmeyi düşünüyorum ancak bilet fiyatları tabi almış başını gitmiş :/ Bir de acaba ne kadar süreli vize verirler onu merak ediyorum. Bileti ağustos sonu gidiş için şimdiden alayım diyorum daha fazla abarmadan ama başvururken gezi tarihleri olarak 13 ağustos 30 ağustos demiştim. Bana şimdi 30 ağustos son gün olacak şekilde bi vize basmazlar herhalde.. Genelde turistik vizelere 10 yıl deniyor ama 3 aylık alan da duydum. 3 ay olsa da beni kurtarıyor ama 1 ay falan gelirse çok sıkıntı olabilir. 1 aylık vize alan duydunuz mu hiç

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Bir de pasaport istendiğine göre sanıyorum vize verilecektir diye düşünüyorum. Aksi halde herhalde PTT'ye gönderin demezlerdi değil mi ?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Bir de pasaport istendiğine göre sanıyorum vize verilecektir diye düşünüyorum. Aksi halde herhalde PTT'ye gönderin demezlerdi değil mi ?
    Tabiki de vizeyi basacaklar.Artık önünüzde bir engel kalmadı.

Yalnız bir anda bu kadar kişiyi onaylayabildiklerine göre bizi tehlike arz ettikleri için(kendilerine göre) yıldırma politikası içine sokmuş olduklarını düşünüyorum.

Yani ben bu adama vize vermemezlik yapmayayım ama süreci uzun tutayım gidemesin.Nitekimde öyle oldu gidemedik!

Bu sürecin süper şeffaf ve masum bir süreç olmadığını düşünüyorum.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı Gamer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tabiki de vizeyi basacaklar.Artık önünüzde bir engel kalmadı.

Yalnız bir anda bu kadar kişiyi onaylayabildiklerine göre bizi tehlike arz ettikleri için(kendilerine göre) yıldırma politikası içine sokmuş olduklarını düşünüyorum.

Yani ben bu adama vize vermemezlik yapmayayım ama süreci uzun tutayım gidemesin.Nitekimde öyle oldu gidemedik!

Bu sürecin süper şeffaf ve masum bir süreç olmadığını düşünüyorum.
    hic alaksi yok sacma surec ama bilgisarayla alakali

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı gamer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    pasaportun basılmadan issued olmaz.canakbay'dan böyle öğrendik :d
    çok insanın numaralarını açıkladılar artık çok uzun süreceğini sanmıyorum standart 1 hafta içinde yani bu hafta alırsınız gibi geliyor.
    Inşallah güzelce eğlenirsiniz pek vaktiniz kalmadı tabi

peki şimdi benim november 22 olarak görünüyor.bu benim vizemin bitiş tarihi(tabi alsaydım) seneye tekrar başvurduğumda bunun bana bir kolaylığı olacak mı?

Sanırım tekrar gireceğim mülakata bari seneye vize için uğraşmasaydık.
    (: (: (: (:

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Arkadaşlar bu sorusturmayı bırkac kez gecırmıs ve heryolu denemıs bırı olarak bırkac sey soylemek ıstıyorum, ılk olarak numaranız sitede gorunduyse bu vize basılacagı anlamına gelır. Sorusturmanız olumlu sonuclanırsa bu olur. Olumsuz olursa refused maılı gelır ve ne ıcın refused oldugunuz yazar.
    Ikıncı olarak bır kere sorusturma gecırdıysenız bunun anlamı bundan sonrakı her vıze basvurunuzda sorusturma gecırecegınızdır.
    Ucuncu olarak, aklanma tarıhınızden ıtıbaren 3 ay sonra sorusturma gecerlılıgını yıtırır ve yenı sorusturma acılır zaten bu yuzden her yenı vıze basvurusunda yenı sorusturma ıstıyorlar.
    Dorduncu olarak, bu surecte kesınlıkle sızın ve konsoloslugun yapacagı bırsey yok bundan emın olun fakat sorusturmanız 6 ayı gecerse konsolosluk sızın ısmınızı ozel olarak ısleme tabı tutuyor ancak bu sekılde ıslem hızlanıyor.
    Sonuncu olarak rahat olun vizeniz çıkar ama DEREYE SU GELENE KADAR KURBAĞANINDA GÖZÜ PATLAR.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı watkenaydu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu sorusturmayı bırkac kez gecırmıs ve heryolu denemıs bırı olarak bırkac sey soylemek ıstıyorum, ılk olarak numaranız sitede gorunduyse bu vize basılacagı anlamına gelır. Sorusturmanız olumlu sonuclanırsa bu olur. Olumsuz olursa refused maılı gelır ve ne ıcın refused oldugunuz yazar.
    Ikıncı olarak bır kere sorusturma gecırdıysenız bunun anlamı bundan sonrakı her vıze basvurunuzda sorusturma gecırecegınızdır.
    Ucuncu olarak, aklanma tarıhınızden ıtıbaren 3 ay sonra sorusturma gecerlılıgını yıtırır ve yenı sorusturma acılır zaten bu yuzden her yenı vıze basvurusunda yenı sorusturma ıstıyorlar.
    Dorduncu olarak, bu surecte kesınlıkle sızın ve konsoloslugun yapacagı bırsey yok bundan emın olun fakat sorusturmanız 6 ayı gecerse konsolosluk sızın ısmınızı ozel olarak ısleme tabı tutuyor ancak bu sekılde ıslem hızlanıyor.
    Sonuncu olarak rahat olun vizeniz çıkar ama DEREYE SU GELENE KADAR KURBAĞANINDA GÖZÜ PATLAR.
    kesinlikle cuk oturmuş

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

sorumu tekrarlıyorum arkadaşlar, vizemi şimdi gitmeyeceği halde bastırsam seneey yararı olur mu ? yada zararı ? ve 2 - 2.5 ayad çıktı seneye daha uzun sürme ihtimali varmı ?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı TechnoMANYAK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sorumu tekrarlıyorum arkadaşlar, vizemi şimdi gitmeyeceği halde bastırsam seneey yararı olur mu ? yada zararı ? ve 2 - 2.5 ayad çıktı seneye daha uzun sürme ihtimali varmı ?
    Sen vizeni bastir ama seneye sorusturma gecirmemene bi faydasi olmaz. Benimde ilk sorusturmam 2,5 ay surmustu ama ikincisinde 6. aya dogru gidiyorum. Sen sirketinle ve konsoloslukla konus seneye icin ds yenileyip basma ihtimalleri falan olabilir.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

çok teşekkür ederim önümüzdek sene ocak ayında vize görüşmesine gitmeyi planlıyorum umarım gidebilirim

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaslar sizlere bir sorum olacak konsolosluktan bir hanımefendi aradı ve idari işlemin sona erdiğini ve pasaportumu göndermemi soyledi.Ancak benim numara sitede 30 hazirandan bu yana güncellenmedi ve send passport yazmıyor.ben hanımefendinin 1 ağustosta aramasına güvenerek pasaportumu yolladım.Sizce bir sorun olur mu ve pasaportuma vize
    basılır mı?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 4 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 4 misafir)