Sayfa 14 Toplam 19 Sayfadan BirinciBirinci ... 4101112131415161718 ... SonuncuSonuncu
Toplam 551 adet sonuctan sayfa basi 391 ile 420 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Tax Refund(Vergi Iadesi)

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

peki bu tax olayını hiç istemesek.olmuyomu acaba?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Virginia vergi iadesini aracısız almak isteyenler,doldurmanız gereken form şu,
    http://www.tax.virginia.gov/taxforms...x/2010/760.pdf
    şuda doldurma klavuzu,
    http://www.tax.virginia.gov/taxforms...0/760Instr.pdf
    Ayrıca şurdaki live chat bölümünden canlı canlı ücretsiz yardım alabilirsiniz.
    Virginia Department of Taxation
    Peki.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Peki bu sene stimulus yok diyorlar yani vergilerin bir bölümünü amerika devleti kesinti yapacak diyorlar bilgisi olan varmı

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Şirket aracılığıyla yaparsan evet.
    Peki.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Geçen sene için vergi iadesine başvuran oldumu şimdiye kadar ?
    Peki.

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı azuhazu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçen sene için vergi iadesine başvuran oldumu şimdiye kadar ?
    Bu hafta icinde belgem gelecek ben basvurumu yapacgim. 2009 yilina ait state vergimi 50$ kesinti ile henuz almis bulunmaktayim.

Utah eyaletinde 900$ olan vergimin 800$ kadarini aldim. Toplamda 100$ kesinti oldu bilginize.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

merhaba arkadaşlar ben 2010 yazında florida miamide çalıştım ve daha vergi iadesine başvurmadım,toplam kazancım 5717 $ ve toplam vergim de 586$ bu yıl başvuranlar nereye başvurdu,en az kesintiyle nereden alabilirim ve HSBC $ hesabımı amerikan hesabı gibi kullanabilir miyim?
    H&R Block® - Taxes, FREE Tax Filing, Online Tax Preparation, Tax Software, e-file Taxes dan hesaplattığımda 940$ geri alacaksınız diyor?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Onlarla başvuramazsın çünkü onlar yurt dışına ödeme yapmıyorlar.Hesabın ve adresinin amerikada olması gerekiyor.
    Peki.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bizim şirket kendisi bu vergi iadeleriyle ilgilendigini türkiyeye döndügümüzde alabilecegimizi bildirdi sanırım bu durumda bizim yapmamiz gerek birşey olmuyor degil mi?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı Supremacy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bizim şirket kendisi bu vergi iadeleriyle ilgilendigini türkiyeye döndügümüzde alabilecegimizi bildirdi sanırım bu durumda bizim yapmamiz gerek birşey olmuyor degil mi?
    Sanırım Social Security kartını ,son paycheck veya w2 formunu ve bazı gerekli belgeleri imzalayıp göndermen gerekiyor,şirketini bi ara sor bence

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

WAT TAX BACK @ TRKYE - wat taxback tax back w2 work and travel vergi iadesi

bu site güvenilir midir arkadaşlar 3 kişiye %50 indirim yapıyorlarmış biz 3 kişi başvuracağız

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Site sakinleri unutmayınki normalde ne kadar vergi ödemişseniz hepsini geri alabiliyorsunuz. 1000 dolarlık bir vergiden şirket 100 dolar kesinti yapıyor size 800 dolar veriyorsa emin olun onlar 200 dolar kesmiş demektir.Çünkü IRS verginin tümünü ödüyor,bazı durumlarda daha fazlasını da ödüyor.
    Peki.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

azuhazu; verginin geri ödenmesi için; IRS ye bireysel başvuru yapabiliomuyum? taxback çok fazla komisyon istedi.belgeleri göndermeme rağmen, bende işlemi durdurmalarını istedim bireysel olarak başvurduğumda W2 formunda yazan miktarın tamamını mı alabilcem?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Evet,zaten şirket aracılıgylada basvursan şirket paranın tamamını alıyor ama ögrencılerı kandırıyor hepsını alamadık dıye.
    Peki.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart taxback com

1100 dolar civarında vergi verdim wisconsinde taxback .com bana yanlızca 308 dolar vercek... aslında sömürüldüğümü biliyorum fakat yoğun oldugum için birde bu işle tek basıma ugrasmak istemedım ve taxbackcom dan arayan calısanlara ok dedim...ugrasabilenlere tavsiyem bu sirketten uzak durun....

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

vergiiade.com dan yaptım başvurumu,benim vergi mktarım da az olduğu için 10 gün sonra nakit olarak vericekler bana paramı,80 dolar kesinti yaptılar.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı earwen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    vergiiade.com dan yaptım başvurumu,benim vergi mktarım da az olduğu için 10 gün sonra nakit olarak vericekler bana paramı,80 dolar kesinti yaptılar.

hahahahaOlaya bak.Vergi iadesi az olanı 10 gün sonra veriyorlarda cok olana neden farklı zamanlar soyluyorlar.Vergi iadesi az olan ögrencının parasını farklı kurumlarmı verıyor acaba Amerikada, tabiki hayır.Ama neden böyle neden sürerler anlamam... İlginç,gözünüz açık olsun...
    Peki.

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

turbotax.com

bence en guzeli.Arkadaslar Tr deki sacma sapan sitelerden almayin bence iadenizi.
    "ALL GOOD THING TO THOSE WHO WAIT"

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

hahahahaOlaya bak.Vergi iadesi az olanı 10 gün sonra veriyorlarda cok olana neden farklı zamanlar soyluyorlar.Vergi iadesi az olan ögrencının parasını farklı kurumlarmı verıyor acaba Amerikada, tabiki hayır.Ama neden böyle neden sürerler anlamam... İlginç,gözünüz açık olsun...
    Farklı kurum verme meselesi değil :=) Normalde bu işlemlerin 3,5-4 ay kadar süreceğini fakat benim alacağım miktar az olduğu için 10 gün içinde nakit olarak şirketin verebileceğini,bu miktar için o kadar beklememe gerek olmadığını söylediler.Ekrandan onayı görmemiz yetiyor dediler,yani vergi benim vergi detaylarımı bir sistemden görüyorlarmış dediklerine göre.Bu yüzden birkaç ay sonra benim vergim Amerika'dan geldiğinde onlar alacaklar.Eğer 700-800 dolar vergi almam gerekse herhalde trink çıkarıp vermezlerdi,beklerdim ben de.Ama benim elime geçecek olan miktar 200 dolar filan.Şirket beni bekletmeye gerek görmedi.

Ayrıca vergimin elime erken geçmesinden benim nasıl bir zararım olabilr ki :=) Oranları başka yerlerde de hesaplattım,fazla filan kesmiyorlar yani.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Selam arkadaslar,

Siz bir sorum olacak. Benim durumumda karsilasan birisinin olup olmadigini ya da dolandirilmaya calisildigimi anlamak istiyorum.

Amerika'da 1 sene kadar internship programinda calistim. Odemis oldugum ve almam gereken 1180 dolar alacagim bulunmakta. Ilk once RTT'ye basvurdum ve bu mikarin icerisinden benim alacagim ucretin 520 dolar oldugunu soylediler ve ben de sinirlenerek hesabimi kapatmalarini soyledim.

Ikinci sirket olarak taxback.com'a basvurdum ve bana 220 dolar odemem oldugunu ve refund alamayacagimi soylediler. Boyle bir durum basina gelen arkadas oldu mu daha once ? Bir sirket bana 520 dolar odemeye hazirken, digeri de 220 dolar borcum oldugunu soyleyebiliyor.

Bu isin bir yontemi yok mu, mesela online olarak gidip ne kadar alacagimiz oldugunu gorebiliyor muyuz ? Neye gore belirliyorlar ne kadar alacagimiz oldugunu ? Inanin sastim kaldim. Ortalama 1000 dolar beklerken simdi borcum oldugunu soyluyorlar. Hangi sirketleri tavsiye edersiniz ? Tesekkurler

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

1180 dolar alman gerekıyor normalde.senı kandırıyorlar.
    Peki.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

1180 dolar alman gerekıyor normalde.senı kandırıyorlar.
    Sende mi intern programiyla gittin ? Parani kendi yontemlerinle mi aldin yoksa araci sirket kullandin mi ?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

merhaba bende son paycheck imi getirdim ama bizim şirkette vergiler erken dönen elemanlara taxleri orada ödenmişti ama ben biraz geç ayrıldım işten biz sana cek yollayacaz dedier şimdi gönderdiler ama çek değil gerimi göndereceğim ne yapacağım analamadım :S yardımcı olursanız çok sevinirim...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Merhaba.. arkadaşlar benımde bu vergılerle ilgili merak ettıklerım var.. vırgına da ıntern üm şu an.. 10 subat 2012 de bıtıcek stajım.. ocak ayında odedıgım vergılerı gerı almak ıcın kendım basvurabılıyor muyum? bı de bu odedgım vergılerın yuzde kaçını alıyorum var mı fıkrı olan? paycheck ımde 3 farklı vergı 3 farklı kesıntı var.. bılgısı olan varsa paylasırsa sevınırım..

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı nurayocal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba.. arkadaşlar benımde bu vergılerle ilgili merak ettıklerım var.. vırgına da ıntern üm şu an.. 10 subat 2012 de bıtıcek stajım.. ocak ayında odedıgım vergılerı gerı almak ıcın kendım basvurabılıyor muyum? bı de bu odedgım vergılerın yuzde kaçını alıyorum var mı fıkrı olan? paycheck ımde 3 farklı vergı 3 farklı kesıntı var.. bılgısı olan varsa paylasırsa sevınırım..

Stajın eğer 10 şubatta bitecekse eğer ve eğer 12 aylık bir stajsa sen vergi iadesine felan başvurmayacaksın,çunkü şu an başvurulan vergi iadeler 2010 yılı için.Dert edineceğin birşey yok şu an için...

Alıntı moballo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba bende son paycheck imi getirdim ama bizim şirkette vergiler erken dönen elemanlara taxleri orada ödenmişti ama ben biraz geç ayrıldım işten biz sana cek yollayacaz dedier şimdi gönderdiler ama çek değil gerimi göndereceğim ne yapacağım analamadım :S yardımcı olursanız çok sevinirim...
    Vergi iadelerini devlet yapar,erken dönenler için vergi iadesinin işveren tarafından yapılması gibi bir durum yok,olmaması gerekiyor.Senin durumuna gelince,sen işten geç çıkmışsın,çek dedikleri şey W2 formudur,görmeden birşey denilmez,eğer senin paychekin değilse. O kağıtla birlikte vergi iadesine başvuracaksın.İster aracı şirketle başvur,istersen kendin başvur.
    Peki.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

anladım.. yani stajım bıtmeden basvuramıyorum bu durumda oyle mi.. yoksa 2011 yılında odedgım vergı ıcın 2012 ocakta basvuramıyor muyum?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

yani stajım bıtmeden tax refund için basvuramıyorum oyle mı.. ya da 2011 yılında ocak ayına kadar odedığım vergılerı ocak 2012 de basvursam gerı alabılıyor muyum?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Benim sorduğum soruya cvp vermedin,hala cvp bekleme benden.
    Peki.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

amerikadan w2 formu geldi formun ilk kısmında wages tips other compesation 7149.99 yazıyo
    federal income tax withheld 71.54 yazıyo
    birşey anlayamadım geri alacağım para 71.54 dolarmı alacağım ama son paycheck imde 450 dolar tax yazıyo bi fikrin varmı eğer 71 dolar federal vergisini geri alacaksam hiç uğraşmyayaım .

şimdiden çok teşekkürler zaman ayırıp okuduğun için.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı moballo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    amerikadan w2 formu geldi formun ilk kısmında wages tips other compesation 7149.99 yazıyo
    federal income tax withheld 71.54 yazıyo
    birşey anlayamadım geri alacağım para 71.54 dolarmı alacağım ama son paycheck imde 450 dolar tax yazıyo bi fikrin varmı eğer 71 dolar federal vergisini geri alacaksam hiç uğraşmyayaım .

şimdiden çok teşekkürler zaman ayırıp okuduğun için.

Alman gereken vergi iadesi son paycheckindeki rakamlardır.normalde hepsini alman gerekir.Azı ya da çoklugu onemlı degıl vergi beyanında bulunman gerekıyor,ilerde gitmek istersen ya da gidersende diğer işlemlerinde sorun cıkmaması için.
    Peki.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)