Sayfa 14 Toplam 16 Sayfadan BirinciBirinci ... 410111213141516 SonuncuSonuncu
Toplam 466 adet sonuctan sayfa basi 391 ile 420 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Passengers OF Name Check :) 2013 Summer..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı canakbay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sevindim dostum adına

zaten benim soruşturma bitse gitmem sıkıntı
    dolar olmuş 1.94 --.1.95e doğru gidiyor benim uçak bileti 1600 dolar şuanda yanımda götürceğim 800 dolarla 5.000tl yi geçiyor halbuki o benim baştaki programın hesaplanan bedeliydi

çok saçma sapan boyutlara geldi iş

5.000 tl harcıycamda kaç para kazanacam orada daha bide ödedikleriminde işin için 7500-10.000e geliyor program
    Bu işin manevi boyutu epey yıpratıcı olduğu gibi birde maddi boyutu var.

Sürekli hesap yapıyorsun , şugün çıksa şöyle olacak bugün çıksa belki şugüne yetişir dolar çok pahalılaştı.Lan zaten şu kadar gün kaybettim üstüne hem daha az kalıp hem de daha fazla para vereceğim.

İnsan kendi kendini yiyip duruyor.Dünya'nın en saçma , aptal süreci bu , ayrımcılıktan başka bir şey değil.Zamanında suç işlemiş birisi ile benim ismimim tutması veya benzemesi benim suçum mu - değil.

Hadi kontrol ediyorsun da neden bu kadar uzuyor bu mevzu incelediğin insan sayısı belli her sene ortalama ülkeye giren wat öğrencisi sayısı belli buna göre sistem oluşturmak çok mu zor.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı Leppävaara Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dostum ne olur acaba ? Var mı bi yorumun ? Bu güncellemeler hayırlı olur mu ki çıkar mı acep bu hafta içinde ? çarşamba günü tam 2 hafta olucak pasaport elcılıge ulasalı. dolar konusunda sana katılıyorum biletimi alamadım fiyatlar tavan yaptı ve öyle sacma bir durum ki düşünsene pasaportum bugün gelse yarın ucaga binicem şaka gibi sanki otobüs bileti alıyorum neyse artık çıksın yeter ki de lanet olsun bende senin gibi maddi manevi çok sıkıntı yaşadım,yaşayacağım..
    yani şu 140 gündür gördüğüm ceac tablolalarından sonra araştırmalardan sonra
    senin isim soruşturmanın devam ettiğini söylemek durumundayım
    çünkü vizen onaylandığında 2 gün içinde basalıp gönderiliyor sana
    senden istiyorlar pasaportunu sonra daha 3 kez daha güncelliyorlar soruşturmanı
    acayip

anlaşılan şu bu WAT dünyanın en saçma programı

geçen sene türkiyeden 10.000 kişi başvuru yapmış 9000 küsür kişi vizeye başvurup neredeyse 8000bini vizesini almasına rağmen 7000 küsürü gidebilmiş tam rakamları hatırlamıyorm ajansım söylemişti

bu tablo her 8 kişiden birinin kesinlikle yandığını gösteriyor bizde o 1. kişiyiz.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

sözde uygun diyorlar masa başında 3500 dolar hesap çıkarıyorlar
    programın sana gelişi 6000 doları geçiyor

Araştırmacı Watçı Leppävaara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    12

yani şu 140 gündür gördüğüm ceac tablolalarından sonra araştırmalardan sonra
    senin isim soruşturmanın devam ettiğini söylemek durumundayım
    çünkü vizen onaylandığında 2 gün içinde basalıp gönderiliyor sana
    senden istiyorlar pasaportunu sonra daha 3 kez daha güncelliyorlar soruşturmanı
    acayip

anlaşılan şu bu WAT dünyanın en saçma programı

geçen sene türkiyeden 10.000 kişi başvuru yapmış 9000 küsür kişi vizeye başvurup neredeyse 8000bini vizesini almasına rağmen 7000 küsürü gidebilmiş tam rakamları hatırlamıyorm ajansım söylemişti

bu tablo her 8 kişiden birinin kesinlikle yandığını gösteriyor bizde o 1. kişiyiz.

canakbay dostum sonunda mail geldi elçilikten ( 20 kere aynı maili yolladım az önc peşpeşe flood yaptım öyle cevap verdiler oda ayrı bi konu ya neyse )

neyse gelen mail şu ;

Ozan Bey,

Vizeniz onaylanmis. Buyuk bir ihtimalle yarin basilacak.

Saygilar,

Amerikan Buyukelciligi
    Ankara

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

canakbay dostum sonunda mail geldi elçilikten ( 20 kere aynı maili yolladım az önc peşpeşe flood yaptım öyle cevap verdiler oda ayrı bi konu ya neyse )

neyse gelen mail şu ;

Ozan Bey,

Saygilar,

Amerikan Buyukelciligi
    Ankara
    allaha şükür ya kaç gün oldu

gözün aydın kardeşim inş 2 gün içinde eline ulaşmış olur işine gücüne bakarsın çok sevindim adına.. vayy beee

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

neyse gelen mail şu ;

Ozan Bey,

Saygilar,

Amerikan Buyukelciligi
    Ankara
    kardes hayirli olsun,darisi bizim basimiza 63.gunum bugun )

Tecrübe Puanı
    12

allaha şükür ya kaç gün oldu

gözün aydın kardeşim inş 2 gün içinde eline ulaşmış olur işine gücüne bakarsın çok sevindim adına.. vayy beee
    çok saolasın dostum,forumdaki yazılanlar sayesinde çok şey öğrendim bu isim soruşturması hakkında tekrardan teşekkürler herkese. umarım bekleyen herkes bana gelen şu mailin bir benzerini alırlar elçilikten.

Tecrübe Puanı
    12

Alıntı mtybjk01 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardes hayirli olsun,darisi bizim basimiza 63.gunum bugun )
    eyvallah dostum çok teşekkürler darısı bütün bekleyenlerin başına

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

kardesim cok sevindim. hayırlı bi wat geçirirsin inşallah.

Tecrübe Puanı
    12

Alıntı DireStraits Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardesim cok sevindim. hayırlı bi wat geçirirsin inşallah.
    eyvallah dostum çok teşekkür ederim de ben pasaportu daha elime almadan sıvadım paçaları umarım bir aksilik daha çıkmaz

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ceac da issued yazıyorsa tamamdır bende almadım pasaportu daha

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

kardesim ben senin gecen seneki versiyonun oldum psikolojim bozuj gidemyrm aciklanmadi senden istegim kiymetini bilmen ve keyfini cikarman
    gecen sene mayis da gittim vizeye 3 bucuk ay surdu ondan gitmeddim bu sene cok erken gittim zar zor yetisti lanet bisey bu sonu beli degil cok iyi anliyorum hepinizi iki yil bu durumu yasayan biri olarak

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı kaya0133 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gecen sene mayis da gittim vizeye 3 bucuk ay surdu ondan gitmeddim bu sene cok erken gittim zar zor yetisti lanet bisey bu sonu beli degil cok iyi anliyorum hepinizi iki yil bu durumu yasayan biri olarak
    kaya dolarda patladı biletler fırladı çok tuzlu şuan program bana
    vize çıkarsa 4000 tl lazım hemen cep harçlığıyla beraber

Tecrübe Puanı
    12

U.S. Department of State
    NONIMMIGRANT VISA APPLICATION

Issued

Application ID or Case Number: AA.......
    Case Creation Date: 29-Apr-2013
    Status Updated Date: 25-Jun-2013

Your visa is in final processing. If you have not received it in more than 10 working days, please see the webpage for contact information of the embassy or consulate where you submitted your application.

For more information, please visit U.S. Embassy Ankara.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

U.S. Department of State
    NONIMMIGRANT VISA APPLICATION

Issued

Application ID or Case Number: AA.......
    Case Creation Date: 29-Apr-2013
    Status Updated Date: 25-Jun-2013

Your visa is in final processing. If you have not received it in more than 10 working days, please see the webpage for contact information of the embassy or consulate where you submitted your application.

For more information, please visit U.S. Embassy Ankara.
    tebrikler güzel kardeşim yolun açık olsun güzel bir wat geçir (:

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Smile

Sevgili isim soruşturması yolcuları ,

Bugün itibari ile 137 gün sürmüş ve hala da süren isim soruşturmasının yenilen tarafı olarak aranızdan ayrılıyorum.

Kasım ayında bu yola çıkarak foruma üye olmuş ve bilgiler toplayarak sizler gibi work and travel hazırlık sürecine başlamıştım.Şubat 8 den beri beklememe rağmen sonuç alamayarak bugün programımın iptalini verdim.Yaşayanlar bilir , insanın ruhu nasılda çekiliyor bu süreçte.Her gün uyumadan ve her sabah uyanınca ilk baktığınız yer ceac, ikinci olarak konsolosluğun sitesi ve 3. olarak turkishwat.Bu süreçte gerçekten her yeni günde azalan farklı umutlara tanık oluyorsunuz.Bu konuyu da şuandaki idari süreçlerin geçmişteki idari süreçlere göre farklılıklar gösterdiği için kalan ve kalacak olan arkadaşlara taze bilgiler olsun diye açmıştım.Çok şey öğrendim , tüm kinimi ve sinirimi burada paylaştım.Hakkınızı helal edin.Belki seneye tekrar bu yola düşerim,bunu zaman gösterir.Soruşturma sürecini aşarak Amerika'ya gitmiş ya da gidecek olan arkadaşlarıma güzel bir wat diliyorum , her şey gönlünüzce olsun.

Tecrübe Puanı
    12

Bugün itibari ile 137 gün sürmüş ve hala da süren isim soruşturmasının yenilen tarafı olarak aranızdan ayrılıyorum.

Kasım ayında bu yola çıkarak foruma üye olmuş ve bilgiler toplayarak sizler gibi work and travel hazırlık sürecine başlamıştım.Şubat 8 den beri beklememe rağmen sonuç alamayarak bugün programımın iptalini verdim.Yaşayanlar bilir , insanın ruhu nasılda çekiliyor bu süreçte.Her gün uyumadan ve her sabah uyanınca ilk baktığınız yer ceac, ikinci olarak konsolosluğun sitesi ve 3. olarak turkishwat.Bu süreçte gerçekten her yeni günde azalan farklı umutlara tanık oluyorsunuz.Bu konuyu da şuandaki idari süreçlerin geçmişteki idari süreçlere göre farklılıklar gösterdiği için kalan ve kalacak olan arkadaşlara taze bilgiler olsun diye açmıştım.Çok şey öğrendim , tüm kinimi ve sinirimi burada paylaştım.Hakkınızı helal edin.Belki seneye tekrar bu yola düşerim,bunu zaman gösterir.Soruşturma sürecini aşarak Amerika'ya gitmiş ya da gidecek olan arkadaşlarıma güzel bir wat diliyorum , her şey gönlünüzce olsun.

Dostum gerçekten çok lanet bir durum üzüldüm senin adına şimdi ne desek boş hakkında hayırlısı olsun.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Hocam valla ben senden güç alıyordum birnevi , burda ki herkese çok yardımcı oldun.Senin kadar bekleyip ona rağmen bu kadar sabredebilecek insan azdır.Umarım Amerika'da olmasada burda güzel bir yaz geçirmen dileğiyle.

Bende 10 gün içinde kararımı iptale doğru götüreceğim galiba.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı Gamer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam valla ben senden güç alıyordum birnevi , burda ki herkese çok yardımcı oldun.Senin kadar bekleyip ona rağmen bu kadar sabredebilecek insan azdır.Umarım Amerika'da olmasada burda güzel bir yaz geçirmen dileğiyle.

Bende 10 gün içinde kararımı iptale doğru götüreceğim galiba.
    tesekkur ederim ayni guzel dilek senin icinde gecerli gitsende gitmesende guzel bir yaz gecir

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Eyvallah kardesim cok sey ogrendik senden,bu sene olmadi insallah seneye olur,her sey gonlunce olsun ve bizi bu duruma dusurenlerinde bir gun bu duruma dusmesini haftalarca aylarca beklemesini diliyorum ozaman anlarlar nasil dayanilmaz bir sey oldugunu.

Tecrübe Puanı
    12

Arkadaşlar bugün pasaportumu teslim aldım ptt den . 21.30 da otobüsüm var bu akşam yarın sabah da sabiha gökcen den frankfurt aktarmalı denver a ucuyorum herşey için çok teşekkür ediyorum sizlere. umarım herşey gönlünüzce olur.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Yine bir guncelleme yine pending...ne kadar zor olabilir ki bir ismi aklamak? Turkiyeden sabika kaydina bakilir, orda da bakilir, anne baba adi karsilastirilir, parmak izleri de alindi.bunun bin bir turlu yolu var.sonunda herkese cikiyosa neden bu cile? Neden butun yazimizi mahvediyorlar cidden anlamiyorum.bugun 100. Günüm artik umudum tukendi resmen.temmuz ortasina kadar bekleyeyim diyorum ama sabir denilen seyden eser kalmadi.herseye lanet eden eden sinir kupu bi insan oldum.
    Bu arada vizesi cikan arkadaslar adina cok sevindim insallah ben ve benim gibi bekleyenlerin de bir an once yuzu guler zira artik her gecen gunun daha cok degeri var...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı fbaydın Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yine bir guncelleme yine pending...ne kadar zor olabilir ki bir ismi aklamak? Turkiyeden sabika kaydina bakilir, orda da bakilir, anne baba adi karsilastirilir, parmak izleri de alindi.bunun bin bir turlu yolu var.sonunda herkese cikiyosa neden bu cile? Neden butun yazimizi mahvediyorlar cidden anlamiyorum.bugun 100. Günüm artik umudum tukendi resmen.temmuz ortasina kadar bekleyeyim diyorum ama sabir denilen seyden eser kalmadi.herseye lanet eden eden sinir kupu bi insan oldum.
    Bu arada vizesi cikan arkadaslar adina cok sevindim insallah ben ve benim gibi bekleyenlerin de bir an once yuzu guler zira artik her gecen gunun daha cok degeri var...
    yapılcak pek birşey yok baş konsolosa kadar ulaştım.Seneyede girsen 20 sene sonrada hep soruşturmaya takılacaksın.Geç açıklanacaksa inş eylül ekim gibi açıklanır böylece seneye vize görüşmesine girmeden gidebilirsin.
    ekimde açıklanırsa ocak ayına kadar yeni pasaport ve ds formunu yollayıp 2014'Te gidersin en azından ben öyle düşünüyorm inş geç açıklanır zaten iptal ettim programıda

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

yapılcak pek birşey yok baş konsolosa kadar ulaştım.Seneyede girsen 20 sene sonrada hep soruşturmaya takılacaksın.Geç açıklanacaksa inş eylül ekim gibi açıklanır böylece seneye vize görüşmesine girmeden gidebilirsin.
    ekimde açıklanırsa ocak ayına kadar yeni pasaport ve ds formunu yollayıp 2014'Te gidersin en azından ben öyle düşünüyorm inş geç açıklanır zaten iptal ettim programıda
    Dogru diyosun ama ben seneye wat dusunmuyorum.bu yaz gidecegim diye staj basvurusu yapmadim hicbiyere ve 3.sinifa gececegim artik son yazimi wat ile harcayamam kisacasi tum planlarim altust oldu.tek dilegim temmuzda aciklanmasi.butunlemem var 9 temmuzda, hemen sonrasinda gidebilsem cok iyi olacak ama imkansiz oldugunu biliyorum... sinirlendikce konsolosluga mail atiyorum.onlarin da yapacak biseyleri yok biliyorum ama belki ise yarar bi bilgi verirler diye.. en son su cevabi aldim

Idari isleminiz henuz sonuclanmamistir. Dosyanizin islemlerini yakindan takip etmekteyiz. Ancak bununla ilgili bir zaman vermemiz mumkun degil. Isleminizin sonucunu alir almaz referans numaranizi internet sitemizde yayinlayacagiz.

Demin yine mesaj attim ve dedim ki 100 günde tüm sülalemi arastirmiz olmaniz gerekirdi...

Yani ozetle bu surec hala bitmedi ama beni bitirdi !

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaşlar bugün pasaportumu teslim aldım ptt den . 21.30 da otobüsüm var bu akşam yarın sabah da sabiha gökcen den frankfurt aktarmalı denver a ucuyorum herşey için çok teşekkür ediyorum sizlere. umarım herşey gönlünüzce olur.
    hayırlı olsun kardesim. bende 27sinde bindim ucaga paris wash. atlanta üzerinden mobile geldim. yolculuk baya yoruyor. sen sormadan söleyim ben bavul kontrolune kaldım komple actı baktı ne varsa hazır corba puding fln vardı aptala yattım çok bişi olmadı mallarda çöpe gitmedi ama yabancı memlekette tedirgin oluyosun.

Tecrübe Puanı
    12

Alıntı DireStraits Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun kardesim. bende 27sinde bindim ucaga paris wash. atlanta üzerinden mobile geldim. yolculuk baya yoruyor. sen sormadan söleyim ben bavul kontrolune kaldım komple actı baktı ne varsa hazır corba puding fln vardı aptala yattım çok bişi olmadı mallarda çöpe gitmedi ama yabancı memlekette tedirgin oluyosun.
    dostum bende 27 sinde bindim frankfurt aktarmalı geldım denver a valizimi havayolu aktaracagı ıcın hıc bılmıyorum acıp baktılarmı sadce valizimi yırtmıslar ona canım sıkıldı. birde frankfurtta adam sırt cantamı karıstırdı cevabını verdım gonderdı ayrıca hanı ucaga sıvı sokmak yasaktı sırt cantamda meyve suyunu vardı unutmusum onları tam 2 ucak degıstırdım 2 kere kontrolden gectım farketmedıler yada ettilerse de ses cıkartmadılar bide frankfurttan luftahansa ile denver a direk uctum ya her nekadar havayolu hostesler yolcuların memnuniyetini saglamaya calıssalarda gercekten hayatımda en cok sıkıldıgım 10 saatti. artık ucusun bıtmesıne 3.5 saat kala cok yorulmustum ısyan ediyodum neyse sonunda geldım eve yerlestım arkadaslarla tanıstım bırazdan ısyerıne gıdıp kaydımı sevıs ıslemlerımı yapıcam c.teside ısbası kısmet olursa. denver/colorado'dan sevgiler,selamlar. Ozan out.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

şaka gibi tam umudumu kesitm bilet iadesini kesintili olarak aldım programı iptal ettim biraz öcne gelen mail...

Sayın Başvuru Sahibi,

İdari işleminiz tamamlanmış ve numaranız websayfamızda yayınlanmak üzeredir. Vize başvurunuzu tamamlamak için lütfen en kısa zamanda pasaportunuzu PTT kargo ile başkonsolosluğumuza, Vize Bölümü dikkatine gönderiniz.

Teşekkür ederiz,

Göçmen Olmayan Vize Birimi

Konsolosluk Bölümü

Amerikan Başkonsolosluğu

İstanbul, Türkiye

neyse artık seneye inş...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaşlar ismimde muhammet geçiyor. burada yazılanların neredeyse tamamını okudum.ama tam olarak karar veremediğim şey şu: Bu name check olayı ortalama kaç hafta sürüyor?Gerçekten kağıtta yazıldığı gibi 1-1.5 ayda bitiyor mu?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı EXCHANGE VİSİTOR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ismimde muhammet geçiyor. burada yazılanların neredeyse tamamını okudum.ama tam olarak karar veremediğim şey şu: Bu name check olayı ortalama kaç hafta sürüyor?Gerçekten kağıtta yazıldığı gibi 1-1.5 ayda bitiyor mu?
    kardeşim 2 gün sürende var 2 hafta sürende var 4 aydan fazla sürende var. yani belli bir süresi yok adamların keyfine kalmış benim bu senemi yaktılar, artık seneye daha erken halletmeye çalışıcam. sanada tavsiyem budur...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

peki takip listesine çıkmak ne kadar zaman alıyor çünkü 4 gündür takip listesine giremedim.sizin bu listeye girmeniz ne kadar sürmüştü?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 2 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 2 misafir)