Sayfa 13 Toplam 20 Sayfadan BirinciBirinci ... 391011121314151617 ... SonuncuSonuncu
Toplam 574 adet sonuctan sayfa basi 361 ile 390 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: giderken ne götürülür

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

para götürülür

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ARkadaslar SAkın dıorum Giderken yanında hıc bırsey goturme dıyenlere ınanmayın) herseyı ordan alırsın dıyenlere ınanmayın) Yav tmm alırsınız ona bıse demıorum ama ılk gıttıgınızde para vermekten bı hal olcaksınız ama party ler olcak kıyafet gerekcek gotururn yanınızda yanı sıcak olcak amerıcanın genelı ve her zaman yıkatamıcanız unutmayın) bıskuvıtte koyun az cok cay da ınsan cok ozluo tavla da goturebılcek varsa gotursun)oKEY SETI olsa varyaa ooo uzay olurrr)

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Yani genel olarak şimdi hazır çorba(bir sürü) 1-2 hafta yeticek giysi.Başka bir şey gelmiyor benim aklıma ekstradan.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

hazır çorba olayını abartmayın ama ziyan oluyo ondan sonra artanlar yenmiyo atılıyo.

giyecek olayını da fazla abartmaya gerek yok aslında ama tabii ki akşam çıkılacak party olayları ona göre de hiç göturmemezlikte olmaz yani

arkadaşlar hazırladıkları valizleri liste halinde forumda paylaşsınlar eksiklere fazlalara bakarız
    2008,2009,2011 wat katılımcısı

2008-NY-Thendara City-Van Aukens Inn-Dish Washer

2009-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

2011-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ya benım bazı ılaclarım var onları gotursem problem çııyor mu antibiyotik falan tarzı

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Bence bisküvi, kraker, çikolata gibi şeylerden ilk 2-3 gün için almak daha mantıklı.Çünkü ilk başta markete bile gidebilme imkanınız olmayabilir.Yanınızda olacak bu tarz şeyler açlığınızı bastırır.Hazır çorbada iyi tabi ki ama çok abartmaya gerek yok.1 hafta içinde gideceğiniz şehri öğrenip işe başlayabileceğinizi düşünürsek yemek olayını da düzene sokabilirsiniz.Hazır çorbalar falan sonra kullanılmadan kalır.

Kıyafet olarak daha çok çorap, iç çamaşırı gibi şeylere ağırlık vermek daha iyi.Partiler için iyi gömlek,t-shirt gibi şeyler kesinlikle alınmalı.
    ""Let the game begin""

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı asi_kartal001 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya benım bazı ılaclarım var onları gotursem problem çııyor mu antibiyotik falan tarzı
    Bildiğim kadarı ile reçetenide yanında götürmen gerekiyor.Yabu bu ilaçları kullanıyor diye rapor çıkarttır.Yada reçeten ile beraber götür...

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı TheDante Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bildiğim kadarı ile reçetenide yanında götürmen gerekiyor.Yabu bu ilaçları kullanıyor diye rapor çıkarttır.Yada reçeten ile beraber götür...
    Gerek yok reçeteye falan.Ne istiyorsanız koyun valizinize götürün.Kimse bir şey demiyor.Hangi ilacı aldığına dair kontrol falan yok.
    ""Let the game begin""

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

tesekkurler arkadaslar valize koysak problem olmaz herhalde

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı Amadeus35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gerek yok reçeteye falan.Ne istiyorsanız koyun valizinize götürün.Kimse bir şey demiyor.Hangi ilacı aldığına dair kontrol falan yok.
    Bir başka konudan alıntı

İlaçlar: Öncelikle ilaçlar Amerika'da Türkiye'ye nazaran çok daha pahalıdır. Ayrıca bazı ilaçlar (antibiyotik) reçetesiz satılmaz. Yanınızda ilaç getirecekseniz, mutlaka reçetesini ve açıklamasını yanınızda getirin. Eğer İngilizce çevirisini ya da İngilizce benzer bir döküman bulabilirseniz Amerika'da hasteneye gittiğinizde hangi ilacı aldığınızı açıklayabilirsiniz.

2) ABD’ye gelirken yanımda ilaç getirebilir misiniz?
    Uyuşturucu madde içermediği sürece yanınızda ilaç getirebilirsiniz. Ancak kullandığınız ilaçların reçetelerini de mutlaka yanınızda bulundurun. Çünkü ABD’de reçete olmadan ilaç satın almanız mümkün değildir.

03-13-2009, 11:07 AM
    watken
    Efsane Watçı

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

efsane watçı peki psikolojik ılacları yüklü miktarda reçetesiyle geçirebilir miyiz ama stoklayıp geçirmek istiyorum

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı asi_kartal001 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    efsane watçı peki psikolojik ılacları yüklü miktarda reçetesiyle geçirebilir miyiz ama stoklayıp geçirmek istiyorum
    Amaç macera değil mi denemek bedava yoksa nasıldı o laf beyin bedava hehh aynen böyleydi...

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Amerika'da ilaç alabilmen için zaten her türlü doktora gitmen gerekiyor.Sen doktora istediğin ilacın adını sölesen de, seni muayene etmeden sana o ilacı da vermiyor.Ayrıca bizim reçeteler Türkçe olduğundan anlamaları pek mümkün olmaz.İlaç isimlerinin büyük kısmı her ne kadar aynı olsa da her ilaç amerika'da yok ya da bizim burda farklı isimle satışta.Misal ben Türkiye'de kullandığım alerjik-astım ilacını amerika'da bulamadım.Doktor başka ilaç yazdı.

İlaç çeşidine göre pek bi ayrım olmasa da sayısını abartmadığın sürece ilaç geçirmede bi problem olmaz.2-3 kutudan zarar çıkmaz ama fazla abartmamak lazım.Sayıyı fazla tutmadığınız sürece amerikadan her şeyi getirebilirsiniz ya da oraya götürebilirsiniz.
    ""Let the game begin""

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

zor diyosun yanı efsane

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Ben orada bulunduğum süre yetecek kadar ilaç götürdüm çünkü sürekli kullandığım bir ilacım vardı, ama sorun olmadı hiçbir yerde
    Ah! küçük hokkabazlık, sefil aynalı dolap;
    Bir şapka, bir eldiven, bir maymun ve inkılap! NFK

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

bavula koydugumuz ilaçlar kontrol ediliyor mu acaba onlar için de reçete soruluyo mu? Yani soğuk algınlığı ilaçları, ağrı kesiciler belki yanık kremi vs. götürmeyi düşünüyorum da?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Alıntı deniss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bavula koydugumuz ilaçlar kontrol ediliyor mu acaba onlar için de reçete soruluyo mu? Yani soğuk algınlığı ilaçları, ağrı kesiciler belki yanık kremi vs. götürmeyi düşünüyorum da?
    Ben vitamin ağrı kesici ve tylol hot (soğuk algınlığı için) götürmüştüm yanımda ilaçlardan 2 şer kutu tylol hot tan 10 poşet kadar.Bi sorun çıkmadı..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

giyecek olarak çok az şey götürmeyi planlıyorum...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Kişiden kişiye gideceği alana göre değişir ama sanırım çok fazla kasmayıp önemli şeyleri götürmek en iyisi.Yeterli olacak kadar para,1 2 haftalık idare edicek giysi,converter,çayıydı çorbasıydı.

Efsane Watçı cAv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    23

Alıntı seco11 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    giyecek olarak çok az şey götürmeyi planlıyorum...
    Üstte sıkıntı yokta pacası boyu uygun pantolon bulmak biraz sıkıntı oluyor orada

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

valizin ağırlığına kaç kiloya kdr izin veriliyor?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

tek valiz mi olmalı illaki

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı ymrr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tek valiz mi olmalı illaki
    gittiğin hava yolu şirketine göre değişiyor çoğu hava yolunda sınır tek valiz için 23 kg mesela delta tek valiz 23kg thy 2 valiz 23+23 şeklinde sınırlamları var

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı cAv Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Üstte sıkıntı yokta pacası boyu uygun pantolon bulmak biraz sıkıntı oluyor orada
    Paca filan nasil yapiliyor orda acaba? bizdeki mantik mi yoksa? kendin mi yapitiriyon?

Efsane Watçı cAv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    23

Alıntı captain89 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Paca filan nasil yapiliyor orda acaba? bizdeki mantik mi yoksa? kendin mi yapitiriyon?
    Hocam öyle paca kısaltma veya daraltma yok memlekette terzi yok gibi zaten eskiyen atılıp yenisi alındığı için.İşte pantolon türleri var slim fit regular fit gibi.

Sıkıntı şurada başlıyor biz genelde regular fit pantolonun pacasını 20 yaparak giyeriz orada buna denk gelinmiyor slim fit cok dar regular fit ise cok geniş kacıyor.Ben biraz dikkatliyimdir o konuda da

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

merhabalar
    bavula en fazla kaç ml. lik parfüm sokabiliyoruz acaba? yanıma alacağım sırt çantama değil, bavuluma koyacağım.
    daha önce böyle bir mesaj gördüm gibi hatırlıyorum ama bulamadım şimdi.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Rakı olayını nasıl halledicez?el bagajlarında sınır var artık amerıkadan alırsın demeyin çünkü Utah ta sanırım rakı yok

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

ya cokta doldurmasak mı aktarmalrda yollarda filan ugrastırmasın bavul filn

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı hknkny Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Rakı olayını nasıl halledicez?el bagajlarında sınır var artık amerıkadan alırsın demeyin çünkü Utah ta sanırım rakı yok
    Rakı her yerde var rahat ol Utah'ta da bulursun ABC store'ların hepsinde yok evet ama mutlaka yakınlarında herhangi bir başka abc store'da bulabilirsin.

Alıntı rido522 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya cokta doldurmasak mı aktarmalrda yollarda filan ugrastırmasın bavul filn
    uçuşların bağlantılı ise aktarmalar arasında bagajla ugrasmayacaksın otomatik olarak bagajlar kendi geçiyor..
    2008,2009,2011 wat katılımcısı

2008-NY-Thendara City-Van Aukens Inn-Dish Washer

2009-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

2011-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı Jan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhabalar
    bavula en fazla kaç ml. lik parfüm sokabiliyoruz acaba? yanıma alacağım sırt çantama değil, bavuluma koyacağım.
    daha önce böyle bir mesaj gördüm gibi hatırlıyorum ama bulamadım şimdi.
    bilgisi olan var mı?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks