Sayfa 13 Toplam 18 Sayfadan BirinciBirinci ... 391011121314151617 ... SonuncuSonuncu
Toplam 516 adet sonuctan sayfa basi 361 ile 390 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Utah Lagoonpark

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

merhaba herkese su an utahtayım lagoon da calısan 19 türkten biriyim ve su an oturmus ibodan dertler derya olmusu dinliyorum heralde bi fikir edinmişinizdir kesin gelin ve bu zevki tadın...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı yiğit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba herkese su an utahtayım lagoon da calısan 19 türkten biriyim ve su an oturmus ibodan dertler derya olmusu dinliyorum heralde bi fikir edinmişinizdir kesin gelin ve bu zevki tadın...
    Hayırdır bu dert niye

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Günlerin nasıl geçiyo iş olarak ne yapıyosun iş dışında ne yapıyosun anlatırmısın biraz??

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

work kısmında çalışmak dışında bir şey yapmıyorsunuz arkadaslar rahat olun öyle çok düşünmeye gerek yok napsam utahta diye zaten işten geldiginizde bütün her yer kapanmış oluyor. tek açık yer mcdonalds'ın arabayla girebileceginiz kısmı ve walmart adında büyük bir alışveriş yeri. iş olarak napıyora gelirsek.. benim çalıştıgım bölgede günde 6-7saat şişme bot kaldırıp attıgım çok gün oldu güneşin altında. ayrıca 2 metrelik alanda da 6-7saat hiç durmadan yürüdüğümü bilirim. çalıştıgınız bölgelerde bu tür illet ride'lar olabiliyor.tabi hepsi kötü degil ama muhakkak var. yapabilecegim en büyük tavsiye gelirken cep harçlıgınız dışında 300-500dolar civarı ekstra para getirin ve gelir gelmez bir araba alın. arabanız yoksa burda çok zorlanıyorsunuz.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

work kısmında çalışmak dışında bir şey yapmıyorsunuz arkadaslar rahat olun öyle çok düşünmeye gerek yok napsam utahta diye zaten işten geldiginizde bütün her yer kapanmış oluyor. tek açık yer mcdonalds'ın arabayla girebileceginiz kısmı ve walmart adında büyük bir alışveriş yeri. iş olarak napıyora gelirsek.. benim çalıştıgım bölgede günde 6-7saat şişme bot kaldırıp attıgım çok gün oldu güneşin altında. ayrıca 2 metrelik alanda da 6-7saat hiç durmadan yürüdüğümü bilirim. çalıştıgınız bölgelerde bu tür illet ride'lar olabiliyor.tabi hepsi kötü degil ama muhakkak var. yapabilecegim en büyük tavsiye gelirken cep harçlıgınız dışında 300-500dolar civarı ekstra para getirin ve gelir gelmez bir araba alın. arabanız yoksa burda çok zorlanıyorsunuz.
    haftalik ortalama kac saat calisiyorsunuz???
    intrax la calisan tum sirketler aliyor mu?(campus ccnedu vs.)
    araba ihtiyaci konaklamanin uzak oldugu icin mi?

Sana iyi calismalar....
    Konu makukula tarafından (04-09-2011 Saat 02:13 PM ) değiştirilmiştir.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

26 subatta ANKARAdalar bu arada....(job fair)

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

istanbul için fuar tarihini bilen varmı arkadaşlar?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

haftalık ortalama 50 saat veriyorlar ama sen bunu istersen arttırırsın.70-80arasına kadar çıkartabilirsin saati.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

merhaba arkadaşlar ben de bu sene wat yapıcam ve tek gidicem sizlerin deneyimlerinden faydalanmak istiyorum.Lagoonpark için yazılanların hepsini okudum ve tercihlerim içinde bulundurabilirirm.ama bana alternatif iş seçenekleri önerebilir misiniz ?

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

simdi eski okulumdan oldugun icin kizmicam sana yani baska is arayisindaysan hangi tarz isleri istiyorsan eglence parki , fast food isleri , retaurant isleri , otel isleri gibi .. bu islerin siralandigi ve icinde ayrintilarin oldugu konular mevcut forumda.. wat is turleri basliginin altina bunlarin hangisine bakmak istersen acip icindeki islerle ilgili konulari okuyabilirsin sana fikir verecektir .. kolay gelsin.. forumda yer almayan bir bigii sormak istersen yeni bir konu acman daha iyi olur cevaplar icin.. konu acmadan evvel de arama yaparsan cok iyi olur. bol sans..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

yanıt verdiğin için teşekkür ederim . Hepsini okumaya çalışıyorum.ilk önce şunu demem gerekiyor hem ilk gidiceğim için hem de bir bayan olarak tek gidiceğim için endişelerim var doğal olarak.iş seçenekleri bölümlerini okudum takdir edersin ki herkesin görüşü aynı değil bazıları memnunken bazıları memnun kalmamış yani açıkçası okumam daha çok kafamın karışmasına sebep oluyor .

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

bu sene tek gelen bir Türk bayan arkadaş vardı.başlarda pek arkadası olmamasının etkisiyle biraz zorlandı ama sonradan alıştı.bu biraz sana da bağlı.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Lagoon Self kabul ediyor mu ? yoksa zorunlu olarak istediği bir sponsor var mı ?
    Wisconsin Dells | Noah's Ark
    2011 Summer

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

arkadaslar lagoon park'a odaklanmıs durumdayım sadece ama lagoon ile calısan firma bulamıyorum eduyork'u aradım icep atlas armada ukla united towers bunların hıcbırı kesın lagoon var diyemedi kimler lagoon ile calısır?????

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

nasıl lagoon park var diyemedi?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

hknky abartısız 10 15 fırmayı aradım yarın hepsının tek tek ofıslerıne gıtcem hıcbırı var dıyemedı henuz yok dedıler ıs gelmedı dedıler fuar tarıhı belırsız dedıler vs vs. kım yolluyor lagoon park'a sen bılıyormusun?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

hepsi oyle dıyor,Intrax ile calısan sırketlere gelıyor lagoon park,bende ıstıyorum lagoona gıtmek fuar tarıhı kesın olmamakla beraber asagı yukarı bır tarıh bılıyorum fakat benım ıcın bıraz gec bakalım ne olucak

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

hkny nedır bildigin tarıh asagı yukarı ve sana uymayan nedir ve intraxla hangi fırmalar calısıyo ben sadece eduyorku bılıyorum

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

ben ankara merkezli bir firmanin sitesinde 26 subatta ankaradaki is fuarinda olacagini gordum.. ayrica intraxla clisan benim bildigim 5 firma var baskalari da vardir illa.. lagoon a genelde 3-4 firma yolluyor..ankarada bestekarda bu soyledigim ankara firmasi .. ismi campus.. bundan baska eduyork alternatif de yolladilar gectigimiz senelerde.. ama diger iki firma kesin olarak isin gelmedigini soylemisler benim arkadaslarima.. onlar da campuse gitmemisler istanbuldaki bir firma istiyorlar.. campuse ulasip onlar acaba bu isi kesin sunuyorlar mi ogrenirseniz buraya da yazarsaniz herkes bilgilenir.. sitelerinde 26 subat is fuari icin lagoonparkin ismi geciyor cunku..

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

benim bildigim 4-5 firma var baskalari da vardir.. ayrica ankarada campus diye bir firma var. sitlerinde lagoonparkin 26 subattaki ankarada yapilacak is fuarina gelecegini yazmislar.. onlarla irtibata gecen var mi yoksa ulasip kesin olarak ellerinde bu is var mi buraya yazaarlarsa herkes bilgilenir.. cunku eduyork ve alternatif hala kesin olarak bu isin ellerinde olmadigini beklediklerini soylemisler..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

nasıl yani eduyork ile alternatif lagoon park işi için işin gelmesini beklemiyorlarmıs öylemi? istanbul içi lagoon ile çalışıp job fair kesinleştiren firma yokmu?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Selamlar

Geçen sene - şimdi çok pişman olduğum bir karar vererek - gitmedim ve bu hatamı bu sene telafi etmek istiyorum.
    Gözüme kestirdiğim yer Utah Lagoon Park şu anda. Daha önce de oraya gitmek istemiştim ama okulumun geç kapanması sebebiyle bu mümkün olmamıştı. Bu sene resmi olarak 9 Haziran'da bitiyor. Gerçi hala 10 Haziran kuralının geçerli olup olmadığını da bilmiyorum.

Şirketler fiyat konusunda abartmış bu sene görüldüğü kadarıyla ve self gitmek, hele ki daha önce WAT tecrübesi olan biri için en mantıklısı gibi görülüyor. Gelgelelim David amca self kabul etmiyormuş işini sağlama almak için ama self gidenler olmuş geçmiş senelerde. Benim de gidebilme şansım var mı self ile Utah'a? Pek çok beraber gitmek istediğim arkadaşım ekonomik sorunlar nedeniyle gelemiyor. Self olursa gelebilecekler.
    Bunun dışında Lagoon Park gerçekten değer mi? Şimdiden beklentilerine bağlı dediğinizi duyabiliyorum Şöyle açayım o zaman:

Ben iki sene önce Wisconsin Dells'e gittiğimde en pişman olduğum nokta küçük yer seçmiş olmamdı.
    Demiştim ki keşke belki daha az para kazanabileceğim bir yerde ama büyük şehirlerden birinde çalışmış olsaydım (Milwaukee, Chicago vb.)
    Salt Lake City bu açıdan tatmin edici mi? Bir de gerçekten dışarıya çok mu kapalılar? Yani bizim Türkiye'deki gibi bir kızla iki çift muhabbet kuramayacak mıyım?

Bunların dışında David İngilizce konusunda ne kadar sıkı? Mülakkatta tam olarak neler soruyor öğrencilere?

Utah'a gidip daha sonra oradan iş bulunabilir mi yoksa bütün posizyonlar önceden sporsorların ayarladığı öğrencilerle doluyor mu? Ne tür işler bulunabilir?

Son olarak sizin bana "Dostum Utah'a değil de sen buraya git." diyebileceğiniz bir yer var mı? Bu aşamada gidenlerin tecrübeleri benim açımdan çok önemli.

Campus konusuna gelince, ben Wisconsin Dells'e onlarla beraber gitmiştim. Bu ay bitmeden o firmayla görüşmek istiyorum yalnız şöyle bir mesele var. Geçen sene sırf Lagoon'a gitmek için Campus'e kaydolmuş bir arkadaş şunları yazmış:

"nasıl lagoon bitti yaa benim şirketim de campus lagoonun martın ilk haftası gibi geleceğini söylüyorlar ki her sene lagoonla çalışıyorlar arkdslrm gitti geçen sene ve iş fuarı yine mart başı gibi olmustu sırf lagoon için o şirkete yazıldım fuar olsa söylerlerdi:S nerde oldu bu fuar?

erti aynen biziede martın ilk haftasıı gelebilir dediler ama lagoon görevlileri diğer şirketlerde iş alımları yapmışlar ben bunu nihana söyledim farklı tarihlerde farklı şirketlere göderiyolar dedi ama bana pek inandırıcı gelmedi bizde çok istiyoduk lagoon ama gelip gelmeyeceği belli diildi ve bizim okulmz 11 inde bitiyioo lagoonda en geç 10 unda aldığı için vazgeçtikk riske atmamak için clementon park var iş fuarında görüşmüştük dün mecbur ona yazıldıı sonra 3 fuar yapcaz demişlerdi 1 fuara düşürdülr vede türklerin davranışlarından dolayı çok az iş gönderimi yapılıyomuşş böylke diyolar"

Maalesef gidip döndükten sonra neler olup bittiğini yazmamışlar. Yani Campus'e kayıt olup böyle ortada kalmak da var. Hele yaptıkları açıklama gülünemeyecek kadar içler acısı.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı somemeat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar

Geçen sene - şimdi çok pişman olduğum bir karar vererek - gitmedim ve bu hatamı bu sene telafi etmek istiyorum.
    Gözüme kestirdiğim yer Utah Lagoon Park şu anda. Daha önce de oraya gitmek istemiştim ama okulumun geç kapanması sebebiyle bu mümkün olmamıştı. Bu sene resmi olarak 9 Haziran'da bitiyor. Gerçi hala 10 Haziran kuralının geçerli olup olmadığını da bilmiyorum.

Şirketler fiyat konusunda abartmış bu sene görüldüğü kadarıyla ve self gitmek, hele ki daha önce WAT tecrübesi olan biri için en mantıklısı gibi görülüyor. Gelgelelim David amca self kabul etmiyormuş işini sağlama almak için ama self gidenler olmuş geçmiş senelerde. Benim de gidebilme şansım var mı self ile Utah'a? Pek çok beraber gitmek istediğim arkadaşım ekonomik sorunlar nedeniyle gelemiyor. Self olursa gelebilecekler.
    Bunun dışında Lagoon Park gerçekten değer mi? Şimdiden beklentilerine bağlı dediğinizi duyabiliyorum Şöyle açayım o zaman:

Ben iki sene önce Wisconsin Dells'e gittiğimde en pişman olduğum nokta küçük yer seçmiş olmamdı.
    Demiştim ki keşke belki daha az para kazanabileceğim bir yerde ama büyük şehirlerden birinde çalışmış olsaydım (Milwaukee, Chicago vb.)
    Salt Lake City bu açıdan tatmin edici mi? Bir de gerçekten dışarıya çok mu kapalılar? Yani bizim Türkiye'deki gibi bir kızla iki çift muhabbet kuramayacak mıyım?

Bunların dışında David İngilizce konusunda ne kadar sıkı? Mülakkatta tam olarak neler soruyor öğrencilere?

Utah'a gidip daha sonra oradan iş bulunabilir mi yoksa bütün posizyonlar önceden sporsorların ayarladığı öğrencilerle doluyor mu? Ne tür işler bulunabilir?

Son olarak sizin bana "Dostum Utah'a değil de sen buraya git." diyebileceğiniz bir yer var mı? Bu aşamada gidenlerin tecrübeleri benim açımdan çok önemli.

Campus konusuna gelince, ben Wisconsin Dells'e onlarla beraber gitmiştim. Bu ay bitmeden o firmayla görüşmek istiyorum yalnız şöyle bir mesele var. Geçen sene sırf Lagoon'a gitmek için Campus'e kaydolmuş bir arkadaş şunları yazmış:

"nasıl lagoon bitti yaa benim şirketim de campus lagoonun martın ilk haftası gibi geleceğini söylüyorlar ki her sene lagoonla çalışıyorlar arkdslrm gitti geçen sene ve iş fuarı yine mart başı gibi olmustu sırf lagoon için o şirkete yazıldım fuar olsa söylerlerdi:S nerde oldu bu fuar?

erti aynen biziede martın ilk haftasıı gelebilir dediler ama lagoon görevlileri diğer şirketlerde iş alımları yapmışlar ben bunu nihana söyledim farklı tarihlerde farklı şirketlere göderiyolar dedi ama bana pek inandırıcı gelmedi bizde çok istiyoduk lagoon ama gelip gelmeyeceği belli diildi ve bizim okulmz 11 inde bitiyioo lagoonda en geç 10 unda aldığı için vazgeçtikk riske atmamak için clementon park var iş fuarında görüşmüştük dün mecbur ona yazıldıı sonra 3 fuar yapcaz demişlerdi 1 fuara düşürdülr vede türklerin davranışlarından dolayı çok az iş gönderimi yapılıyomuşş böylke diyolar"

Maalesef gidip döndükten sonra neler olup bittiğini yazmamışlar. Yani Campus'e kayıt olup böyle ortada kalmak da var. Hele yaptıkları açıklama gülünemeyecek kadar içler acısı.
    kardesim oncelikle sunu belirteyim algoonpark self almiyor kesinlikle en son self aldigi kisilerden biriyim.. daha sonra kesinlikle almiyor.. yani amerikaya gitme nedeniniz orda amerikali bir kizi bulup cinsel deneyim yasamaksa mormon ya da degil amerikanin her kosesinde bunu yapabilirsin.. son olarak campus siketinin gecen sene lagoona yollamamasini ben de biliyorum bir arkadasim lagoonpark icin campuse gitti ilk kayitta kesin degil tarih denildi is fuarina turkiyeye gelecek dediler.. sonra konusuldugunda da hicbir zaman kesin olarak lagoonparka yollayacaklarini soylemediler hatta arakadasima baska ise bakmasini cunku kesin olmadigini bildirmisler o da karar degistirip alaskaya gitmisti.. yani gecen sene campus isimli sirket en azindan benim arkadasima lagoonpark isinin kesin olarak kendilerinde olmadigini soylemis calisiyoruz demis. lagoonparkin turkiyede calistigi bir ozel firma yok ama intrax isimli sponsorla calisiyor dolayisiyla intrala calisan danismanlik firmalarinin hepsinin lagoonparka yollama imkani var ama hicbiri kesin degil cunku david amca kendi kafasinda bir sayi belirliyor is icin ona gore geliyor...utahda ikinci bulabilir misin neden olmasin bulabilirsin ama bu sana kalmis baya dolanman gerek zaten lagoonparka gidersen ikinci ise cok ihtiyacin olmaz..son olarak sirketlere sorun campus alternatif ve eduyork bunlar bildiklerim eger size lagoonparka kesin yollarim derlerse sozlesmeye bir madde koyun lagoonpark icin is fuarina katilip is gorusmesini yapacaginiza dair. eger lagoonpark icin is gorusmesine herhangi bir nedenden dolayi katilamazsaniz ( sizin sucunuz olmadigi takdirde) paranin tamaminin 15 gun icinde kesintisiz iade edilmesi gerekir diye bir madde..
    Konu ozgursum tarafından (28-11-2011 Saat 11:15 PM ) değiştirilmiştir.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı ozgursum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yani amerikaya gitme nedeniniz orda amerikali bir kizi bulup cinsel deneyim yasamaksa mormon ya da degil amerikanin her kosesinde bunu yapabilirsin..
    Beni çok yanlış anlamışsın. İlk olarak belirteyim ki ben bu yaz kız arkadaşımla beraber gidiyorum ve ayrıca dinim zina yapmama izin vermiyor. Lütfen hiç tanımadığın ve hakkında hiçbir şey bilmediğin birine karşı daha seviyeli ve saygılı konuş... Amerika'ya gidip kuru kuru para kazanıp geri dönmek istemiyorum ve eğer Utah anlatıldığı kadar tutucu ve dışa kapalıysa belki de başka bir yere gitmenin bana daha uygun olduğunu düşünüyordum. Oraya daha önce gidip o ortamlarda bulunmuş birinden bilgi almak istedim sayende forumdan soğudum teşekkür ederim...

İkinci olarak ben ikinci iş diye sorarken kendim için sormamıştım. Benimle birlikte gelmek isteyen bir arkadaşım var ve full program ücretini vermesi imkanları dahilinde değil. Ben eğer Lagoon'a gidebilirsem o da benimle gelirse orada ona iş bulmak açısından sormuştum. Neyse.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

somemeat ozgursum'e öyle çıkışman bence pek hoş olmamış çünkü o yazdıgını okuyan çoğu kişi öyle anlar ve ben de öyle anlamıştım.Utah öyle çok büyük aktif bir yer degil ama zaten orada sen çalışacaksın.Gezmeye vs.çok vaktin olmayabilir çalışırken.Hadi oldu diyelim haftada 2gün izin yaptın, dinimizde yasaklıyor falan dedin madem gidersin salt lake merkezine doğal parka falan vaktini böyle degerlendirirsin.Ayrıca ordaki insanlar gayet sıcak kanlı. istedigin kadar sohbet edebilirsin.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı somemeat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Beni çok yanlış anlamışsın. İlk olarak belirteyim ki ben bu yaz kız arkadaşımla beraber gidiyorum ve ayrıca dinim zina yapmama izin vermiyor. Lütfen hiç tanımadığın ve hakkında hiçbir şey bilmediğin birine karşı daha seviyeli ve saygılı konuş... Amerika'ya gidip kuru kuru para kazanıp geri dönmek istemiyorum ve eğer Utah anlatıldığı kadar tutucu ve dışa kapalıysa belki de başka bir yere gitmenin bana daha uygun olduğunu düşünüyordum. Oraya daha önce gidip o ortamlarda bulunmuş birinden bilgi almak istedim sayende forumdan soğudum teşekkür ederim...

İkinci olarak ben ikinci iş diye sorarken kendim için sormamıştım. Benimle birlikte gelmek isteyen bir arkadaşım var ve full program ücretini vermesi imkanları dahilinde değil. Ben eğer Lagoon'a gidebilirsem o da benimle gelirse orada ona iş bulmak açısından sormuştum. Neyse.
    hocam çelişiyorsun şimdi dinim zinayı yapmama izin vermiyor diyorsun gideceğim yer tutucu olmasın diyorsun tutuculuk ne ki yanı ne yönden tutucu olmayacak sonuçta amerika orası adamların dini belli yaşayış şekli belli
    ya olduğun gibi görün yada gözüme görünme!!!

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

arkadaslar campus bu sene lagoon icin fuar garantisi verıyor ve sıtelerındede yazıyor gelecegi tarih subat ayı ıcerisinde.

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

2012 yilinda Lagoon Park'a gidecek olan var mi?
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı break Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2012 yilinda Lagoon Park'a gidecek olan var mi?

Ben düşünüyorum. Umarım bir aksilik çıkmaz

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı letsgoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben düşünüyorum. Umarım bir aksilik çıkmaz
    Merak ettigin birsey olursa mail atabilirsin, buradan yazabilirsin.

Eylul gibi sana birkac sorum olacak.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 22 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 22 misafir)