Sayfa 12 Toplam 13 Sayfadan BirinciBirinci ... 28910111213 SonuncuSonuncu
Toplam 384 adet sonuctan sayfa basi 331 ile 360 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Mc Donalds İşlerinde Çalışmayı Düşünenler

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Bülent bro bize koymaz MC Donalds falan Hershey's mağdurları olarak. Oyun gibi gelecektir sana o iş, bak keyfine 3 ay over time falan

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Ben de 15 Haziran'da başladım işe. Mobile/Alabama'dayım. İşimiz iyi. Yorucu ama ortam keyifli. Bazen sıkılıyorum, hep aynı iş olunca. Sonra düzeliyor tekrar.Programımız da belli. Haftada 5 gün, 40 saat çalışıyoruz. Pazar ve pazartesi boş, diğer günlerin biri 8-3,30 diğerleri de 6-2 arası. Ön tarafta, müşterilerle ilgileniyorum. Arabayla gelen siparişleri alıp düzenleyip tamamlayıp teslim ediyorum, eksikliklerini soruyorum. Umarım daha da iyi gider (:

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

menuleri nasil ezberlediniz ya ilk gun regular cheeseburgerlara 2 kofte koydum hep. gunun sonunda son kez ondan yaparken fark etti adam. ben hepsine oyle yaptim dedim. richmond minnetar sana dedi yalniz bi mcchicken yaparim parmaklarinizi yersiniz

daha baslamadiysaniz ise sakin ssadece siyah diye kendi ayakkabinizi giymeye kalkmayin yer acayip kayiyor yerden kalkamazsiniz

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı espejismo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben de latham- albany-NY da mcdonaldstayım bu sene inş
    ben de şu an ordayım ama türk yok buralarda eğlence falan hiç yok siz kendinizi eğlendirmek için naabıyorsunuz? bir de çamaşır olayını nasıl hallediyorsunuz? lupe bize çamaşır makinesi veremezmiş ama kızların evine gidip halletmemize de karışmazmış...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Benim Mcdonaldsda ikinci hafta bugun doldu ve iki haftadir sadece alabildigim 32 saat,daha fazlasini istemedim ama istesemde verceklerini sanmiorum cunku aksam saatlerinde pek yogun olmuyo,
    Benim sorum ise: calisan arkadaslar bilirler zaten giris ve cikis saatlerinde kullanici numarasi ve sifre ile punch in ve out saatleri giriliyor,acaba maaslar bu sistemdeki saatler toplanipmi hesaplaniyor? yani ben managere solemeden hergun 1 saat fazla calissam yani toplamda haftalik 38 saate falan denk getirsem maas odemsinde kac saat uzerinden alirim?
    Ayrica ikinci is seceneginide dusunuyorum ama bizimde herhafta calisma saatlerimiz degisio bu sekilde ikinci is bulmamda sansim nedir sizce?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar bende mc donalds ta çalışıyorum lütfen sorularımı cevaplar mısınız ?

1.cisi ben haftada 40 saatten az alıyorum cok işlek bi yer değil acaba sizede mi öyle veriyorlar sponsora mail atmalı mıyım ?

2.cisi enter punch time ı break time larda basıyor musunuz ? break time 30 dakika mı ?

3.cüsü günde 2 menü mü hakkınız var ?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

2.menu hakkin yok break time 30 dakika son olarak ilk soruna gelirsek 40 saatin altindan kastin ne benim arkadaslarim 20 saat altinda aliyo bi turk kizi gecen hafta 8 bu hafta 5 saat aldi 30 saat ustu alan pek yok o yuzden sukredin halinize

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı bugsbunny05 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bende mc donalds ta çalışıyorum lütfen sorularımı cevaplar mısınız ?

1.cisi ben haftada 40 saatten az alıyorum cok işlek bi yer değil acaba sizede mi öyle veriyorlar sponsora mail atmalı mıyım ?

2.cisi enter punch time ı break time larda basıyor musunuz ? break time 30 dakika mı ?

3.cüsü günde 2 menü mü hakkınız var ?
    hacım sen punch time ı breaklarda basmıyorsan vermez sana 40 üstü çünkü amerikada breaksiz en fazla 6 saat çalışabilirsin 06:01 de ceza yerler direk saati saatine bas 1 dk eksik fazla farkmaz hızlı ol 40 ın ustu de alırsın bak bizim orda herkes tatile çıkmaya başladı, oda arkadaşım ayrıldı menejer dedi ki senin ayrılmaman iyi olmuş daha fazla saat alırsın.Bu yüzden dikkat sabır ve hızı doruklara çıkarmaya bak derim.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

cok guzel bi konu olmus tesekkurler

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bende vat düşünüyorum ama bu tip kasa işleri ingilizceyi kuvvetlendirmek için ne kadar iyi merak ediyorum benim için bu çok önemli

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Tek diceğim şey kesinlikle mc donalds isinde calısmayın ingilizce kesinlikle gelişmez ispanyollarla mutfakta calısırsın yada kasada hi how are you diyerek ingilizceni gelistirmeye calısırsın sana hiç birsey katmaz ayrıca cok yorucu ve sıkıcı saaat konusuna gelince 40 saat alan insan sayısı nadir.nadırden kastımda 10 kisiden 1 kisi ac kalırsınız parasız kalırsınız ben cok pisman oldum zaten 3 hafta sonra istende atıldım baska is bulmak zorunda kaldım.lifeguardlık yapmıstım kat kat daha iyiydi mc donalds isinden.atılma sebebime gelince belimde sakatlık olduğunu söylemistim daha türkiyedeyken isverene o yüzden mc donaldsı sectigimi vesaire soylemistim oda bana göre bi is olduğunu söyleyince tercih etmistim 1 hafta kadar mutfakta calıstıktan sonra beni deliverye aldılar tek basıma tırları indiriyodum 4 gün kadar dayandım sonrasında dedim beni baska bi bölüme alırmısınız yok alamayız dediler bel ağrım olduğunu bildikleri halde bende yarın off istiyorum o zaman dedim belimin ağrısınıın azalması icin bunu dedikten sonra kovdular beni bu kadar basit bi sekilde.isverenin adıda henry mitchell arkadaslar bu adam is teklifi yaparsa benim tavsiyem kesinlikle tercih etmeyin hiç bir öğrenciyle ilgilenmiyodu ortam desen 0.konaklamaları motelde yapıyoduk karafatmaların olduğu bi otele yerlestirdi bizi böcek ısırığından alerji oldum hastanelerde süründüm.ama su kadarını soyleyebilirim mc donaldstan ayrıldıktan sonra hersey cok cok daha güzel oldu.ben yasadım baskası yasamasın diye hiç bulasmayın derim mc donaldsa

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı BulentBarisPolat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tek diceğim şey kesinlikle mc donalds isinde calısmayın ingilizce kesinlikle gelişmez ispanyollarla mutfakta calısırsın yada kasada hi how are you diyerek ingilizceni gelistirmeye calısırsın sana hiç birsey katmaz ayrıca cok yorucu ve sıkıcı saaat konusuna gelince 40 saat alan insan sayısı nadir.nadırden kastımda 10 kisiden 1 kisi ac kalırsınız parasız kalırsınız ben cok pisman oldum zaten 3 hafta sonra istende atıldım baska is bulmak zorunda kaldım.lifeguardlık yapmıstım kat kat daha iyiydi mc donalds isinden.atılma sebebime gelince belimde sakatlık olduğunu söylemistim daha türkiyedeyken isverene o yüzden mc donaldsı sectigimi vesaire soylemistim oda bana göre bi is olduğunu söyleyince tercih etmistim 1 hafta kadar mutfakta calıstıktan sonra beni deliverye aldılar tek basıma tırları indiriyodum 4 gün kadar dayandım sonrasında dedim beni baska bi bölüme alırmısınız yok alamayız dediler bel ağrım olduğunu bildikleri halde bende yarın off istiyorum o zaman dedim belimin ağrısınıın azalması icin bunu dedikten sonra kovdular beni bu kadar basit bi sekilde.isverenin adıda henry mitchell arkadaslar bu adam is teklifi yaparsa benim tavsiyem kesinlikle tercih etmeyin hiç bir öğrenciyle ilgilenmiyodu ortam desen 0.konaklamaları motelde yapıyoduk karafatmaların olduğu bi otele yerlestirdi bizi böcek ısırığından alerji oldum hastanelerde süründüm.ama su kadarını soyleyebilirim mc donaldstan ayrıldıktan sonra hersey cok cok daha güzel oldu.ben yasadım baskası yasamasın diye hiç bulasmayın derim mc donaldsa
    Bulent sen talihsiz bir tecrube yasamissin.
    benim de Mc Donalds'a giden arkadaşlarım var.

Ilk 1 ay 40 saate cat pat ulastilar ancak sonrasinda 50'den asagi inmediler. Saatlik 8.50, 40 saatten sonra 12.75 catir catir odeniyordu. Hicbir haklarını gaspetmediler ve isyerlerinde 1 tane bile ispanyol yoktu.
    Evet pek hos olmayan işler var; yer sil, bulaşık yıka gibi ancak dilinizi geliştirmek için de önemli katkısı oluyor.

Amerika'da work and travel calisani dahi olsaniz cok saglam haklariniz var, bunlari hicbir isveren ezemez. Ugrastirir sizi tatilinizi zehre cevirir belki ama bu durumda da acentaniz ile iletisime gecmeniz gerekir. Acenta sallamaz ise onu sponsora, sponsor sallamaz ise onlari da sizin haklarinizi koruyan ilgili birimlere sikayet edebilirsiniz.
    Konu afcnd tarafından (01-03-2013 Saat 03:01 PM ) değiştirilmiştir.
    Amerika hakkında bütün bildiklerim bu blogta!
    http://butunbildiklerinianlat.blogspot.com/

Profesyonel Watçı ByLyric - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    15

Arkadaşlar work and travel konusunda tedbirli olmanız mümkün değil.O yüzden gittiğinizde olayların üstesinden gelecek olan sizlersiniz.Mıymıntı adamlara göre bir program değil.Atak cesur maceraperest insanlar için biçilmez kaftan.
    ---wat where amazing happens---http://www.turkishwat.net/image.php?type=sigpic&userid=7507&dateline=1307807  820

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Merhaba arkadaşlar. CT Darien I-95 Mc donaldsta çalışan var mı? otoyol üzerindeymiş. bu restaurant yoğun olur mu sizce?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Bu sene Alabama Mobile de Mcdonaldsa gidicem giden arkadaslar yer hakkında bilgi verebilir mi

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

ByLyric doğru söylemişsin dostum mıymıntı işi değil bu macera sever her türlü zorlukların üstesinden gelmeyi bilen insanlar gitmeli bence !

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadadaşlar williamsburg mcdonaldsda çalışacak biri var mı ?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Merhabalar herkese bende ocean city maryland mc donalds çalışacagım bilen var mı oraları ?

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

ocean city mc donalds la ilgili pek olumlu şey duymadım ama ocean city güzeldir.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı Batugol Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu sene Alabama Mobile de Mcdonaldsa gidicem giden arkadaslar yer hakkında bilgi verebilir mi
    merhaba bende aynı şlirketle oraya gidecem acaba sen ne zaman gıdeceksın

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

connecticut mc donaldsa giden gitmiş olan var mı

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı walt44 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadadaşlar williamsburg mcdonaldsda çalışacak biri var mı ?
    ben bende williamsburg mcdonalds da çalışacağım

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı batikankeles Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar herkese bende ocean city maryland mc donalds çalışacagım bilen var mı oraları ?
    Merhaba arkadaşım,

Ben eyalet değiştirdikten sonra Ocean City'ye geldim ve ikinci işim Mc Donald's'ta kasiyerlik oldu. Çalışan arkadaşlarla aramdaki iletişimin çok kısa sürede iyi seviyeye çıktığından dolayı çok iyi zaman geçirdim.

Bu arada Ocean City,MD'de iki adet Mc Donald's var. Ben 32. caddede çalıştım ve genel olarak 24 saat açıktır ve geceleri çok yoğun olur. Gece 2'de kapanan barların sonrasında uğrak mekandır. Arada alkollü insanlarla eğlenceli sohbetler edebilirsiniz. Ama başınız belaya da girebilir. Ama şunu bilinki eğer Mc Donald's çalışanıysanız polisler hep yanındadır ve sizi korur=)

"Some people feel the rain. Others just get wet"

Hayalperest Watçı onattekeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    0

Selamlar. Delaware de MC işi geldi. Orada daha önce çalışan var mı? Bana yardımcı olursanız sevinirim. (NOT: İş Delaware Millsboro da) şimdiden teşekkür ederim.
    Konu onattekeli tarafından (14-05-2013 Saat 02:23 AM ) değiştirilmiştir.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı uykusuz123 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşım,

Ben eyalet değiştirdikten sonra Ocean City'ye geldim ve ikinci işim Mc Donald's'ta kasiyerlik oldu. Çalışan arkadaşlarla aramdaki iletişimin çok kısa sürede iyi seviyeye çıktığından dolayı çok iyi zaman geçirdim.

Bu arada Ocean City,MD'de iki adet Mc Donald's var. Ben 32. caddede çalıştım ve genel olarak 24 saat açıktır ve geceleri çok yoğun olur. Gece 2'de kapanan barların sonrasında uğrak mekandır. Arada alkollü insanlarla eğlenceli sohbetler edebilirsiniz. Ama başınız belaya da girebilir. Ama şunu bilinki eğer Mc Donald's çalışanıysanız polisler hep yanındadır ve sizi korur=)
    Ben 12301 coastal highway diye bir mc donalds çalışacagım hatta tam yol üstünde ve delawera sınırına cok yakın,bende kasiyer olarak kabul edildim ama bakalım herhangi bişey olursa yardımlarını bekliyorum

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı wat mcdonald Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    connecticut mc donaldsa giden gitmiş olan var mı
    geçen yaz connecticutta mcdonaldsda çalıştım.işverenimin adı henry michell'di denk gelirseniz uzaklaşın derim çok kötü sartlarda calısmak zorunda kalıyosun umursamıyolar ve 3 hafta sonra işten atıldım sebep ise türkiyedeyken söylemistim ben ağır kaldırabiliceğim bi iş yapmak istemiyorum bu yüzdende mcdonaldsı önerdiler ama ise basladığımda malzeme tırlarını tek basıma bosaltıp dolaba koymamı ıstediler ben amelelik yapmaya gelmedim hergün belimde problem olduğunu söylediğim anda isten attılar dinlemeden anlamadan o yüzden henry michelle den gelirseniz kacın derim.Ayrıca connecticutta ölü bi eyalet

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Mc de çalışıcam ben de bu yaz kendi hayallerim var iyi bi para biriktirip son on onbeş gün olayı abartıp yeme istiyorum hepsini Mc de over time şansı cok oluyor mu ?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bende new mexıcoda raton da mc de calısacagım daha once calısmıs olan var mı ?

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Mc Donalds larda overtime yapana pek rastlanmiyor..

Acemi Watçı Lee-on! - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    0

Ben de Ocean City Mc'teyim bu sene. 3201 Coastal Highway'de sahil başlangıcı taraflarında. Buradan gidecek 3 kişi gördüm sanırım ben. Farklı yerler olsa da küçük yer zaten denk geliriz mutlaka.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)