Work and Travel 2025
Sayfa 11 Toplam 12 Sayfadan BirinciBirinci ... 789101112 SonuncuSonuncu
Toplam 334 adet sonuctan sayfa basi 301 ile 330 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: İsim Soruşturması

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı tedbir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Anladım çok teşekkür ederim. İnşallah dedikleriniz gibi olur ve başarırım. Sorduklarında "Bilmiyorum, sadece sana vize veremem dediler" gibi ifade edersem olumlu olur belki. Çok üstünde dururlar mı ondan korkuyorum
    ben çok üstünde durmazlar sende baştan sona sakin ol kendinden emin davran.
    kaparsın vizeyi

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Sizin hala isim soruşturmaları devam ediyor mu pffff :/ bende 30 unda giricek görüşmeye ismimde abdurrahman var kalma ihtimalim %90 artık kabullendim kalmayı ama önemli olan ne kadar sürede açıklanacağı ama bu saatten sonra gerçekten açıklanması uzun sürer diye düşünüyorm

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

ole duşunme kalmassın senın adında bır kısı kaldı dıye 1000inde almıştır

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

recepppp nerdesin

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

isim soruşturması açıklananlar var mı arkadaşlar nisan bitiyor mayısa giriyoruz

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı canakbay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    isim soruşturması açıklananlar var mı arkadaşlar nisan bitiyor mayısa giriyoruz
    malesefffffffffff daha yok 2 kez soruşturmaya takılıpta olupta bu kadar uzamasını anlayamıyorum hangı akıl hangı mantık bilmıyorumm

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ben 22 nisanda vizeye girdim sorusturmaya takıldım herkes gibi sirketimin yaptıgı eseklik yuzunden vizeye bu kadar gec girdim erken girip takılsaydım önemsemezdim ama insanın hevesini kacırıyor bunları gectım herhangi gidememe durumunda paramın buyuk bir bölümünün kesilecegini söylüyorlar cok güzel amerika macerası oldu ....

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Alıntı cem_zkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben 22 nisanda vizeye girdim sorusturmaya takıldım herkes gibi sirketimin yaptıgı eseklik yuzunden vizeye bu kadar gec girdim erken girip takılsaydım önemsemezdim ama insanın hevesini kacırıyor bunları gectım herhangi gidememe durumunda paramın buyuk bir bölümünün kesilecegini söylüyorlar cok güzel amerika macerası oldu ....
    Senin isim ne acaba soyadla beraber ayrıca gerçekten saçmalık bende yarın giricem bakalım ne olucak hayırlısı

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar merhaba bende 9 nisan da kaldım isim soruşturmasına.bugün mailime cevap şöyle cevap geldi :

Sayın Başvuru Sahibi,

İdari işleminiz tamamlanmış ve numaranız websayfamızda yayınlanmak üzeredir. Vize başvurunuzu tamamlamak için lütfen en kısa zamanda pasaportunuzu PTT kargo ile başkonsolosluğumuza, Vize Bölümü dikkatine gönderiniz.

Teşekkür ederiz,

Göçmen Olmayan Vize Birimi
    Konsolosluk Bölümü
    Amerikan Başkonsolosluğu
    İstanbul, Türkiye

büyük bir ihtimal oldu sayılır. ama gerçekten hem şans işi hemde gerçekten isim soyisim çok önemli.eğer sizin adınızda birisi büyük bir suç işlememişse büyük bir ihtimal erken çıkıyor vize.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Alıntı hayataksinarasira Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba bende 9 nisan da kaldım isim soruşturmasına.bugün mailime cevap şöyle cevap geldi :

Sayın Başvuru Sahibi,

İdari işleminiz tamamlanmış ve numaranız websayfamızda yayınlanmak üzeredir. Vize başvurunuzu tamamlamak için lütfen en kısa zamanda pasaportunuzu PTT kargo ile başkonsolosluğumuza, Vize Bölümü dikkatine gönderiniz.

Teşekkür ederiz,

Konsolosluk Bölümü
    Amerikan Başkonsolosluğu
    İstanbul, Türkiye

büyük bir ihtimal oldu sayılır. ama gerçekten hem şans işi hemde gerçekten isim soyisim çok önemli.eğer sizin adınızda birisi büyük bir suç işlememişse büyük bir ihtimal erken çıkıyor vize.
    Ewet çıkmış sonuç çok iyi kardeşim hayırlısı olsun ne kadar süre bekledin acaba ?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

nisan ın 9 u idi 21 gün oldu. inşallah sizinde bir an önce çıkar gidersiniz kardeşim

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Smile

Sayın Başvuru Sahibi,

Teşekkür ederiz,

Konsolosluk Bölümü
    Amerikan Başkonsolosluğu
    İstanbul, Türkiye

b

hayirli olsun tebrik ederm. ben 8 subattan beri bekliyrm en eski kaya ile biz kaldik allah bizede gitmeyi nasip eder ins. bundan sonra artik guzel bir yaz gecirmeni diliyorum hersey gonlunce olsn

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

b

hayirli olsun tebrik ederm. ben 8 subattan beri bekliyrm en eski kaya ile biz kaldik allah bizede gitmeyi nasip eder ins. bundan sonra artik guzel bir yaz gecirmeni diliyorum hersey gonlunce olsn
    inşl kardesım ya

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Exclamation

Merhaba arkadaşlar,

Benim de "İdari İşlemler" hakkında bir sorum olacak size.

Turistik amaçlı yapmış olduğum başvuru sonucunda 30 Nisan günü mülakata girdim. Görüşmemin sonucunda "I approved your visa" dendi ancak maalesef o sırada sarı bir kağıt çıkarıldı ve üzerine bir numara yapıştırıldı. Forumdan öğrendiğim kadarıyla bunun idari işlem soruşturması olduğunu anlamıştım. Akabinde görevli pasaportum ile birlikte kağıdı bana teslim etti ve kağıtta bilgilerin olduğunu lütfen onu okuyunuz diyerek beni uğurladı

Şimdi buraya kadar herşey normal. Eve dönüp listeye baktığımda en son 26 Nisan günü güncelleme olduğunu gördüm ve benden tam 1 kişi öncesine kadar liste sıralı olarak gidiyordu. Yani örnek vermek gerekiyorsa xx1 numaralı kişide o seri son buluyordu ve başka seriden devam ediyordu. Ben de bir sonraki kişi olarak herhalde bir diğer güncellemede numaramın ekleneceğini düşünüyordum. Bugün listeyi tekrar kontrol ettiğimde listenin yenilenmiş olduğunu gördüm. Tam numaramı ararken xx1 den sonra benim numaramı göreceğimi beklerken (Yanlarında işlemleriniz devam ediyor yazıyor) benim numaramın atlanmış ve xx3 numarasının listeye eklendiğini gördüm. Maalesef benim numaram yapılan güncellemede listede gözükmüyor. Tabi bu durum beni biraz üzdü. Acaba durumum ile ilgili bir sorun mu var diye düşünmeden edemiyorum. Bu konuda siz değerli arkadaşların tecrübelerini öğrenirsem çok memnun olurum. Acaba soruşturmaya takılan diğer arkadaşlarda durum nasıl oldu ? İlk güncellemede numaraları listeye "İşlemi devam ediyor" şeklinde eklendiler mi ? Yoksa onun için bile bir süre beklemek mi gerekiyor ? Numaralar sıralı gittiğini düşündüğüm için ilk güncellemede benim numaramın atlanarak bir sonraki numaranın yazılması tedirgin etti acaba bir yanlış yazım mı söz konusu yoksa başka bir durum mu var diye.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı Ranilin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,

Benim de "İdari İşlemler" hakkında bir sorum olacak size.

Turistik amaçlı yapmış olduğum başvuru sonucunda 30 Nisan günü mülakata girdim. Görüşmemin sonucunda "I approved your visa" dendi ancak maalesef o sırada sarı bir kağıt çıkarıldı ve üzerine bir numara yapıştırıldı. Forumdan öğrendiğim kadarıyla bunun idari işlem soruşturması olduğunu anlamıştım. Akabinde görevli pasaportum ile birlikte kağıdı bana teslim etti ve kağıtta bilgilerin olduğunu lütfen onu okuyunuz diyerek beni uğurladı

Şimdi buraya kadar herşey normal. Eve dönüp listeye baktığımda en son 26 Nisan günü güncelleme olduğunu gördüm ve benden tam 1 kişi öncesine kadar liste sıralı olarak gidiyordu. Yani örnek vermek gerekiyorsa xx1 numaralı kişide o seri son buluyordu ve başka seriden devam ediyordu. Ben de bir sonraki kişi olarak herhalde bir diğer güncellemede numaramın ekleneceğini düşünüyordum. Bugün listeyi tekrar kontrol ettiğimde listenin yenilenmiş olduğunu gördüm. Tam numaramı ararken xx1 den sonra benim numaramı göreceğimi beklerken (Yanlarında işlemleriniz devam ediyor yazıyor) benim numaramın atlanmış ve xx3 numarasının listeye eklendiğini gördüm. Maalesef benim numaram yapılan güncellemede listede gözükmüyor. Tabi bu durum beni biraz üzdü. Acaba durumum ile ilgili bir sorun mu var diye düşünmeden edemiyorum. Bu konuda siz değerli arkadaşların tecrübelerini öğrenirsem çok memnun olurum. Acaba soruşturmaya takılan diğer arkadaşlarda durum nasıl oldu ? İlk güncellemede numaraları listeye "İşlemi devam ediyor" şeklinde eklendiler mi ? Yoksa onun için bile bir süre beklemek mi gerekiyor ? Numaralar sıralı gittiğini düşündüğüm için ilk güncellemede benim numaramın atlanarak bir sonraki numaranın yazılması tedirgin etti acaba bir yanlış yazım mı söz konusu yoksa başka bir durum mu var diye.
    onu hiç kafana takmana gerek yok neredeyse 3 aydır hergün siteyi kontrol ediyorum. eklenicektir zaten siteye gelmesi 1-2 hafta sürüyor şuan senin vizen işlemde değil işleme alındığında numaran internette görünür sorun kesinlikle yoktur. sorun ancak idari işlem sonucunda ortaya çıkar eğer bir problem olursa onlar seninle mail yada telefon ile temasa geçer

bazen süreç yavaş işleyebiliyor inş erkenden açıklanır.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

onu hiç kafana takmana gerek yok neredeyse 3 aydır hergün siteyi kontrol ediyorum. eklenicektir zaten siteye gelmesi 1-2 hafta sürüyor şuan senin vizen işlemde değil işleme alındığında numaran internette görünür sorun kesinlikle yoktur. sorun ancak idari işlem sonucunda ortaya çıkar eğer bir problem olursa onlar seninle mail yada telefon ile temasa geçer

bazen süreç yavaş işleyebiliyor inş erkenden açıklanır.
    Çok teşekkür ederim ilginiz için. O zaman bekleyip görmekten başka yapacak bir şeyimiz yok her zamanki gibi :/ Ben numaralar sıralı gidiyor diye düşündüğümden benim numaramın atlanıp hemen bir sonrakinin listeye eklendiğini gördüğümde bir sorun ver herhalde diye düşünmüştüm. Belki de bir sonraki numara benden daha önce verildi o halde bilemiyorum. Konuyu baştan sona okudum belli ki çok sancılı bir süreç. Bekleyen herkesin sonucunun bir an önce çıkmasını dilerim. Gelişmeler oldukça bildireceğim.

Tekrardan teşekkürler.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı Ranilin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok teşekkür ederim ilginiz için. O zaman bekleyip görmekten başka yapacak bir şeyimiz yok her zamanki gibi :/ Ben numaralar sıralı gidiyor diye düşündüğümden benim numaramın atlanıp hemen bir sonrakinin listeye eklendiğini gördüğümde bir sorun ver herhalde diye düşünmüştüm. Belki de bir sonraki numara benden daha önce verildi o halde bilemiyorum. Konuyu baştan sona okudum belli ki çok sancılı bir süreç. Bekleyen herkesin sonucunun bir an önce çıkmasını dilerim. Gelişmeler oldukça bildireceğim.

Tekrardan teşekkürler.
    rica ederim. merakla güzel haberlerini bekliyoruz

Hayalperest Watçı WAT-TF? - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    0

Sayın Başvuru Sahibi,

Teşekkür ederiz,

Konsolosluk Bölümü
    Amerikan Başkonsolosluğu
    İstanbul, Türkiye

Gönderdign birimin mail adresini alabilir miyim? Sansımı denemek istiyorum. 19 marttan beri tık yok.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

ceac değişti arkadaşlar böyle yazıyor

anlamını bilen var mı

No Status
    Application ID or Case Number: ..

Please contact the U.S. Consular office you believe is responsible for processing your visa application.

For more information, please visit U.S. Consulate General Istanbul.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

ceac değişti arkadaşlar böyle yazıyor

anlamını bilen var mı

No Status
    Application ID or Case Number: ..

Please contact the U.S. Consular office you believe is responsible for processing your visa application.

For more information, please visit U.S. Consulate General Istanbul.
    sonuçlanmıstır belkı dur yınede bır bakayım bende

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Merhaba arkadaşlar

isim taramasına takılan birinin iş sözleşmesinde belirtilen tarihten sonra vizesi onaylanırsa gidişte sorun olur mu? Ben işimi bir arkadaş vasıtasıyla ayarladım böyle olunca da durumda herhangi bir değişiklik oluyor mu?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı ozturk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar

isim taramasına takılan birinin iş sözleşmesinde belirtilen tarihten sonra vizesi onaylanırsa gidişte sorun olur mu? Ben işimi bir arkadaş vasıtasıyla ayarladım böyle olunca da durumda herhangi bir değişiklik oluyor mu?
    O tamamen senin ve iş verenin arasında. Atıyorum iş başlangıcın 10 Haziran. Ama senin vize 15'inde veya 20'sinde onaylandı. İş vereninle konuşup durumu anlatman gerekiyor. O da sana, ya "Tamam ama verdiğim tarihten şu kadar sonrasını geçmesin" der ya da "O zamana kadar bekleyemem bana o tarihte eleman lazım" der. Her şey iş verenin elinde yani.
    PR, Reklamcı, Fotoğrafçı, Maceracı, Amca

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

İşverenle konuştum zaten sorun olamayacağını söyledi. Teşekkür ederim

Tecrübe Puanı
    0

Arkadaşlar 19 martta girdiğim vizede isim soruşturmasına kalmıştım 5 haziranda durumum güncellendi ve mail geldi. bugün pasaportu gönderdim. En yakın zamanda sorun çıkmadan her şey hallolur inşallah. Darısı bekleyenlere. Sıkmayın canınızı iş verenlerinizle irtibatı koparmayın bazıları vizeniz çıkana kadar mazur görüyorlarmış telafi edeceğim diye bastıra bastıra söyleyin. Hayırlı günler.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı WAT-TF? Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 19 martta girdiğim vizede isim soruşturmasına kalmıştım 5 haziranda durumum güncellendi ve mail geldi. bugün pasaportu gönderdim. En yakın zamanda sorun çıkmadan her şey hallolur inşallah. Darısı bekleyenlere. Sıkmayın canınızı iş verenlerinizle irtibatı koparmayın bazıları vizeniz çıkana kadar mazur görüyorlarmış telafi edeceğim diye bastıra bastıra söyleyin. Hayırlı günler.
    hayorlı olsun

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

kaya0133 sen naptın hala acıklanmadı mı? Senin durumuna cok üzülüyorum ya sanırım sen subattan beri falan bekliyodun.

Araştırmacı Watçı Leppävaara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    12

arkadaşlar merhaba. Buradan hariç 2 konuya daha yazdım bunun için üzgünüm fakat acilen bilgili tecrübeli arkadasların yardımına ihtiyacım var.

Case Creation Date: 29-Apr-2013
    Status Updated Date: 06-Jun-2013

Your visa case is currently undergoing necessary administrative processing. This processing can take several weeks. Please follow any instructions provided by the Consular Officer at the time of your interview. If further information is needed, you will be contacted. If your visa application is approved, it will be processed and mailed/available within two business days.

For more information, please visit U.S. Embassy Ankara.

Status update edilmiş 29 nisandı 6 haziran yazıyo su an. bugün şirketimle görüsüp elciligi aramalarını rica etmiştim sanırım o sayede oldu. Bu status update tarihinin değişmesinden umutlanmalımıyım ?

Tecrübe Puanı
    0

Alıntı Leppävaara Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba. Buradan hariç 2 konuya daha yazdım bunun için üzgünüm fakat acilen bilgili tecrübeli arkadasların yardımına ihtiyacım var.

Case Creation Date: 29-Apr-2013
    Status Updated Date: 06-Jun-2013

Your visa case is currently undergoing necessary administrative processing. This processing can take several weeks. Please follow any instructions provided by the Consular Officer at the time of your interview. If further information is needed, you will be contacted. If your visa application is approved, it will be processed and mailed/available within two business days.

For more information, please visit U.S. Embassy Ankara.

Status update edilmiş 29 nisandı 6 haziran yazıyo su an. bugün şirketimle görüsüp elciligi aramalarını rica etmiştim sanırım o sayede oldu. Bu status update tarihinin değişmesinden umutlanmalımıyım ?

Benimde aynı şekilde değişti konsolosluğa mail at vizemin durumunu öğrenebilir miyim diye sonra bana işleminiz tamamlanmıştır pasaportunuzu yollayın maili geldi sorduktan sonra. 2 gün bekleteceklerdi ben sormasaydım liste bugun yenilendi daha.

Birde Kaya0133, msj atmışsın yeni üye olduğum için cevaplayamıyorum. Pasaport,verilen sarı kağıt ve dilekçeye benzer bir şey yazdım vizem isim soruşturmasına kaldı yeni işlemler tamamlandı ve pasaportum istendi bilginize arz ederim tarzında. Bugün yolladım bakalım inşAllah bir terslik çıkmaz.

Hala bekleyen arkadaşlar vardır eminim biliyorum zor ama sabır diyorum. Herkeze en yakın zamanda çıkması dileğiyle.

Araştırmacı Watçı Leppävaara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    12

Alıntı WAT-TF? Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benimde aynı şekilde değişti konsolosluğa mail at vizemin durumunu öğrenebilir miyim diye sonra bana işleminiz tamamlanmıştır pasaportunuzu yollayın maili geldi sorduktan sonra. 2 gün bekleteceklerdi ben sormasaydım liste bugun yenilendi daha.

Birde Kaya0133, msj atmışsın yeni üye olduğum için cevaplayamıyorum. Pasaport,verilen sarı kağıt ve dilekçeye benzer bir şey yazdım vizem isim soruşturmasına kaldı yeni işlemler tamamlandı ve pasaportum istendi bilginize arz ederim tarzında. Bugün yolladım bakalım inşAllah bir terslik çıkmaz.

Hala bekleyen arkadaşlar vardır eminim biliyorum zor ama sabır diyorum. Herkeze en yakın zamanda çıkması dileğiyle.
    Dostum çok teşekkür ederim, dediğin gibi az önce attım konsolosluğa mail . umarım boşuna ümitlenmiş olmam da çıkar vizem.

Tecrübe Puanı
    0

Alıntı Leppävaara Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dostum çok teşekkür ederim, dediğin gibi az önce attım konsolosluğa mail . umarım boşuna ümitlenmiş olmam da çıkar vizem.
    Aynen Insallah mail gelir hemen. Hadi bakalım hayırlısı, haberder et.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)