Sayfa 10 Toplam 17 Sayfadan BirinciBirinci ... 67891011121314 ... SonuncuSonuncu
Toplam 501 adet sonuctan sayfa basi 271 ile 300 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Geri Dönmeyi Düşünmeyenler için

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

yalniz gittim hala da yalnizim.nerden cikariyorsun sabah sabah anlamadimki ? ruyansa beni mi gordun ne ysptin bu arada yalniz olan bayan internship ogrencilerine duyurulur, yalnizim
    Peki.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı azuhazu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yalniz gittim hala da yalnizim.nerden cikariyorsun sabah sabah anlamadimki ? Ruyansa beni mi gordun ne ysptin bu arada yalniz olan bayan internship ogrencilerine duyurulur, yalnizim :d
    azuhazu saatleri karıştırdın heralde ben uyanalı kaç saat gecti karanlık çöktü bak şimdi ..ha sen yurtdısındasın ondan
    "20 years from now, you will be more disappointed, by the things you didnt do, than by the ones you did. so explore, dream, discover...'' Mark Twain

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar 42 yaşında bi bayanla evlensem yaklaşık 20 yaş büyük sizce gc durumu ne olur dersiniz? gc aldıktan sonra bir sene kayıpla geri dönüp okulu bitirmeyi düşÃ¼nüyorum

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı anel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar 42 yaşında bi bayanla evlensem yaklaşık 20 yaş büyük sizce gc durumu ne olur dersiniz? gc aldıktan sonra bir sene kayıpla geri dönüp okulu bitirmeyi düşünüyorum
    ewlenmek birsey degil, birkac dakikani aliyor.bir hafta sonrada ewlendiginize dair bir kagit aliyorsun.buraya kadar sorun yok ama bundan sonrasi sorun.bu yasta bir kadinin amaci ask olarak ewlendigine kimse inanmaz herhalde.ilk gorusmede inanmadilar, hadi ikincisinde de inanmadilar.mahkemeye ciktiginda kadin yalvardi yakardi yargici yada herkimse onu ikna etti aldin yesil kartini.turkiyeye doneceksin okula devam edeceksin ayri yasayacaksiniz bir sure sonra 10 yillik green cardi almak icin kapina dayandiklarinda neyi kanit gostereceksin beraber yasadigina dair.adamlar artik havaalanindan girerken bile maas bordrosunu soruyorlarmis nerde yasadigini dogru olarak ogrenmek icin.amerikada gercekten yasamak istemiyorsan bosuna atilma maceraya.parana, zamanina , okuluna yazik olur.hadi herseyi atlattin amerikada ne is yapacaksin.saatine 7.75 e calismaya hazirmisin ? tabi ewlenecegin kadin yada sen zengin degilsen...
    Peki.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ewlenmek birsey degil, birkac dakikani aliyor.bir hafta sonrada ewlendiginize dair bir kagit aliyorsun.buraya kadar sorun yok ama bundan sonrasi sorun.bu yasta bir kadinin amaci ask olarak ewlendigine kimse inanmaz herhalde.ilk gorusmede inanmadilar, hadi ikincisinde de inanmadilar.mahkemeye ciktiginda kadin yalvardi yakardi yargici yada herkimse onu ikna etti aldin yesil kartini.turkiyeye doneceksin okula devam edeceksin ayri yasayacaksiniz bir sure sonra 10 yillik green cardi almak icin kapina dayandiklarinda neyi kanit gostereceksin beraber yasadigina dair.adamlar artik havaalanindan girerken bile maas bordrosunu soruyorlarmis nerde yasadigini dogru olarak ogrenmek icin.amerikada gercekten yasamak istemiyorsan bosuna atilma maceraya.parana, zamanina , okuluna yazik olur.hadi herseyi atlattin amerikada ne is yapacaksin.saatine 7.75 e calismaya hazirmisin ? tabi ewlenecegin kadin yada sen zengin degilsen...
    Söylenecek söz bırakmamışsın cok tşk,ordamı yaşıyosun bilgiler cok net merak ettim

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

amerikada evlenmek zor iş ve green card herseyi cozmuyor cunku green kart alıp meslegınızı yapmanız cok zor sıze kımse iş vermez onun için green kart alınca taxicişik pizzacılık falan yapacaksın.benim amerikada gordugum turklerin yuzde 90u bu işleri yapıyor ve sanırım bunun turkiyeden daha iyi bir durum olmadıgı konusunda benimle hem fikirsinizdir.Ama orada yapacagınız bir master sizin baska işlerede girmenizi saglayabilir.
    EY NECEFTEKI ALTIN KUBBENIN SAHİBİ.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

Master fiyatları ne durumda?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı Bellagio Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Master fiyatları ne durumda?
    15-25bin dolar civarlarında değişiyor yıllık. Ben özellikle NYIT'e gitmeyi istiyorum sanırım 20bin dolaylarındadı.

Ama master olayı için Güney Afrikayı'da düşünüyorum açıkçası Okul bitsin de bakacağz artık. En kötü ihtimal Avrupa da bir ülkede yaparım heralde. Ama biraz pahalı, paralanmak lazım
    2009 Work and Travel (Virginia-North Carolina)
    2010 Work and Travel (Lake George, New York)
    2011 Internship (Germany)
    2012 Internship (???Bratislava)

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı ayhn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    15-25bin dolar civarlarında değişiyor yıllık. Ben özellikle NYIT'e gitmeyi istiyorum sanırım 20bin dolaylarındadı.

Ama master olayı için Güney Afrikayı'da düşünüyorum açıkçası Okul bitsin de bakacağz artık. En kötü ihtimal Avrupa da bir ülkede yaparım heralde. Ama biraz pahalı, paralanmak lazım
    Master yaparken ne kadar çalışma imkanımız var ?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Master yaparken yasal olarak çalışma izni 20 saatmiş. O da kampüs içersinde.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

amerıkada master yaparken out of campus calısamazsınız.ılk senenizde okul haric hicbir yerde calısamazken o da cok zordur yanı o ısı bulmak ıkıncı senenızde cpt hakkıyla dalınızla ılgılı bir yerde calsıabilirsiniz.okul bittikten sonra opt adı altında 29 ay biryerde calısabilirsiniz.ama su yok yani master yaparken pizzacılık yapayım.tabi yok derken yasal olarak yok kacak olarak yapabilirsiniz yakalnadıgınızda da sınırdısı edilirsiniz benim iki arkadasım yakalndılar hapise dustuler ve sınırdısı edildiler.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Ama kampüs dışında çalışmak için izin alınabilen istisnai durumlarda oluyormuş, doğru mudur?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı metilfenidat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    amerıkada master yaparken out of campus calısamazsınız.ılk senenizde okul haric hicbir yerde calısamazken o da cok zordur yanı o ısı bulmak ıkıncı senenızde cpt hakkıyla dalınızla ılgılı bir yerde calsıabilirsiniz.okul bittikten sonra opt adı altında 29 ay biryerde calısabilirsiniz.ama su yok yani master yaparken pizzacılık yapayım.tabi yok derken yasal olarak yok kacak olarak yapabilirsiniz yakalnadıgınızda da sınırdısı edilirsiniz benim iki arkadasım yakalndılar hapise dustuler ve sınırdısı edildiler.
    Yani kısacası 25.000 okul + ayda 2.000 dolar harclık olduğunu düşünürsek,
    yıllık 50.000 dolar gerekiyor doğru mu?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı ayhn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ama kampüs dışında çalışmak için izin alınabilen istisnai durumlarda oluyormuş, doğru mudur?
    işte ona cpt deniyor ama konunuzla alakalı olacak ornegın computer dalında master yapıyorsanız onla ılgılı bir iş olacak.gidip pizzacılık yapamazsınız.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Herkesin değerlendirmeleri farklı kimisi evliliğin en kolay ve en iyi yol olduğunu söylerken kimiside evlilik çok zor demiş. Kafam karıştı açıkcası.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

ewlilige zor demedi kimse.ewlilik sadece birkac dakikani aliyor ve bir hafta sonrada ewlilik belgesi geliyor ewe.sorun ewlendikten sonra basliyor.ne yapacaksin ewlendikten sonra...
    Peki.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ewlilige zor demedi kimse.ewlilik sadece birkac dakikani aliyor ve bir hafta sonrada ewlilik belgesi geliyor ewe.sorun ewlendikten sonra basliyor.ne yapacaksin ewlendikten sonra...
    nası napıcaksın yaşayıp gidecez işte bide merak ettiğim bir konu var diyelim evlendik eşimiz boşanmak istiyor o zaman nolcak?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

saatligine 7 kusur dolara yasamak diyorsan yasarsin, artik nasil yasayacaksan...bosanma kismina gelince, tas catlasa 400 dolar verir esin avukata, avukatlar kagitlarini hazirlar mahkemeye gider, artik yargic ne karar verirse.tabi bosandiginda da sana yol gorunur.
    Peki.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

green cardı aldıktan sonra da mı aynı yol geçerli?Anlaşıldı bizim burdaki tahsilimizin hiç bir geçerliliği olmuyor yüksek lisans yapmak dışında bu arada hep master konusu ele alınmış fakat post-graduate meselesinide unutmayalım. Aralarındaki farkıda birisi yazarsa sevinirim.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

ewet senin tahsilinin hicbir gecerliligi olmuyor.zaten ingilizce bilmiyorsanda vay haline...
    Peki.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

tahsılın tamamen gecersiz degil sonucta lisans mezunu sayılıyorsun ama iş bulmak bu sekilde olaganustu zor sayılıyor.eger master yaparsan amerikada bu sansını cok artırabilir.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı marty Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkesin değerlendirmeleri farklı kimisi evliliğin en kolay ve en iyi yol olduğunu söylerken kimiside evlilik çok zor demiş. Kafam karıştı açıkcası.
    evlilik tum yollar icinde en kolay olanı.ama dogru ve seni destekleyecek bir kisiyi bulman lazım.azuhazunun moralı bozuk heralde cok olumsuz bir tablo ciziyor amerika elbetteki kolay degil ama o kadarda degıl yani.saati 7 dolara yasamak da cok kotu degil.ben turkiyede saati 0 dolara calıstım tum param icerde kaldı.saati 7 dolardan 2000 dolara kadarda kazanabilirsin turkiyede kazan bakalım o parayı.

master icin ucuz okullarda var senelık 7000 falan bulursunuz.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

moralim bozuk degil de ne bileyim harcarken cabuk bitiyorda, biriktirirken ayni hizda birikmiyor.hala dershane isindemisin sen, alamadinmi parayi.sokseydin birkactane bilgisayari.
    Peki.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

dersaneyı bırakalı ıkı ay oldu kurus alamadım kolay degil bılgısayar sokmek.amerıkanın degerını bil hocam.oradayken anlayamaybilirsin ama dondugunde anlarsın

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

assagi tukursen sakal, yukari tukursen biyik.Ne yapsan b.k yani
    Peki.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

simdilik bir sorun yok ama iste daha iyisi icin cabaliyoruz.
    Peki.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

Senelik 7000 dolarlık okullar hangileri?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

@azu bisey sorucam, sen tek gidis mi bilet almistin?
    Şirket Seçim Yönergesi
    VİZE BİTİŞ TARİHİ VE MAKSİMUM KALMA SÜRESİ

BİZİM GÜCÜMÜZ YALNIZ KARDEŞİMİZİ YENMEYE YETİYOR!!! AZERBAYCAN 1 - 0 TÜRKİYE

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

niye sorduguna bagli
    Peki.

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

evet azu bende intern yapcam inşallah tek yön mü alalım gidiş dönüş mü???
    "ALL GOOD THING TO THOSE WHO WAIT"

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 3 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 3 misafir)