Work and Travel 2025
Sayfa 10 Toplam 13 Sayfadan BirinciBirinci ... 678910111213 SonuncuSonuncu
Toplam 384 adet sonuctan sayfa basi 271 ile 300 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Mc Donalds İşlerinde Çalışmayı Düşünenler

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Merhaba, ben bu yaz Philadelphia 'da McDonald's ta çalışacağım. Muhtemelen üç dört gün içinde yola çıkıyorum. Tabi önceden bu işi yapan arkadaşların tecrübelerinden faydalanmak istiyorum. Öncelikle sormak istediğim beni nasıl bir pozisyonda işe alacaklar? Bu konuda belirleyici olan nedir? İngilizce seviyesi ne kadar önemlidir? Çok ileri derecede ingilizce konuşabildiğimi söyleyemem, zaten gitme amacım geliştirmek, ilk zamanlarda iletişim konusunda sıkıntı çekme ihtimalim olabilir, böyle bir durumda ne tür sıkıntılar yaşarım? Daha önceden sorulmuş sorular olabilir bunlar ama bütün forumu okuyamadım, şimdiden cevaplar için teşekkürler..

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı mehmetA34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba, ben bu yaz Philadelphia 'da McDonald's ta çalışacağım. Muhtemelen üç dört gün içinde yola çıkıyorum. Tabi önceden bu işi yapan arkadaşların tecrübelerinden faydalanmak istiyorum. Öncelikle sormak istediğim beni nasıl bir pozisyonda işe alacaklar? Bu konuda belirleyici olan nedir? İngilizce seviyesi ne kadar önemlidir? Çok ileri derecede ingilizce konuşabildiğimi söyleyemem, zaten gitme amacım geliştirmek, ilk zamanlarda iletişim konusunda sıkıntı çekme ihtimalim olabilir, böyle bir durumda ne tür sıkıntılar yaşarım? Daha önceden sorulmuş sorular olabilir bunlar ama bütün forumu okuyamadım, şimdiden cevaplar için teşekkürler..
    gittiğinde arka kısımda çalışıcaksın ilk olarak. hamburgerlerin hazırlandığı kısımda. tüm menulerin nasıl hazırlandıgını kısa bır surede ogrenirsin zaten. ondan sonrada ingilizcen yeterli olursa kasa'ya da bakarsın. ama genel olarak mcdonalds'ın genel temizliği yiyecek hazırlama ve stoklama işleri yapıyor giden watçılar. ilk sene mc donalds'ta çalışacaktım bende ama vizeyi 2. seferde alınca bu iş iptal olmuştu. ama arkadaşım gitti aynı işe bende onu ziyaret etmiştim. bana anlattı gösterdi ne var ne yoksa ordan hatırladığım kadarıyla yazdım buraya.

Birde orada yediğin içtiğini not alıyorsun deftere. en son çöpe giden hamburgerler falan da sayılıyor falan ilginç gelen şeylerde olmuştu
    2008,2009,2011 wat katılımcısı

2008-NY-Thendara City-Van Aukens Inn-Dish Washer

2009-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

2011-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bir de konuyla pek alakalı değil ama birşey sormak istiyorum ben bilet alacağım isviçre aktarmalı uygun bilet buldum ancak isviçre için transit vizem olması mı ne gerekiyormuş. ne yapmam gerekiyor tam olarak direkt uçuşlar da çok pahalı malesef.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı mehmetA34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bir de konuyla pek alakalı değil ama birşey sormak istiyorum ben bilet alacağım isviçre aktarmalı uygun bilet buldum ancak isviçre için transit vizem olması mı ne gerekiyormuş. ne yapmam gerekiyor tam olarak direkt uçuşlar da çok pahalı malesef.
    transit vize konusunda kesin emin ol önce bence. bilet aldığın acentaya ve havayoluna sor ayrı ayrı. sonra da transit vize alma yoluna bak bence. direk uçuşlar pahalıdır biraz bu zamanda evet ama en guzelide direk ucmak be

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

merhaba..ben de bu yaz mc donalds ta calışacagım.Acaba calışanlara yemek ucreti nasıl oluyor?CONNECTİCUT A giden yok mu?

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı matcı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba..ben de bu yaz mc donalds ta calışacagım.Acaba calışanlara yemek ucreti nasıl oluyor?CONNECTİCUT A giden yok mu?
    sistem değişmediyse istediğini yiyor fakat yalnızca sayımda falan eksik çıkmasın diye yazılıyordu kimin ne yediği. hatta herkes kendisi yazıyordu şunu yedim bunu yedim diye.

çok sıkıntı yapmıyorlardı ve ekstra bir para ödenmiyordu bu yemekler içinde.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı kayhan86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sistem değişmediyse istediğini yiyor fakat yalnızca sayımda falan eksik çıkmasın diye yazılıyordu kimin ne yediği. hatta herkes kendisi yazıyordu şunu yedim bunu yedim diye.

çok sıkıntı yapmıyorlardı ve ekstra bir para ödenmiyordu bu yemekler içinde.
    bize %50 indirimli demişlerdi ama?
    şirketten gelen mailde yazıyo en azından

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı berkayatici Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bize %50 indirimli demişlerdi ama?
    şirketten gelen mailde yazıyo en azından
    öyle oluyordur şu anda demekki, tabi birde orada supervisor la falan olan muhabbet iyiyse bedavaya yersiniz belki. tam hatırlamıyorum o zaman arkadaşın sözleşmesinde varmıydı yokmuydu ama yemege para vermiyorlardı o zaman onu iyi biliyorum. sözleşmede yazan doğrudur o zaman tabii ki ama muhabbeti kurarsan da bedava yiyebilirsinde belki kim bilir

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

cooperstown da mc donalds ısınde calısacagım. acaba uzun sac problem olur mu _? sac uzunlugu hakkında bılgısı olan var mı

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı antikor11 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cooperstown da mc donalds ısınde calısacagım. acaba uzun sac problem olur mu _? sac uzunlugu hakkında bılgısı olan var mı
    hmmm sakal falan olmayacaktı onu hatırlıyorum ama saçı hatırlayamadım şimdi. ama hijyene dikkat ediyorlar öyle söyliim tırnaklar sakal falan ona göre olcak yani

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

tırnak, bıyık sakalda problem yok fakat sac konusunda problem var eger sorun olacaksa sımdıden onlem almam lazım :d

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı antikor11 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tırnak, bıyık sakalda problem yok fakat sac konusunda problem var eger sorun olacaksa sımdıden onlem almam lazım :d
    sözleşmede yazıyodur aslında ?

sen kestir garanti olsun

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

o kadar ayrıntı goremedım aslında yok yha kestırmem ama bı sekılde ıdare etmek lazım. bonedır kapsondur, olmadı poset takarım

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

benimle aynı yerde ki mc donalds da çalışacak arkadaşımında saçı uzun, sponsorla konustu eger saç kestireceklerse çalışmam ben dedi, sponsorda yok sorun olmuyacak dedi, büyük ihtimalle senin çalışacagın yerdede sorun olmayacaktır
    let’s smile into the night ,)

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

gunun en ıyı haberı saol dostum rahatlattın

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı canerbjk7 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bzde 2011 yazında destince olucaz inş =)
    bu yaz ben ve erkek arkadaşımda destine gidiyoruz =) kısmetse 15 haziranda yola çıkıyoruz

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı kayhan86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    öyle oluyordur şu anda demekki, tabi birde orada supervisor la falan olan muhabbet iyiyse bedavaya yersiniz belki. tam hatırlamıyorum o zaman arkadaşın sözleşmesinde varmıydı yokmuydu ama yemege para vermiyorlardı o zaman onu iyi biliyorum. sözleşmede yazan doğrudur o zaman tabii ki ama muhabbeti kurarsan da bedava yiyebilirsinde belki kim bilir
    bakalım ya bi gidelim de kim bilir neler olacak

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

kendım de gecen yaz bır Mc doanldsta calısmıs bırı olarak mc donaldsta calısacaklara para bırıktırme konusunda uzuluyorum.2.ıs bulamadıgınız durumda para bırıktırme konusunda en kotu ıslerden bırı denılebılecek ıslerden bırıdır Mc donalds ısı . ama basıt ıstır yorulmazsınız 8 saat calısırsınız genelde ve yuzde 50 ındırımlı yemek yersınız Housekeeper gıbı zor degıl temızlık ısı yanı onun bunun b.k unu temızle falan ya da eglence parkı gıbı gurultulu degıldır basınız agrımaz tabı para kazanma konusu mc donaldsın bulundugu guzergaha gore de degısır ozel konumundan dolayı cok musterı alan Mcdnldslar vardır onları bılemıcem ama genbelde gıdenler az para kazanıyo mc donaldstan overtıme da pek vermez conun yerıne cok ıscı calıstırırç
    "20 years from now, you will be more disappointed, by the things you didnt do, than by the ones you did. so explore, dream, discover...'' Mark Twain

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

2.iş şart kesinlikle baya boş vakit kalıyo bakalım bulabilecekmiyiz :P
    let’s smile into the night ,)

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

kitty hawk gibi küçük bir kasabada da overtime imkansızmıdır ?? daha önce kitty hawk Mc de çalışan arkadaş varmı

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı brkm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kitty hawk gibi küçük bir kasabada da overtime imkansızmıdır ?? daha önce kitty hawk Mc de çalışan arkadaş varmı
    pek fazla güvenme overtime a
    ya olduğun gibi görün yada gözüme görünme!!!

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

evet overtime a guvenmemelisin

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Ben Alabama-Gulf Shores mcdonalds'ta calisiyorum. ilk hafta 39 saat aldim. Suan 2. haftamdayim. Grill deyim paso et pisiriyorum. Gece vardiyasina kaldigim icin yikama temizligide ben yapiyorum ama hic elimi tirsak alistirmiyorum ust bas rezalet olsada herkesin bana bakislarinda helal be olm'u goruyorum bizim burda icecek full bedava ama herkes yemegini % 50 oduyor. MEnajerlerden 1'i disinda hepsi iyiler biri biraz fazla bagiriyor. ama benim saate pek denk gelmedigi icin sansliyim. Benim denk geldigim menajer zaten bir sokak altimda oturuyor bana karsi cok sevecen simdilik bir problem yok. biraz arkadas edinsem iyi olacak ama simdilik deniyorum sadece. bizim sube bayagi yogun nitekim sahil kasabasindayiz cok turist var. Milletin bos vakti yok pek sohbet edemiyorum, haliyle ingilizcemi pek gelistiremedim. ins. daha iyiye giderim.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ben mc donals da 2 ayı geçgin süre çalışmış biri olarak size tavsiyem kesinlikle birinci iş olarak tercih etmeyin!! çok yorucu ve az saat veriyrlar.iş olmayınca direk eve yolluyrlar.wat öğrencilerini direk grillle veriler.acayip sıcak olur heryerinden terler fıskırır.bildiğnz alemeliktir bu iş.overtime filan göremezsinz.esek gibi çalışırsın karsığını alamzsınz. sadece benim fikrim deil.burda kalan diğer arkadaslarda şikayetci.iş tercihi yaparken mc donalds kesinlikle tercih etmeyin!!!

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ben ve erkek arkadaşımda mc işinde çalışıyoruz ama benimde size tavsiyem kesinlikle ilk iş olarak onu seçmeyin neden diye sorucak olursanız mc her daim eleman alımına açık olan bir kurum.Ne zaman giderseniz gidin iş başvurunuzu kabul ediyolar çok fazla giren çıkan var o yüzden kabul ediyolar başvuruları.Overtime'a gelicek olursak biz biraz şanslıyız sürekli eleman değiştiği için onların saatleri hep bize kalıyo ama yukardaki arkadaşında dediği gibi iş olmadığı zaman eve gönderdikleride oluyo.Gerçi iş yerindeki arkadaşlarım ben istemediğim taktirde bana eve git deseler bile gitmeme hakkım varmış.Pozisyon konusuna gelicek olursak ben joker eleman gibi bişeyim her yere veriyolar.Drivethruda da çalıştığım oluyo masada burger hazırladığımda oluyo tabi grilde et pişirmişliğimde var.Ama bu sadece bize has bişey değil bizim dükkanda yeri geliyo menajer bile et pişiriyo.Herkes her işi yapıyo yani kısacası size tavsiyem ilk iş olarak seçmeyin

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

mc donalds lar iiyidir 2. is icin...overtime da olabiliyor
    ev arkadasimin isiydi manager fark bile etmitordu bizim kide yogunlugu firsat bilip bol bol mesai yapiyordu yani isi 3.00 bitecegine 6-7 ye kadar calisiyordu
    ama bizi almamislardi maalesef moldovlara yerimizi kaptirmistik...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Geçen sene giden arkadaşım çok fazla ırkçılığa maruz kaldığını söyledi. Bütün eyaletlerdeki mc donaldslar böylemi? Yoksa ordaki çalışanlara mı bağlı?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı Methgan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçen sene giden arkadaşım çok fazla ırkçılığa maruz kaldığını söyledi. Bütün eyaletlerdeki mc donaldslar böylemi? Yoksa ordaki çalışanlara mı bağlı?
    yok öyle bişey hocam

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı Methgan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ne öyle bişey yok hocam? ırkçılık mı?
    evet ırkçılık bazı adamlar yapabiliyor ama çok nadir

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)