Toplam 16 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 16 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 27 yaşına girecem vize görüşmesi

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart 27 yaşına girecem vize görüşmesi

slm arkadaşlar ben bu sene wat la gitmeyi istiyorum fakat kayıt yaptırmaya gittiğim firmanın sözleşmesini aldım kayıtı yaptırmadan evvel orada yazan ifade de "26 yaşından küçük olmak" diyor bense 07.1983 doğumluyum. daha önceki wat programlarınla giden yaşı büyük olan arkadaşlara soruyorum onlarda vize görüşmesinde proble yaşadılar mı? sizce kayıt yapayım mı yapmayayım mı? ayrıca not ortalamam 3 ve 4. sınıf öğrencisiyim okulumu uzatıcam staj vs. sebeplerle tüm bunlara bakıldıgında fikriniz ne olucaktır lütfen yardım edin şu an çok kararsızım haybeden paramın yanmasını istemiyorum.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Ben 26 sında gittim geçtiğimiz yıl...ortalamada iyiydi...fakat bu yıl 27 yasında olman konusunda danısman şirketin ne diyor...

buarada belki soyle bir çözüm ile sana yardımcı olabilirler sana, ki ben bu sekılde yapmıstım..

örneğin, vize sonucu belli olana kadar yada görüşme sonrasına kadar program ücretini ödemezsin, sonrasında egerr vizeyi alırsan program ücretini veririn...

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

gitmek istiyorsan dene ortalaman oldukca iyi okulu da uzatmissin zaten. bu arada 2 sene evvel 27 yasinda vize alan vardi ...

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

sanmiyorum bunu kabul edeceklerini sirketlerin,vizeyi aldiktan sonra kim takar sirketi,sirket iptal edemezde vizeyi,
    Peki.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

ds yi iptal ettirebilirler sanirim ds iptal olduktan sonra vizenin bir anlami kalmiyor ulkeye giremiyosun..

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

2009 yazında 81 doğumlu gözüken bir arkadaş vardı yanımda. Biyolojik olarak 84lüymüş ama kimliğinde falan 81 gözüküyordu. Vizeyi vermişler.

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

İyi ortalama gösterip ve güzel etki bırakırsan vizeyi verebilir konsolos arkadaş.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

2008 yilinda giderken yanimda 80 dogumlu arkadas wardi we vizeyi aldi..sanirim sorun olmaz cunku yeni duzenleme ile 29 yasina kadar alabiliosun , eger arastirirsaniz gorursunuz

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

evt tüm wat firmalarının sitelerinde yaş aralığı 18-28 olarak verilmekte. ama sözleşmede yazan ifade 26 yaşından küçük olmak yazdığı için kararsız kaldım. firmayla telefonla görüştüğümde not ortalamamın çok yüksek olması ayrıca dgs ile gelip yaşımın bu nedenle büyük olması gibi sebeplerden dolayı vizede sıkıntı olmayacağını söylediler. yarın için firmaya yüzyüze konuşmaya gidicem olmadı kaydı da yapıcam sanırsam. Yinede çok saolun açıklamlarınızdan ötürü. burdan anladıgım kadarınla olay yaş değil önemli olan gerekçeler

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

En son olarak bnm bildiğim eger askerlik yapmıs isen, daha önce 2 yıllık bir bölüm okumussan ve birde yüksek lisans öğrencisi isen 28-29 yas a kdr izin var.
    Dgr yönden bnm de biliğim 26 en son... ama yine 26 dan büyük baş vuranlar oluyor, eger vize almayı gerektiren dğier etmenler iyi ise vize verme olasılıgı var. eger 2. kez gidiyorsan daha rahat.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı djomeren Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evt tüm wat firmalarının sitelerinde yaş aralığı 18-28 olarak verilmekte. ama sözleşmede yazan ifade 26 yaşından küçük olmak yazdığı için kararsız kaldım. firmayla telefonla görüştüğümde not ortalamamın çok yüksek olması ayrıca dgs ile gelip yaşımın bu nedenle büyük olması gibi sebeplerden dolayı vizede sıkıntı olmayacağını söylediler. yarın için firmaya yüzyüze konuşmaya gidicem olmadı kaydı da yapıcam sanırsam. Yinede çok saolun açıklamlarınızdan ötürü. burdan anladıgım kadarınla olay yaş değil önemli olan gerekçeler

Başvuru yapmanda bir sıkıntı yok yaşın program için verilen sınırın içinde.Görüşmeye götüreceğin transkriptin 2.00 ın üzerinde ise nekadar yüksek o kadar iyi ve görüşme sırasında sorulan sorulara gerekli cevabı verebilirsen sorun yok vize almanda.Yaş vizeye red için bir sebep değil.Bunun örnekleri mevcut geçmişten.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı azuhazu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sanmiyorum bunu kabul edeceklerini sirketlerin,vizeyi aldiktan sonra kim takar sirketi,sirket iptal edemezde vizeyi,
    Arkadaşlar biraz araştırma yaparsanız görürsünüz bu şekilde çalışan firmalar var, yani önce ön başvuru ücretini yatırıp şubatta vize görüşmesine gittikten sonra vize alınır ise kalan ödemeyi tamamlamaya imkan veren firmalar var.Benim 2008 e kadar wat programına başvurduğum firma öyle çalışıyor en azından. O yüzden insanlar tüm firmaları adı duyulmuş yada duyulmamış arayıp bilgi alsınlar durumlarını anlatsınlar ve çözüm önerilerini dinlesinler.Sonrada kafasına yatan firmaya kayıt yaptırsınlar.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Evet bence de alabılırsın.ya bısmıllah de gıt.
    EY NECEFTEKI ALTIN KUBBENIN SAHİBİ.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Aynen , hiç dert etme ve git, yukarıda bahsedildiği gibi senin durumundan dolayı program ücretini ödemeden ilk vize görüşmesini yapmana imkan veren firmalar mevcut. Zaten vize alıp alamaman görüşme sonrası az çok belli oluyor.

Sonrasında program ücretini odersin ve vize sonucunu beklersin...Fakat vize alamaman durumunda şirketin sana program ücretini geri ödeme garantisi veriyormu onu öğren derim.. Eğer sana ,, yok dostum sen riskli durumdasın bize kalırsa hiç görüşmeye gitme,, ama vize program ücretinide ver,, vize alamazsan prtogram ücretini odeyemeyiz falan derse problem tabiki...fakat eminimki senin için ilk görüşme haftasından randevu alacaklardır...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı DEXTRO Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet bence de alabılırsın.ya bısmıllah de gıt.
    ya allah bismillah .

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

yazıldıgım firma benden bi şekilde kayıt ücretimi alıyo ve iadesini yapmıyor. ama benim not ortalamam 3 ingilizcemizde çok çok kötü değil. askerlik sormuş bi arkadaş askerlik tecillii yapılmadı halen. ama 2. üniversitem oldugundan (hatta aöf de okuyom 3. üni) bu sebeplerden yaşta sıkıntı yaşamam gibi geliyor. bakalım görücez artık...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)