Toplam 19 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 19 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Internship tecrübesi yaşamışlar ve yaşayacaklar...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Standart Internship tecrübesi yaşamışlar ve yaşayacaklar...

Herkese merhaba. Benim okulum bu sene bitti. Muhtemelen turizm alanında staj yapacağım abd'de. Benim ricam bu programa daha önce katılmış olanlar ve hatta katılmayı düşünenlerin bana tavsiyerlerde bulunması. Şirket, eyalet, staj pozisyonu, konaklama, gelir-gider ve diğer tavsiyeler hakkında. İsteyenler özelden de bana yazabilir. Şimdiden teşekkürler...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Ben katılmıstım.ohıo state unıversıtesıne gıtmıstım.ne soruyorsan bıldıklerımı yazayım.
    EY NECEFTEKI ALTIN KUBBENIN SAHİBİ.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Ben de Ohio ya gideceğim kısmetse server olarak başlayacağım . . 12 aylık bi süresi varmış, ingilizceni de ne kadar çabuk geliştirirsen pozisyonun değişebilirmiş

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Alıntı DEXTRO Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben katılmıstım.ohıo state unıversıtesıne gıtmıstım.ne soruyorsan bıldıklerımı yazayım.
    Peki hangi pozisyonda çalışmıştın, rotasyon falan yaptın mı? Aylık kazancın nasıldı? Terfi olayı falan oldu mu? Ve en son, katılmamı tavsiye eder misin? Teşekkürler...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı betterharbor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    peki hangi pozisyonda çalışmıştın, rotasyon falan yaptın mı? Aylık kazancın nasıldı? Terfi olayı falan oldu mu? Ve en son, katılmamı tavsiye eder misin? Teşekkürler...
    aylık 1100 dolar researcher olarak katılmıstım.rotasyon yoktu.terfı falanda yoktu...

Elbette katıl oyle bır fırsat varsa kacırılır mı yahu ???

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

bugün internship mülakatına girdim bir tane hint kökenli amerikalı cıktı karsıma vizede.zati nefret ederdim hintlilerden ve bu nefret ikiye katlandı adam belgelerimi aldı nerde calıscan daha once gıttınmı parayı kım odeyecek neden gıdıyorsun felan sordu.insan kaçakçılıgı hakkında soru felan sormadı.mezuniyet belgemi ve transkıptıme bakmadı almadı bile sordum alıcakmısınız yok ıhtıyacım yok dedı.adam kagıtlarımı acmadı soruları sordu ve bılgısayara bısıler yazdı kagıdıma felan bısı yazmadı.daha sonra ups fişini verdi.bu ıkıncı gıdısım olacak gecen sefer vizeni verdim dedi consule ama bu hintli bisi demedı sımdı ben vizemi almıs mı oluyorum cvplarsanız sevınırımm.adam hıc bi b.k demedi.dıplomam veya transrıp lazımmı dedım yok dedı.ihtiyacım yok dedı. iki gun sonra ups gelıcek ama ıkı gun kım dayancak. help me sayın deneyimliler.red almıs bir pasaport gelırmı acaba ??

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

aldin vizeyi...

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

umarımmm...

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

dextro adam gpa e bile bakmadı diplomam felan sormadıvermedim felanda demedi vizeyi,pasaport bugun gelıyormus bakalım ne olacak hayırlısı... alsamda alamasamda sana yazıcam buraya :A

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Merak ettim sonucu ya

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı azuhazu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bugün internship mülakatına girdim bir tane hint kökenli amerikalı cıktı karsıma vizede.zati nefret ederdim hintlilerden ve bu nefret ikiye katlandı adam belgelerimi aldı nerde calıscan daha once gıttınmı parayı kım odeyecek neden gıdıyorsun felan sordu.insan kaçakçılıgı hakkında soru felan sormadı.mezuniyet belgemi ve transkıptıme bakmadı almadı bile sordum alıcakmısınız yok ıhtıyacım yok dedı.adam kagıtlarımı acmadı soruları sordu ve bılgısayara bısıler yazdı kagıdıma felan bısı yazmadı.daha sonra ups fişini verdi.bu ıkıncı gıdısım olacak gecen sefer vizeni verdim dedi consule ama bu hintli bisi demedı sımdı ben vizemi almıs mı oluyorum cvplarsanız sevınırımm.adam hıc bi b.k demedi.dıplomam veya transrıp lazımmı dedım yok dedı.ihtiyacım yok dedı. iki gun sonra ups gelıcek ama ıkı gun kım dayancak. help me sayın deneyimliler.red almıs bir pasaport gelırmı acaba ??

Merhaba herkeze az once kargo geldi pasaportuma o iğrenc hintli vizeyi bastırmış bende cok merak ediyordum perfectcirculation sonucu.ıkı gundur yemek yemıyor uykusuzum bıtkısel hayyatta gibiyim.cok endıselıydım.adam ne tanskrıbımı aldı ne de dıplomama baktı.yanı lıse ogrencısı olsam bıle verecektı herhalde :S allaha sukur aldım ama bır sorun var ds de ıkı yıl kuralına tabıdır ısaretlı ve pasaport vızesınde not subject to 212 two year rule diyo vizedeki ne anlama gelıyor acaba

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

arkadasım gıttın mı merak edıorum yazarsan sevınırım bende bu sene wat yerıne ınternshıp yapabılırım karar veremedım henuz

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

ewet banu amerikadayim bir ayi bitirdim birkac gun once
    Peki.

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı banu_k Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadasım gıttın mı merak edıorum yazarsan sevınırım bende bu sene wat yerıne ınternshıp yapabılırım karar veremedım henuz

İnternshipten sonra 2 yıl vizeye başvuramama gibi sorunun olacak aklında bulunsun .Forumda bahsi geçmişti bu konunun .
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

bide her yerde calisamiyorsun internshipde.yani isten atildigin zaman sponsorun sana is bulmasi lazim,wattaki gibi degil.. ben boyle duydum,
    Şirket Seçim Yönergesi
    VİZE BİTİŞ TARİHİ VE MAKSİMUM KALMA SÜRESİ

BİZİM GÜCÜMÜZ YALNIZ KARDEŞİMİZİ YENMEYE YETİYOR!!! AZERBAYCAN 1 - 0 TÜRKİYE

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

wieve diye birsey vardi belki yazdigim kelime yanlis olabilir tam bilmiyorum.tr ye donmeden once o iki yil kuralini kaldirabiliyorsun..
    Peki.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

sponsor sirket calisacagin yeri ariyor soruyor .intern icin yeteri kapasiteye sahipmi degilmi diye.daha sonra islemler basliyor...
    Peki.

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı azuhazu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    wieve diye birsey vardi belki yazdigim kelime yanlis olabilir tam bilmiyorum.tr ye donmeden once o iki yil kuralini kaldirabiliyorsun..
    Önemli bir bilgiymiş bu ozaman gayet iyi bir durum ama tam anlamı ile öğrenmek lazım !
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

sadece yazilisini bilmiyorum.olay soyle gerceklesiyor tr de hic borcun olmamasi gerekiyor kyk yada vergi borcu felan.sonra paperwork islemleri basliyor.tr ye donmeden once o iki yil kuralini kaldirtiyorsun
    Peki.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)