Alıntı watt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
arkadaşlar bende bu sene ocean city taraflarına gitmeyi düşünüyorum. bi kaç acentayla görüştüm. hepsi bu life gard işi hakkında çeşitli ve çelişkili bilgi veriyorlar. dolayısıyla benimde kafam karıştı. birisine fazla yüzme bilmem(yani en azından kendime yetecek kadar bilirim) onun için onu yapamam dedim. o işte genel tanım lifegard olunca illa hayat kurtarmayacan şezlongları düzenlersin havlu getirip götürürsün o tarz işleri yaparsın dedi. bi başkası da sizi önce eğitime alacaklar sonra ona göre yerleştirme yapacaklar belli olmaz dedi. zaten herkes her türlü iyi yanını söylüyor. ben size birazda olumsuz yanlarını ve işin tam olarak ne olduğunu sormak istiyorum. yani sadece havuz başında bekleyip boğulanları mı kurtarıyoruz yoksa havuz etrafında ki işlerimi yapıyoruz.
ben söyliyim o zaman:
1-)Lifeguardlıkta sabahtan akşama kadar kafanı bi sağa bi sola çevirmek zorundasın,tabii bunu yaparken suyun altını üstünü tarayacaksın,ilk günler bunu yaparken zorlanmıştık,çok komik gelmişti bize hatta.bunu yapmazsanız uyuyakalırsınız,uyursanız da uyarı veriyorlar.hatta bir kişi uyumuş ve suya düşmüştü.sonra uyarı aldı.ama atılmadı.bir kaç uyarı alınca işten atılma ihtimali var.Bi de size haber vermeden" audit" denilen teste tabii turuyorlar:mesela: suya çaktırmadan oyuncak bir bebek atıyorlar,onu scanning yaparken görmen lazım,ve en kısa zamanda(30 saniyede) sudan çıkarman lazım,bana 3-4 defa auidit yapmışlardı,birinde suyun dibinden haraketsiz giden birini kurtarmıştım.tabii o kişi supervisorlardan biriydi.ama bir keresinde kaçırmıştım mesela...
2-haftada 2 gün (biz sabahları saat 8'deydi.)zorunlu ilkyardım eğitimi almak zorundasınız.(sabah sabah çok bayıyodu walla.)
3-her nekadar şemsiyeniz de olasa çoğu zaman güneşe maruz kalırsınız,kapkara olursunuz.
şimdilik bunlardır aklıma gelenler.