Alıntı yazın amerika Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
abi durum o kadar kastırıksa katılmayacan programa.eyvallah anlıyorum amerikaya gitmek istiyorsun ama bu kadar da kastırmanın alemi yok bence .3 ay git 24 ay öde :S
ama kastırmak gibi bir şey yok. sadece ailemin elinde nakit para yok hhee ucak parasını veresiye yapmıyorlar ki şirketler gibi. ayrıca ing. öğretmenliği okuyorum ve çekinmeden rahat bir şekilde konuşabilmek için böyle bir deneyim lazım. Ustelik orada kazanacagın deneyime değer bu masraf bence. 24 ay ödeyecen diye bir şeyde yok arkadaşım o sadece ödemeni rahat bir şekilde ayarlaman için. oraya gidip 2 işte çalışırsan 1 ay sonra 1000 doları gönderirsin bankaya bu kadar kolay ama yok tek iş yapar gezerim diyorsan zaten her türlü borclusun ha bankaya ha dayına halana. git housekeeper ol saat ücerti 9 dolar günde en kötü 5 saat iş yapsan eder sana 45 dolar bi de bahşiş kapsan günlüğün 50 dolar en kötü. günlük 5 saat iş part time iş oluyo. git zorla şansını 2. işi kap yada otelde başka iş iste günlüğün gelsin 100 dolara. yani para kazanması kolay tabi canı tatlı olmayana. ha bi de bankadan kredi çekip ödeme yaptıgınız zaman ana para düşer. ama eş dosttan çekerseniz ana parayı genelde düşürmelzer verdiginiz faizin yanında tecrübelerim öyle söylüyor bana. 10 milyar borc alip da ayda 400 ytl verdigimiz dostlarımız vardı anapara düşmüyor üstelik...banka kredi vermeyince böyle kan emicilere muhtac oluyor insan... ama eşi dostu al 4 milyar sana istedigin zaman istedigin gibi öde diyn varsa, bana da hbr etsin bende borc alim ondan senet bile imzalarız faizsiz versin 1 yılda geri ödeyim