Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 54 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 54 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ds ve 170euro kazıgı atma cabaları

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ya bern basvurumu aralıkta yaptım ya canları cehenneeme of

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Dediğim gibi, size daha önceden bir tarih sözü verdilerse ve onu tutmuyorlarsa haklısınız. Bütün şirketler aslında bunu yapıyor. Kimse 1-2 kişi için kargolama yapmaz. Kimi şirket haftada bir yapar bu işi, kimisi ayda bir. Öğrenci yoğunluğuna bağlı.

Pasaport çıkmadan kesinlikle işlemlere başlamıyolar. Görüşmelerden sonuç çıkmadı. Şu anda okuldan harçsız pasaport belgesi almaya uğraştığım için bekliyorum. Yoksa tabiki beklemenin bir anlamı yok.
    2 sene üst üste 22 Mayıs'da aldım vizemi ve 10 Haziran'da gittim. Geçen sene vize almadan uçak bileti aldım. Yani acele etmenin de bir getirisi olmuyor.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

arkadaşlar bnm ilk senem ds'in nasıl koşullarda geldiğini tam bilmiyorum ama heralde çelik kasalar içinde gelmiyor...ebay üzerinden dünyanın binbir yerinden alışveriş yaptım daha shipping i 170euro olan ürün görmedim...bu yapılan ayıptır düpedüz insanın güvenini istismar etmektir.aylar önce bu adam parasını takır takır ödemiş...şimdi yapılan muameleye bak...ben bu olayları düşünüp paranın ufak bi kısmını kayıt ücreti olarak verdim bi kısmını vizeden sonra geri kalan kısmını da ds'im gelince ödeyeceğim...belki her şirket buna izin vermiyordur ama ben onların peşinde koşacağıma onlar bnm peşimden koşsun.

bu şirkete söyleyecek bir söz arıyorsan....eğer siz bir kağıt için 170euro ödüyorsanız siz salaksınız ya da beni salak yerine koymaya çalışıyorsunuz...hangisi seçin de...

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Bu ve bunun gibi şirketleri allah ıslah etsin.Bu tip olaylarda bu şirketlerin kim ve ne oldukları bu sitedede gözükmeli yoksa ilerde wat yapmak için insanlar onbin dolarlar ödeyecekler .Bunlar gözüksünki herkes kendine çekidüzen versin.Kötü niyetliler bu alandan ayıklansın.Yazık.
    All the miles that separate disappear now when I'm dreaming of your face..

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

DS Formlarını ABD'den toplu olarak tedarik eden firmaların geleneksel yıldırma çabalarıyla karşı karşıyasın şu an.. Aslında ortada 170 Euro'luk bir kargo yok, öyle bir bedel de yok... Bu arkadaşlar tahminimce Mayısın ilk haftasında getirecekler DS formlarını. Daha önce getirmelerinin kendi düşünceleri çerçevesinde imkanı olmadığını düşündükleri için, şirketi zor duruma sokmak yerine, farklı alternatifleri devreye sokuyorlar.. O da az önce dediğim gibi öğrenciyi yıldırmak...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Arkadaslar yaklasik 3 hafta once Ds im evime geldi. Self ile gidiyorum ve oradaki sponsorla isverenim sayesinde irtibat kurarak Ds formumu siparis ettim. ucreti yatirdiktan sonra 5 gun de geldi. DHL ile 3 is gunu icerisinde alacagim sekilde yollamalarina ragmen 48 dolar tutarindaki kargo parasini bile istemediler.

Burada yapacagin en mantikli sey adamlardan imzali ve kaseli kagit alman ve faturayi sana ibraz etmeleri karsiliginda boyle bir sey yapacak olmani anlatman. Zaten yanasmayacaklardir. O zaman da ustlerine yuklen ama abuk sabuk tehdit etme bence cunku senin zararina olur. Onun yerine daha mantikli bir sekilde Amerika'daki sponsorunla kendin temas kur ve dolandirildigini dusundugunu belirten bir mail at. Bak nasil geliyor Ds formun. Kolay gelsin kardesim umarim hallolur.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Valla ben 2 gün önce şirketimle konuştum benim işimi seçtiğim sponsor firmam 10 gün içinde elinize ulaşır demiş. Artık bekliyoruz mecburen.
    2009 yılı WAT programına ilk kez katılıyorum.

Çalışacağım İş:

Gaylord National Resort & Convention Center

Washington D.C.

Housekeeper, Houseman.

www.gaylordnational.com /
    www.nationalharbor.com

Saat Ücreti:

8$ + overtime 12$

Konaklama:

Red Roof Inn - Motel

www.redroofinn.com

12.5 $ günlük.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı Arkun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla ben 2 gün önce şirketimle konuştum benim işimi seçtiğim sponsor firmam 10 gün içinde elinize ulaşır demiş. Artık bekliyoruz mecburen.
    Firmanın hangi sponsora bağlı olduğunu nasıl öğrenebiliriz?

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı ayhn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Firmanın hangi sponsora bağlı olduğunu nasıl öğrenebiliriz?
    Sevis kaydi icin sponsordan sana ozel sayfa aciyorlar kayittan sonra . Eger hatirlamiyorsan firmana telefon acabilirsin .
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaslar sponsoruma maıl atsam desemkı sırket bana boyle soyledı varmı boyle bısey desem bısey olur mu eger evet dersenız sponsora maıl atıcam arkadaslarım cevabınızı beklıyorum ve ona gore hareket edıcem bu sıteye nekadar tesekkur etsem azdır ya herkes soylutor bende soyluyorum turkıshwat adında bı sırket acın ve bu super olur

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

at arkadasim mail. sonucta aslinda senin muhattabin sponsor firma turkiye deki sirketler araci sadece....

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı tough Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar yaklasik 3 hafta once Ds im evime geldi. Self ile gidiyorum ve oradaki sponsorla isverenim sayesinde irtibat kurarak Ds formumu siparis ettim. ucreti yatirdiktan sonra 5 gun de geldi. DHL ile 3 is gunu icerisinde alacagim sekilde yollamalarina ragmen 48 dolar tutarindaki kargo parasini bile istemediler.

Burada yapacagin en mantikli sey adamlardan imzali ve kaseli kagit alman ve faturayi sana ibraz etmeleri karsiliginda boyle bir sey yapacak olmani anlatman. Zaten yanasmayacaklardir. O zaman da ustlerine yuklen ama abuk sabuk tehdit etme bence cunku senin zararina olur. Onun yerine daha mantikli bir sekilde Amerika'daki sponsorunla kendin temas kur ve dolandirildigini dusundugunu belirten bir mail at. Bak nasil geliyor Ds formun. Kolay gelsin kardesim umarim hallolur.
    sen hıc sırketle muatap olmadın mı yanı dırek sponsorlamı ılıskı kurdun bıze soylermısın boyle olabılıyormu yanı dırek sponsora soylesek o yollasa falan eger boyleyse ben pazartesı dırek sponsoru arıyorum

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

biraz riskli olmakla birlikte, eğer olumlu sonuç alırsan bende atmayı düşünüyorum, ne bilim seni kurban gibi görmek gibi anlama sakın,

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı tufanoglu0535 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    biraz riskli olmakla birlikte, eğer olumlu sonuç alırsan bende atmayı düşünüyorum, ne bilim seni kurban gibi görmek gibi anlama sakın,
    ne riskı var anlamadım dusuncenı AMA KENDI PARANLA RESIL OLMAK DIYE BUNA DENIYOR KESIN OLARAK RESMEN KENDI PARAMLAR RESIL OLUYORUM YA ONU BIRAK SINIR SITERS SAHIBI OLUYORSUN ERKEK OLSAYDIM DOVERDIM ONLARI SIKISTIRIP YA

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı turka Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ne riskı var anlamadım dusuncenı ama kendı paranla resıl olmak dıye buna denıyor kesın olarak resmen kendı paramlar resıl oluyorum ya onu bırak sınır sıters sahıbı oluyorsun erkek olsaydım doverdım onları sıkıstırıp ya
    Eheheheh
    2009 yılı WAT programına ilk kez katılıyorum.

Çalışacağım İş:

Gaylord National Resort & Convention Center

Washington D.C.

Housekeeper, Houseman.

www.gaylordnational.com /
    www.nationalharbor.com

Saat Ücreti:

8$ + overtime 12$

Konaklama:

Red Roof Inn - Motel

www.redroofinn.com

12.5 $ günlük.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

kusura bakma sirketinin ..........

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı ambassador1001 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kusura bakma sirketinin ..........
    soyle ya rahat ol ben neler soyluyorum bı bılsenız

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Sen at mailini sponsor şirkete.. Ne söyledilerse harfi harfine söyle. Eminim ikaz edeceklerdir şirketini..
    "Happiness Only Real When Shared"
    Electricity Paralyses..!

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

@ turka

Arkadasim hic cekinmeden durumunu bildir sposor sirketin hangisi ise. Benim durumum biraz farkli aslinda.Amerika' da calistigim sirket beni kendi sponsorlarina yonlendirdi. Fakat Buyukelcilik bana bu programa kendi basima katilamayacagimi mutlaka tr de ki sirketlerden biriyle onlara basvurmami soyleyince sponsorumun burada calistigi sirkete gitti. Adamlar acaip saygi fln gosterdiler tabi tirstiklarindan. Sadece vize gorusmesinde kullandim onlari ve ucret fln da vermedim. Ds im de 633 dolar karsiliginda 5 gunde geldi. Bundan sonraki seferlerin de bu yontemi kullanabilirsin. Ama su anda oncelikle yapman gereken sponsoruna mail atman ve tum durumu aciklaman.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı turka Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ne riskı var anlamadım dusuncenı AMA KENDI PARANLA RESIL OLMAK DIYE BUNA DENIYOR KESIN OLARAK RESMEN KENDI PARAMLAR RESIL OLUYORUM YA ONU BIRAK SINIR SITERS SAHIBI OLUYORSUN ERKEK OLSAYDIM DOVERDIM ONLARI SIKISTIRIP YA
    valla biz erkegiz ama bu seferde danişmanlar bayan yine olmuyo yani...

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı nicola_34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla biz erkegiz ama bu seferde danişmanlar bayan yine olmuyo yani...
    Aynen hatta bazılarımız (yani ben ) o danışmanlara ilgi duyuyor bile olabilir

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaslar ıyı arastırmadan kaydolmanın yada ucuza olsun dıyenlerın sonu hep bole seyler oluyor
    ciee acentaları butun evraklar tamamlanınca( ogrencı belgesı pasaport) ve program ucretını tamaladıktan sonra en erken 5 en gec 14 gun ıcınde ds formlarınızı getırtebılıyor ama ciee nın 3 acentası sadece 3 acentası var hepsı oyle yapıyormu bılmıyorum ama yapanı da bılıyorum

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

biraz reklamvari konuşma yapıyorsun.. benım de ciee sponsorlugunda ds sini 1 buçuk aydır bekleyen arkadaşım var... bunun araştırmalya alakası yok bütün şirketler istediklerinde getirtebiliyolar ds leri çabuk bir şekilde...ama toptan getirtmek işlerine geliyor.

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

ben bıldıgım sırket her hafta ıcın ds e basvuru yapıyor evrakları tamamlanan ogrencı eger 10 u gectıse hafta 2 defa bıle yapıyorlar ve ds ı 5 ıle 14 gunde gelıyor ciee acentaları burdan amerıkaya evrak yollamıyo bu sadece batch yapıp yolluyorlar ve bu database sadece ciee de var ben ciee de bı sene staj yaptım ordan bılıyorum yani

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks