Toplam 22 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 22 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Türkiye'ye Gönderilen Son Paycheck'i Bozdurabildiniz mi?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Türkiye'ye Gönderilen Son Paycheck'i Bozdurabildiniz mi?

Türkiye'ye Gönderilen Son Paycheck Derdinize Derman Bulabildiniz mi?

arkadaşlar selamlar şimdi yaşadığım bir tecrübeyiz sizlerle paylaşayım.

Türkiye'ye son orada 3 gün çalıştığım paycheckim gönderildi. Normalde 25 eylülde çekimi alacaktım fakat uçak biletim 20 eylül olduğu için dönmek zorunda kaldım. şirketim bana çekimi posta ile göndererek iletti. yaklaşık 3 haftada geldi.

elimde kağıt parçası var. 188.40 dolar. neyse biraz forumdan bilgi aldım tuttum akbank'ın yolunu. kocaeli merkez şubesi giç bir ilgi göstermedi. ( o bankada sanırım hesabım yok diye yaptılar bunu) bozamıyoruz. citibank'a gidin dediler.

neyse iş bankasında 5 yıldır hesabım var oraya gittim. sıkı durun.. 50 dolar gönderme ücreti + 50 ytl komisyon istediler. bozdurmadım.

ing bank bu konu ile ilgilenmediklerini söyledi!

garanti bankasının böyle işlerle alakası yok. onlar bonus dağıtmaktan kendilerini de dağıtmışlar.

denizbank bozarız dedi ama bir sürü kağıt imzalatıyormuş (çek karşılıksız çıkarsa bir hak iddaa etmeyeceğime dair)

çek citibank'ın çeki olduğu için oraya gittim.citibank'ta hesap açtırmak en az 5000 dolardan başlıyor. hesap olmayınca çek bozulmuyor komediye bak ya!

bank asya fiyasko her zamanki gibi faiz yok kar payı var. komedinin 2. bölümü.

çek elimde patladı. napcam ben bunu? nasıl bozduracağım?

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı felekman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Türkiye'ye Gönderilen Son Paycheck Derdinize Derman Bulabildiniz mi?

arkadaşlar selamlar şimdi yaşadığım bir tecrübeyiz sizlerle paylaşayım.

Türkiye'ye son orada 3 gün çalıştığım paycheckim gönderildi. Normalde 25 eylülde çekimi alacaktım fakat uçak biletim 20 eylül olduğu için dönmek zorunda kaldım. şirketim bana çekimi posta ile göndererek iletti. yaklaşık 3 haftada geldi.

elimde kağıt parçası var. 188.40 dolar. neyse biraz forumdan bilgi aldım tuttum akbank'ın yolunu. kocaeli merkez şubesi giç bir ilgi göstermedi. ( o bankada sanırım hesabım yok diye yaptılar bunu) bozamıyoruz. citibank'a gidin dediler.

neyse iş bankasında 5 yıldır hesabım var oraya gittim. sıkı durun.. 50 dolar gönderme ücreti + 50 ytl komisyon istediler. bozdurmadım.

ing bank bu konu ile ilgilenmediklerini söyledi!

garanti bankasının böyle işlerle alakası yok. onlar bonus dağıtmaktan kendilerini de dağıtmışlar.

denizbank bozarız dedi ama bir sürü kağıt imzalatıyormuş (çek karşılıksız çıkarsa bir hak iddaa etmeyeceğime dair)

çek citibank'ın çeki olduğu için oraya gittim.citibank'ta hesap açtırmak en az 5000 dolardan başlıyor. hesap olmayınca çek bozulmuyor komediye bak ya!

bank asya fiyasko her zamanki gibi faiz yok kar payı var. komedinin 2. bölümü.

çek elimde patladı. napcam ben bunu? nasıl bozduracağım?

Cok guzel hazirlamissin felekman eline saglik baya bi aciklik getirilmis Akbank 'a ugradin mi ? Orasi uygunmus baya forumda bahsi gecmisti .
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

benim son paycheck bile hala gelmedi...
    en iyisi paycheckini amerikadaki bankana gonder.
    Şirket Seçim Yönergesi
    VİZE BİTİŞ TARİHİ VE MAKSİMUM KALMA SÜRESİ

BİZİM GÜCÜMÜZ YALNIZ KARDEŞİMİZİ YENMEYE YETİYOR!!! AZERBAYCAN 1 - 0 TÜRKİYE

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ya benimde son paycheck im gelmedi cekin cikis tarihi 29 eylul du,hala gelmedi cek niye gelmiyo anlamiyorum bu kadar suruyo mu posta...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaşlar bende son paycheck'imi TR'de bozdurmak zorunda kalanlardanım.Size kısaca durumu özetliyiö.Bir sürü banka gezdim.Sonuç olarak Ziraat Bank'ın bu checkleri bozdurdunu öğrendim.Paycheckler İstanbula gönderiliyormuş 20-25 gün içinde işlemler tamamlanıp hesabınıza yatırıyorlarmış.Bana çalışanın anlatıına göre 200-250 dolar hesap açmak yeterli oluyormuş.Denemeniz faydalı olur diye düşünüyorum.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı break Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Cok guzel hazirlamissin felekman eline saglik baya bi aciklik getirilmis Akbank 'a ugradin mi ? Orasi uygunmus baya forumda bahsi gecmisti .
    akbank'a gittim. araştırdım sordum. akbank'ta hesabım yok bu yüzden baba oradakiler de citibank'a git kendi çeklerini kendileri bozsunlar dedi.

paycheckleri gelmeyen arkadaşlar sizlere sesleniyorum. adresinize dağıtım yapan ptt şubesi veya postacı ile irtibat kurun. sizin eve posta getiren postacının cep telefon numarasını mutlaka alın.

normal posta teslim süresi (usps letter post) 21 gün ile 30 gün arasında değişir.

eğer son çekiniz gönderildi ise veya gönderildiğinden eminseniz işvereninizle bir an önce irtibata geçiniz.çünkü paychecklerin süresi genelde 90 gün oluyor. 90 gün içinde bozulması gerekiyor. bazı çekler 180 gün olabiliyor. (bunu mutlaka öğrenin. çek üzerinde geçerlilik tarihi mutlaka yazar. valid until 2/15/2009 veya valid for 90 days, 180 days... gibi ifadeler yazması lazım.)

yani 29 eylül 2008 de basılan 90 günlük bir çek 29 aralık 2008 tarihine kadar bozdurulmak zorunda. 90 günlük olduğunu var sayarsak.

ayrıca Amerika'da çek nakit demek. yani kağıt parçasını bankaya verir paranızı alırsınız. ama bizde çek böyle işlem gören bir evrak değil. bizde ödeme tarihi diye bir tarih atılıyor ve çek o tarih gelmeden ödenmiyor. tabi bankacılar da bizim paycheckleri böyle sandığı için riske girmek istemiyor. ayrıca bizde hesapta para varsa ödenir onlarda böyle bir konu veya kaide yok. çek anında ödeniyor.

en sonunda TC Ziraat Bankası benim sorunumu halletti. aslında 188 dolar için bunları yapmıyorlarmış. araya ziraat bankasında çalışan bi tanıdığım girdi. merkez şubeye telefon açtı en sonunda kabul ettiler.

şimdilik 40 ytl komisyon ve işlem ücreti ödedim. umarım bi daha ödemem. 40-45 gün içinde cevap veririz dediler... tek dileğim bu para kurban bayramında elime geçsin de bişiyler aliyim... inşallah.

vergi iadesi konusunda da şirketim beni ustaxworld'e yönlendirdi. beklemedeyim. formları doldurdum günderdim. sanırım ustax world e 60 usd ödeyeceğim. ama 3 hafta içinde para eline geçer dediler. ve para iş bankasındaki döviz hesabıma yatacakmış.

bekliyorum. tecrübelerimi paylaşacağım.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ya arkadaslar sagolun bilgileriniz icin mail attim isverene cevap bekliyorum simdi.birde iaderler icin sorum var. Ben iadeler icin w2 formunu bekliyorum.fakat anladigim kadariyla arkadaslar simdiden islemleri baslatmislar.son paycheck inizi mi veriyorsunuz arkadaslar simdiden islemleri baslatmak icin.. bana daha once mart nisan gibi iadeler oluyo dediler, bende onun icin beklemediyim simdi yoksa simdiden mi bi seyler yapmak lazim arkadaslar.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

benim hem son paycheckımı hemde nakit verdiğim evin depozitosunu çek olarak göndermiş. Direk ziraat bankasına gittim 30 ytl komisyon bedeli ve işlem ücreti kesilip bir ay içinde paranı hesabına yatırırrız dedi. Ayrıca bir hesap açtırmana gerek yok yani zaten mutlaka her öğrencinin vardır ziraatte hesabı oraya yatırıyorlar. 1 ay içinde yatar dedi bu kadar uamrım dediği gibi olur

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bizim de road runner dan internet depozitosunun çeki vardı 19.46 dolarlık.

onu türkiye de bozduramadım. ama size sunabileceğim bi fikrim var. ebay den veya amazon.com dan bişiyler alın. çeki satıcıya ptt ile gönderin. takip kodunu alın ve satıcıya iletin. (postayla en fazla 3 ytl tutar)

ama çek kabul eden bi satıcı bulmanız lazım. ve satıcıyla önceden irtibata geçip kabul edip etmeyeceğini kesinlikle öğrenmeniz lazım ... ben yaptım oldu.

zippo aldım. 19.45 tuttu. 19,46 lık çek gönderdim. adama da durumu izah ettim. tamam dedi kabul etti. zaten ondan oradayken de çok sayıda zippo almıştım. adamla internette kanka olduk.

dediğimi yapmaya çalışın. yapacağınız tek şey personal checks kabul eden bir satıcı bulmak.
    Konu felekman tarafından (03-11-2008 Saat 02:20 AM ) değiştirilmiştir.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar benımde bir paycheck ım var 1 aydır elımde akbank şubelerıne gittim hiç bişeyden haberlerı yok ılgılenmedıler siz hangı şubelerde yaptınız yazarsanız sevınırım .(ıstanbul)

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ziraat bankasinda bozdurulabiliyor. fakat aninda alamiosun parani. doviz hesabi actiriosun paycheck ini imzalayip bankaya veriosun belirli bir masrafi bunun. 1 1 bucuk ay icinde paran hesabina yatiyor

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

akbank ta döviz hesabı açtırın paychecki verin 1 ay içinde para yatıyor. paranın miktarına göre de bi kesinti olabilir ama yapılan işlem için belli kesinti alıyorlarsa akbank gayet uygun. 115 dolar 105 dolar olarak elinize geçiyor.
    kolay gelsin

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaslar benim anlamadigim bi olay var son paycheckiniz size amerikada odenmedimi benim aklim karisti sadece vergi iadesini almayacakmiyiz turkiyede ?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

herkesin ödenmedi. belli tarihlerde hesap kesiyorlar o tarihten önce Türkiye ye gelenin burdaki adresine postalıyorlar.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

akbank en ideali bende son payceklerimini hepsini akbanktan aldım , calısma metodu ....sube size önce bi dolar hesabı acıyor yok ise , sonra ceki sizden alıyor, istanbul subesine yolluyor, onlar da amerikada calıstıkları partner bankaya yolluyorlar , onlar ceki tahsil edip akbanka aktarıyorlar akbankta sizin hesabınıza yatırıyor , ortalama 20 25 gün sürüyor bu işlemler cekilen komisyon bedelide cekin miktari ile alakalı banka yetkilisi ile konusun bunu tabi bu durumu bilen bi banka yetkilisi, genelde yeni calısanlar bilmiyor, mudüre bile cıkın grekirse )))

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

son cek 320 dolar geldi toplam

100 ytl masrafla bozdurdum.

isbankasiyla 1 ayda geldi.
    Time division multiplexing of fibre optic interferometric sensor

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar,

gitmeden önce bir döviz hesabı açtırsak sorun olurmu..

ayrıca herhangi bir masrafı varmı acaba bu hesabı açtırmanın??

gelince ugrasana kadar gitmeden açtıralım ...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Peki işveren son paychecki eğer ABD'de bi tanıdık varsa ona gönderse o da western union ile bize parayı gönderse ya da iş veren kendisi western union ile parayı gönderse daha hızlı olmaz mı
    Konu apollon tarafından (11-03-2009 Saat 03:49 AM ) değiştirilmiştir.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı apollon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peki işveren son paychecki eğer ABD'de bi tanıdık varsa ona gönderse o da western union ile bize parayı gönderse ya da iş veren kendisi western union ile parayı gönderse daha hızlı olmaz mı
    evet bu daha mantıklı , acaba işverenden boyle bir şey isteyebilirmyzz?

kabul eder mi?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Ziraat bankasında biri 100 diğeri 260 dolarlık iki çek'i toplam 60 tl masrafla bozdurdum.
    sormadım ama eğer çek başına komisyon alıyorlarsa, tek çeki olanlar daha karlı çıkar.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Standart bankaları sevmem

690 küsur dolarlık çek vardı usa dan alınmış ve akbankta nakit yapmak istediğimde hesap açmak durumunda kaldım ve 1 aydan fazla sürede 674 dolar olarak dolar hesabıma geçti, bence çok fazla bir masraf değil, hoşuma gitti.Çek bozdurmanın masrafını merak edenler için yazdım.
    Fırsat bulduğunda çılgınlık yapmayan, bilge olamaz.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaslar ZİRAAT BANKASI diger bankaların alayı fiyasko 20 kusur dolar aldılar harc olarak .usa den gelen para 3 gun once elıme sorunsuz ulastı.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)