Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Çok İlginç - Saat Farkları Hakkında

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Standart Çok İlginç - Saat Farkları Hakkında

Dikkatinizi çektimi bilmiyorum ama ben uçuşlara bakarken fark ettim.

Gidiş:

Sabah 9.00 İstanbul'dan kalkan uçak 11.00 da Londra'ya varıyor. Londra'dan 16.15'te kalkan uçak 19.35'te Washington a varıyor.

Dönüş:

Akşam 21.00 da Washington dan kalkan uçak ertesi gün sabah 09.00 da Londra'ya varıyor. Londra'dan 10.00 'da kalkan uçak 16.15'te İstanbula varıyor.
    Konu Arkun tarafından (09-03-2009 Saat 08:08 PM ) değiştirilmiştir.
    2009 yılı WAT programına ilk kez katılıyorum.

Çalışacağım İş:

Gaylord National Resort & Convention Center

Washington D.C.

Housekeeper, Houseman.

www.gaylordnational.com /
    www.nationalharbor.com

Saat Ücreti:

8$ + overtime 12$

Konaklama:

Red Roof Inn - Motel

www.redroofinn.com

12.5 $ günlük.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

arkadaşım bence bu dediğin yanlış çünkü orda yazmış olduğun saatler hep o ülkelerin saat dilimlerine göre ise eğer dediğin yanlış oluyor

örnek olarak : istanbul - londra arası ort. 4 saat sürüyor uçuş ve ist - londra arası saat farkı -2 yani lodrada saat 13.00 ise istanbulda saat 15.00 oluyor.

gelelim sağlamasına :

1)sabah istanbul saatine göre 09.00 da ist den kalkan bir uçak 4 saat yolculuk yapsa istanbul saatine göre 13.00 da londra da olur ve londra 2 saat geri ist den doğal olarak saat 11.00 da londra da olursun

2)dönüş içinde düşünürsek eğer : londradan londra saatine göre 10.00 da kalkan uçak istanbula 4 saatte giderise 14.00 da londra saatine göre ist de olur ve bu saate 2 saat eklersek o zaman 16.00 da istanbul saatine göre ist de olmuş olur bu uçak.sende zaten 16.15 diye yazmışsın demekki 15 dkka gecikme felan oluyor o da bence rötor yapıcaktır bu yüzden yani , sonuç olarak batıdan doğuya doğru gidince bi gecikme olucağını zannetmiyorum arkadaşımm

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Exclamation

BU KONUYU İYİCE ARAŞTIRDIM VE SONUÇ AŞAĞIDAKİ YAZIDA VAR :

So, the end result of that long discussion is that the rotation of the Earth has no effect on the travel time of an aircraft. Actually, as you suggested, it is the headwinds and tailwinds that cause the change in travel times. Sometimes it is hard to believe that the winds can have that much effect, so let us consider the problem a bit more in depth. In the example given, the flight from Bombay to California (east) is 23% shorter than the trip from California to Bombay (west). This means that the speed of the trip east must be 23% faster.

YANİ DEMEK İSTİYORKİ BATIDAN DOĞUYA YOLCULUK YAPARİSEK %23 DAHA HIZLI YOLCULUK ETMİŞ OLUCAĞIZ NEDENİ DÜNYANIN DÖNMESİ DEĞİL,DÜNYANIN DÖNÜŞÜNDEN KAYNAKLI OLARAK BULUTLARIN HAREKET YÖNÜ VE BU NEDENDEN DOLAYIDA RÜZGARLARIN O İSTİKAMETTE HAREKETİ OLDUĞUDUR.DİYE YAZMIŞLAR ANLADIM BEN UMARIM YANLIŞ ÇEVİRMEMİŞİMDİR

Dünya yüzeyinde rüzgarların ağırlıklı olarak estiği yön Batıdan Doğuya (Ailze rüzgarları) doğrudur.

Ayrıca uçakların uçtuğu seviyelerde JET STREAM denen rüzgarlar vardır. Bunlar da genellikle batıdan doğuya doğru eser.

Pilot uçuş planlaması yaparken bu hususları dikkate alır ve rüzgarı arkasına almaya çalışır. Veya en azından rüzgara karşı uçmamaya çalışır.

Bu rüzgarlar nedeniyle Batıdan Doğuya yapılan uçak seyahatleri biraz daha kısa sürer.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Evet saat farklarından dolayı olduğunu bende öğrendim aklıma gelmemişti ülkeler arası saat farkları.
    2009 yılı WAT programına ilk kez katılıyorum.

Çalışacağım İş:

Gaylord National Resort & Convention Center

Washington D.C.

Housekeeper, Houseman.

www.gaylordnational.com /
    www.nationalharbor.com

Saat Ücreti:

8$ + overtime 12$

Konaklama:

Red Roof Inn - Motel

www.redroofinn.com

12.5 $ günlük.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)