Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123
Toplam 88 adet sonuctan sayfa basi 61 ile 88 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 2009'un ilk vize görüşmesi

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı maviyeşil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ankaradayken sormştm belli olmaz demşlerdi tekrar sorayım bari
    Bizim şirket benim gibi erken başvuranların listesini göndermiş sponsora ayrıca yetkililerden bir kısmı da şu anda Amerikada imiş..Ya gelmeden gönderirler ya da gelirken getirirler ve 20 güne dönerler demişti..

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Yesil kagit beyaz kagit olayina takilmayin arkadaslar onlarin vize alip almamayla bir ilgisi yok..Eger dikkat edip uzerini okuyan varsa orada gerekli belgeler yazar ve eksik olanlara isaret koyup size geri verirler hatta bazi arkadaslarinkinin uzerine not yazmislardi notlarinin yukseltip tekrar transcript yolla diye..Yani o kagitlar herkese veriliyor ankarada beyaz istanbulda da yesil kagit..

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

ohh be bnde bu sene yesil kagıt beyazamı dondü diyorum.yani ankarayla istanbulda kagıtların rengi degişiyormu ilginç...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

mrb şubat 17 de vize görüşmem varda o tarihte giden warmı ist da birbirimize manevi destek olalım birde ne tarz sorular sordular acaba bilgi verirmisiniz?

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı mmtcskn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mrb şubat 17 de vize görüşmem varda o tarihte giden warmı ist da birbirimize manevi destek olalım birde ne tarz sorular sordular acaba bilgi verirmisiniz?
    hehe 17 subatta arkadasım gidicek ama bu da senin işine yaramaz heralde:d

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

valla benide bugün aradilar 19 subat saat 7:45 istanbul...

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

simdiye kadar son sınıflaradn giren kimse oldumu ya yada 19 subattan once kimse girecekmi.. ben ilk olmayayim son sınnıflar icinde..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

merhaba arkadaşlar biliyorum danışmak istediğim konu ile ilgili çok fazla yorum yapıldı fakat ben yine de kesin ve net olarak öğrenmek istiyorum 2008 yılında wat programına katılıp parmak izi de alınmış olan kişilerin tekrardan vize görüşmesine gitme gibi bir zorunluluğu yok değil mi? şimdiden teşekkür ediyorum

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı jeyda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar biliyorum danışmak istediğim konu ile ilgili çok fazla yorum yapıldı fakat ben yine de kesin ve net olarak öğrenmek istiyorum 2008 yılında wat programına katılıp parmak izi de alınmış olan kişilerin tekrardan vize görüşmesine gitme gibi bir zorunluluğu yok değil mi? şimdiden teşekkür ediyorum
    gitmene gerek olmadığını biliyorum.sadece evraklarını yolluyorsun

Ancak yine de en mantıklısı bunu şirketine sorman.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

çok teşekkür ederim güzel haberleriniz için

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

arkadaslar herseyden once en azından olumsuz gecmezmıydı gorusme sonucta hersey super gecıcek yesıl kağıda sadece ıkı belge ısaretlencek sonra bı bakmıssın vıze olumsuz yanı olmaz demıyorum ama olursa tek anlamam gereken bu gorevlıler ınsan değil.....oyle bır algılayıs varkı sanki bu olay yazı tura sonucta gorevlılerde bızım gıbı ınsan en azından ıkıncı donem transkrıpt getır falan derdı yada baska belgeler daha getır gıbı...........

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı green Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    madforest konuyla ilgisi yok ama deneyimli olduğun için soruyorum en uygun ve güvenilir uçak bileti nerden bulunur sence? wat acentama güvenmelimiyim yoksa biraysel almam daha mı mantıklı olur?
    ya sana şöyle diyeyim, sen de araştır şirketin de araştırsın, kim ucuza bulursa onu al. tabii biletin detayları vs. de önemli tabii. benim arkadaşım biletçi izmirde ben ona diyorum valla sen bana uçuş detaylarını(tarih , eyalet vs.) ver istersen senin için de sordurayım hangisi en ucuzu ise onu al. şirketine de güvenebilirsin tabii. tecrübelidirler en azından.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı madforest Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    vizeyi alamamış olsa idin paaportun eline direk verilirdi. korkacak birşey yok yani hayırlı olsun vien
    Böyle birşey yokmuş arkadaşım.Yani pasaportunu orda bırakmaman kesinlikle vize alamadığın anlamına gelmezmiş.Ds formu geldikten sonra pasaportunla birlikte gönderme durumu olabiliyormuş.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı DYG Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Böyle birşey yokmuş arkadaşım.Yani pasaportunu orda bırakmaman kesinlikle vize alamadığın anlamına gelmezmiş.Ds formu geldikten sonra pasaportunla birlikte gönderme durumu olabiliyormuş.
    zaten gerı verme nedenlerı o ds formuyla gerı yolluyorsun pasaportu ama ds belgesıyle gıdersen o anda bellı oluyor.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

kardesm bu konsolosluga gderken yanında hangi belgeleri götürüyosun?bende bu aya gidebilirim pek bilgim yok o yüzden sordum.bide ds2019 formu ne zman bizim elimize gecio

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı mmtcskn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bana gecen sene bu sorulari somustu ;
    #Nerede okuyorsun ?
    #Kacinci sinif ?
    #Bolumun ne ?
    #Baban ne is yapiyor ?
    #Nereye gideceksin ?
    #Ailen nerede yasiyor ?

Alıntı gokhanaysen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardesm bu konsolosluga gderken yanında hangi belgeleri götürüyosun?bende bu aya gidebilirim pek bilgim yok o yüzden sordum.bide ds2019 formu ne zman bizim elimize gecio
    DS-2019 'u sirketler genelde toplu getirtirler fazla kargo parasi odememek icin .
    Fakat ortalama 1-4 hafta arasi degisir . Goturecegin belgeler icin danismanlik sirketine sorabilirisin .
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

hayırlı olsun almıssın vızenı

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı amerikan eagle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun almıssın vızenı
    kim aldı vizeyi ?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Vize görüşmesinden az önce geldim. Çok daha farklı bekliyordum ama görüşme not ortalaması ile doğru orantılı gidiyormuş. Bölümümü ve not ortalamamı (3.52) öğrendikten sonra baba mesleğini falan sorup geçiştirdi o kadar. Abartıldığı kadar da zor değilmiş aslında. Henüz vizeye girmemiş arkadaşlar İngilizcenize güveniyorsanız hiç telaş etmeyin derim.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Bende 19 subatta vize görüşmesindeydim .çok heyecanlı oldugum için soruların birkaçını anlamakta zorluk çektim. ama sorun değil sağolsun çok iyi türkçe biliyorlar görevliler bana oradan aynen şöyle bağardı ..orta parmak please.....Belkide okadar insanın önünde konusmanın olacağını bilsem kendimi hazırlardım..heyecanlanacak bir şey yokmuş.gerçekten .görevlinin bana son söylediği have a nice holiday in america..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar bir de istanbuldaki olayların yürüyüşünden bahseder misiniz?gidiyorsunuz konsolosluk kapısının önüne sonra neler oluyor görevliler napıyor sizi içeri mi çağırıyorlar bir sıra var mı vs vs.....teşekkürler

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

@destiny,oncelikle konsoloslugun önundeki yolda yani bahcesinin girisinde bekliyorsun daha sonra randevu saatin yaklaştıgında bahcenin girisindeki gorevli elindeki randevu listesinden senin olup olmadıgını konterol ederek teker teker bahceden iceri alıyor listede ismin yoksa bahceye bile giremiyorsun anlayacagın,daha sonra bace icinde konsoloslugun dış kapısında tekli sıra oluyorsun buradada at kuyruk sacı olan yasını basını almış bi gorevli var ve taker teker listeden kontrol ederek konsoloslugun kapısına yolluyor kapı içeriden otomatik acılıyor yani her seferinde bir kişi girip aramadan gectikten sonra gorevli kapıyı acıyor ve sıradaki kisi içeri giriyor arama titiz tabiki biraz x-ray den falan gectikten sonra sagda bi kapı var zaten baska yere gidemezsin yonlendirmeler var,oradan konsoloslugun iç bahcesindeki koridorun sonuna kadar yuruyorsun sonra solda asansorler var,asansor dugmesinin yanında vize gorusmesi için hangi katın tuşuna basman gerektigi yazıyo ona gore basdıktan sonra asansorun kapısı acılınca dışarı cıkıp tek gitme sansın olan saga dogru donerek koridorun sonuna kadar devam ettikten sonra koridor saga kıvrılıyor ve 10 metre ileride o uzun zamandır gormeyi bekledigin banka subesi gibi olan vize salonunu goruyorsun,kapıyı acıp direk giristeki masadan numaranı aldıktan sonra yapılacaklar zaten büyün vize gorusmesi baslıklarında yazılmış durumda kolay gelsin ve bol şans şimdiden....

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

asansorun kapısı acılınca dışarı cıkıp tek gitme sansın olan saga dogru donerek koridorun sonuna kadar devam ettikten sonra

hee burası yanlış olmuş sol olacaktı...

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı nicola_34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    asansorun kapısı acılınca dışarı cıkıp tek gitme sansın olan saga dogru donerek koridorun sonuna kadar devam ettikten sonra

hee burası yanlış olmuş sol olacaktı...
    asansör deyince aklıma bir anı geldi..
    Teyzemin teki
    "evladım asansör korkum var seninle birlikte inebilirmiyiz aşağı demişti "

içimden diyorum yahu teyze sen nasıl uçağa bineceksin peki

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

çok teşekkür ediyorum süpersin..

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

@destiny,your welcome....

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

bızde 5 kısı 1.5 dakkaya yakın asansorde yukarı kata cıkıs tuşunu bulamadık ışıklar falan sönmustu artık...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)