Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Amerika'da Trafik Cezası

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Amerika'da Trafik Cezası

merhaba 2008 yılında amerikadaydım..
    new york da bulunduğum zaman hertz firmasında araba kıraladım.
    ve yalnıs parktan ötürü arabanın camına zarf koymuslar anında 115 dolar cezası arabayı teslım ederken bişey demediler. orada iken ödeyemedim.
    acaba bunun geri dönüşü nasıl olur. Bu konuda fikriniz var ise fikirlerinizi bekliyorum.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Standart wat's up man

Alıntı sanaldostluk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ve yalnıs parktan ötürü arabanın camına zarf koymuslar anında 115 dolar cezası arabayı teslım ederken bişey demediler. orada iken ödeyemedim.
    acaba bunun geri dönüşü nasıl olur. Bu konuda fikriniz var ise fikirlerinizi bekliyorum.
    dosstum Hıkayenın buyuk kısmı bızım ıcınde aynı, yanı aynısını yasadık, ve 2 arabayla , 115 dolar Hatalı park cezası,toplamda 230 eder yanğın musluğuna yakın park etmekten. bıze Markovıc cakmıstı cezayı.
    o turuncu kağıtta yazıyordu. odemenın cok yolu var. ama ny eyaletının beledıye sayfasına ğırıp ınternetten kredı veya debıt kartla odeyebılıyorsun.bırı bu. doğrudan beledıyeye ğıdıp elden odeyebılıyorsun. ceza kağıdı aynı zamnada zarf sanırım onun ıcıne konup odenebılıyor. ama sen bu soruyu soruyorsan zarf ortada olmayabılır. o zaman ny state web sıtesıne ğırıp arastır bence.
    yazının burasında yazdıklarımı sormadğını anladım amma sılmıcem belkı baskasına lazım olur ılerde.. asıl sorununda cevabını bılmıyorum.
    mutesemım
    Fırsat bulduğunda çılgınlık yapmayan, bilge olamaz.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı neo-kimyager Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dosstum Hıkayenın buyuk kısmı bızım ıcınde aynı, yanı aynısını yasadık, ve 2 arabayla , 115 dolar Hatalı park cezası,toplamda 230 eder yanğın musluğuna yakın park etmekten. bıze Markovıc cakmıstı cezayı.
    o turuncu kağıtta yazıyordu. odemenın cok yolu var. ama ny eyaletının beledıye sayfasına ğırıp ınternetten kredı veya debıt kartla odeyebılıyorsun.bırı bu. doğrudan beledıyeye ğıdıp elden odeyebılıyorsun. ceza kağıdı aynı zamnada zarf sanırım onun ıcıne konup odenebılıyor. ama sen bu soruyu soruyorsan zarf ortada olmayabılır. o zaman ny state web sıtesıne ğırıp arastır bence.
    yazının burasında yazdıklarımı sormadğını anladım amma sılmıcem belkı baskasına lazım olur ılerde.. asıl sorununda cevabını bılmıyorum.
    mutesemım
    yangın musluğu mu ne çok var ya ben de onun yüzünden yedim..
    ny eyaletının sitesi baya karışık anlayamadım nereden yatıracagını, zarf var da sitesi çok karışık çözemedim. ilerde sorun yaratmasın istiyorum. yoksa netten kredi kartla yatırabılırım.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

http://www.nydmv.state.ny.us/PleadandPay/default.html

Burada gerekli bilgiler var fakat trafik cezanı ödeyemiyormuşsun online olarak.
    The TVB does not handle parking violations, criminal driving violations (for example, DWI) or tickets answerable in a local court.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Standart pardon

yangın musluğu mu ne çok var ya ben de onun yüzünden yedim..
    ny eyaletının sitesi baya karışık anlayamadım nereden yatıracagını, zarf var da sitesi çok karışık çözemedim. ilerde sorun yaratmasın istiyorum. yoksa netten kredi kartla yatırabılırım.
    pardon parkın tıcket lar şeHrın sıtesınden yatırılıyormus.bızımkını bactery_6 yatırdığı ıcın benım cok Haberım yoktu. sımdı baktım dmv parkın tıcket ları beledıyeye yatırın bız almıyoruz dıyor.
    http://www.nyc.gov/html/dof/html/par...s_paying.shtml
    lınkı bu "pay onlıne" dıyerek yatırabılıyosun ama 2 bucks servıce fee var.
    bızde odemıstık. kredı kartı da olur bankamatık(debıt) kartı da.
    bu olay Hep otopark parasından kacıp sokağa parkederız yaw deyısımızden oldu.230 dolar odedık.aman AllaHımmmm.
    Fırsat bulduğunda çılgınlık yapmayan, bilge olamaz.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Bizim bi arkadas ceza yemisti.Polis amerikaya tekrar gelmeyeceksen odemene gerek yok demisti...

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Doğru demiş. Park cezası yüzünden İnterpol'e düşmezsiniz merak etmeyin. Fakat ileride ne olacağını bilemezsiniz. Yıllar sonra bir iş gezisi için amerika'ya gittiğinizde faiziyle milyon dolar olmuş bir ceza sizi bekliyor olabilir

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

evet ileride yolum düşer malum tekrar araba kiralamak isterim. O arabalardan vazgeçmek delilik olsa gerek bence
    bu arada neo-kimyager arkadaşın linkten kontrol ettım sitede sorun var simdilik bakalım daha sonra tekrar kontrol edicem açılmasını beklerim.
    teşekkürler bilgilerinizi paylaştıgınız için..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)