Toplam 33 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Wrangell Trident Seafoods Inc - Wrangell , (AK)

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı break Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Academix Izmir calisani olarak bu yaziyi yazmana cok uzuldum ama sasirmadim birgun bekliyordum Burak . Ayni evi paylastik 3 ay ayni sorunlari yasadik vs. vs. Ne fabrikalar var 7-8 line ile 16 saat iş yapan fakat o fabrikalardan biri Wrangell Seafoods degil . En azindan gormedim 2,5 ay boyunca . 'Nasilsa hizli buyuyen bir fabrika sorun yasamaya mecburdur' bu sozlerinle 2009 'da da sorun yasar 2010 'da yilinda da mecbur cunku . Nasilsa daha buyuyen bir fabrika buyuk degil . 2007 yilinda memnundun ve 2008 'de gittin neden ? Cunku iyiydi cok calisildi . 2008 yilinda kotuydu 2009 'da neden gideyim ? , neden gitsinler ? Niye baskalarida sorun yasasin ki! Duz mantikla bu sekilde hareket edilebilir diye dusunuyorum . Gecen seneki durum fabrikanin 6milyon$ borcundan kaynaklanmaktadir , bizi oyuzden kovmadilar mi ? Elimize bir kagit parcasi sikistirip carsamba ferry var diye isten atmadilar mi ? Sen cok buyuk tepki gostermistin hani . Somonu alan fabrikalar aldi . Isleyenler isledi . Mesela Ketcikan 'deki fabrika ... Simdi telefonla konustum ayni evi paylastigimiz Ufuk 'la butun herkesin son aldigi bordroyu gordum 4500$-5000$ para kazanmis Ketchikan 'de bizim kazandigimiz para ise 1100$ ... (Ilk yilimizda kazandik , sonucta foruma giren kisilerin daha ilk yili bunu baz alabiliriz) Hicbir yazimda da Turgay 'in kazandigi paraya alinti mesaj yapmadim , dogrudur , kazanmistir ... En azindan sirket yetkililerinden degilde bizlerden dinleyin bence kovulan 25 kisiden . Evet yoktum ben 2007 'de fakat break-room 'da asilan saatleri gordum ondan oyle yorum yaptim . Aslinda 6000$ ile 7000$ arasinda fark yok be pek fazla keske 3000$ yapsaydimda ona sevinseydim . Duydugum , soyledigim ve forumda yazdiklarim kisilerin kendileri zaten Burak . 6000$ kazanan kisiler . Ben 6000$ diye biliordum fakat 7000$ 'da varmis . Arada asiri rakam farki yokki zaten Allah 'in askina . Bir fabrika bir yıl kötü diye öbür yıl kötü olacak diye birşey yoktur demissin fakat iyi olacak diye birseyde yok bence . Borclu fabrikaya adam yollamaniz ayip zaten . Fabrikanin 4 yildir borcu var dedi Turgay (yazinalaska) . Neyse ben senin sayende gittim Burak kardesim belkide seni tanimasam baska yere gidecektim ama emin ol ki benim ahimi almadin merak etme . Ama birileri fabrikadaki kovulan 20-25 kisinin ahini aldi ... Kimseyi suclamiyorum sonucta kendi irademle sectim orayi silah dayamadi kimse alnima . Fakat bu kadar kotu sezondan sonra , fabrikanin borcundan sonra Wrangell 'i bu denli iyi olacakmis gibi gostermek benim icimi incitiyor .
    Öncelikle ben çalışan olarak değil kendi görüşlerimi yazdım... Ayrıca yukarda kimseye Wrangell'a gidin demedim... Çalışan zihniyette olsaydım merak etme daha değişik yazılar yazardım... Beni daha tanıyamamışsın mustafacım okadar aynı evi paylaşmamıza rağmen... Wrangelldayken kimse mağdur olmasın diye bir tarafı yırttım ve orada yukarıda yazdığın gibi en büyük tepkiyi ben gösterdim. Ne yani buraya geldim diye değiştim mi? Bence yorum yazartken düşünerek yaz beni burada yazdıklarınla suçlu durumuna düşürme. Ben kimseye oraya git demem ama %100 kötü olacak da diyemem... Ben orada kendi görüşlerimi yazdım...
    Ayrıca sana cevap olarak bir paragraf yazdım o da duyduklarını doğru iletmen için Turgay'ın kazandıkları ile ilgili sana cevap vermedim kardeşim...
    Ketchikanda benim tanıdığım 2 kişide 2500-3500 arası kazanmış... Ufuk kardeşimde zaten gittikten sonra 600 dolar para kazanabilmiş bunu sende gayet iyi biliyorsun...

Mustafacığım bak oraya yazdım. İyi oldu diye iyi olmaz örneği wrangell millet 4bin-6bin ortalama kazanırken bu sene 1bin civarı kazandı. Ha aynen dediğim gibi bin kazanıldı diye bu sene de bin kazanılacak diye bir kaide yok...

Ne fabrikalar var 16 saat iş yapan dedim. bu cevap diğer arkadaşaydı çünkü 6 line geldi iş olmaz niye demedin gibisinden bir ifade kullanmış ben ona verdim bu cevabı. Yani wrangell 16 saat çalışabilirdi ama olmadı yani geçen sene için insanları zan altında bırakma çabasına girmek bence çok yanlış...
    6bin ile 7bin arası fark yok demişsin mustafa peki sen 1000 yerine 2000 kazansaydın aynı tepkiyi verir miydin?

Ayrıca ofise gelen hiç kimseye Wrangell'ı tavsiye etmedim etmem de şartları anlatırım gitmek isteyen gider. Ama burada ben çalışanım diye yalan söylüyormuş durumuna düşürmen beni üzdü kardeşim... Yazdıklarımı iyi oku hatta diğer arkadaşların yazdıklarınıda oku benim neye cevap verdiğimi bir gör anla ondan sonra yorum yaz... Hem böylece ne sen boş yere kırılırsın ne de beni boş yere suçlar üzersin...

Kal sağlıcakla

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı Burak Duran Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle ben çalışan olarak değil kendi görüşlerimi yazdım... Ayrıca yukarda kimseye Wrangell'a gidin demedim... Çalışan zihniyette olsaydım merak etme daha değişik yazılar yazardım... Beni daha tanıyamamışsın mustafacım okadar aynı evi paylaşmamıza rağmen... Wrangelldayken kimse mağdur olmasın diye bir tarafı yırttım ve orada yukarıda yazdığın gibi en büyük tepkiyi ben gösterdim. Ne yani buraya geldim diye değiştim mi? Bence yorum yazartken düşünerek yaz beni burada yazdıklarınla suçlu durumuna düşürme. Ben kimseye oraya git demem ama %100 kötü olacak da diyemem... Ben orada kendi görüşlerimi yazdım...
    Ayrıca sana cevap olarak bir paragraf yazdım o da duyduklarını doğru iletmen için Turgay'ın kazandıkları ile ilgili sana cevap vermedim kardeşim...
    Ketchikanda benim tanıdığım 2 kişide 2500-3500 arası kazanmış... Ufuk kardeşimde zaten gittikten sonra 600 dolar para kazanabilmiş bunu sende gayet iyi biliyorsun...

Mustafacığım bak oraya yazdım. İyi oldu diye iyi olmaz örneği wrangell millet 4bin-6bin ortalama kazanırken bu sene 1bin civarı kazandı. Ha aynen dediğim gibi bin kazanıldı diye bu sene de bin kazanılacak diye bir kaide yok...

Ne fabrikalar var 16 saat iş yapan dedim. bu cevap diğer arkadaşaydı çünkü 6 line geldi iş olmaz niye demedin gibisinden bir ifade kullanmış ben ona verdim bu cevabı. Yani wrangell 16 saat çalışabilirdi ama olmadı yani geçen sene için insanları zan altında bırakma çabasına girmek bence çok yanlış...
    6bin ile 7bin arası fark yok demişsin mustafa peki sen 1000 yerine 2000 kazansaydın aynı tepkiyi verir miydin?

Ayrıca ofise gelen hiç kimseye Wrangell'ı tavsiye etmedim etmem de şartları anlatırım gitmek isteyen gider. Ama burada ben çalışanım diye yalan söylüyormuş durumuna düşürmen beni üzdü kardeşim... Yazdıklarımı iyi oku hatta diğer arkadaşların yazdıklarınıda oku benim neye cevap verdiğimi bir gör anla ondan sonra yorum yaz... Hem böylece ne sen boş yere kırılırsın ne de beni boş yere suçlar üzersin...

Kal sağlıcakla
    Tamam Burak ben ustume alindigim icin yazdim Fakat 1000-2000 ile 6000-7000 arasinda tek benzerlik 1000$ . Fakat tek fark var ama biri masraf cikartir digeri ise ortada birakir ... Hadi iyi bak kendine goruselim yine biara
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)