Toplam 16 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 16 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 2.iş

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Standart 2.iş

arkadaşlar ben bu konuda nerdeyse sıfır bilgiliyim orda diğer işi dışında 2.iş nasıl olur yasal mı oluyo nasıl aramak lazım ve şuanda aklım a gelmeyn bir sürüü soru 2.işle ilgilş yardımlarınızı beliyorum

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

sosyal güvenlik numaranı aldıktan sonra orada ikinci bir iş edinebilirsin.
    sosyal güvenlik numarasını nasıl alacağın çok önemli bilgiler arşivi diye bir bölüm var forumda, ordan bakabilirsin

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

teşekkürler peki bu işler yine günlük 7-8 saat lik mi oluyo yoksa daha kısa işler mi oluyo bu tarz deneyimi olan arkadaşlar varsa anlatabilirlermi

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Arkadaşım ssn aldıktan sonra gerisi senin ingilizcene kalmış..
    http://www.craigslist.org/ dan gideceğin eyalete göre işleri bulabilirsin
    güzel bir özgeçmiş hazırla ve bunu craiglist teki ilanlara yolla..

7-8 saat diye bir kısıtlama yok..ilk işverenin izin veriyorsa çaşlışabilirsin zaten gitmeden sana şirketin amerikadaki işvereninin sana izin verip vermeyeceğini söyler..

Eğer 2.iş iznin varsa istersen günde 24 saat bile çalışırsın sana kalşmış tabii 1.işini aksatmamak koşuluyla..

ilk işverenin rızası olmalı bence çünkü diğer işlere başvururkemn senden referans isteyebiliyolar ve sende patronunun ismini telefonunu verebilrisin onlara +katkısı olur..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

güvenlik numarı işverenden filanmı alınıyor garip sorular için özür dilerim

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı eagleofworld Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    güvenlik numarı işverenden filanmı alınıyor garip sorular için özür dilerim
    SSN yani senin dediğn güvenlik numaranı şöyle alıyosun..
    Amerikaya varınca hemen çalışacağın yerin yakınındaki en yakın sosyal güvenlik bürosuna gidiyorsun 1 hafta veya 1 aya kadar çıkıyor .. ve adresine yolluyolar..
    sen kendin başvuruyorsun

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Sordugun sorularda bir sorun yok ama ben 2 aydir ugrasan sonunda da buldugu ikinci isten tekme yiyen bir adam oldugumdan uyuz oldum biraz Neyse dostum herhangi bir sinirlama yok bu iste , sponsoruna haber vermemeni ben bizzat tavsiye ederim hatta sponsorunla mumkun oldugunca az muhattap ol bana sorarsan. Normalde senden ikinci isi kendi basina bulursan haber vermeni(rapor) istiyorlar. Neyse saatte ve mevkide bir kisitlama soz konusu degil. craiglist den isleri arastir eger kendine guvendigin spesifik konular var ise ve ingilizcene guveniyorsan. internet uzeriinden roportaj yapabilir ve 10 numara bir isi kendine alip oyle gidebiilirsin. Ayni sekilde ev icin de craiglist i kullanabilirsin veya couchsurfing.com dan birseyler bulabilirsin ki ben mesela haftaya oradan buldugum eve cikiyorum. Az para odersin gezgin tiplerdir fazla parada gozleri yoktur. Misal ben 50$ gbi bi para vericem aylik. Kendi sansini yaratacaksin. Burada 3 kurusa 5 kofte degil 3 bile alamiyorsun. Tesekkurler.
    Viva México cabrón

( NY-San Diego-México-LA-FL-Costa Rica-Nic-Hon-El Salvador-Guate-FL-NY )

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

hepinize çok teşekkür ederim sizden öğrendim birşeyler bu konudada açıkcası internette varolan en iyi hatta tek wat forumu diyebiliirim gerilerinde bomboş bilgiler var

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

@ Beholder : Hayirdir abi ne tekmesi yedin ?

Ikinci isle ilgili bi kac ayrinti da ben ekleyeyim . Beholderin sponsor firma hakkindaki goruslerine tamamen katilmakla birlikte sunlari diyeyim :

Ben buraya ilk geldigimde ilk isimiz cok cok kotuydu yani guya bize ayarladiklari is once 3 gun verdiler sonra 3 gun daha sonra da ayrildik zaten 1o gun icinde oldu bunlarin hepsi . O kadar igrenc insanlar ki kalan 3 gunun pay check lerini almak icin hala ariyorum ve hala utanmadan yarin gelip alabilir misin diyorlar . Iste olucak iki-uc avukat tanidigin burda bak neler yapiyorsun amerikan yasalariyla bu cirkef bir kac brezilyaliya herneyse .

Sonradan 2. isimi buldum yine brezilyalilardi ama iyisinden olanlar sansima 3 hafta calistim . Orlando'daki herkesin n'lur is bulmadan cikma tavsiyelerine kulak aldirmadan isten ayrildim ve 3 gunluk aramanin sonucunda 3. isimi de bir kac saat evvel buldum waiter ligi kilpayi kacirdim ama olsun bulasikcilik da bi degisiklik yani

Ama 1 aydir issiz gezenleri de biliyorum burdan . Ha benim tek guvencem eski isverenim cok iyi olmasi ve beni her gun arayip ne yaptin is bulabildin mi bulamazsan tekrar gelebilirsin dert etme demesi gercekten cok guzeldi..simdi bu isten sikilmamak icin 3 gun eski is yerime 3 gun de bu italyan restoraninda takilmayi dusunuyorum .

Kalan 1 gun mu ?

Yeni maceralar aramaya devam !

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı serky Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @ Beholder : Hayirdir abi ne tekmesi yedin ?
    Sadece 2 gun calisabildim ve bugun 100$ lik bir odeme yaptilar bana. Benim otesi isimdeki programimi begenmediler. Bana ihtiyaclari yokmus, bir seye yaramadi 100$ verdiler 64$ a monthly pass aldim bu is icin. normalde ben bisikletle 6 mil capinda her yere yardiriyordum zaten hic gerek yoktu 64 dolar masraf yapmaya. Aldigim parayla kendimi notrledim ustune de yoruldum yani kotu oldu bana. neyse artik hala bakiyorum. 2 is buldum kopek bakiciligi var birde konser ve mac benzeri etkinliklerde satici felan olabilirim. Arayacagim hicbirsey kesin degil tek avuntum yogun arastirmalarim sonucu 1 aylik 50$ a bir ev buldum. Dunde konsere gittim deliydi!! ahah neyse mutluyum ama cebimde 5 kurus yok. Bugun 380$ paycheck aldim 2 hafta icin kazandigim bu.
    Viva México cabrón

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Ehee ayni benden abi gel ortaya bi yerde bulusup raki felan kaynatalim..ben de simdi bir fransiz restoraninda serve man-dish w. felan kisaca her turlu isi yapiyorum yemek veriyorlar kahvem,icecegim var mutluyum surekli cok iyisin diyorlar ama her an kovulma riski yasiyorum ben de malum sebeblerden dolayi .

Benim de param yok ben de umutlu ve mutluyum devam abi en iyisi boyle . Veya cok feci kendimizi avutalim .

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Ben para olayini gectim artik ulkeye parayla donmek gibi bir dusuncem kesinlikle yok cunku cep delik.. Bakalim daha 1.5 ay var. Bugun de supervisor I believe your talents dedi mutlu oldum boyle seylerden mutlu oluyorum ben. Sizlere bol bol para ve mutluluk dilerim burada polyanna nin irzina gectiler hemde defalarca
    Viva México cabrón

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Aynen abi buraya gelirken de para dusunmedim giderken de dusunmeyecegim . Wat a para icin gelmek kadar mantiksizi yok derim ben . Ha bu demek degil ki cepten yiyelim tabiki hayir . Kazandigini gerekli seylere yatirirsin , ingilizce kitaplar alir okursun , elektronik alirsin ve dondugunde ulkene hayirli olabilecek genel kulture sahip olursun . Burdaki cogu Turk'u goruyorum da kimse alinmasin gucenmesin bazen gercekten acaba biz bu muyuz diye soruyorum cunku biz bu olamayiz arkadaslar yani . Neyse yazicak cok sey var da nerden geldim ben o mevzuya . Mevzu is .

Benim de patron surekli good job diyor . Ben simdi amerikalilarlayim ve inanilmaz tembeller . 1 saat calisip 15 dk break veriyorlar surekli . Ben bi kapatiyorum is askina 5 saat durmadan . Bugun nerdeyse tum isleri ben yaptim . Bunu kendimi ispatlamak icin degil gercekten biz Turk'lerin ne kadar caliskan oldugunu gostermek icin yapiyorum . O salak amerikalilar 2 ketcap calip kendilerini zeki zannederken ben gerek bile duymuyorum .

Bilmiyorum buraya gelmeden once hic yoktu milletci dusuncelerim felan yani vardi tabiki ama gerektigi kadar hic abartisi olmamisti ama burda insan ister istemez sacma sapan sorularla karsilasinca milliyetci olabiliyor . Hic bi calistigim yerle sikayetim olmadi hicbirinden tek kurus fazla almadim . Biz buyuz ve gercekten bu insanlar gibi olmadigimiz icin kendimizi o kadar sacma tercihlere ragmen cok takdir ediyorum .

Bana surekli ulkene donme ne yapacaksin felan diyorlar .

Bosversenize bana en guzel eyaletinizi verseniz de vazgecmem ben .

ISTANBUL > ALL

oh rahatladim ihtiyacim vardi vallahi yazmaya

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ben güneydeyim... ikinci iş konusunda şunları söylemeliyim. burda şöyle bir çıksan 4 iş bulup eve dönersin... her yer hiring-now...ben yeni ikinici işe başladım... çünkü mc donalds gerçekten çok yorucu.... araba yıkamadan grill bar veya dilediğin restaurantta çalışabilirsin... ikinci işe ara da bir uğruyorum.. işveren süper.. programı birinci işe göre ayarlıyor....

Efsane Watçı chipmunk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    18

Önümüzdeki yaz bakalım nasıl olacak ikinci iş olanakları..

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

orta amerika ve güney bölgelerinde 2. iş olanakları her zaman vardır arkadaşlar

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks