Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 42 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 42 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Mc Donalds

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

pensacolaya gidecek olan arkadaslara ev araba iş vs gibi konularda cok yardımcı olacagını dusundugum şu siteyi öneririm http://pensacola-florida.olx.com/ sık kullanılanlar listeme ulasabilirsem hem florida hemde pensacola hakkında cok guzel kaynaklari paylaşcam inş sizlerle.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

necro Mc Donalds larda avrupali ogrenicler cook oluyor mu onlarin turklere bakis acasi nasil ?calisma konusunda sikinti oldu mu hic tartisma gibi?

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    20

Alıntı tevenen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    necro Mc Donalds larda avrupali ogrenicler cook oluyor mu onlarin turklere bakis acasi nasil ?calisma konusunda sikinti oldu mu hic tartisma gibi?
    work and travel öğrencileri oluyor genelde, çünkü bir mcdonald's eğer 60 öğrenci alacaksa bunun 20'si türkiye, 20'si Rusya, 10'u Moldova, diğer 10'u da diğer ülkeler alıyor (tamamen sallama bir istatistik ama genelde hep böyle oluyor oran açısından katılımcıların)

sorun yaşamak derken;

her milletin içinde garip insanlar var, tabiiki sorun yaşayabilirsin, biraz da senin karakterine bağlı, sonuçta tamamen farklı kültürden insanlar, davranışları, hareketleri sana garip gelebilir.... ama şöyle diyeyim, kendini tanıttıktan (o ilk türk imajını kafalarından sildikten ) sonra sorun yaşayacağını zannetmiyorum...
    Betrayer... in truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes see what others cannot...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ya abi bu türk imajı nedir ya bizi ne sanıyolar yani mesala ben türkim deyince ne gibi şeyler oldu:-)anlatsana gülelim

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı necro Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    .... ama şöyle diyeyim, kendini tanıttıktan (o ilk türk imajını kafalarından sildikten ) sonra sorun yaşayacağını zannetmiyorum...
    Milletin kafasındaki Türk imajı tam olarak nedir?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı macgyver Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Milletin kafasındaki Türk imajı tam olarak nedir?
    walla arkadasim ben sana soyle bi ornek veryim. su ana kadar tanidigim avrupali kizlardan su ilginc sorulari sik sik aldim :

senin simdi 4 tane karin olcak mi?
    senin deven var mi? vs.

anladigim kadariyla bizi araplar gibi saniyolar. ama amerikalilar nasil biliyo bizi onun hakkinda bi fikrim yok.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    20

Şu şekilde oluyor;

İlk sizinle karşılaştıklarında pek konuşmak istemiyorlar, çünkü sizi baya aşağı, cahil, aynı sosyo-kültürel düzeyde görmüyorlar... Hani yüzleri kapalı, elinde bi kağıt okuyup önündeki esirin kafasını kesmeden önce canlı yayın yapan adamlar var ya, onlardan biri gibi görüyorlar... (Biraz abartı oldu ama genel görüş bu şekilde)

Ama biraz tanıyınca, -bu kısım biraz da kişinin karakteriyle alakalı- normal insanlar gibi yaşadığımızı, aynı şeyleri konuşup aynı şeylere güldüğümüzü, aynı müzikleri dinleyip aynı bölümlerde okuduğumuzu öğrennince düzeliyor...

Ama asıl komik kısım bundan sonra başlıyor. samimiyet artınca itiraflar geliyor, "yaa, ben sizi 4 kadınla evlenen, kadınların hepsi çarşaflı gezen, cahil, metal dinleyenleri idam eden vsvsvs... olarak biliyoduuuum" gibi şeyler geliyor...

Yani komik mi yoksa düşündürücü mü bilmiyorum.
    Betrayer... in truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes see what others cannot...

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    20

Alıntı fritz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    walla arkadasim ben sana soyle bi ornek veryim. su ana kadar tanidigim avrupali kizlardan su ilginc sorulari sik sik aldim :

senin deven var mi? vs.

anladigim kadariyla bizi araplar gibi saniyolar. ama amerikalilar nasil biliyo bizi onun hakkinda bi fikrim yok.
    Askerler dışında türkiye hakkında bişeyler bilen bir amerikalıyla karşılaşmadım.... ilgilendikleri yok pek avrupayla...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar LOuisiana Lafayette Mc donalds da çalışmaya başlayan yada çalışacak olan var mı ? bilgi edinen? ben bilgi bulamıorum bi yerden ve pek iyi şeyler duymuyorum son zamnlarda..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı fritz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

senin deven var mi? vs.

kesinlikle dogru bizi arab saniolar ukraynali ve rus hatunlarda sikinti cikariolar Turkuz die. ukraynadaki Turk ogrenci arkadaslar bizi iyi tanitmamislar orda ama ben ukraynali hatunlarin gozundeki Turk imajini degistirmeyi kendime gorev edindim.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Bizi araplar gibi saniyorlar zuhaha

valla o onlarin salaklik genleri ile alakali ben michigan da 1000 lerce arap vede dier ulkeden muslumanlar gordum hatta musluman yerli amerikalilara bile tanik oldum ben sadece kendi gozlemledigimi yani michiganda gozlemledigimi solim daha burdakiler araplarin 4 kez evlenebildiginin bile farkinda deil adamlar hayatinda michigandan disari cikmamis. hem araplarin devesi oldugunu 4 kadinla evli oldugu fikrine neden vardiniz. yani sunu kasdediyorum ki benim burda 3 tane cok samimi arkadasim var onlarda bizim gibi insan nihaytinde onlarda ulkelerinde araba kullaniyolar ( hemde benzin daha ucuz hemde sudi leri dusunecek olursak adamlar mersedesten asagi binmiyor ) deve yok deve nerden cikti yaf unutmamaliyiz ki dunya bazi insanlarin zannettigi gibi 50 yil onceki filimlere benzemiyor. dunya deisiyor hem de cok hizli. ne avrupali kendisini orta doguludan ustun zannedsin nede amerikali kendisini cinliden ( 2 tane de cinli arkadasim oldu allah sizi inandirsin onlarinda iki gozu iki kulagi 1 burnu var yani bizim gibi insanlar sonucta). Suda bir gercekki 50 yil boyunca kendi eyaletinden cikmamis bir amerikalidan dunyayi tanimasini beklemeyin kendinize daha akilli daha eyitimli hedefler bulun kulturumuzu yaymak ve yeni kulturlerle tanismak icin

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Vallahi o eyalet dedigin yer bir avrupa ulkesi kadar bir yer hatta teksas dedigin eyalet turkiyeden buyuk. Boyle iyimser yaklasmanin bir manasi yok Ben misal arizonali bir adamla yasiyorum suan gayet gogil i actim haritadan gostere gostere anlattim memleket nere nerede yasiyorum nerede savas var nerede yok vs vs.. Kultur elciligi yapmak istiyorsaniz dogru yerde dogru kisiye 3 5 kelam ederekten kendinizi ve karsinizdaki insani mutlu edebilirsiniz. saygilar
    Viva México cabrón

( NY-San Diego-México-LA-FL-Costa Rica-Nic-Hon-El Salvador-Guate-FL-NY )

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)