Sayfa 4 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234
Toplam 111 adet sonuctan sayfa basi 91 ile 111 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Profesyonel Kamera - Sandiego

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

aynı mesaji iki kere göndermişim bu edit
    Konu drynhwyl tarafından (28-05-2008 Saat 11:50 PM ) değiştirilmiştir.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

erman zor değil, sadece neyin ne olduğunu anlamak için çok fazla kare çekmek gerekiyor ve çekilen bu karelerdeki hatalardan ders almak gerekiyor. eğer ben bu işi ciddi ciddi yaparım diyorsan al bi dslr hata yapa yapa ögren, ama ögrenene kadar da yüzlerce kareyi batırmayı göze al

sheckhin, nikonun o serilerinde de aynı af motoru sorunu var, illa nikon almak mı istiyorsun bilmiyorum ama nikon d40x'e verecegin parayla canon eos 400d alabilirsin ve bu ondan kat kat daha iyi bir makina. ya da bütçe biraz daha zorlanırsa pentax k10d'de alinabilir, ama nikon'un d80 modeline kadar olan makinaları verilen paralari pek haketmiyor bence..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

@drynhwyl

Nikon olması şart değil tabii ki. Sadece en yüksek 550$ bütçem var. Canon Eos 400d 700$ civarlarında geziyor. O kasar sanki beni. Benim bütçeme göre önerebileceğin bir şey var mı ?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

sheckhini ebay'de 18-55mm kit olarak aratırsan cf kart hediyesiyle 562dolar'a verilen ilanları görebilirsin

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Bence biraz manuel ayar yapılan kompskt ile pişmeden, dslr alınmamalı.
    Ben canon a570 aldım ve ayarlamaların nasıl etki ettiğini, neyin ne anlama geldiğini az çok çözdüm. Bir yerde sonra makinenin sınırlarını görüyorsunuz ve bir sonraki adımı istiyorsunuz( Örneğin odaklama mesafesi). Eğer daha önce bas-çek modellerini kullandıysanız bence biraz manuel ayar yapan kompakt makine ile zaman geçirin.
    Sözlerle anlatılamıyor tabi, alıp denemek lazım. Ama bir dslr makine gördüğünde veya araştırma yaparken "kaç megapiksel bu?" diyen biri de bu makineyi almamalı tabi o anki durumuyla.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

@drynhwyl

Teşekkürler. Canon alırım o zaman. E-bay dan almak sorun çıkartmaz sanırım. Burda pek alışık değiliz ya netten alışverişe. Orda çok yaygın olsa gerek.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ebay'den 2073dolarlik kamera alişverişim oldu bir sorun çıkmadı alişveriş yapmadan önce satıcının yaptığı satış miktarına, yüzde kaç olumlu feedback aldığına, bir de anlamadığın kısımları ona mesaj atıp sorup aldığında sorun çıkması çok ufak bir ihtimal

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı drynhwyl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    erman zor değil, sadece neyin ne olduğunu anlamak için çok fazla kare çekmek gerekiyor ve çekilen bu karelerdeki hatalardan ders almak gerekiyor. eğer ben bu işi ciddi ciddi yaparım diyorsan al bi dslr hata yapa yapa ögren, ama ögrenene kadar da yüzlerce kareyi batırmayı göze al
    (: ok. çok sağol...
    ark.ım makinasını biraz daha kurcalayayım bari. fikir verir en azından...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Peki. Teşekküre derim yardımların için.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

d50 eski bir makine üretimi çoktan durdu sıfır bulman imkansız gibi.

d40x in d40 dan doğru dürüst bir farkı yok sondaki x için eksra ödemeye gerek yok
    makineden önce alacağın lenslere bak lenslere göre makine tercihi yap örneğin canon un tele lens yelpazesi daha geniştir yada nikonun tak dolaş türü geniş aralıklı lensleri daha iyidir. af motoru alacağın lenslere göre senin için önem teşkil eder örneğin sadece 18-200vr alırım sürekli gezerim herşeyi çekerim diyorsan d40 çok iyi bir tercih olabilir.
    nikon af-s
    sigma hsm
    tamronlarda ise with built-in motor
    yazan lensleri d40 ile sorunsuz kullanabilirsin.diğer lenslerle ise manuel focus yapmak zorunda kalırsın. yani alacağın lenslerin kendi af motorları varsa makine üzerindede af motoru olması birşeyi etkilemiyor zaten bu noktada diğer özelliklere göre kıyaslama yaparsın.

dslr makineleri gözünüzde fazla büyütmeyin zor olan makinenin kullanımı yada diyafram-enstantane öğrenmek değil zaten onu netten bile öğrenebilirsiniz önemli olan görebilmektir. fotoğraf mağazalarında falan fotoğrafçılık kitapları falan olur alın bir tane başlayın veya national geographic alın bu ay fotoğrafçılık cd si veriyor ikinci cd de haziranda verecek kapın inceleyin şimdiden.nettende fotoğrafçılık sitelerine girin ama forumlarında zaman kaybetmek yerine çekilen fotoğrafları inceleyin beğendiklerinizin exiflerini inceleyin çekim açılarına tekniklerine bakın.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

lens alırken suna da dikkat edin mm aralığı ne kadar büyüyorsa (ör: 18-200) keskinlik o kadar düşüyor demektir kişisel tavsiyem bütün işleri tek bir lense yüklemek yerine wide için ayrı tele için ayrı makro için ayrı lens almaktır. pahalıya patlar ama çektikleriniz gördükçe daha da çok çekmek isteyeceksinizdir

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

18-200vr alırım sürekli gezerim herşeyi çekerim diyorsan d40 çok iyi bir tercih olabilir.
    İşte benim yapacağım iş tam olarak bu. Türkiye'ye gelince çok fazla değiştirme imkanım olmaz zaten lenslerini felan. O kadar para bulabileceğimi sanmıyorum. Zaten fotoğraf konusunda çok bir bilgim de yok. Giderken netteki dökümanları basıp gideceğim. Uçakta okurum artık.

Kafamdakiler;

Canon EOS Digital Rebel XTi XT i 400D +Tamron 28-80mm Lens +4GB (562$)

Bu haliyle Canon iyi midir?
    Konu Sheckhin tarafından (29-05-2008 Saat 11:40 AM ) değiştirilmiştir.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

d50 söylediğim gibi eski bir makine d40x de d40 dan fazla bir artısı yok ekstra ödemeye gerek yok. almak istediğin lenslere göre marka belirlemeni tavsiye ederim evet 400d d40 dan daha başarılı bir makine ama istediğin lensler nikondaysa 400d almanın bir anlamı yok veya tam tersi.

18-200vr evet pahalı bir lens ama drynhwln ninde dediği gibi çok geniş aralıktaki lenslerde keskinlik düşer 18-200 gibi bir aralıkta en başarılı lens ise 18-200vr dır. sigma 18-200 falanda var ama nikon kesinlikle çok daha başarılı.birde bu lens çok tutulan bir lenstir yani satmak istediğiinde kolay elden çıkartırsın sigma 18-200 gibi bir lensi kolay kolay satamazsın.

bu arada toplam 560 dolar bütçe gerçekten dslr için baya kıyıtlı bir bütçe sonradan lenste alamayacağını söylüyorsun o zaman

nikon d40 + 18-55 + 55-200VR -> 600$
    nikon d40 + 18-55 + 55-200 + 2x2gb kart + çanta ->600$
    canon 350d + 18-55 + 55-200 ->650$

bu fiyatları bhphotovideo dan aldım ebay da daha ucuza bulunabilir sanırım ama 600 dolar gibi bir bütçeye alınabilecek en iyi setler bunlar bence. en ekonomik olanı 2. seçenek ama lenste vr dan vazgeçmen gerek demek.

daha sonradan yine lens alırım dersen 400d + 18-55 veya 400d + 18-55IS de düşünülebilir sonra bir 55-200 veya sigma 70-300 alırsın yine setin tamamlanır ama yok alamam diyorsan 18-55 gibi lens seni tatmin etmez.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

tamron 28-80 yazmışsın nedir neyin nesidir bilmem ama google da arattım amazonda 40 dolara satıyorlar valla 40 dolarlık lensten bi hayır geleceğini sanmıyorum canon o paraya hood satıyor

sen ebaydaki o 3 lens 5 lens diye satanlara bakıyosun sanıyorum o şekilde satanlar genelde en adi ve en ucuz lensleri koyuyorlar tabii arada istisnalarda olabiliyor ama genelde durum bu şekilde. birde 28 milimetre crop faktörlü bir makine için çok dar bir açı yani geniş açıyı çok ararsın söylüyüm.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaslar canon eos 400d + sıgma 17-70 mm sızce yenı baslayan ıcın bunlar nasıl ...ve bunları ortalama hangı fıyat aralıgında bulabılırım bılgısı olan varmı?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaslar dslr olayı pahalı bir olaydır. ben bu işe 500 600 dolar ayırabilirim diyorsanız hiç girmeyin, sizi tatmin edecek bir slr-like alın kullanın.

600dolara alacagınız dslr makina sizi çok uzun süre tatmin etmeyecektir. Fiyatı yüzünden ucuz bir lens alacaksınızdır ve bu gerek renk doygunluğu gerekse keskinlik bakımından vasat altı bir lens olacaktır. Dslr dünyasında orta kalite lensler 500 600dolar seviyesinden başlar!

Eğer ben bu işe zamanla çok para yatırırım diyebiliyorsanız dslr makina alın. Yoksa o lenslerle anlamadan çekecegeniz fotograflar vasat bir kompakt makinanın çekebilecegi fotograflardan cok daha iyi olmayacaktır.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Zamanla ne olacağımız belli olmadığı için ne kadar bütçemiz olduğunu da bilemiyoruz maalesef. Öğrenciyiz malum. Tek hobim fotoğraf olmayacak tabii ki. Müzikle de uğraşıyorum, oraya da para harcıyorum ancak fotoğrafa da girmek istiyorum. Şu anki bütçem buna el veriyor yani. 600 civarına çıkabilirim en fazla. Bunla yapılabileceğinin en iyisini yapacağım. İlerisini zaman gelince düşünürüm.

@apolloturk

Sonradan lens alabilirim diye düşünüp yorumunu dikkate alacağım. Teşekkürler.

daha sonradan yine lens alırım dersen 400d + 18-55 veya 400d + 18-55IS de düşünülebilir sonra bir 55-200 veya sigma 70-300 alırsın yine setin tamamlanır ama yok alamam diyorsan 18-55 gibi lens seni tatmin etmez.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

o zaman 18-55 yerine 18-55IS lensiyle almaya çalışmanı tavsiye ederim arada fazla bir fark yok ama hem is hemde daha iyi bir optik kaliteye sahip.

@radiskull
    400d + sigma 17-70 güzel bir set olur üstünede sonra sigma 70-300 apo gibi bir lens alırsın birde 80 dolara 50f/1.8 aldınmı gayet yeterli bir set olur. teleye ihtiyaç duymuyorsan sadece 17-70 de baya bi süre idare eder 1:2.3 makro çekimlerede izin veriyor üstelik.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Edit: ÖM atma hakkım gelmiş. Ordan halledeyim
    Konu Sheckhin tarafından (29-05-2008 Saat 09:23 PM ) değiştirilmiştir.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

dstum sandiegoda ne iş yapcan ben de oraya gidiorm

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

kime sordun kardeş?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 2 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 2 misafir)