BİRAZ UZUN OLDUĞUNDAN AŞAĞIDAKİ MAVİ BAŞLIKLI BÖLÜMDEN İTİBAREN OKUYABİLİRSİNİZ.

Arkadaşlar selam;
Başlıkta da belirttiğim üzere iş, konum, ev değişikliği ile alakalı sorularım ve problemlerim var.
Öncelikle 27 Haziran 2018 tarihinden beri Texas eyaletinin San Antonio şehrinin çok afedersiniz en ama en boktan yerinde konaklıyorum. Aynı zamanda, bu boktan ve etrafında hiçbir şey olmayan (market dahil) yere arabayla 10, otobüsle 2 saat uzaklıkta Six Flags Fiesta Texas adında “eğlence parkı”nda çalışıyorum. Tırnak içine aldım, sebebi insanlar için eğlenceli olabilip, benim ve diğer work and travel çalışanları için tam bir ızdırap, lanet, tam anlamıyla boktan bir yer olması. Buraya inanılmaz büyük hayallerle, kız arkadaşımla beraber geldik ve haftada cebimize kalan miktar 90-100 doları geçmiyor, off günlerimizde evde pineklemekten başka birşey yapamıyor, 40 derece sıcağın altında bütün gün yerleri süpürüp, go-kart arabalarının benzinlerini doldurup arabaları ittirip kaltırıyoruz. Off günlerimizden kastım da geldiğimizden beri sadece 2 gün. “KOOOOSKOCAMAN” 35 saati 1 haftaya anca sığdırıyorlar saolsunlar. Yapabileceğimiz hiç bir sosyal aktivite, diyaloğa geçebileceğimiz hiç bir insan ve buraya gelmemizdeki asıl amaç olan travel için para biriktirme gibi bir imkanımız yok. İnanılmaz boktan şartlarda çalışıyoruz ve ruhsal olarak inanılmaz kötü durumdayız, aynı zamanda fiziksel olarak da. Sanırım yanyana olmasak, birbirimizi teselli etmesek işin altından kalkabileceğimizi düşünmüyorum.
SORULARIMA GEÇELİM;
Hayalimiz ve travel sürecinde gitmeyi planladığımız ilk yer olan Los Angeles’ta çok yakın bir aile dostumuz var. 2 gün önce işleyiş ve prosedürden habersiz Hakan abi ile iletişime geçtim ve bana ve kız arkadaşıma iş, konaklama ve bir araba arayışına girip, yardımcı olabileceğini söyledi. Haliyle elimizde çalışma iznimiz ve vizemiz olduğundan, herhangi bir sıkıntı çekmeden biletlerimizi alır uçar gideriz diye düşünüyordum lakin işleyiş sanırım öyle olmuyor. Her şarta ve tepkimeye karşı gözümü kararttım. Sponsora yazdığım hiç bir mailin geri dönüşü yapılmıyor. Gözümü iyice kararttım. Yapmam gerekenler, izlemem adımlar ve karşılaşacaklarımla alakalı bilgi verebilecek arkadaşlar lütfen yorum yazabilir mi ? Şimdiden teşekkürler.