Toplam 21 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 21 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 17 Nisan İstanbul Vize Görüşmesi

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Red face 17 Nisan İstanbul Vize Görüşmesi

Arkadaşlar öncelikle merhaba. 17 nisanda saat 10 da vize görüşmem var. Ortalamam 2,30 sıkıntı yok. Ama yeterli ingilizceye sahip değilim gibi geliyor. CIEE nin mülakatından daha zor olacağını sanmıyorum ama onu geçmek için bir hafta örnek sorulara çalışmıştım ve benzerleri çıktığı için rahatça cevaplamıştım. Korkum şu ki vizede değişik hiç beklenmedik anlayamayacağım sorular sorarlar mı ? Diğer konulardan okudum biraz ama tam cevaplayan olmamış. Mesela aksanları bir Türk'ün anlayacağı kıvamda mı yoksa baya Amerikalı gibi hızlıca ve aksanlı mı konuşuyolar ? Bir de bu tarihe kadar vizeye giren arkadaşlar beni rahatlatmak için deneyimlerini paylaşırlarsa neler sordular gibisinden çok sevinirim. Herkese başarılar inşallah alırız alırsınız alırlar

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    11

Ben sıramı beklerken mülakatların gerçekleştiği gişelerin önüne oturdum ve soruları dinledim çoğu benzer tarzda soruyordu neden gidiyorsun ne yapacaksın ailen ne iş yapıyor vb gibi sorular soruyor kısa ve net cevaplar vermiştim ben. Ama bana farklı olarak housekeeper ne iş yapar demişti (housekeeper olarak çalışacağımı söylemiştim) mesela bu soruyu hiç beklemiyordum ama sakin oldum ve cevapladım. Anlamak çok kolay anlamadığın yerde tekrarlamasını iste ve gülümse zaten onlarda gülümsüyor daha sonra bırak pasaportunu keyfine bak . B

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Gercekten kelimesi kelimesine anliyosun bu konuda icin rahat olabilir random sorulara gelince de inan sirami beklerken en sevdigin sarkici kimdir gibi sorular bile duydum o yuzden hic panik yapma simdiden bol sans

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

merhaba arkadaşlar dün sabah ankarada vize görüşmem vardı,gidecek arkadaşlara bilgi vermek istiyorum.Gerçekten çok heyecanlı gitmiştim ve mülakat sırasında bile görevli bunu farketti.İlk soru nereye gideceksin oldu ve size soru sorarken zaten bilgisayarda sizin işlemlerinizi yapmaya başlıyor.Okadar heyecanlıydımki acaba nereye gitceğimi mi sordu diye bile düşündüm.Cevap verdim gitceğim şehri söyledim hangi eyalet diye sordu ve not aldı.Daha sonra nerede okuduğumu sordu.Kaçıncı sınıfta olduğumu sordu ve ben başta anlamadım ve anlamadığımı söyledim oda türkçe sordu.Bende cevap verdim heyecanlanma önemli bir durum yok dedi.Oteldemi evdemi kalacağımı sordu.Daha sonra türkçe iyi eğlenceler iyi şanslar dedi.Açıkçası ben mülakata gitmeden vize alıp almayacağmızın belli olduğunu düşünenlerdenim sadece 2-3 kelime ingilizce biliyormu diye kontrol ediliyor.Ha bide insan kaçakçılığı broşürünü okudunmu diye sordu daha doğrusu eliyle gösterdi okudum dedim.ne yazıyor bahsedermisin dedi.Sahip olduğumuz haklardan bahsediyor dedim.Polis numarasını sordu 911 diye cevap verdim ve bitirdi.Ankara diye panik yapmayın çünkü önümde bekleyen 10 kişi vardı ve hepside vize aldı.2. kez gidecek arkadaşlara orda tanıdıklarınmı var diye sordular.Görevli heyecanını bile farkedip seni sakinleştiriyor kısacası.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Ve gercekten gülümsemeyi unutmayın ben karşımdakini anlamadım yani aslında anlaşılır konusuyor ama böyle kalıp kalıp sorcağı sorular aklımdan geçiyor ve heyecanımdan resmen kendi kalp atışımı duuyordum ama anlamadım ve bunu üzgünüm anlamadım diye gülümseyerek sordum oda gülümsedi ve düşünün türkçe sordu.Oyuzden bence güleryüz çok önemli.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı yozge Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar dün sabah ankarada vize görüşmem vardı,gidecek arkadaşlara bilgi vermek istiyorum.Gerçekten çok heyecanlı gitmiştim ve mülakat sırasında bile görevli bunu farketti.İlk soru nereye gideceksin oldu ve size soru sorarken zaten bilgisayarda sizin işlemlerinizi yapmaya başlıyor.Okadar heyecanlıydımki acaba nereye gitceğimi mi sordu diye bile düşündüm.Cevap verdim gitceğim şehri söyledim hangi eyalet diye sordu ve not aldı.Daha sonra nerede okuduğumu sordu.Kaçıncı sınıfta olduğumu sordu ve ben başta anlamadım ve anlamadığımı söyledim oda türkçe sordu.Bende cevap verdim heyecanlanma önemli bir durum yok dedi.Oteldemi evdemi kalacağımı sordu.Daha sonra türkçe iyi eğlenceler iyi şanslar dedi.Açıkçası ben mülakata gitmeden vize alıp almayacağmızın belli olduğunu düşünenlerdenim sadece 2-3 kelime ingilizce biliyormu diye kontrol ediliyor.Ha bide insan kaçakçılığı broşürünü okudunmu diye sordu daha doğrusu eliyle gösterdi okudum dedim.ne yazıyor bahsedermisin dedi.Sahip olduğumuz haklardan bahsediyor dedim.Polis numarasını sordu 911 diye cevap verdim ve bitirdi.Ankara diye panik yapmayın çünkü önümde bekleyen 10 kişi vardı ve hepside vize aldı.2. kez gidecek arkadaşlara orda tanıdıklarınmı var diye sordular.Görevli heyecanını bile farkedip seni sakinleştiriyor kısacası.
    Hayırlı olsun not ortalaman kaçtı acaba

Deneyimli Watçı fuatti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    11

Kardeşim sıkıntı yapma kendine rahat ol elbette bi heycan bascak ama alırsın inş. bizde girmedik daha bu arada vize ücretini yatırcam da yatıran arkadaşlar hesap no mrv dolar veya tl bazında ödeme felan bunlarla ilgili bilgi verirlrse çok memnun olurum.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Dostum türk lirası olarak ödeyeceksin makbuzda yazar zaten bide 5 gün tarihi var aksatma

Tecrübe Puanı
    11

Tamamdır sağolasın kardeşim

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

kur fixlenmişti 432 tl ödeniyodu en son ama değişme olmamıştır heralde kardeşim yorum yapan herkese teşekkürler bu arada. yine girenler tecrübelerini paylaşınlar hep birlikte faydalanalım

Tecrübe Puanı
    11

Kur nasıl fixlenir kardeşim ya ben düşmesini bekliyorum böyle bi olay mı var vize ücreti için ?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ben başvuru yapmadan 1 hafta önce 400 dü. sonra dolar 2,6 ları görünce ve hergün bi aşağı bi yukarı oynayınca 2,7 ye fixlediler şimdi herkesten 432 alınıyo. bu dolar düşmez bekleme bence sonlara doğru vize olasılığı düşüyo gittikçe riske atma

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Ben daha dün ödedim ve 432 Tl ödemiş bulunmaktayım. Arkadaşın da dediği gibi bu dolar kolay kolay düşmez ve son günlere bırakma derim mayısın ortası bile birazcık geç duruyor vize görüşmeleri için. Geçen sene son günlerde sorun yaşayan insanlar çok olmuştu.

Tecrübe Puanı
    11

Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler arkadaşlar

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Ben de 17 nisan saat 10 da istanbulda vize görüşmesinde olacağım iyice hazırlanıp geçeceğim inşallah )

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

benim de aynı gün 9 da. inşallah herkese vize verdikleri günlerden birine geliriz

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Merhaba bu siteden vize görüşmesine gitmeden önce çok yararlandım.Bende bana sorulan soruları ve yasadiklarimi paylaşmak istiyorum.17 nisan saat 10 da istanbul da 13 numarada(en sagdaki) vize görüşmesine girdim.Kadin genel olarak değişik sorular soruyor bende beklemediğim yerlerden sorular sorduğun u söyleyebilirim. Ancak diğer numaradakilerin takip ettiğim kadariyla genel olarak sorduklari sorular arkadaşlarında dediği gibi nereye neden gidiyorsun Nerede çalışacaksın Ne kadar maaş alacaksın tarzında sorulardi.Bana sorulan sorular:
    insan kacakciligi belgesini okudun mu?
    human Trafficking ne?
    evinde internet var mı?
    interneti hangi şirketten aldın?
    Türk bayrağının üzerindeki renkler nelerdir?
    arkadaslarimdan birine de:
    ailenin arabasi var mi?
    arabanin rengi ve markasi ne?
    ayakkabini nereden aldın?
    calisacagin otelin kaç odası var?
    gibi değişik sorular sordu.
    Umarım gorusmeleriniz güzel geçer.herkese iyi tatiller

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı emka78 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba bu siteden vize görüşmesine gitmeden önce çok yararlandım.Bende bana sorulan soruları ve yasadiklarimi paylaşmak istiyorum.17 nisan saat 10 da istanbul da 13 numarada(en sagdaki) vize görüşmesine girdim.Kadin genel olarak değişik sorular soruyor bende beklemediğim yerlerden sorular sorduğun u söyleyebilirim. Ancak diğer numaradakilerin takip ettiğim kadariyla genel olarak sorduklari sorular arkadaşlarında dediği gibi nereye neden gidiyorsun Nerede çalışacaksın Ne kadar maaş alacaksın tarzında sorulardi.Bana sorulan sorular:
    insan kacakciligi belgesini okudun mu?
    human Trafficking ne?
    evinde internet var mı?
    interneti hangi şirketten aldın?
    Türk bayrağının üzerindeki renkler nelerdir?
    arkadaslarimdan birine de:
    ailenin arabasi var mi?
    arabanin rengi ve markasi ne?
    ayakkabini nereden aldın?
    calisacagin otelin kaç odası var?
    gibi değişik sorular sordu.
    Umarım gorusmeleriniz güzel geçer.herkese iyi tatiller
    Transcripti inceledi mi acaba

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    11

Bende bugün 10.30da vize görüşmem vardı ortalama 2 dk sürdü orta yaş 12 numaradaki memurla görüştüm Öğle yemegi yiyormusun okulda ne yiyorsun vejeteryanmısın ve klasik soruları sordu. Vize reddi alan görmedim herkes mutlu çıkıyordu

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    11

Alıntı berkcl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Önce belgeleri verdiğimiz bayan transkripti bize açtırdı ve kendisine vermemizi istedi.Vize için girdigimde mülakata baktığını görmedim transkript e

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı berkcl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim inceledi kardeşim ortalaman yüksekse etkisi oluyor.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)