Toplam 16 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 16 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 14 Nisan Vize Görüşmesi

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart 14 Nisan Vize Görüşmesi

Evet arkadaşlar, wat programına cankurtaran olarak katılıyorum bugün saat 10:30 vize görüşmesine girdim İstanbul'da. Saat 11 civarı içeri aldılar bizi kontroller vs. derken vize görüşmesi yapılan salona girdik.

Burada parmak izi vs. derken oturdum vize görüşmesi için sıramı bekledim.

3 adam 1 kadın vardı. En solda sarışın karizmatik bir adam var o adam biraz zorluyor genelde red alanlar o adamdan aldı. Onun yanında gözlüklü bir adam var umarım ona denk gelirsiniz nereye gideceksin, ne iş yapacaksın ve mezun olduktan sonra ne yapmayı düşünüyorsun bu 3 soruya cevap verene vizeyi verdi. En kolayı bu adamdı kimse red almadı sanırım bu adamdan.

Onun yanında da bir tane sakallı hafif kilolu bir adam var. O adamla vize görüşmesi yaptım ben.
    Bana sorulan sorular şunlardı:

- Nereye gidiyorsun
    - Ne iş yapacaksın
    - Hangi bölümde okuyorsun
    - Yüzmeyi nerede öğrendin ve kim öğretti
    - En sevdiğin şehir hangisi

En sonda da sana rastgele bir soru soracagım dedi onda da

- Hangi sıklıkla yiyecek alışverişi yapıyorsun

gibisinden bir soru sordu. Cevap verdikten sonra vizen onaylandı dedi.

Görüşmeye başlarken güler yüzlü olup ilk hamleyi siz yapın direk good morning how are you today gibisinden bir giriş yapın sonra devamı gelir zaten.

Ne adamlar var iki kelimeyi bir araya getiremeyip i go, we go diyerek vize onayı aldı hepsi.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Bana denk gelenle aynı kişiden bahsediyosun sanırım Sorular;

- Nereye gidiyorsun
    - Ne iş yapacaksın
    - Hangi bölümde okuyorsun
    - Human Trafficking'i okudun mu,neden bahsediyor?

Deneyimli Watçı fuatti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    11

Hayırlı olsun kardeşim.Bi biz giremedik şu vizeye yarın gidip vize ücretini yatırcam bu arada ektra ücret kesiyorlar mı ?

Araştırmacı Watçı Danyjoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Yok hocam sadece 432 lira yatırıyorsun.Masraf ücreti yok.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart 14 Nisan Vize Görüşmesi

Merhaba arkadaşlar bugün saat 13:00'da Ankara'da vize görüşmesine girdim. Genel olarak sakin bir gün olsada yarım saat kadar dış kapıda bekleyip sonrasında güvenlik noktasından geçtik. Burada evraklarımızı görevliye teslim ettikten sonra parmak izi için sıra numarası veriyorlar. İçeride görüşme yapan sadece 2 vize memuru 1 parmak izi memuru vardı.Erkek memur birde meşhur çinli hanımefendi. Ben 8 numaraları bölümdeki çinli hanımefendi ile görüşme yaptım. Sorulara gelecek olursak;
    -Nerede okuyorsun( Okulu söyledikten sonra bölümümü ve senemi söyledim yeni bir soruya geçmesine fırsat vermeden)
    -Nerede çalışacaksın
    -Kız arkadaşım var mı diye sordu hem burası hem de Amerika için.(Bu seneki en garip sorulardan biri)
    -Ekstra beklemediğim soru çalışacağım yer olan New Orleans hakkında biraz bilgi verirmisin dedi.
    -Açıkladıktan sonra ingilizceyi nerede öğrendiğimi sordu.( Tabi bunları anlamak için cama en son kulağımı yapıştırdığımı hatırlıyorum çünkü kendisi mikrofon kullanmıyor.)
    -Son olarakta pamplet (anti trafficking) okudun mu diye sordu.(Tek tekrarlattığım soru bu oldu duyamadığım için.)
    Bilgisayara dönüp son işlemleri yaptıktan vize onay belgesini ve diğer belgeleri uzattı ve vizem onaylanmış oldu.
    Sizlere tavsiyem güleryüzlü olmanız ve ne kadar mümkün olmasa da heyecanınızı yenip sakin bir şekilde sorulara cevap vermeye çalışmak olacaktır.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    11

En sagdaki kadini tek gecerim ortalama 45 saniyede vize veriyor ama okulun ne nereye gideceksin gibi klasik soru sormuyor daha farkli ama zor olmayan sorular soruyo azcikta gulumsese on numara olcak somurtumca sende somurtuyosun

Tecrübe Puanı
    11

Sana da hayırlı olsun kardeşim alan alana maşallah hiç red yiyen görmedim.İnş. bizde hayırlısıyla girip alırız ya yeter artık gelmeyin üzerime .d

Tecrübe Puanı
    11

Tamam teşekkürler kardeşim

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

benim ilk görüşmem 24marttaydı istanbulda beyaz saçlı gözlüklü bi adam denk geldi 1 soruyu anlamadım ve red yedim ama o kadar heycanlandım ki kulaklarım uğulduyodu bacaklarım titriyodu resmen
    14nisanda ikinci görüşmeye gittim yine istanbula bu sefer nasıl olsa olmayacak düşüncesiyle hiç gerilmedim bide şansıma en sağdaki kadın denk geldi nereye gidiyosun diye bile sormadı wat için mi dedi evet dedim bunu okudun mu dedi evet amerikadaki haklarımızla ilgili dedim yazın ne içmekten hoşlanırsın ve bu zamana kadar aldığın en pahalı şey ne dedi ve vizem onaylandı
    herkes heycan yapma diyodu nasıl yapmayalım diyodum içimden ama cidden heycan yapmayın heyecan pişmanlıktır

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Benim vize görüşmesi 10 nisandı ve sıranın bana gelmesine 3-4 kişi kala alarmlar çaldı dedim noluyor Meğerse yangın tatbikatıymış. Bizi yangın merdiveninden tahliye ettiler felan. İlk vize görüşmemde gereksiz bir aksiyon yaşadık neyseki sonu mutlu bitti

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bu arada konsolosluğa nasıl gittiniz. ben anadolu yakasından gidicem bahçeşehir üniveritesi durağından 40t ye binince gidiyor galiba. daha iyi bir yolu var mı

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı bugraaa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu arada konsolosluğa nasıl gittiniz. ben anadolu yakasından gidicem bahçeşehir üniveritesi durağından 40t ye binince gidiyor galiba. daha iyi bir yolu var mı
    40T ye binersen kaplicalar duraginda inersin konsoloslugu gorursun zaten tepede,etrafi boyle surlarla cevrili Gorusme saatini bilmiyorum ama trafik olayini da hesaba kat.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

teşekürler çok trafik oluyor mu saat 9da görüşme
    Konu bugraaa tarafından (16-04-2015 Saat 10:25 PM ) değiştirilmiştir.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı bugraaa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    teşekürler çok trafik oluyor mu saat 9da görüşme
    Ben ters taraftan geldiğim için bilmiyorum dostum o tarafı.Ben rafik olur diye 2 saat önce çıkıp orda baya beklemiştim

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    11

Yenikapidan bincem beb darussafaka yada itu ayazagada inip taksiyle gecicem formda cogu kisi boyle diyor arkadaslar

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Metroyla İtü Ayazağa durağına gidip oradan taksiyle geçin arkadaşlar sanırım 8-10 lira civarı birşey tutuyordu taksi. Sabah saatlerinde trafik olmuyor oralarda rahat gidersiniz.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)