Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 2014 wat / cedar point

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Standart 2014 wat / cedar point

Herkese merhaba, 2014 yazında ikinci work and travel maceramı gerçekleştirdim. Amerika'ya gitmeden önce bu forumdan çok yararlandım, umarım ben de ilk kez gidecek ve kafasında soru işareti olan arkadaşlara yardımcı olabilirim.

2013 Kasım civarında birkaç danışmanlık şirketiyle görüştükten sonra bir tanesine kaydımı yaptırdım, zaten şirketler belli başlı önemli olan sundukları iş diyerek araştırmamı yapmıştım. Daha önceki watımda Maine eyaletinde küçük bir otelde housekeeper olarak çalıştım, bu sefer birçok insanla tanışıp bir yandan da eğlenebileceğim bir iş olmasını istediğim için aklımda hep eğlence parkları vardı. Danışmanım cedar point ve new jersey wildwooddaki (adını hatırlayamadım ) iki eğlence parkını gösterdi, sonunda cedar point için karar aldım Ride host pozisyonuna adımı yazdırdım ve diğer seçenekleri düşünmedim bile

Danışmanlık şirketinize kayıt yaptırdığınız tarihe göre ciee iş fuarı için size belli bir sıra veriyorlar, bu da iş görüşmesi sırasında sizin istediğiniz pozisyonu alabilmenizi sağlıyor, ben ilk seansta mülakata girdim ve istediğim gibi ride host kontenjanında kendime yer bulabildim.

İş fuarında cedardan gelen yetkililer oradayken iş başlangıç ve bitiş tarihlerinizi belirliyorsunuz. Tavsiyem; parkın kapanış takvimine bakarak son iş gününüzü istemeniz yoksa parkın kapandığı haftadan sonra haftaiçi boş oturur haftasonu çalışmak zorunda kalırsınız sadece Bu nedenle iş bitiş tarihimi 1 eylüle yazdırdım, işverenlere kalsa eylül sonuna yazıyorlardı

Cedar Pointe ayak bastığınız gibi yurda girmiş oluyorsunuz ve hangi yurda düşeceğiniz tamamen şans, sonrasında değiştirmeniz biraz zorlaşabiliyor bu yüzden bilinçli gitmenizi tavsiye ederim. Parkın dışında cedar point commons diye geçen yurtlar var ve her bina farklı numaralarla adlandırılıyor, en yeni yurt 1600 numaralı olan, 2014 yazında ilk kez kullanıldı, direkt 1600 binasına gidin ve ısrarla orda kalmak istedğinizi söyleyin dolu derlerse de inanmayın

Gelelim iş kısmına Ben eğlence parkında ride host olarak çalışmaktan çok mutlu oldum, sürekli insanlarla iç içe oluyorsunuz ve sizinle konuşmak için resmen can atıyorlar. Ayrıca eğlence parklarında arkadaşlarıyla aile ortamı olabilen en iyi iş pozisyonu ridelardır ben bunu gözlemledim, takım halinde çalışmanın daha güzel bir örneği yok, ayrılacağı gün ağlamayan insan neredeyse yok gibi.

Park çalışanlarına ridelar ücretsiz ve içerideki her şey %25 indirimli, insanın 3 ayını rollercoasterlarla istediği kadar binebilmesi çok da keyifli.

Cedarın düzenlediği bazı turlar da var. Ben outlet ve niagara falls gezilerine katıldım, bunun dışındaki çalıştığımız re boyunca olan gezileri araba kiralayarak gerçekleştirdik.

Sandusky'ye en yakın büyük şehirler cleveland ve detroit. Cleveland'da amerikan futbolu maçına gittik, gündüz de şehiri gezdik. Cleveland Heigts'da bir Türk restoranı var gerçekten muhteşem. Detroit'e 2 kez gittik, bir tanedi outlet için diğeri de Rihanna ve Eminem'in The Monster Tour konseri içindi. Detroit çok ilginç bir şehir, gece bir kumarhanesine gitmenizi tavsiye ederim

Gelelim travel planına, 6 Türk arkadaş olarak kendimizce bir plan yaptık. 15 gün içerisinde sırasıyla: Chicago - San Francisco - Los Angeles - Las Vegas - Miami - New York şehirlerini gezdik.

Gezdiğim tüm şehirlere ayrı ayrı hayran oldum, hepsinin kendine özgü başka güzel bir yanı var. Sandusky - Chicago arasını greyhound otobüsüyle gittik, Chicagoda araba kiralamadan gezdik, bir de New York için araba kiralamanıza gerek yok. Chicago - San Francisco, Las Vegas - Miami ve Miami - New York arası uçak kullandık diğer her şey için araba

Las Vegas otelleri o kadar rahat ki 4 kişilik rezervasyon yapıp 6 kişi kaldık Bunu aklınızda bulundurun derim.

Daha çok fazla şey yazabilirim detay vermeden bu kadar oldu, bu şehirler ve işle ilgili sormak istediğiniz herhangi bir şey olursa elimden geldiğince yardımcı olmak isterim.

Herkese iyi seyahatler

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Rider Operator işini almayla ilgili biraz bilgi verebilir misin ? Benim şirketim rider operator ve benzeri işleri almak için advanced seviye İngilizce gerektiğini söyledi de. Ciee mülakat sonucun neydi ? İş görüşmesinde bir sıkıntı yaşadın mı ? İşteyken konuşmada zorlandığın anlar oldu mu ?

Vereceğin cevap ve yukarıdaki bilgiler için şimdiden teşekkürler ^.^

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Ciee mülakatında ve danışmanla yaptığım mülakatta da seviyem advanced çıktı, dil problemim hiç olmadı, konuşmakta da hiç zorluk çekmediğim için beni zorlayan bir şey oldu diyemem. Ride işinde insanlarla bire bir iletişimde olacağın için advanced seviye istemeleri normal, gerçi ne bulgarlar ve asyalılar gördüm resmen ingilizce konuşamıyorlardı. İş fuarında işverenlerle mülakata 5-6 kişi aynı anda giriyorsun ve temel şeyler soruyorlar bence ciee bilgisayar mülakatından daha kolay.

Ciee işlerinin çoğu da advanced seviyede ingilizce istiyor sadece housekeeperlık işlerinde intermediate alanlar var.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Ben ride operatorlugu çok istiyordum ama mülakatı 4 arkadaş yapınca, biraz sorumsuz davranıp upper intermediate ile geçtim. Şimdi benim hic bir şekilde bu işi alma şansım yok mu ? Seviyemi biliyorum aslında,iişverenle görüşürken ikna edici olabilirim. :P

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Bence alırsın dediğim gibi işverenle konuşmak bilgisaar üzerinden yapılan mülakattan daha kolay

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı maslantugugu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence alırsın dediğim gibi işverenle konuşmak bilgisaar üzerinden yapılan mülakattan daha kolay
    Hocam profilde yazan danışmanlık şirketi ile gittiysen bir kaç sorum var. Bende oraya katılmak istiyorum ama herhangi bir sorun yaşadın mı merak ettim. Oraya giderken, gitmeden vs. ilgisizlik gibi şeyler ile karşılaştın mı ? Ride host işini bende istiyordum ama ben upper olduğumu düşünüyorum. Konuşma praktiği de yok denebilir o yüzden olmaz gibi. Artık bakalım iş önerilerine de açığım.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı Asasino Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam profilde yazan danışmanlık şirketi ile gittiysen bir kaç sorum var. Bende oraya katılmak istiyorum ama herhangi bir sorun yaşadın mı merak ettim. Oraya giderken, gitmeden vs. ilgisizlik gibi şeyler ile karşılaştın mı ? Ride host işini bende istiyordum ama ben upper olduğumu düşünüyorum. Konuşma praktiği de yok denebilir o yüzden olmaz gibi. Artık bakalım iş önerilerine de açığım.
    Bir sorun yaşamadım, yeterince ilgililer ve sistemlerini diğer şirketlere göre daha profesyonel buluyorum. zaten amerikaya gidince oradaki muhattabın sponsor şirketin oluyor, ciee sponsor şirketine de hemen ulaştım hatta istersen kendi bünyelerinde çalışan türkler de var kendi dilimde biriyle görüşmek istiyorum dediğinde direkt seni ona yönlendirirler.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Bende bu sene cedar da ride operator olarak çalışıcam, öyle bir travel programı yazmışsınki tıpatıp aynısını planlamıştım, sen gerçekleştirmişsin, efsane olmuş. Banada nasip olur inşallah
    Konu mususi16 tarafından (02-04-2015 Saat 09:50 AM ) değiştirilmiştir.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

mususi kansas city'e mi gidiyorsun

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı cazgırkedi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mususi kansas city'e mi gidiyorsun
    Yok hayır, Sandusky'e gidiyorum, neden sordun?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)