Work and Travel 2025
Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 15 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Araba kiralama

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Şöyle bir anı aktarayım belki araba kiralayacak arkadaşlara yardımcı olur bir şekilde.Biz de araba kiralayıp travel'a çıktık minivan kiraladık.İlk sıkıntımız şuydu 25 yaşını geçen bir arkadaşımız vardı ve o kiralayacaktı ama debit kartını vermesine rağmen saçma bir şekilde sizin credit history niz yok bad credit ıvır zıvır dedi vermedi ki online rezervasyon yapıp ödeme yapmıştık.Arkadaşın türkiyeden de kredi kartı yoktu yani tek mal varlığı o debit kart gözüküyordu ama içinde fazlasıyla para olmasına rağmen şirket kiralamadı.Sonra ben kiralamak istedim epey bir konuştuk normalde 24 yaş altı minivan kiralamıyorlardı ama ben 21 yaşımda olmama rağmen önceki tatsızlığı kapatmak amacıyla olsa gerek adam onay verdi ve kiraladık.Bu bahsettiğim şirket avis idi ve Colorado eyealetinin küçük bir şehrinde geçti olay.ek bilgi:kesinlikle nakit ödeme yapmazsınız dedi.Kart lazım dedi.

Diğer bir araba kiralama olayı ise los angeles da gerçekti.Orada 4-5 günlük mid-size bi araba kiraladım.Enterprise dan aldım ve açıkçası çok yardımcıydılar her türlü.Hatta arabayı ufak çizememe rağmen fark etmediler sigorta da yoktu. Her neyse enterprise nakit ödemeyi kabul etti teslimde ama teslim alırken yine kart numaranızı alıyor.Garanti olsun diye.Çok gariptir ki sabah 9 dan sonra nakit ödeme alamayız demişti ben tabi 9 dan önce bıraktığım için sıkıntı olmadı.

Bu iki tecrübem ışığında sormak istediğiniz sorular varsa severek yardımcı olurum.Özet şu değişik kuralları var şirketlerin bazısı esnetiyor bazısı esnetmiyor.En sağlıklısı hepsiyle görüşmek.

not olarak ; eğer uzun bir travel yapacaksanız ve yollarda çok kalacaksanız kaza ve hasarı kapsayan sigortayı yaptırmanızı tavsiye ederim,Her ne kadar o parayı ödemek size çok koysa ve şoförlüğünüze güvenseniz de yollarda her şey başınıza gelebiLİr.
    Konu directedbycan tarafından (12-02-2015 Saat 01:20 AM ) değiştirilmiştir. Sebep: ek bilgi.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)