Toplam 1 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 1 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ciee Şirketleri ve Yaygın Bir Yanlış Söylem

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Ciee Şirketleri ve Yaygın Bir Yanlış Söylem

Merhaba Arkadaşlar,

Özellikle birkaç forumda ve burada okuduğum, "Ciee balon bir sponsormuş", "Ciee'de bu sene iş yok," gibi kelamlar üzerine birkaç söz etmek istedim. Madde madde Bilal'e anlatır gibi anlatacağım;

1. Ciee Work and Travel'ın en büyük sponsorudur. En geniş iş yelpazesine sahip, Work and Travel alanında en fazla partneri olan sponsordur.
    2. Ciee'nin bu sene için hala yapmadığı iş anlaşmaları vardır.
    3. Ciee ile çalışan şirketler bu sene fazlasıyla hızlı kayıt almışlar ve gelen işlerin büyük bölümü bu sebeple hızla dolmuştur.
    4. Ciee sadece Eylül'de Ekim'de Kasım'da iş göndermez. Mart ayında bile yeni işler gönderdiği olmuştur.
    5. Ciee'nin Türkiye'ye ve Work and Travel yapan diğer ülkelere gönderdiği işler arasında çeşitlilikler söz konusudur. Bulgar ve Macar şirketlerine gelen işleri görmek isteyen arkadaşlara yardımcı olabilirim. Bu da Türk öğrencilerin "ay ben bunu yapmam, bu işi sevmedim, ille de New York, Florida olsun" tavrından kaynaklanmakta ve işverenlerin birçoğu Türk öğrencilerle çalışmak istememektedir.
    6. Ciee ile çalışan şirketler arasında sadece Ciee'ye bağlı kalmayıp AHA (evet yanlış duymadınız), UWT, CENET gibi diğer başlıca sponsorlardan da işler getirenler vardır.
    7. Her şirketin belli bir DS kotası buna bağlı olarak da alacağı kayıt sayısı vardır. Yani bir şirket hala kayıt alıyorsa elinde iş vardır ya da geleceğinin güveni içerisindedir o sebeple kayıt alıyordur.
    8. Her öğrenci güven duyduğu, samimi bulduğu şirkete kayıt yaptırmalıdır ve burada, diğer forumlarda, facebook sayfalarında gördüğü, duyduğu şeylere çok fazla kulak asmamalıdır. Herkesin Work and Travel deneyimi tek ve biriciktir. Bir diğeri ötekine nereye gideceğine dair fikir verirken iki kere düşünmelidir.

iş bu entry yaygın bir yanlış anlama ve karalama kampanyası sonucu yazılmıştır. Nasıl olsa silinir bir şekilde; ama tarihe not düşelim yine de.

Saygılarımla,
    Konu Go Packers Go tarafından (01-02-2015 Saat 04:08 AM ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)