Alıntı Mutsuz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Selam,

21 yas altindaysan bir islem ucreti yok,21 yasin uzerinde isin hesabinda aylik 1.500$ para olmazsa aylik 14$ islem ucreti var. Bu yuzden olurda hesap actirirsan kapatmayi unutma.

Yalniz araba kiralamak icin Bank of America dan acacagin hesabi kullanamazsin,neden dersen,sana debit card verecekler. Senin ihtiyacin olan credit card.

Enterprise dan gecen araba kiraladim 100$ miktari kredi kartimdan bloke ettiler. Bu yuzden Turk kredi kartimi kullandim. Debit card in bi gecerliligi yok.

Buarada kredi kartindan her hangi bi ucret kesilmesini istemiyorsan eger sigorta dahil arac ucretini nakit odemek istedigini soyle,buyuk ihtimal nakit calismiyoruz diyecekler buyuk firma ise,pay order olarak odeme yapmak istedigini soylersen en yakin pay order islemi yapan yerden istedigin miktar karsiligi kadar nakit para yatiriyorsun sana bir kagit veriyorlar bununla isini hallediyorsun. 1$ falan gibi bir ucreti var.

Arkadaşın dediklerinin çoğu doğru. Debit ile kiralayamazsın diye bir şey yok yalnız. Sürekli debit ile kiraladım çünkü ben. İlkinde 200 dolar ücret kesti hesaptan arabayı verince kiralama ücretini kesip geri kalanını iade etti. diğerinde ise hertzden kiralamıştım 200 dolar civarı bir para gözüktü işlemlerde yalnız parayı kesmemişti bende iki güne dönüyordum. kiralama ücretini hesapta bırakıp döndüm türkiyeye.

Sonuca gelirsek bence de türk kredi kartını kullan uğraşma boş yere hesap açtırmakla.