Work and Travel 2025
Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hangi vizeyi almalıyım/böyle birşey mümkün mü ?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Standart Hangi vizeyi almalıyım/böyle birşey mümkün mü ?

Merhabalar arkadaşlar
    Ben amerikada 2014 ekimden 2015 hazirana kadar yaklaşık 7-8 aylık bir periyotta çalışmak istiyorum(daha kısada olabilir). belli bir mesleğim yok o yüzden WATcıların yaptığı tarzda bir işte çalışmak istiyorum. malum kışın WAT mümkün değil, acaba benim aradığım koşullara uygun bir vize var mı ? Bununla birlikte böyle işler sağlayan firmalar var mı piyasada acaba? Staj sağlayan firmalarla benim isteklerim örtüşmedi. Bana bir öneri /tavsiye sunabilir misiniz? Teşşekürler

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

şu listeyi "oi58.tinypic.com/2nrd07k.jpg" bir incele. bakalım senin için neler yapabiliyorum

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

özel mesaj attım hocam umarım vardır yapabileceğin birşeyler

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Fetelin0, özel mesajını okudum fakat oradan cevap vermek, diğer değerli turkishwat kullancılarına karşı bencillik ve haksızlık etmek olacaktır. Eğer ki yaşadığın sorunu ya da hakkında fikir edinmek istediğin konuyu, başkaları da yaşıyorsa ya da fikir edinmek istiyorsa, sence bu forumu, forum olmaktan çıkarmaz mı? Her istediğimizi genel, her istediğimizi özel eylersek, work and travel denince akla ilk gelen bu kaliteli forumun işleyiş amacına, aykırı davranışlarda bulunmuş olmaz mıyız? Bu yüzden sevgili Fetelin0, eğer özel mesajında yazdıklarını buraya yani açık alana da yazarsan, hem sen hem de senin gibi diğer turkishwat kullanıcılarına yardımlarımız dokunacaktır. Sevgi ve saygılarımla. muratrecon

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

tabi ki kusura bakma düşünememiştim böyle ,
    Ben uluslararası ilişkiler mezunu olacağım 20 gün sonra. bana vermiş olduğun iş listesine baktım, açıkcası eğer olacaksa ben o resimdeki bussiness ilanlarını birinci öncelikle değerlendirmek isterim. Fakat unpaid işleri istemiyorum çünkü programa verdiğim ücret + cebimde götüreceğim 1000-1500$ dışında fazla masraf yapabileceğim bir bütçem yok ama ki benim yemek masraflarım ve kalacak yerimi şirket karşılarsa ve çalışma saatleri 2. iş bulmama imkan verecekse bu işleri değerlendirebilirim.
    Bunun dışında sanırım Turizm işleri bana uygundur, fakat öncelikli tercihlerim bu konu da eyaletler oluşturuyor, CA, NY, DC,TX, PA , Maryland, Florida eyaletlerinden birisinde çalışmak istiyorum.
    Bunun dışında benim Amerikaya gidebileceğim en erken net tarih 15 eylül. Daha öncesinde abimin düğünü olacağı için gitmem mümkün değil. Umarım bana uygun birşeyler bulabilirsiniz. Çok teşşekür ediyorum.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Staj icin 1000-1500 dolar verebilecegini sanmam. Piyasadaki fiyat 4000-5000 dolar su an. Staj disinda yani j1 disinda bir vize ile gitme ihtimalin cok dusuk.
    Konu ozgursum tarafından (13-06-2014 Saat 01:15 PM ) değiştirilmiştir.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Hocam benim demek istediğim o değil program ve uçak bileti için 5-6bin dolar civarı bir ücret ayırdım. Unpaid işler var listede o işleri istemiyorum kaldığım süre içinde cep harçlığı götürebileceğim para 1000-1500$.
    J1 ile gitmek istiyorum ama uluslararası ilişkilerle ilgili olan işleri de yapmak istemiyorum daha çok turizm ya da bussines alanıyla ilgilenmek istiyorum.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)