Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 1.80 GNO Son Sınıf - Vize Aldım (Ankara)

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart 1.80 GNO Son Sınıf - Vize Aldım (Ankara)

Merhaba arkadaşlar. Ne zamandır bu forumu okuyorum, fakat şimdi yazmak istedim.
    Çoğu kişinin not ortalaması yüzünden tedirgin olduğunu ve aynı durumu benimde yaşadığımı, bu yüzden ne kadar yardımcı olabilirsem olmak istediğimi belirtmek isterim size.

Ankara'da görüşmeye gittim.
    Çok kalabalık bir sıra yoktu konsolosluk dışında fakat içerideki işlemler uzun sürdüğü için içeri girdikten sonra yaklaşık 1,5 saat oturarak sıra bekledim.
    Saat 8.15'teydi randevum ben çıktığımda saat 10.45 olmuştu.

Not ortalamam 1.80'di, birinci dönemden 1 dersim var ve ikinci dönemde alacağım alttan 5 ders vardı Hepsi FF. Kısaca not ortalamam hiç iç açıcı değil ve bu okuldakı 5.yılım

Gişelerden 2,3,7 ve arkada birkaç gişe daha açıktı.

Benim şansıma 3. gişedeki erkek konsolosa denk geldim.

Bana sorduğu sorular :
    - Neden gidiyorsun?
    - Hangi şehirde kalacaksın?
    - Ne iş yapacaksın?
    - Yapacağın işin tanımı?
    - Gideceğin şehir hakkında ne biliyorsun?
    - Gelince ne yapacaksın? Planların nedir? (Askere gideceğim dedim, sonra ne yapacaksın dedi. Bende gerçekten planladığım şeyi anlattım.)
    --- Bu soruların ardından not ortalamamı açıp uzunda inceledi. Sonra transkriptimdeki bir ders hakkında bir soru sordu. Çok şaşırdım çünkü derslerin ingilizce anlamlarına hiç bakmamıştım Ama sonra hangi ders olduğunu anladım çünkü o dersi 3 yıl üst üste almıştım.
    - Bu işi şirketin mi seçtiğini yoksa benim mi kararım olduğunu sordu?

Verdiğim Cevaplar :
    - İngilizcem zaten iyi fakat derin konulara girdiğimde tıkanıyorum. Bu tıkanıklığı geçirip, yabancı insanlarla politika, edebiyat, fenbilimleri hakkında konuşmak istiyorum dedim. Ayrıca alternatif müzik hayranıyım ve gideceğim şehirde bu konserlerin çok olduğunu duydum. Neredeyse istediğim şeyde bu zaten dedim. İstanbulda zaten konserler yok mu diye sordu. Bende var fakat tam istediğim türde değil dedim.
    - Los Angeles'da
    - Mc Donalds'ta çalışacağım. Crew Member olarak.
    - Büyük ihtimalle temizlik, kasada durma işleri, tuvaletleri temizleme vs.
    - Şehrin güzel olduğunu duydum. Ayrıca şehrin batıda olduğunu biliyorum. İnsanların çok geniş ve rahat olduğunu bu yüzden anlaşmanın çok kolay olacağını duydum.
    - Birkaç dersim var alttan, onları bitirip askere gideceğim dedim. Başka neler yapacaksın dedi, sonra aldığım bir eğitimi anlattım. Bu eğitimin üzerinden bir iş bulmaya çalışacağımı söyledim. Ki tam olarakta istediğim bu gelecekte.
    - Transktiptle ilgili bir soru sordu. Yukarıda açıkladım.

Tam, alamayacağım vizeyi transkripti bu kadar incelediyse derken vizen onaylandı iyi tatiller dedi. Şaşırdım. Fakat teşekkür ettim ve ayrıldım.

Gidecek arkadaşlara tavsiyeler :
    - Temiz bir yüz ve temiz bir giysi ile gidin. Ben sinek kaydı, takım elbise ve kravat ile gittim.
    - Gülümseyin.
    - Tamamen doğruları söyleyin. Dürüst olun. Kesinlikle yalan uydurmayın. Oradaki insanları boşuna koymamışlar arkadaşlar bu kadar kişinin arasından. Sizi iyi tartıp neler söylediklerinizi analiz edip ona göre karar veriyorlar.
    - Ortalamanız düşükse lagaluga yapmayın. Doğruyu söyleyin. Yok babam hastaydı, yok annem hastaydı diye şeyler uydurmayın.
    - İngilizceniz kesinlikle iyi olmalı. Sordukları her soruya düzgün cevap verebilmelisiniz. Sorulara cevap veremeyenler direk red aldılar. Şahit oldum.

Umarım hepiniz vizeyi alırsınız arkadaşlar. Yardımcı olduysam ne mutlu bana..
    Sormak istediklerinizi sorabilirsiniz.
    Konu jjjameson tarafından (12-05-2013 Saat 06:39 PM ) değiştirilmiştir.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

çok şanslısın.. tebrikler

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

bende 3 numaralı gişedekinden aldım gerçekten çok güleryüzlü birisiydi hiç zorlamadı aynı tip sorular sordu banada nereye gitceksin orda ne yapcaksın tarzında hiç kasmayın gayet rahat olun

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

9 Mayıs İstanbul vize görüşmesinde bir bayanın not ortalaması 2 nin altında olduğu için red cevabı aldı.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Vize olayında bence tipde etkili.Benim bir arkadaş wat için vizeye başvurdu.Ortalaması iyi, ingilizceside çok iyi fakat aksağanı çok kötü doğulu aksağanı ile konuşuyordu.Tip ise tam bir at hırsızı Bana kendisi anlattı,bankada 1 milyon tl gösterdim yine de vermediler dedi.Başka arkadaşlardan da duymuştum hiç bir evraklarına bakmadan vize reddi alanları ama benim arkadaşın alattığına koptum

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Ben de 1.97 ile almistim. Hayirli olsun

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)