Toplam 25 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 19.03.2013 vize görüşmem

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart 19.03.2013 vize görüşmem

salı günü istanbulda vize görüşmesine giricem anlamsız gerginlik var üstümde okul ortalamam 2 45 ingilizce seviyem pre konuşma, upper belki biraz daha üst düzey anlama düzeyinde gidip geliyor. sonucu burda sizinle paylaşıcam (:

öncelikle girerken çok gergindim herkes gibi. ilk olarak sıkı bir güvenlikten geçiyorsunuz telefon ve ya herhangi bir elektronik eşya sokmanız kesinlikle yasak ama çanta sokabilirsiniz kitap mont falan varsa sorun çıkarmıyorlar deodorant varsa çıkışta alıyorsun güvenlik bile gayet güler yüzlü ve sıcak kanlı öyle ki çıkışta bölümümden dolayı esprili diyaloglarımız bile oldu her neyse. daha sonrasında belge kontrolünün yapıldığı bir holden geçtik ve maddi durum belgesiydi aile,hoca referansıydı iş sözleşmesiydi gibi gereksiz belgeleri ayırdılar ve onlara ihtiyacımız olmadığını söylediler. sonra asansörde v/a katına çıktık ve veznelerin olduğu salona vardık. girişte numara verdiler. ilk yanan numarada sadece elindeki belgeleri teslim ediyorsun. daha sonraki yanan numarada parmak izini veriyorsun burdaki memurlar türkçe konuşuyor gerçi parmak izinde ingilizce konuşan bir bayan vardı fakat gayet güler yüzlü ve basit konuşuyordu. bir kaç kez de parmak okuttuktan sonra son numarayı beklemeye koyulduk. 4 tane vezne var 10-11-12-13 şeklinde ve sadece 13 hariç geri kalanında bayan görevli bakıyor. 11 numaradaki aksanlı ve gözlüklü bayan en çok konuşanı ve didikleyeni.5dk civarı konuşuyordu. zaten ordayken gördüğüm 2 red ondan çıktı. red alan kız bir soruyu anlamadığını 6-7 kere sorduktan sonra hala cevaplayamadığı için ingilizce yetersizliğinden red aldığını söyledi. 10-12 de ortalama 1 - 2 dk sohbet ettikten sonra ben orda olduğum sürece verdiler ve kolay verdiklerini gördüm. gelelim bana yanan 13 numaraya. acayip stresliydim ve gittim. good morning diye girdim ve merhaba yanıtını aldım. verdiğim belgelere hemen damga vurdu ve imza attı. ne olucaksın dedi türkçe ben de lifeguard dedim ve transkripti açar mısın dedi türkçe açtım verdim nice dedi. camın önündeki yazıyı okudun mu diye sordu bende yes its about my rights falan diye demeye kalmadan vizen onaylandı iyi tatiller dedi türkçe ve mutlu mesut ordan ayrıldım (:
    Konu tuncakyuz tarafından (20-03-2013 Saat 12:37 AM ) değiştirilmiştir.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

hiçbişey olmaz. vizeden çıktıktan sonra buna mı telaşlanmışım dersin, 2.45 kapı gibi ortalaman var. ingilizceyi de sorun etme. yes -no dan başka ingilizce kelime bilmeyen adamlar bile alabiliyosa sende alırsın hertürlü

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

umarım alırsın hocam gelısmeslerı yazarsan vizeden sonra ıyı olur

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı tuncakyuz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    salı günü istanbulda vize görüşmesine giricem anlamsız gerginlik var üstümde okul ortalamam 2 45 ingilizce seviyem pre konuşma upper belki biraz daha üst düzey anlama düzeyinde gidip geliyor sonucu burda sizinle paylaşıcam (:
    Alirsin hyrlisiyla gozlemlerini payls bzmle ozellikle senden once vizeye giren olupta ort 2 nn altinda olanlari

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Evet gözlemlerini bekliyoruz ortalaman yüksek büyük bir ihtnal alacaksın 2.00 altında olan görürsen aldığı sonucu buradan yazarsan çok iyi olur teşekkürler ))

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

konu dısı bi soru olacak ama , konu acmıyım diye yazıyorum. istanbul konsoloslugunun acıkladıgı watcılar için vize tarihlerine nereden bakabilirim ?

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

vize randevusunda , ödeme ve belgeleri hazırlayıp en son tarih alıyorsun. Bu söyledğim işlemleri yaptıktan sonra telefonla ya da netten randevunu alıyorsun. Randevuyu alırken görebiliyorsun sadece tarihi. değişiklik olduysa bilemiyorum ama bu şekildeydi en son.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

şirket ayarlıcak bana toplu watcıların gittiği gunlerden. günlerin önceden acıklandıgını sölediler bana ondan sorayım dedim...

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

önceden açıklanıyorsa danışmanın biliyordur heralde.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

için rahat olsun,çok heyecanlancak bir durum değil,başarılar

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

valla bende nisan ayında giricem baya heyecan sardı ya ingilizcemde çok iyi değil sanırım ondan intermediate sayın tecrübeli arkadaşlar heyecanımızı giderin lütfen !!!

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

@tuncaykuz ortak görüşme nasıl geçti? aldınmı vizeyi?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

öncelikle girerken çok gergindim herkes gibi. ilk olarak sıkı bir güvenlikten geçiyorsunuz telefon ve ya herhangi bir elektronik eşya sokmanız kesinlikle yasak ama çanta sokabilirsiniz kitap mont falan varsa sorun çıkarmıyorlar deodorant varsa çıkışta alıyorsun güvenlik bile gayet güler yüzlü ve sıcak kanlı öyle ki çıkışta bölümümden dolayı esprili diyaloglarımız bile oldu her neyse. daha sonrasında belge kontrolünün yapıldığı bir holden geçtik ve maddi durum belgesiydi aile,hoca referansıydı iş sözleşmesiydi gibi gereksiz belgeleri ayırdılar ve onlara ihtiyacımız olmadığını söylediler. sonra asansörde v/a katına çıktık ve veznelerin olduğu salona vardık. girişte numara verdiler. ilk yanan numarada sadece elindeki belgeleri teslim ediyorsun. daha sonraki yanan numarada parmak izini veriyorsun burdaki memurlar türkçe konuşuyor gerçi parmak izinde ingilizce konuşan bir bayan vardı fakat gayet güler yüzlü ve basit konuşuyordu. bir kaç kez de parmak okuttuktan sonra son numarayı beklemeye koyulduk. 4 tane vezne var 10-11-12-13 şeklinde ve sadece 13 hariç geri kalanında bayan görevli bakıyor. 11 numaradaki aksanlı ve gözlüklü bayan en çok konuşanı ve didikleyeni.5dk civarı konuşuyordu. zaten ordayken gördüğüm 2 red ondan çıktı. red alan kız bir soruyu anlamadığını 6-7 kere sorduktan sonra hala cevaplayamadığı için ingilizce yetersizliğinden red aldığını söyledi. 10-12 de ortalama 1 - 2 dk sohbet ettikten sonra ben orda olduğum sürece verdiler ve kolay verdiklerini gördüm. gelelim bana yanan 13 numaraya. acayip stresliydim ve gittim. good morning diye girdim ve merhaba yanıtını aldım. verdiğim belgelere hemen damga vurdu ve imza attı. ne olucaksın dedi türkçe ben de lifeguard dedim ve transkripti açar mısın dedi türkçe açtım verdim nice dedi. camın önündeki yazıyı okudun mu diye sordu bende yes its about my rights falan diye demeye kalmadan vizen onaylandı iyi tatiller dedi türkçe ve mutlu mesut ordan ayrıldım (:

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Yok artikkk ne iyiymis ya o hayirli olsun valla.dusuk agno lu olan varmiydi orda red alan ? Benim 1.97 sorun cikartirlarmi sizce ne dersin ?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Alıntı Jasonn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yok artikkk ne iyiymis ya o hayirli olsun valla.dusuk agno lu olan varmiydi orda red alan ? Benim 1.97 sorun cikartirlarmi sizce ne dersin ?
    Forumda henüz 2'nin altında ortalama ile görüşmeye giren olmadı.O yüzden bu durumda giren birinin sonucu bekliyor her 2'nin altında ortalaması olan.Ayrıca ortalaması 2'nin üstünde olanlardan da ret alan görmedim.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Alıntı Ugur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Forumda henüz 2'nin altında ortalama ile görüşmeye giren olmadı.O yüzden bu durumda giren birinin sonucu bekliyor her 2'nin altında ortalaması olan.Ayrıca ortalaması 2'nin üstünde olanlardan da ret alan görmedim.

Benim ingilizcem biraz iyi. Is verenimle skype ' den gorustum.seviyeye extreme istiyodu
    . Turizm okuyorum zaten . Konsolosa ortalamami yukseltexegime soz falan veremebilitjm . Ahaha tabi herse. Gruplarla gidicem zaten ins sorun yasamam.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

5 dakika kadar tutan kişi neler soruyor acaba bilginiz var mıııı

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

hangi okulda okuduğunu, hangi bölüm kaçıncı sınıf olduğunu, sınıfının kaç erkek kaç kızdan oluştuğunu, öndeki camdaki yazıda tam olarak ne yazdığını açıklamasını zor durumda hangi numarayı araması gerektiğini, hangi mesleği yapıcağını örneğin lifeguardlıksa yüzmeyi ne kadardır bildiğini kimden öğrendiğini ailenin ne iş yaptığını soruyor en azından ben bu kadarını duydum

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Vize görüsmesini yapan kisi de parmak izinizi aldı mı?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

hangi okulda okuduğunu, hangi bölüm kaçıncı sınıf olduğunu, sınıfının kaç erkek kaç kızdan oluştuğunu, öndeki camdaki yazıda tam olarak ne yazdığını açıklamasını zor durumda hangi numarayı araması gerektiğini, hangi mesleği yapıcağını örneğin lifeguardlıksa yüzmeyi ne kadardır bildiğini kimden öğrendiğini ailenin ne iş yaptığını soruyor en azından ben bu kadarını duydum
    Büyük haksızlıkkk :s

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

dostum 2 kişi red aldı dedin birisi ing. yetersizliğinden diğerinin sebebini biliyor muydun bu iki kişi haricinde diğerleri geçti mi

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

diğeri de sanırım aynı sebeptendi fakat tam olarak bilmiyorum ortalaması 1 95 olan birinin de aldığını gördüm sanırım sebebini inandırıcı açıkladıktan sonra sorun olmuyor. ben olduğum sırada başka red alan görmedim

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

o anlayamadığı ingilizce soru çok üst düzey bişey değildir heralde ?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

hayır öyle üst düzey sorular duymadım

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)