Sayfa 14 Toplam 15 Sayfadan BirinciBirinci ... 4101112131415 SonuncuSonuncu
Toplam 437 adet sonuctan sayfa basi 391 ile 420 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Not ortalamaları soru/sorun başlığı{Ana Başlık}

Profesyonel Watçı ByLyric - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    15

Kardeşim biraz daha kabataslak bahsedersen anlayabilirim i confused too
    ---wat where amazing happens---http://www.turkishwat.net/image.php?type=sigpic&userid=7507&dateline=1307807  820

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ben hazırlık okudum sonra tatile girdik ya o sırada bizi bi sınava soktular gecerseniz 1. sınıfın 2. döneminden devam ediceksiniz dedile. neyse gectik biz. simdi been 1. sınıfın 2. dönemini okuyorum. benım su anda ortalamam yok bu senenın sonunda olcak . 2013de gidicem ben watla. senenin sonunda olacak notumla gelecek sene olacak notumun ortalamasına mı bakacak vize veren adam. yani yarım donem notum olmayacak ben mezun olana kadar hep çapraz gidicem okulda. bi sorun teskil eder mi diye soruorum?

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Wink

Alıntı yagmursyner Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben hazırlık okudum sonra tatile girdik ya o sırada bizi bi sınava soktular gecerseniz 1. sınıfın 2. döneminden devam ediceksiniz dedile. neyse gectik biz. simdi been 1. sınıfın 2. dönemini okuyorum. benım su anda ortalamam yok bu senenın sonunda olcak . 2013de gidicem ben watla. senenin sonunda olacak notumla gelecek sene olacak notumun ortalamasına mı bakacak vize veren adam. yani yarım donem notum olmayacak ben mezun olana kadar hep çapraz gidicem okulda. bi sorun teskil eder mi diye soruorum?
    Transkripte derslerinin sene sonu not ortalamaları yazacaktır zaten ve vizede de dikkat edilecek olanlar o notların olucaktır.Ama genellikle o güne kadarki notlarının toplamı en sonda yazar.Yazmassa tek tek bakar ve karar verir.Önemli olan genel bi düşüş eğilimi olmaması ve 2 nin altına düşmemen.İşler ters giderse neden ters gittiğini de anlatabilcek kadar bi inglizcen varsa o zaman alırsın.Ama hem notların düşük hemde ing. zayıfsa o zaman red alırsın.Benim 1.79 mesela ve 1 sayfa dolusu yazı yazdım ve şuanda ezberliyorum hatta ezberim bitti diyebilirim.Onun dışında notların iyi olursa zaten ingilizceinn çok iyi olmasına gerekte yok.FORUMDAN EDİNDİĞİM BİLGİLER SAYESİNDE SANA YARDIMCI OLMAYA ÇALIŞTIM .

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

haklısın zaten daha bir sene var not ortalamam bi olussun da ona göre bir şeyler yaparım. şimdiden telaşlandım tesekkurler bilgi için

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

notum 1.99 ingilizcem normal düzeyde. bölümümde ingilizce yüzde yüz. 3. sınıfım, ilk defa gideceğim. vize alma şansım yüzde kaç??? korkuyorum

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar benim genel not ortalamam 2,42..ama gecen sene bir dönemim 1,88 geldi..o düşüş aklımı karıştırıyor sorun olur mu ve ben geçen sene fransadan red yedim bununda bir zararı olur mu?

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Standart :)

Alıntı kid Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    notum 1.99 ingilizcem normal düzeyde. bölümümde ingilizce yüzde yüz. 3. sınıfım, ilk defa gideceğim. vize alma şansım yüzde kaç??? korkuyorum
    yüzde 99 ihtimal alırsın.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Benimde 1.97 bölüm çevre mühendisliği acayip stres yapmış durumdayım forumda daha önce giden arkadaşlar ve benim kendi wat yapan arkadaşlarım oldukça rahat alacağımı söylüyorlar inşallah alabilirim eğer ortalamaya takılırsa mühendislik zor filan birşeyler söylüyecez artık Büyük ihtimal 20 Nisanda görüşmem olacak inşallah hepimiz için hayırlısı olur.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

inşallah ama 2 ye yakın olanların işi gerçekten kolay olacağına dair birçok bilgi var forumda.O yüzden sıkıntı olmaacaktır bence.Ama inglizce pratik yapmayıda unutmayın ve kötü bi şanssızlık yaşamayalım derim ben.HERKEZ ALIP ALMADIĞINI BURADAN PAYLAŞIRSA DETAYLI BİR ŞEKİLDE BİZEDE FAYDASI OLUR.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

not ortalamasını dert edenlere sesleniyorum 1.15 ortalamayla 23 mart cuma günü vize almış bulunmaktayım efsaneler listesinde yerim hazır heralde

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

..................................
    Konu kubersify tarafından (10-01-2017 Saat 10:06 PM ) değiştirilmiştir.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Smile

Alıntı MertErgun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    not ortalamasını dert edenlere sesleniyorum 1.15 ortalamayla 23 mart cuma günü vize almış bulunmaktayım efsaneler listesinde yerim hazır heralde
    ohaaaaaa nasıl nasıl oldu.Neden verdiler ne konuştunuz..Olay nedeir.Ne ayaksın sen anlatırmısın bize detaylıca

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Smile

Alıntı kubersify Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben ankarada gireceğim pazartesi günü, yani yarın. 1.60 ortalamam var bakalım sonuç ne olacak
    burdan mutlaka paylaşımda bulun alıp alamadığını ne konuştuğunuzu

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı inek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ohaaaaaa nasıl nasıl oldu.Neden verdiler ne konuştunuz..Olay nedeir.Ne ayaksın sen anlatırmısın bize detaylıca
    açıkcası wat işinin en kolay kısmı vize görüşmesiymiş bunca açılan başlık konuşmalar hepsi foss bunu istanbul istinyedeki amerikan konsolosluğu için kesin kez diyorumki heyecan gereksiz 4 gişe var 1 i tombul kadın herkese vize veren bu kadından arkadaş 30-35 saniyede aldı, kel adam yüzde 95 veriyo 1 i uyuz bir kadın var diğerine bakmadım neyse ben kel adama denk geldim bende bir gün önceden kafayı kazıtmıştım makara bir muhabbet ettik saçlarımız hakkında akıcı ingilizce konuştum not ortalamama bakmadı bile iyi konuşyosun ingilizce, iyi tatiller sana amerikada dedi 1.15 ile vize almış oldum böylece

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Smile

açıkcası wat işinin en kolay kısmı vize görüşmesiymiş bunca açılan başlık konuşmalar hepsi foss bunu istanbul istinyedeki amerikan konsolosluğu için kesin kez diyorumki heyecan gereksiz 4 gişe var 1 i tombul kadın herkese vize veren bu kadından arkadaş 30-35 saniyede aldı, kel adam yüzde 95 veriyo 1 i uyuz bir kadın var diğerine bakmadım neyse ben kel adama denk geldim bende bir gün önceden kafayı kazıtmıştım makara bir muhabbet ettik saçlarımız hakkında akıcı ingilizce konuştum not ortalamama bakmadı bile iyi konuşyosun ingilizce, iyi tatiller sana amerikada dedi 1.15 ile vize almış oldum böylece
    İlk kez gidiyosun dimi sen?Bide akıcı ingilizce derken nasıl msela İNGİLİZCE YAZARMISIN.kAÇINCI SINIFSIN??Ben biraz hm hm diyerek konuşuyorum.Kelimeler aklıma gelmiyo heycandan.Ama konuşabiliyorum.Sorun olurmu sence

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı inek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlk kez gidiyosun dimi sen?Bide akıcı ingilizce derken nasıl msela İNGİLİZCE YAZARMISIN.kAÇINCI SINIFSIN??Ben biraz hm hm diyerek konuşuyorum.Kelimeler aklıma gelmiyo heycandan.Ama konuşabiliyorum.Sorun olurmu sence
    açıkcası ingilizcem eskiden çok iyidi ama pratik yapmaya yapmaya köreldi ama nasıl denk geldiyse o an vize görüşmesinde akıcı konuştum evet ben 1. sınıfım buarada sorunda olmaz istanbul konsolosluğundan almak bebek işi bu forumda yazılanlar hayal mahsülü heralda yok alamazsın edemezsin vs aldım 1.15 le 1.90 olana zor demişler canı sıkılan kafadan atmış

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

açıkcası ingilizcem eskiden çok iyidi ama pratik yapmaya yapmaya köreldi ama nasıl denk geldiyse o an vize görüşmesinde akıcı konuştum evet ben 1. sınıfım buarada sorunda olmaz istanbul konsolosluğundan almak bebek işi bu forumda yazılanlar hayal mahsülü heralda yok alamazsın edemezsin vs aldım 1.15 le 1.90 olana zor demişler canı sıkılan kafadan atmış
    yuhhh inanamıyorum yaa nasıl oldu.Akıcı ingilizce demişsinya orda zaten cevabı vermişsin bence bu arada aranızda geçen inglizce dialogları yazarmsıın burayaç

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

benim genel ortalamam 2.40 ama son dönem 1.69 geldi ingilizcemde akıcı sayılır sorun yaşar mıyım vizeyi alırken ?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Alıntı giray Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim genel ortalamam 2.40 ama son dönem 1.69 geldi ingilizcemde akıcı sayılır sorun yaşar mıyım vizeyi alırken ?
    Hocam transkriptte son dönem ortalaması yazar senin internette gördüğün kadar detaylı yazmıyor transkriptte.Yani benim okulumda böyle.http://www.turkishwat.net/vize-ve-pa...r-resimli.html bu konuda resmini koydum trasnkriptin.O güne kadar aldığın derslerin ortalaması yazar..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Hazırlık öğrencisiyim, ortalamam belli olmadığı için girdiğim 3 sınavın notlarını yazıp, zarfa koydu öğrenci işleri. Notlar 47 , 50 , 44 şeklinde. Ortalaması 1,88 yapıyo ama kağıtta ortalama falan yazmıyo, sadece 3 not alt alta yazıyo. 11 mayısda vize gorusmem var, umarım sorun olmaz

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı egorentas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hazırlık öğrencisiyim, ortalamam belli olmadığı için girdiğim 3 sınavın notlarını yazıp, zarfa koydu öğrenci işleri. Notlar 47 , 50 , 44 şeklinde. Ortalaması 1,88 yapıyo ama kağıtta ortalama falan yazmıyo, sadece 3 not alt alta yazıyo. 11 mayısda vize gorusmem var, umarım sorun olmaz
    Hazırlık sınıflarında ortalamaya bakmıyorlar. Çok kafanıza takmayın. Aslında onlar için ortalaman önemli değil. Orada kalmamanı istiyorlar. Eğer orada kalmayacağınızı kanıtlarsanız tamamdır. Hiçbir sorun olmadan alırsınız. Onun için onu kanıtlamaya çalışın. Gerisi önemli değil.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Rahat Olun 11 Nisanda 1.38 ile vize aldım.Fakat ortalamamı bir tek ben biliyordum.Bütün derslerden kaldığım için not ortalamam transkriptte yazmıyordu bile.Hatta ingilizce transkriptte sadece ders isimleri yazıyordu.Yani temiz traş olmuş bir şekilde güler yüzlü ve rahat gidin.Onlar çok güler yüzlü insanlar zaten sizlere yardımcı oluyorlar.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı yucar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hazırlık sınıflarında ortalamaya bakmıyorlar. Çok kafanıza takmayın. Aslında onlar için ortalaman önemli değil. Orada kalmamanı istiyorlar. Eğer orada kalmayacağınızı kanıtlarsanız tamamdır. Hiçbir sorun olmadan alırsınız. Onun için onu kanıtlamaya çalışın. Gerisi önemli değil.

Sagolasın hocam cevap için, hazırlık hakkında birinden daha duymuştum boyle bisey. Zaten tam ogrenci sayılmıyosun gitmisken okulu bosverip kalabilirsin diye dusunebilirler denmisti. Dikey gecis yaptım ben seneye 1'den degil 3'den başlıcam, sanırım bunu soylersem okulu bırakacagımı falan dusunmezler

Alıntı Christ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Rahat Olun 11 Nisanda 1.38 ile vize aldım.Fakat ortalamamı bir tek ben biliyordum.Bütün derslerden kaldığım için not ortalamam transkriptte yazmıyordu bile.Hatta ingilizce transkriptte sadece ders isimleri yazıyordu.Yani temiz traş olmuş bir şekilde güler yüzlü ve rahat gidin.Onlar çok güler yüzlü insanlar zaten sizlere yardımcı oluyorlar.
    Eyvallah

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Ya arkadaşlar gözlerime uyku girmiyor tabiri caizse.Benim agno'm tam 1.80 ve vize sınavlarım başlayacak 2 gün sonra vize sınavlarıma çalışıyorum ama bölümüm gerçekten çok zorr ama 1.80 ve bu civar bir ortalamayla vize almam ne kadar mümkün ? İngilizcem neredeyse orta seviye şu sıralar vize görüşmesine kafayı takmış durumdayım ortalama yüzünden lütfen yardımcı olun.Teşekkürler..
    Konu AnakinSkywalker tarafından (11-11-2012 Saat 05:19 AM ) değiştirilmiştir.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Tarih:26 Mart 2012
    ben ankarada gireceğim pazartesi günü, yani yarın. 1.60 ortalamam var bakalım sonuç ne olacak
    Taris:5 Mayıs 2012
    Arkadaşlar merhaba, ben ankarada girmiştim ve red yemiştim. not ortalamamla ilgili bi sorun vardı, 1.60 idi fakat memur ile olan konuşmamızda not ortalaması konuşulmadı bile.adam bana saçma sapan ailenle mi yaşıyorsun? buradaki güvencen nedir? evli misin? tarzında sorular sordu çok sinirlendim hepsine cevap verdim, biraz ağır gitmiş olabilirim fakat adamın tavrı çok sinir bozucuydu. Neyse ki, 11 mayıs'ta istanbul'da gireceğim vize görüşmesine son kez. Ne olur ne olmaz diye not ortalmamı yükseltmek için baya çalışmıştım sınavlara ancak okulumuz yeni bir sisteme geçtiği için notlarımızı öğrenemiyoruz internetten ve hocalarda açıklamıyor. sadece 2 tane yök dersi açıklandı. sizce ne yapmam gerekiyor? öğrenci işlerinden kaşeli bir yazı alıp götürsem olur mu? çünkü notlarım yüksek gelicek bundan eminim. bölüm başkanından her hangi bir yazı falan yardımcı olur mu? ingilizce konusunda en ufak bir sıkıntım yok.
    Tarih:11 Mayıs 2012
    bende sabah aldım vizeyi, 12 numaradaki genç temiz yüzlü birisiydi. baya muhabbet ettik. ankarada mart ayında alamamıştım çok zorluyorlardı. not ortalamam : 1.59

şimdiden cevaplayayım : ilk gidişim, 1. sınıfım, bu dönem ortalaman nasıl dedi sadece o kadar.
    Bak bi arkadaşın kronolojik olarak vize görüşmesi hk.da 3 mesajını alıntı yaptım.Gördüğün gibi bu işin bi kesin sınırı yoktur.Tek sorun o an görüşme sırasındaki memurun senin Türkiye'ye geri dönüş yapacağına inanmasıdır.Buda ikili diyaloğa bağlı tabi..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Dediğin gibi bir sınırı yok ama insan işte panik oluyor..

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Hocam panik olması gayet doğal.Yani yaz için kurduğun hayaller o görüşmeye bağlı.Konsoloslarda bunun farkında ve onlarda heycanlı olmamızı anlayışla karşılıyor.Deki orda heyecandan konuşamadın onuda anlıyorlar.Hazır elinde koz varken vizelerine asıl yüksek not almaya bak..Çoğumuzun yaptığı gibi bu sayfalarda çözüm arama zamanını sınavlarına ayır

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Kesinlikle dediğin gibi çok hayaller kurdum ve hepsi ona bağlı Umarım her şey güzel olacak

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Olur olur merak etme,hala sınavlara girmiş değilsin..Bu fırsatı çok iyi değerlendir.Bak finaller demiyorum bile..Vize sınavlarına girmemişsin daha..dönem ortalamanı yüksek tutman bile faydalıdır..Bişeylerin çabası içinde olduğunu gösterir..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Exclamation Not Ortalaması Sıkıntısı Yardım Lütfen

Arkadaşlar benim not ortalamam 1,6 ingilizcem yeterli düzeyde 4.sınıfım fakat okulum 1 sene uzadı vize görüşmesinde sıkıntı yaşar mıyım acaba?Özellikle daha önce benim durumumda olup vize görüşmesine giden arkadaşlar varsa yorumlarını bekliyorum

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)