Toplam 28 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 28 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: j1 to f1( change of status)

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart j1 to f1( change of status)

arkadaslar j1den f1a gecisle ilgili bilgi almak icin dun zoniye gittim(dil okulu)..bana bunun mumkun oldugunu hatta pasaportuma vize basilicagini soylediler tabi kabul edilmesi sartiyla..turkiyeye tatile gidebilicegimi vize aldiktan sonra pasaportuma vize basilicagini turkiyeye gittikten sonra abdye donmek icin tekrar vize gorusmesine girmeme gerek olmadigini bi suru kisiyi j1dan f1a gecirdiklerini soylediler.ben ustune basa basa turkiyeye gidince tekrar vize almak zorunda miyim donmek icin dedim kesinlikle hayir dediler..kayit yaptirdim evraklari doldurup okula vericem onlar konsolosluga gonderiyolarmis 2-3 hafta surer bi aksilik olmazsa dediler.bilgilerinize sunarim

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

okul ücreti nedir?
    ya olduğun gibi görün yada gözüme görünme!!!

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

nasıl yani benim bildiğim vize sadece abd dışında basılabiliyor. konuştuğunuz kişi türk müydü peki?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

durumdan haberdar edersen seviniriz senin yolundan geçicek çok kişi var lütfen bilgilendir bizi ücret konaklama iş durumu merakla bekliyorum

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

arkadaşlar amerikaya geleli yaklaşık 10 gün oldu fakat ben şimdiden kalma planları yapmaya başladım. hiç türkiye gitmeden vizemi burda değiştirmek istiyorum. ama geri dönememe korkusu var bi ara türkiyeye gidip gelme durumum olcak. son durum nedir bilen var mı pasaportumuza f1 vizesi basılıyo mu. gidip gelme de sıkıntı yaşanıyo mu?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

bir dil kursu veya üniversiteye kayıt olursan dönmene gerek yok. vizeni hemen değiştirirler. hem türkiyeye giriş ve çıkışında sorun olmaz.
    Wisconsin Dells Profesörü Lifeguardlık kitabını yazan kişi...

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Bu konuda kesin bir bilgi sahibi olarak, Amerika'da size kimse vize vermiyor, sadece , I 20 belgesi veriyorlar, bu belge okuluna gittiğine dair bir kağıt, ds2019 un bir başka versiyonu. Eğer bu durumu yapıp amerika sınırlarının dısına çıkarsanız, Amerika'ya girebilmek için vize almanız gerekiyor. Bunun daha onceden çok kolay yolları vardı, Meksika'ya ya da Kanada'ya gidip vize alabiliyordunuz ama artık kendi ulkenden başvurma zorunlulugu getirdiler. Eğer f1 statüsünü gercekten okula gitmek için yapıyorsanız vizeye turkiyeden başvurulması şiddetle onerilir
    Peki.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

azuhazu kesinlikle hakli size sadece amerka icinde yasama hakki veriyorlar denebilir.. i20 belgesiyle.. elinizdeki vize sadece bir kagit parcasi ve amerikadan ciktiginiz andan itibaren vizeye girme zorunlulugunuz olacak.. bu durumda da vize alma sansiniz % 5 bile degildir.. cunku adamlara yalan soylemis oluyorsunuz...en mantiklisi program suresi icinde ordaki bir okula kaydolup i 20 belgesini alip turkiyeye doner donmez vizeye basvurmaniz.. bu durumda vize almaniz cok da zor olmuyor.. bankada okulun ve yasaminizin masraflarini karsilayacak miktar gosterebilirseniz kolayca alirsiniz vizeyi...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

yucar arkadaşımız vize alabilirsin yazmış ama azuhazu ve ozgursum vize alazsnız diyosnuz.bende türkiyeye gidip alma taraftarıyım ama elimde work and travel sonunda 5000$ olacak. o prayla hem de kaçak çalışıp 3 ay dil okulunda idare edebilirim ama türkiyeye gelip 5000 dolar para göstersem vize alma şansım yok gibi. üzerine para de ekleyemem. sizce ne yapmalıyım.

bu arada ozgursum senin dediğinle türkiyedeki dil okulu şirketlerini aradan çıkarmış mı olacam

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

aynen orda tum islemleri yapacaksin birinden borc para bulun tanidik birinden sadece vize alana kadar hesabinda para kalsin yeter.. ya da amcan dayin flan varsa sana sponsor olduguna dair kagit versinler kendi tapularini hesaplarini versinler sana ama ilki daha kolay.. 5000 dolar biarz az gibi ne kadar sureyle kalacagina bagli gerci.. orda vize almama olayi degil orda sana verilen amerika icinde okuma ve yasama hakki.. amerikadan ciktigin anda geri donmek icin pasaportunda yapistirilmis sekilde olan vizeyi isterler ki bunu sadece kendi ulkende alabiliyorsun yani geri dondugunde vize gorusmesine gidiceksin ama alma sansin bu sekilde zor.. orda degistirirsen statusu green card alana kadar ya da amerikadan skilana kadar geri donmeyeceksin..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

anladım son durum hiçbitürlü vize basılmadığı yönünde. geçici bi kağıt veriliyo o kadar. bende 5000 olacak 5000 de bi yerden bulup türkiyeye gelinc şansımı denicem bakalım

Efsane Watçı cAv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    23

Arkadaşlar abd de kalacağım ben diyorsanız cıkış yapmayın zaten dil okuluna kayıt olup ilgili belgeyi aldıktan sonraki sürec içinde evlenmeye falan bakın.Ama ben direkt dil okulu yapar bitirirm diyorsanız geri dönün tabi.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

arkadaslar ben suan internship ile abd deyim. Ve geleli 3 ay oldu. Egitimime devam etmek dolayisiyla f-1 a transfer dusunuyorum. Ama bildiginiz gibi bu isin agrirsiz siziz olmasi icin waive yapmam gerekiyor. Durum su ben geleli 3 ay oldu dedigim gibi 3 ay makul bir suremidir waive e basvurmak icin? Konuyla ilgili bilgisi olan arkadaslar bisiler yazarsa cok iyi olur.
    Konu marty tarafından (19-06-2012 Saat 09:18 AM ) değiştirilmiştir.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

benim orda kalan arkadasim yaptiklarini sana anlatiyorum 2 ay oncesinde direk gidip okula kaydoldu ve belgelerini istetti belgelerini alip gocmen burosu mu ne oraya yolladi ve o andan itibaren sonuclanana kadar zaten yasal olarak amerikada kalip ogrenimini gorebiliyorsun.. vize sonuclandi olumlu cevap geldi f1 la okumaya devam etti.. onunla ayni anda gelen diger kisi de ayni okula basvurup kagidi alinca 2 ay icinde Tr ye dondu ve burda basvuru yapip vizeyi aldi.. hem de 15 gun tatil yapmis oldu..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

simdi tr ye donup vize alma olayina sicak bakmiyorum cunku 2 tane vize reddim var daha onceden ve o konsolosluk psikolojisini bir daha yasamak istemiyorum. abd de kalip statusunu degistiren arkadas waive yapmadi mi? cunku dun biraz yabanci forumlarda arastirdim boyle bisey oldugunu goremedim mantik olarak gocmen olmayan vizeye waive etmeden gecebiliyorsun ama o waive daha sonra basini agritmasin? acikcasi ben suan isimle ilgili biraz sorunlar yasiyorum ve her ihtimale karsi bir an once waive ettirip rahatlamak istiyorum ya da uyguna bir dil okulu bulursam oraya da kaydolmayi dusunebilirim eger waive gerektirmeyecekse. Ama daha once gittigim bir kac dil okulunun bana sordugu ilk sey 2 yil kuralina tabi olup olmadigimdi eger 2 yil kurali varsa waive etmem gerektigi soylenmisti. Acikcasi bu asamada kafam cok karisik. Waive de basvuramiyorum suan daha 3 ay olmus geleli ve reason olarak ne yazacagimida bilemiyorum.

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı marty Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    simdi tr ye donup vize alma olayina sicak bakmiyorum cunku 2 tane vize reddim var daha onceden ve o konsolosluk psikolojisini bir daha yasamak istemiyorum. abd de kalip statusunu degistiren arkadas waive yapmadi mi? cunku dun biraz yabanci forumlarda arastirdim boyle bisey oldugunu goremedim mantik olarak gocmen olmayan vizeye waive etmeden gecebiliyorsun ama o waive daha sonra basini agritmasin? acikcasi ben suan isimle ilgili biraz sorunlar yasiyorum ve her ihtimale karsi bir an once waive ettirip rahatlamak istiyorum ya da uyguna bir dil okulu bulursam oraya da kaydolmayi dusunebilirim eger waive gerektirmeyecekse. Ama daha once gittigim bir kac dil okulunun bana sordugu ilk sey 2 yil kuralina tabi olup olmadigimdi eger 2 yil kurali varsa waive etmem gerektigi soylenmisti. Acikcasi bu asamada kafam cok karisik. Waive de basvuramiyorum suan daha 3 ay olmus geleli ve reason olarak ne yazacagimida bilemiyorum.
    2 reddin varsa bencede donme...
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Merhaba Arkadaslar
    Ben gecen sene amerıkaya work and travel programıyla gelmıstım burada j1 olan vızemı f1a cevırdım..Bu cevırme ıslemını yapmak ıcın Turkıyeye gıtmeye gerek yok buradan da degıstırebılıyorsunuz.Ayrıca bu konuda bana Bell Language School yardımcı oldu hıc para almıyorlar sadece ımmıgratıon servıce e bır mıktar para oduyorsunuz onun dısında burada okula ogrencı vızesıyle f1 ıle devam edebılıyorsunuz..Bu okul New Yorkta Brooklynde bulunuyor..Ben New Yorku tercıh ettım cunku burada ıs bulmak ve ulasım cok kolay ve rahat..
    Ilgılenen arkadaslar ıcın okulun websıtesı: Bizim ingilizce dil sınıflarımızla , Yurtdışında okuma ve ingilizce öğrenme | New York ABD' de Yurtdışı Eğitimi
    Yukaridaki linkte ulasamazsaniz asagidaki linki deneyebilirsiniz..
    : _ww.bellschool.org/tr/

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

2 yil kurali work and travel cilar icin degil internship le giden j1 lilar icin gecerli ..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

adam haklı beyler
    FENER BAHÇE

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı mehmet91 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaslar
    Ben gecen sene amerıkaya work and travel programıyla gelmıstım burada j1 olan vızemı f1a cevırdım..Bu cevırme ıslemını yapmak ıcın Turkıyeye gıtmeye gerek yok buradan da degıstırebılıyorsunuz.Ayrıca bu konuda bana Bell Language School yardımcı oldu hıc para almıyorlar sadece ımmıgratıon servıce e bır mıktar para oduyorsunuz onun dısında burada okula ogrencı vızesıyle f1 ıle devam edebılıyorsunuz..Bu okul New Yorkta Brooklynde bulunuyor..Ben New Yorku tercıh ettım cunku burada ıs bulmak ve ulasım cok kolay ve rahat..
    Ilgılenen arkadaslar ıcın okulun websıtesı: Bizim ingilizce dil sınıflarımızla , Yurtdışında okuma ve ingilizce öğrenme | New York ABD' de Yurtdışı Eğitimi
    Yukaridaki linkte ulasamazsaniz asagidaki linki deneyebilirsiniz..
    : _ww.bellschool.org/tr/
    arkadaşım bende bu sene j1 olan vizemi f1 yapacağım bende newyorkta bi okula ggitmeyi düşünüyorum acaba bu okulun fiyatı ne kadar nasıl bi süreç izledin vize başvurn ne kadar zamanda sonuçlandı hesabında kaç dolar istediler bunları açıklar yada özelden msj atarsan sevinirim

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

merhaba arkadaslar ben 5 ay oldu abd deyim sizce waive islemlerine ne zaman basliyayim?
    Konu marty tarafından (17-08-2012 Saat 09:30 AM ) değiştirilmiştir.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

6. ayin sonunda basla..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

bende aynen oyle dusunuyorum yani 180. gunu doldurduktan sonra baslamak uygun olur herhalde

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

arkadaslar yardimlariniza ihtiyacim var 7 ayi doldurdum burda. mart in sonuna dogru gelmistim ve bugun waiver a basvuracam ama ben burda f1 a gecmeyi dusunuyorum simdi waiver a basvursam benim bi borcum fln da yok kyk ya waiver ne kadar da gelecek ki bide change of status icin okula 1 ay onceden fln basvurmam gerekiyor.eger waiver gelmesse 3 ay da napicam ben cunku waiver in en gec subata kadar gelmesi gerekiyor ki bende vizemin expired tarihinden 1 ay once okula basvurayim vizem 13 martta expired oluyor. offf kafam cok karisik

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

valla marty neyi bekliosun baslamak icin hala. git basla aga yetisir gibime geliyor sen basla elinden geldigince hizlandirma yollari varsa dene. zaan kaybetme daha fazla. ayrica nasil bilmiyorum ama amerikadaki ev arkadasim direk okula kaydolmustu j1 liyken i 20 yi almisti ve vize basvurusunda bulundu turkiye de hickimse ona 2 yil kurali waiver filan demedi. vize alamadi ama nedeni 2 yil kurali filan degildi ilk basta vizeyi almisti ama gosterdigi belgelerden biri sahte cikmis heralde ondan dolayi alamadi.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

valla dogru diyorsun ozgur bugun tum belgelerimi tamamladim yarinda money order ve posta gonderme islemlerini tamamlayacam ins. Senin arkadas tr ye donmus ama ben tr ye donmek istemiyorum direk change of status yapip burda devam etmek istiyorum onceki sayfalarda da dedigim gibi zaten 2 vize reddim var bir daha o konsolosluk psikolojisini cekemem.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

orda vize turunu degistirince mi waive islemi gerekiyor. cunku amerikada ogrenci vizesi icin waive e gerek yok demislerdi simdi hatirladim. neyse sen waive islemi icin hazirlan bi yandan bunu da sordur.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

bende onu duymustum ama okullar waive istiyorlar. bu arada dosyalarida yolladim ins. bir aksilik cikmaz.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)