Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Şirket Seçimi Acil Yardım

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Exclamation Şirket Seçimi Acil Yardım

Biz üç arkadaş Namık Kemal Üniversitesindeyiz.
    2012 yaz ayları için WAT programına katılmak istiyoruz fakat şirket seçimi hakkında kararsız kaldık.

İş mülakatları konusunda herşeyin bize bağlı olduğunun farkındayız, 1 sene hazırlık gördük. İngilizcemize güveniyoruz. Her şirket bunu defalarca söyledi.

Üçümüz aynı yerde çalışmak istiyoruz ve NYC çevresi bölgere gitmek istiyoruz.(new jersey, Boston-Massachusetts, boston vs.)

Bir çok şirketle görüştük(, STUDY ZONE-ADVIS, UNITED TOWERS) fakat bizim şartlarımıza uygun şu firmalar oldu. OZMAN, ACADEMIX, WESTLINE.

OZMAN; Cihan beyle görüştük. şartlarımız konusunda hiç bir sıkıntı çekmeden yardım edeceğini söyledi.
    üçümüzün bir arada çalışıp, NYC çevresinde rahatlıkla iş bulabileceklerini söyledi. hatta geçen dönemin iş sözleşmelerini gösterdi. hiç sıkıntı çekmeden programı ayarlayabileceklerini söylediler. yaklaşık 8.5$ alıp, konaklamaya haftalık 25$,50$,75$ gibi fiyatlar ayarladıklarını söylediler ki bunları geçen seneki sözleşmelerden gösterdi. programa, erken kayıt ücretine 1500$ istediler.

ACADEMIX; Selçuk beyle görüştük. NYC çevresinde iş olanağının az olduğu, iş olsa bile ing. bakımından en zayıfımıza göre hareket etmemiz gerektiğini söylediler.
    iş bakımından değil ama bölge bakımından sıkıntı çekebileceğimizi söylediler. yani istediğimiz bölgelerde iş bulmanın zor olduğunu söylediler. Bu sebeple alternatif bölge oluşturmamızı istediler.programa, erken kayıt ücretine 1550$ istediler.

WESTLİNE; Betül hanımla görüştük. New Jersey'den şu anda ellerinde iş olduğunu, istersek hemen katılabileceğimizi söyledi. o bölgelerde iş ve üçümüz bir arada olması sıkıntı olmayacağını söylediler. programa, erken kayıt ücretine 1475$ istediler.

Bu üç şirket hakkında kararsız kaldık, forumdan okuduklarımızdan ötürü; özellikle OZMAN'dan korktuk.

Seçim hakkında bize yardım etmeniz çok iyi olur.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

hocam kimse sana kolay kolay şirket önermez o sorumluluğu almaz ama eğer 3 kişi gidecekseniz şirkete yazılmadan önce resmi olarak 3 ünüzün aynı işe gideceğini veya aynı evde kalıp farklı işlere gideceğinizi belirten bir belgeyi şirkete imzalattırın yani elinizde somut birşey olsun o imzaladığınız sözleşmenin içinde şirkete yasal olarak sizin işinizi değiştirme hakkı sunulmuş ona imza attıktan sonra şirket size kusura bakmayın işveren 2 nizi kabul etmedi sizi başka başka şehirlere göndermek zorundayız elimizde başka iş yok deme hakları var bu sözleşmeden dolayı hiç bir hak iddaa edemezsiniz ve diğer bi seçenek olarakta o zaman sizi diğer yaz gönderelim derler ki bunuda öğrencilerin çoğunun kabul etmeyeceğini bilirler 3 sene önce ilk watımda bu durumu yaşadım yani 3 kişiydik herşey tamamdı uçak biletleri vize dahil herşey alınmıştı fakat bazı nedenler öne sürülerek çok farklı yerlere gittik birbirimize 2000 3000 km uzaklıktaydık demem o ki 3 ünüzün ayne yere gideceğini bir kağıda dökün ve şirkete imzalattırın yada farklı bi yolla bunu resmileştirin
    ya olduğun gibi görün yada gözüme görünme!!!

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

seni çook iyi anlıyorum aynı şeyleri bende yaadım yöneticinin dediği gibi kimse sana şirket önermez önersede reklama girer inşallah üçüncü kez katılcam bu sene bütün şirketleri bende gezmiştim ilk gittiğim şirket farklıydı birincisinde tecrübe kazandık ikincisinde farklı şirketten sözleşmeme madde koydular bir sıkıntı olduğunda ücret iadesi eksiksiz olsun diye öyle gittim. yani şirket sonradan yan çizmesin sözünde dursun paran boşa gitmesin bu önemli çünkü çoğu yan çiziyo bide herşey sende bitiyo

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı matador_36 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam kimse sana kolay kolay şirket önermez o sorumluluğu almaz ama eğer 3 kişi gidecekseniz şirkete yazılmadan önce resmi olarak 3 ünüzün aynı işe gideceğini veya aynı evde kalıp farklı işlere gideceğinizi belirten bir belgeyi şirkete imzalattırın yani elinizde somut birşey olsun o imzaladığınız sözleşmenin içinde şirkete yasal olarak sizin işinizi değiştirme hakkı sunulmuş ona imza attıktan sonra şirket size kusura bakmayın işveren 2 nizi kabul etmedi sizi başka başka şehirlere göndermek zorundayız elimizde başka iş yok deme hakları var bu sözleşmeden dolayı hiç bir hak iddaa edemezsiniz ve diğer bi seçenek olarakta o zaman sizi diğer yaz gönderelim derler ki bunuda öğrencilerin çoğunun kabul etmeyeceğini bilirler 3 sene önce ilk watımda bu durumu yaşadım yani 3 kişiydik herşey tamamdı uçak biletleri vize dahil herşey alınmıştı fakat bazı nedenler öne sürülerek çok farklı yerlere gittik birbirimize 2000 3000 km uzaklıktaydık demem o ki 3 ünüzün ayne yere gideceğini bir kağıda dökün ve şirkete imzalattırın yada farklı bi yolla bunu resmileştirin
    kimsenin reklam yapmak istemediğinin farkındayım ama bu şirketlerle gitmiş ve sorun yaşamış olan arkadaşlar yorumları atarsa iyi olur çünkü gidip rezil olmak istemiyoruz. özellikle ozman hakkında forumda çok kötü şeyler var.
    memnuniyet yada şikayetlerinizi paylaşırsanız çok yardımcı olmuş olursunuz.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı adalet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    seni çook iyi anlıyorum aynı şeyleri bende yaadım yöneticinin dediği gibi kimse sana şirket önermez önersede reklama girer inşallah üçüncü kez katılcam bu sene bütün şirketleri bende gezmiştim ilk gittiğim şirket farklıydı birincisinde tecrübe kazandık ikincisinde farklı şirketten sözleşmeme madde koydular bir sıkıntı olduğunda ücret iadesi eksiksiz olsun diye öyle gittim. yani şirket sonradan yan çizmesin sözünde dursun paran boşa gitmesin bu önemli çünkü çoğu yan çiziyo bide herşey sende bitiyo
    daha önce katıldığın firmalar hakkında bir şeyler söylesen -ki bu memnuniyet yada şikayet- seçimimizi kolaylaştıracaktır.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

forum icerisinde sirketler hakkinda yapilacak yorumlara sicak bakmiyoruz cunku bu kontrol altina alinabilecek bir durum degil. isteyen istedigi firmayi karalayabilir ya da reklamini yapabilir bu yuzden buna musade etmiyoruz. senin yapman gereken sirket seciminde dikkat edilmesi gerekenler isiginda tum firmalarla konusmak secimii yapmak.. kolay gelsin. yardimci kaynak ararsan imzamdaki konulara gozgezdirmeni tavsiye ederim. is ve sirket secimi konusundakiler...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

forumda şirketler hakkında yorum yapılmasının reklama veya karalamaya girebileceğini anlıyorum ama bizim durumumuzda olan veya daha önceden tecrübeli arkadaşlarla pm yoluyla konuşup fikir alışverişinde bulunabilirsek çok memnun oluruz. en kısa sürede şirket seçimini halletmek istiyoruz çünkü. ve gerçekten kararsızız.

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Forumda şirketlerle sorun yaşayan arkadaşların yorumlarını bulabilirsiniz ve az çok fikir sahibi olabilirsiniz.Şu zamana kadar gerek şirket temsilcileriyle gerekse şirketlerle bir çok sorun yaşandığından dolayı bizler burada şirket önerme ya da karalama yapmıyoruz.Ayrıca şirket önermek gerçekten zor bir iş.Kimse o sorumluluğu almak istemiyor.Bana iyi davranan ve işlerimi en iyi şekilde halleden şirket sana aynı şekilde davranmayabiliyor.En iyisi sizi aynı işe yerleştirebilecek ve aklınıza yatan iş sağlayabilecek şirketle anlaşmak.
    ""Let the game begin""

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

ayrica tekrar soyluyorum sirket secme is sec. forumdaki iyi isleri arastir kim bunu sagliyorsa o sirketle anlas. en dogrsu bu..is en onemlisidir.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı braviels Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    daha önce katıldığın firmalar hakkında bir şeyler söylesen -ki bu memnuniyet yada şikayet- seçimimizi kolaylaştıracaktır.
    firma ismi vermesem daha uygun olur burada açıkça karar senin kararın gidip memnun kalmış olmam senin de memnun olacağın garantisini vermez bu sana bağlı birasda

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)