Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: J1 vizesini-F1 vizesine değiştirme ama nasıl??

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

Standart J1 vizesini-F1 vizesine değiştirme ama nasıl??

Arkadaşlar merhaba, size bir sorum olacak gerçekten bu işi bilen yada yapmış biri cevap verirse sevinirim... work and travella gitmiş J1 vizesi olan bir öğrenci Amerika'da dil okuluna kayıt olup Nasıl F1 vizesi alabiliyor? prosedürleri ayrıntılarıyla yazabilirmisinz? mesela J1 vizesinin süresi doldu yinede F1 vizesine başvurabiliyormu? dil okuluna kayıt olunup acceptance ve I20 formu alınıp washington DC'deki konsolosluğa mı gidiliyor? nasıl olduğunu detaylı yazarsanız sevinirim.. şimdiden teşekkürler.. )

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

kardesim sana bisey diyim hic kasma git dil okuluyla gorus onlar seni direk olarak yonlendiriyor.. benim arkadasima onlar yardim etti.. okul direk olarak herseyi tek tek aciklamisti ona.. vize icin gerekli belgelerle basvuruyorsun zaten ama bunu vizen bitmeden yapman lazim.. vizen bittikten sonra kacaga dusuyorsun zaten o saatten itibaren change status olmuyor durum.. ayrica vizen bitmeden basvurduktan sonra vize basvurun cevaplanana kadar yasal olarak amerikada kalabiliyorsun genelde olumlu sonuclanir zaten.. olumsuz bile olsa sana basvurunuz onaylanmadi su sure icinde ulkeyi terkedin derler o kadar.. ama cok dusuk ihtimaldir bu..

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı ozgursum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardesim sana bisey diyim hic kasma git dil okuluyla gorus onlar seni direk olarak yonlendiriyor.. benim arkadasima onlar yardim etti.. okul direk olarak herseyi tek tek aciklamisti ona.. vize icin gerekli belgelerle basvuruyorsun zaten ama bunu vizen bitmeden yapman lazim.. vizen bittikten sonra kacaga dusuyorsun zaten o saatten itibaren change status olmuyor durum.. ayrica vizen bitmeden basvurduktan sonra vize basvurun cevaplanana kadar yasal olarak amerikada kalabiliyorsun genelde olumlu sonuclanir zaten.. olumsuz bile olsa sana basvurunuz onaylanmadi su sure icinde ulkeyi terkedin derler o kadar.. ama cok dusuk ihtimaldir bu..

Tamam özgür bilgilendirmen için teşekkür ederim.. banada bir arkadaşım sordu.. ona yardımcı olmaya çalışıyorum.. bu sene Türkiyedeyimde seneye internshiple gidebilirim bakalım hayırlısı...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Dostum bu işi yapanların hemen hemen hepsi pişman. Çünkü bu olay vize değişimi değil. Pasaportuna vize basılmıyor yani. Eline bir kağıt parçası veriyorlar öğrenci olduğuna dair o kadar. Ve hayatın boyunca bir daha Amerikan konsolosluğu sana vize vermiyor. Bu şekilde kalanlar Turkiyeye döndükleri anda bir daha hayatları boyunca amerikaya gidemeyecekleri için, Amerikada kalırlarsa dil okuluna gitmek haricinde vasıfsız işlerde kaçak çalışmaktan başka şansları olmadığı için çok pişmanlar. Bence sadece vize statünü değiştirdikten sonra bir Amerikalıyla evlenmeyi düşünüyorsan tabi bulabilirsen bu işe kalkış yoksa çok pişman olursun.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)