Toplam 28 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 28 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ebay-Amazon vb. sitelerden alışveriş yapmak

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Post Ebay-Amazon vb. sitelerden alışveriş yapmak

Evet arkadaşlar bu tip sitelerden amerikadayken alışveriş yapan varmı ? ödeme olarak sadece kredi kartıylamı ödeyebiliyoruz başka ödeme secenekleri kabul ediyorlarmı ?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı sniff17 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet arkadaşlar bu tip sitelerden amerikadayken alışveriş yapan varmı ? ödeme olarak sadece kredi kartıylamı ödeyebiliyoruz başka ödeme secenekleri kabul ediyorlarmı ?
    güzel bir soru. ben de merak ediyorum oradayken ucuz bulmusken alınır bir şeyler.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

oraya gidince bir debit kart çıkartırsınız bu kart normal bankamatik kartıdır ama internetten alışveriş yapabilme imkanı da sağlar.günlük harcama limiti 500 dolar dır ama kartı aldığınız bankaya gidip 1 günlüğüne limitini arttırabilirsiniz.He bu arada maaşınız da bu kart hesabına yatar.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

baska bi yontem yoktur kredi kartin ve paypal hesabin olmasi lazim
    LIVE IS LIFE

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

başka bir yöntem nasıl yok var işte söylemiş olduğum debit kartla internetten alışveriş yapabilirsiniz.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Sitesine göre değişir.Hatta site içindeki satışa göre bile..Mesela ebay da bazı kullanıcılar kredi kartı kabul ediyor ama çoğu paypal ile alışveriş yapıyor.Paypal için kredi kartı yada debit kartınız olması lazım.debit kartı bildiğiniz bankamatik hesap kartıdır.Taksit filan yapamazsınız ama alışveriş yaparsınız.Birde bestbuy ve amazon gibi siteler debit kart, kredi kartı,paypal,master-visa kartları,american express ile alışveriş yapmanıza imkan verir.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

arkadasim , debit kart kredi karti simdi bunun tartismasina mi girecegiz??? adam demis zten kredi kartindan baska yol varmi die yanii anla kredi karti debit kart bankadan aldigin kart disinda baska bi yontem varmi yok onu soluorum
    LIVE IS LIFE

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Aslında yukarda yazdığımın dışında bi yöntem daha var,Papypal hesap kartı alırsanız normal kredi kartı yada debit kart gibi kullanabilirsiniz.Burdan giderken yanınızda kredi kartı olmasına gerek yok.Ordayken bu kartı alabilirsiniz.Hem alınca bonus olarak 5-10 dolar ilk alışverişten indirim yaptırıyor.Ama araba kiralarken illa kredi kartı lazımdır..Onu ayrı tutuyorum bilginize..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

arkadaş kredi kartı kullanmıyor galiba endişesini belirtmiş bende kullanmadığım için aynı sorular benim de kafama takılmıştı gitmeden önce bahsettiğimiz debit kart hesap kartıdır Türkiye'de kullandığımız kredi kartlarıyla uzaktan yakından alakası yoktur.Türkiyede böyle bir kullanım fazla yaygın olmadığı için açıklama gereği duyuyorum.İnternetten alışveriş yapabilen bankamatik kartıdır kendisi.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

sagolun arkadaşlar değerli bilgileriniz paylaştıgınız için. Kredi kartı kullanıyorum aslında ama 500tl limitli orda pek bi işe yarayacagını dusunmuyorum malum ogrenciyede yuksek limitli kart veren yer yok gibi(bilen varsa soylesin ) onun dısında debit kart guzel bi yontem gibi duruyor.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

sagolun arkadaşlar değerli bilgileriniz paylaştıgınız için. Kredi kartı kullanıyorum aslında ama 500tl limitli orda pek bi işe yarayacagını dusunmuyorum malum ogrenciyede yuksek limitli kart veren yer yok gibi(bilen varsa soylesin ) onun dısında debit kart guzel bi yontem gibi duruyor.
    Limitin 500 tl ama sen onu para yükleyerek yükseltebilirsinMesela diyelim ilk paycheckinden 600 dolar aldın bunun 200 dolarını yolla tr ye hesabına yatırsınlar,sende 500tl+200$ varmış gibi kullan kartını

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

tr ye para yollamakta meşakatli iş ya us den yapamıyoruz demi para yatırma işini neler alsak neler alsak
    I may not be totally perfect but some parts of me are excellent.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

tr ye para yollamakta meşakatli iş ya us den yapamıyoruz demi para yatırma işini neler alsak neler alsak
    Ya aslında bi yol daha var unuttumPaypalda alışveriş yapmanız için hesabınızı yükseltmeniz gerekiyor.Bunun en hızlı ve kolay yolu debit yada kredi kartı.Ama bi yol daha var.Size ait bi faturayı,yada adınıza ve yaşadığınız adrese gelmiş bi posyatı veya iş yerinden alacağınız sizin maaş bilgileriniz ve ev adresinizin yazılı olduğu bi referans belgesi ile adresinizi verify etmeniz yani adresinizi sisteme tanıtmanız lazım.Bu belgeleri fax ile gönderebilirsiniz paypala.Bi kaç gün sonra onaylandığına dair bi mail alırsınız.Sonra hesabınıza para yatırırsınız.Bu direk bi kredi kartından yada paypal hesabı olan bi tanıdığınızdan olabilir.Kredi kartı zorunluluğu yok ancak para transferi için başka bi paypal hesabı lazım.Halihazırda birinin hesabı varsa ona parayı verirsiniz o sizin hesabınıza yollar sizde alışveriş yaparsınız.Ama ordan bi bankadan debit kart almak 1 hafta sürer ve taksitli alışveriş dışında heryerde kullanabilrsiniz.Haberleşme, Paycheck ve Para Transferleri - Work and Travel ilgili forumu iyice okuyup hesabınızı dönerken kapatmanız gerektiğini hatırlatırım.Zorunluluk değil ama eksi bakiyeye düşme ihtimaline karşı tedbir sadece..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

@ugur çok teşekkurler üstad önemli noktalara değinmişsin.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Kredi kartı olan amerikalı işyerinen güvendiğin birine verirsin cash parayı o senin için sipariş eder, kartla vs uğraşamam ben diyenler için en basit yöntemdir

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı SYSOP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kredi kartı olan amerikalı işyerinen güvendiğin birine verirsin cash parayı o senin için sipariş eder, kartla vs uğraşamam ben diyenler için en basit yöntemdir
    SYSOP doğru söylüyor güzel yöntem

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

@SYSOP pratik ve mantıklı bi çözüm kesinlikle uygulayacagım

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar zaten çoğu paypal kabul ediyor.türkiyedeki debit ve credi kartınızı paypala kayıt ettirerek çok rahat alışveriş yapabilirsiniz tabii taksit yapcam ben diyorsanız orası ayrı.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Birde ebay den alışveriş yaparken paypal hesabında yeterli bakiye olmasına dikkat edin.Yada anında bakiye çekebileceğiniz bi debit kart yada kredi kartı eklerseniz hesabınıza source yani kaynak olarak alışverişte problem çıkmaz.Yoksa geç kalırsınız ödeme için ve şikayet edilmeniz durumunda hesabınız alışverişe kapatılabilir.Dikkatli olmakta fayda var.En iyi yöntem yukarda denilen gibi hesabı olan birine para verip onun üzerinden alışveriş yapmak..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

limitleri filan oluyomus zaten 1000 dolar ustunde filan hesabın kapatılma durumu varmıs, acılma imkanı var ama biraz ugrastırıcı en mantıklısı birinden yapmak evet

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

merhaba arkadaşlar bir sorum olacaktı. ebayde hong konglu bi satıcıdan telefon aldığımız zaman amerikada her hangi bir gümrük vergisi ödüyormuyuz?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Alıntı archerdeno Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar bir sorum olacaktı. ebayde hong konglu bi satıcıdan telefon aldığımız zaman amerikada her hangi bir gümrük vergisi ödüyormuyuz?
    Hayır ek bi ücret ödemiyorsunuz.Ödeme ekranında gözüken miktar neyse onu ödüyorsunuz.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

teşekkür ederim hızlı cevap için

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Alıntı archerdeno Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    teşekkür ederim hızlı cevap için
    It's my pleasure

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

güvenilirlik konusunda ne dersiniz?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaslar birde internetten unlocked alirken telefonun unlock oldugunu nasil anliyacaz ?
    belki telefon lock ama adam fazla paraya satmak icin unlock yazmis sonra elimizde patlamasin telefon ?
    birde ben ebayden almayi dusunuyorum fakat guvenilirligi konusunda suphelerim var ?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı osmanay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar birde internetten unlocked alirken telefonun unlock oldugunu nasil anliyacaz ?
    belki telefon lock ama adam fazla paraya satmak icin unlock yazmis sonra elimizde patlamasin telefon ?
    birde ben ebayden almayi dusunuyorum fakat guvenilirligi konusunda suphelerim var ?
    Hocam ebay den alacaksanız best seller olan kullanıcıdan almaya özen gösteriniz. Ürünü beğenmediğiniz taktirde geri iade edebilirsiniz. Feedback'lerinin düşmemesine çok dikkat eder bestseller satıcılar. Selamlar

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

arkadaşlar bid olayı nedir? açık arttırma gibi bir şey mi bir de bid iile alınan malların güvenilirliği ne kadardır?

what is bid?: Samsung WB150F 14MP 18X Wi-Fi Digital Camera - White 044701016397 | eBay

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)