Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Santa Monica Los Angeles

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Santa Monica Los Angeles

Arkadaşlar iyi günler/akşamlar öncelikle şirketim bana burayı önerdi güzel bi yer gibi duruyor ama kalacak yer büyük sorun 500 - 800 dolar arasından bahsediliyor sizlerden tavsiyelerinizi bekliyorum ..
    Birde tavsiye edilen iş şirket tarafından Mc Donalds işi saati 8 dolar sizce nasıl bi yaz beni bekliyor gidersem para toplamak gibi amacım yok son 5 - 10 günlük travel kısmına yetsin yeter yani

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

500 dolar aylık kira,150 dolar aylık harcaman,aylık 150 dolar civarı vergi,ve haftalık 40 saat çalışmayla 3-4 ay sonunda 1500 civarı para biriktirirsin..Bu parayla güzel bi tatil yapılır..Turlar oluyor uçak bileti filan herşey dahil olanları var,konaklamalısı yeme içmelisi var..Ama güzel bi tatil yaparsın

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

teşekkürler @ugur başka düşünceleri olanlar varmıdır ? daha önce gidenler gitmeyi düşünenler ?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Başka bir başlığa yazdım, sende istifade et diye kopyalayıp yapıştırıyorum. sakın gözünü korkutmak gibi olmasın, ama gerçeklerle yüzleşmeye hazır ol. zorluğa alış ki zorlanırsan zaten hazırlıklı olasın.

Geçen yıl ozman'ile santa monica'ya gittim. Pacific parc'ta çalıştım, ayarladıkları yeri üçüncü gün polis geldi kapattı, international hostel di sanırım, mail attım oradaki görevli bay ve bayana (adana şubesindekiler) ilgilenicez ıvır zıvır dediler ama 1 gün sokakta, 1 gün arkadaşımın arabasında yattım. Sonrasında arkadaşların otel odasında kaldık 1 hafta, sonra bir oda buldum türk'ten, oda dediğim girişte holde bir yatak aylık 500 dolar. Oda westwood'ta. Ondan sonra 15th rose hostel'e geçtim ve hayatımın en güzel günlerini geçirdim o hostel'de. Aylık 425 dolardı sanırım ama sahibi eric 3 aylık kontrat imzalıyor bu yüzden ucuz. Venice beach'e çok yakındır, pacific park'a yürüyüş mesafesindedir. Tr'ye dönünce dava açmak istedim ozman'a sonra vazgeçtim, work and travel çok ama çok sıkıntılıdır. Neler yaşadığımı, ne sıkıntılar yaşadığımı bir ben bir Allah bilir ama diğer yandan yaptığım geziler, partiler anlatılmaz yaşanır. Bir gün parti düzenledik italyan arkadaşlarla, partiye owen wilson geldi dışardan gelmiş duymuş sesi gelmiş. dünya'nın merkezine gidiyorsun dostum, santa monica hayatta yerleşmek istediğim yerler. ORada tanıştığım arkadaşlarla da hala görüşüyorum, bir road trip yaptık 15 kişiydik ve tek türk bendim californiaYı gez, arizona ve las vegas'a da illa ki git. Yalnız santa monica çok pahalı öyle bin dolar falan yetmez, muhtemelen paycheckini 15 gün sonra verirler sen fazla para al en az 2000- 2500 dolar, söyleyeceklerim bunlar kolay gelsin.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

kardesim senin zaten cok da gezmek icin nedenin yok isten sonra ... is bitiminde nyc e bikac gun ayir yeter.. calisirken hafta icindeki off gunlerinde san diego las vegas grand canyon ve san francisco turlari cok rahat yaparsniz ordaki arkadaslarinla.. ordaki yasamin zaten cok guzel olacak.. amerikanin en guzel ve en pahali bolgesine gidiosun.. is bitiminde 3 gun nyc turu yeterde artar bile...bol sans...

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

Los Angeles da 1 yıl bulunmuş biri olarak santa monica ya defalarca gittim. Los Angeles ın gezilmesi, görülmesi gereken yerlerden biridir. Aldığın saatlik ücret çok düşük ama orda 2. iş bulma şansın var. Hareketli bir yer. Kendine güveniyosan, ingilizcende ii ise rahat bulursun ingilizce. Evet Los Angeles da kiralar yüksek ben $600 veriyordum aylık ondan aşağıda bulman çok zor.

Gezme konusunda off günlerinde gidersin zaten santa barbara, san diego, las vegas sonrada son 10 günde NYC ye gidersin.
    "ALL GOOD THING TO THOSE WHO WAIT"

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Santa Monica Pacific Parkta çalışıcam geçinmek bu kadar zor mu olucak 19nda orda olacağım ilk etapta yapmam gerekenler hakkında bilgilendirebilirseniz sevinirim...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Los Angelesta araba nasıl kiralarız fiyatları nelerdir yardımcı olucak biri var mı?

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

internetten bakacaksin en iyisi birsuru firma var sitelerinden bak ya da kayak.com dan bak araba kiralama tarihlerini gir onlar seni buldugu fiyatlardaki firmanin sitesine aktarir zaten oran rezervasyon yapiyorsun ve o gun gidip kiraliyorsun arabani..

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

yalnız bu sitelerdde hesaplama yaptığın zaman yaş kontrolu olmadığı için fiyatlara aldanıp şirkete gittiğinizde 25 yaş altı olduğunuz için adamlar 200-300$ ekstra yaş farkı adı altıyla ücret alırlar ona göre arkadaşlar.
    onun dışında california bölgesi için
    san diego da 2 farklı zamanda araç kiraladık
    5 günlük mustang için 500$
    13 günlük 2011 model ford (markayı hatırlayamadım) 800$ para verdik. daha ucuzları araç modeline göre mümkün tabi.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)