Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 43 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 43 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 1 Haziran Vize Görüşmesi (İstanbul)

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Sonuçlardan ses yok ne oldu ne bitti haber verin

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

sonuçlar taze taze geldi

bu arada o kel adam var ya o kel adam adamın dibi dibi

arkadaşlar wat için vize almak şu hayatta ki en kolay işmiş bunu anladım. günaydın nasılsın amerikan filmlerini sever misin göçmenlik kağıdını okudun mu soruları soruldu bana ve sonunda iyi tatiller dendi

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar öğrencimisin nerde okuyorsun amerikada ne işi yapacaksın haklarını okudun mu dedi olay bitti kargoya gidebilirsin dedi umarım bşy çıkmazda gelir şu vize biran önce

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

En soldaki bayanla yaptım ben görüşmemi. Nancy idi adı.

Merhabalaştıktan sonra ilk olarak nereye gideceğimi ve ne iş yapacağımı sordu. Bundan sonra içinde transkript olan zarfı bana uzatarak benim için açar mısın dedi, açıp verdim bakmadan kenara attı. DS'i inceleyip İşverenin türk mü, saatlik kaç dolar kazanacaksın, iş sözleşmesi yaptın mı? Haklarını biliyormusun sorularını sordu. Sonrasında DS'imi imzalayıp ismi yazan kaşeyi bastı ve UPS fişini verdi. Have a nice trip le bitirdi görüşmeyi )

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Herkese iyi tatiller o zaman Alamayan var mıydı bugün denk geldi mi gördünüz mü vize alamayan insanlar?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

bugün vize alamayan 2 kişiye denk geldim birinin ingilizcesi çok kötüydü ama türkçe konuşarakta alanlar oldu bence o çocuğun notlarıda kötüydü 2 kişi dışında red yiyen görmedim

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

arkadaşlar pasaport elinize ulaşınca bilgi verirmisiniz ne kadar zamnda geldiğini 13 haziranda vizem var ve 17 haziran sabahı uçağım var yetişmem lazım istanbul içinde olucam vizeden sonra ne kadar zamnda elimde olur merak ediyorum...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı al_lobo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar pasaport elinize ulaşınca bilgi verirmisiniz ne kadar zamnda geldiğini 13 haziranda vizem var ve 17 haziran sabahı uçağım var yetişmem lazım istanbul içinde olucam vizeden sonra ne kadar zamnda elimde olur merak ediyorum...
    Konsolosluktan çıktığımda saat 11'di. Verilen takip numarası ile UPS'in sitesinden baktım şimdi. 16:21'de pasaport KONSOLOSLUKTAN TESLİM ALINDI şeklinde görünüyor. Yarın gelmiş olacak yani.

Pasaportun aynı gün hazırlanması için tüm işlemlerinin zamanında ve görüşmeden en az 2 gün önce yapılmış olması gerekiyor. DS-160 formunu doldururken uygun kriterde fotoğraf yüklemenin zaman açısından büyük faydası var. Şöyle ki: Ben tüm işlemlerimi 1 hafta öncesinden halletmiştim ve 600x600 piksel fotoğrafımı sisteme yüklemiştim. Konsoloslukta çoğu kişiden 2 adet vesikalık fotoğraf istediler, benden hiç fotoğraf istemediler. Hali hazırda sistemde fotoğrafım yüklü çünkü. Fotoğraf veren arkadaşların fotoğrafları scan edildikten sonra vizeleri basılacak. Bende bu işlem olmadığı için daha çabuk basılmış vizem. Görüşmeye girmeden konsolosluğa yazmıştım durumu, nasıl hızlandırabilirim diye , verdikleri cevap buydu

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

çok sağol kardeşim bu durumu şirkete bildireyimde onlarda belgelerimi eksiksiz hazırlasınlar...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

eveet arkadaşlar şirketim aradı vizen onaylanmış pasaportun geldi diye çok şükür umarım sonuç bekleyen arkadaşlarda, vize görüşmesine gidecek arkadaşlarda biran önce alır vizelerini

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

2 Haziran C.tesi 13:30'da pasaportum geldi )

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

İlk girdiğimde heyecanlıydım sanırım, sonra baktım aşırı heyecan yapanlar var, onları sakinleştirmeye çalışarak kendimi de rahatlattım. En soldaki orta yaşlı kadına gittim. Selam verdi, zarfı açmamı istedi. Ne iş yapacağımı ve Nereye gideceğimi sorduktan sonra bir soru daha sordu ancak anlamadım, Allah'ın cezası zarfta bir türlü açılmıyordu. "sorry" diyebildim. Kadın tekrar sordu. Yine anlamamıştım, yine zarfı açamamıştım. Kadın acı bir gülümsemeyle yüzüme baktı ve son şansım olduğunu belli eder biçimde tekrar sordu. Evet anlamıştım bu sefer, Lake George' un fotoğraflarına bakıyor musun demişti, "Yees, everyday" şeklinde boşaldım, zarfıda yırtmayı başarmıştım. Kadın bir kahkaha attı, eliyle biryeri gösterdi soruyu tam sorarken okudum dedim, sonra bana baktı. Bir sorun var mı dedi, hayır teşekkürler dedim. Sonra arada geçen bir kaç saniyeyi anlatamam, keşke alabildim mi diye sorsaydım belkide bu baraj sorusuydu! diye geçirdim içimden. Baktı gülerek iyi eğlenceler dedi ve fişi uzattı. Hiç zorlanmamıştım, sadece takıldım. Günlerce heyecanlanmama da değmedi, tek bir şeyi biliyorum ki, 3 kez soruyu anlamasaydım vermeyebilirdi. Tanrıya şükür!

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı egorentas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2 Haziran C.tesi 13:30'da pasaportum geldi )
    inş benimkide 1 gün içinde gelir

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)