Toplam 20 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bugünkü vize görüşmem !

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Bugünkü vize görüşmem !

Arkadaşlar biraz uzun bir yazı yazıcam ama vize almaya gidecek arkadaşlar heleki vize almadan önce benim kadar stresli olan arkadaşlar varsa bu yazı eminim onları rahatlatacaktır.Saat 11deki vize görüşmem için sabah 8de taksimden yola çıktım.Sarıyere vardığımda saat 9u biraz geçiyodu sanırım.Niye bu kadar erken erken diyeceksiniz şimdi o kadar stresliydimki gece yol yorgunu olmama rağmen çok geç uyudum sabah bir lokma bile kahvaltı yapamadım ve bir an önce nolucaksa olsun diyerekten yola çıktım.Konsolosluğun hemen karşısında bi yer var adı Dedonun Yeri'ydi sanırım oraya cep telefonumu bıraktım ucuz bi ücret karşılığı üstünüzdeki elektronikleri bırakabiliyorsunuz.Benim programa katıldığım şirketin çalışanlarından biri sol tarafımda DS leri dağıtıyordu ondan DS mi almadan önce son bi sigara içtim belgelerimi aldım ve konsolosluğa girdim.Kapıdaki güvenlikler arkamdaki kızlara "Dandanakan savaşını kimle kim yaptı söyleyin valla almam" diye makara yaparken üzerimdeki stres biraz azaldı o an daha sonra içeri girdikten sonra ilk katta asansörün yanında bi eleman tek tek belgelerimizi alıp düzenleyip geri verdi daha sonra asansörle üst kata çıkıp sıra aldık.220 nolu sırayı aldım.Bu sırayı parmak izi verirken ve vizeyi alırken kullanıyorsunuz.Önce parmak izi sırasındaydım sıra bana geldi sol 4 parmak sağ 4 parmak ve iki elin baş parmakları sırasıyla parmak izi alıyorlar.Hayatımda el terlemesi yaşamamış bir insanım fakat ilk parmak izi verdiğimde terden dolayı alınamadı kadın peçete verdi ellerimi sildim öyle verdim yine olmadı tam dedi.Benden kaynaklanmamış olabilir belki çünkü biraz buğuluydu nemden yani benden öncekinden kaynaklanmış olabilir.Neyse işte öyle böyle bitti parmak izi mülakat için sıra beklerken diyorumki oğlum daha parmak izinden sorun çıktı var bi aksilik uğursuzluk napıcam şimdi ben falan diyorum.Bi tane kel adam var 5-6 dakika konuştuğı birine gözümün önünde birine red verdi benim moral iyice azaldı içimden diyorumki Allahım beni buna düşürme tam o sırada en sağdaki bi arkaşta red yedi e ben zaten stresliyim lan dedim noluyoruz ve tam o sırada benim numaram yandı 220...Bayana belgelerimi verirken have nice day dedim teşekkür edip transkriptimi zarfın içinden çıkarmamı istedi.Zarftan çıkartıp geri verdim ve o an sürekli sırıttım kadın güldüğümü görünce oda güleryüzlü oluverdi birden ve gerisi 15 sn sürdü Abd ye neden gitmek istiyorsun ? nereye gideceksin ? ne iş yapacaksın ? sorularına cevap verdikten sonra lifeguardlık yapacağım için onla ilgili sorular sordu.kaç yıldır yüzme biliyorsun ? nerde öğrendin? nerede yapacaksın ? dedi en son sorusuna water slide worldde diyeceğime heyecandan saçmalamaya ve insanları kurtarıcam demeye başlamışken sorry diye cümlemi bölüp lake george water slide world diyince kadın iyice gülüp ok thanks dedi ve ups ye gitmemi söyledi.O an sen hep gül gibisinden bir cümle kurdu smile ve always kelimelerinden hatırlıyor gibiyim.Vizemi onaylıyacağını anladığımda o kadar heyecanlıydımki o an ne dediğini tam duyamadım bile aklım gitti bugün taksimde küçük bir kutlama yapar yarın İzmir'ime dönerim.Kısacası arkadaşlar yaptığınız strese hiç değmiyor boşuna yorup sıkıntıya sokmayın kendinizi.Umarım birilerine katkım olur bu yazıyla.
    Konu Alves tarafından (01-06-2012 Saat 05:15 PM ) değiştirilmiştir.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Yani Buradan Çıkarılacak Sonuç Herkesinde Dediği Gibi Kel Adama Düşme

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

o adamdanda çok fazla alan vardır ama diğerlerine göre biraz daha kasıyor gibi =)

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Kel adam gayet keyifliydi ya, bana o gelmedi de gelsin istedim açıkcası. Digerleri hep klasik sorularla geciriken o her mevzuya giriyodu, filmler muzik falan

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Çok konuşuyodu beni o korkuttu açıkcası ve yazımda anlattığım gibi sıra tam bana gelirken gözümün önünde birine red verince filmler koptu bende

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

kel adam CAN dir valla bana dek gelmedi ama gelmesini çok isterdim tam klasik amerika vatantaşı D

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Eh be alves stres yapma dedim sana geçenlerde o kadar bak boşa sıktın kendini Neyse çok sevindim senin adına. Sanırım benim vize aldığım kadından aldın sen de gözlüklü hint tipli bir kadındı benimki.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Sgb aynen ondan aldım bende.dediğin gibi strese değmiyor fakat elde değildi o an gerçekten sandığımdan çok daha rahat geçti

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Tabi ya insanlar hergün 500 tane kişiye vize veriyo. 1 dk içinde 3-4 soru sorup basıyorlar fişi. Neyse lifeguard olayı demene rağmen alabilmişsin sıkıntı yapmamış sana ne fizik ne ingilizce diye çok sevindim

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Fizikte zaten sıkıntı yoktu benim korkum ingilizceydi oda sorun yaratmadı teşekkürler tekrar dostum

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alayı çok sempatik aslında.Ben esmer bayana denk gelmek istemiştim hep,çok konuşuyodu tabi bende konuşmak istiyorum benim durum biraz ters burdakilere keza Zira adele'e benzeyen hanımdan almıştım vizeyi.İş tamamen sizde bitiyor,söylenilenleri anlıyacak ve cevap verebilecek düzeyde ingilizce,güleryüz,birazda sempatik davranışlarla almamanız imkansız bence.Herkese tekrardan geçmiş olsun

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar bana kel adam denk geldi sdc 3 soru sordu ne okuosun ne iş yapıcaksın ve watla ilgili orda yazan bilgileri okdun mu die kargo kağıdını verdi çıkıp çıkmadığını anlamadım bu durumda çıkmışmı oluo

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

arkadaşlar bana kel adam denk geldi sdc 3 soru sordu ne okuosun ne iş yapıcaksın ve watla ilgili orda yazan bilgileri okdun mu die kargo kağıdını verdi çıkıp çıkmadığını anlamadım bu durumda çıkmışmı oluo
    İşlem tamam.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

teşekkür ederim ,anlayamadım çünkü çıktı ya da çıkmadıda demedi kel adam direk ups kağıdını verdi knştuktan sonra

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

ben bugün kel adamdan vizemi aldım ve gayet rahat geçti kel adam gayet samimi güleryüzlü ve yanımdaki herkesde onla vize görüşmesine girmek istiyordu

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

konsolosluktaki kel adam bana da o denk gelmişti, işimi, nerede çalışacağımı ve nasıl olduğumu sordu, onun dışında en ufak bir şey sormadı ve ertesi gün aldım vizeyi birine de hangi takımlısın diye sormuştu.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

evet benimde çok keyifli geçti , güler yüzlüydü ve bana kel adama denk gelirsen kesin alırsın demişlerdi genelde herkese veriomuş

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ben kel adamdan aldım.. gitmeden önce teyzemde demişti normal turist vizesi alırken görmüş oda kel adam çok zoruluyor inş o gelmez demişti. bana o geldi ve inanın hiç zorlamadı 2-3 soru sordu
    amerikan filmlerini severmisn evet dedim hangi film dedi
    star wars dedim aaa bende severim star warsu ama star trek mineydi onu izlemem dedi. sonra transkriptimi açtırdı ve bitti .D

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

birine gözümün önünde red verdiğini görünce kel adamın bende bi ön yargı oluştu o zaman arkadaşlar

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

25 mayıs da bende girdim mülakata kel adamda ne tarz müzikler dinliyorsun falan dedi jazz fallan dinlerim dedim ardından işte en sevdiğin sanaçıyı falan sordu nereye gidiyorsun dedi muhabbet edik...sonra haklarını biliyormsun dedi tabiki biliyorum çalıştım okadar dedim niçin amerikaya gidiyorsun dedim gezicem paso yeni kızlarla tanışcam dedim güldük falan ardından türkçe iyi tatiller dedi bende hemen sen türkçe biliyormsun ya dedim inglizce.çalışıyorumm dedi aldım ups fişini gittim işlemleri tmm ladım ama halla pasaportumu bekliyorum gelmedi halla galiba çok samimi oldum

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)