Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: tarih formatı

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Post tarih formatı

11 mayısta vizeye gideceğim ve evraklarımı bugün tamamladım hayırlısıyla fakat bir şey fark ettim . üniversite hocamdan akademik referans almıştım ocakta bugün bi kontrol ediyim dedim ve tarihin 01.06.2012 olduğunu gördüm. aslında türkiyeye göre 6 ocak 06.01.2012 ama abd de tarih formatı değişik olduğu için hoca bilerek mi yaptı acaba bi sorun olur mu dersiniz ?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

aslında bu aldıgın belgeye bile bakıcaklarını zannetmıyorum,ogrencı belgesıne bıle bakmadan geri veriyor ama notlarım düşük oyuzden aldım diyorsan, yanında götür yazıyı sorun olacagını zannetmıyorum.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Alıntı fuat301 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    11 mayısta vizeye gideceğim ve evraklarımı bugün tamamladım hayırlısıyla fakat bir şey fark ettim . üniversite hocamdan akademik referans almıştım ocakta bugün bi kontrol ediyim dedim ve tarihin 01.06.2012 olduğunu gördüm. aslında türkiyeye göre 6 ocak 06.01.2012 ama abd de tarih formatı değişik olduğu için hoca bilerek mi yaptı acaba bi sorun olur mu dersiniz ?
    Normalde zaten referans mektubuna bakmıyorlar.Ama olduki baktılar tarih 1 Haziran olarak gözüküyor Türkiye formatına göre.Ama senin gittiğin tarih Mayıs ayında olduğu için herhangi bir karışıklık olmayacaktır.Anlarlar yani o tarihin Ocak ayını belirttiğini.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

eyv teşekkür ederim not ort. 2,15 ama ne var ne yok topladım ben yine istenen belgeler diye bi kağıt verdi şirket tapu fotokpilerinden tut imza sirkülerine kadar aldım hepsini eksiğimiz yok şükür 11 mayısa hazırız )

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı fuat301 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    belgeyi istemeyeceklerdir birde belde Türkiye de doldurulduğu için konsolostakiler de burada yaşadığı için normal karşılanır sonuçta USA ile ilgili belge değil

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Alıntı earthborn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    belgeyi istemeyeceklerdir birde belde Türkiye de doldurulduğu için konsolostakiler de burada yaşadığı için normal karşılanır sonuçta USA ile ilgili belge değil
    Belgenin dolduruluş tarihi 01.06.2012 yani 6 Ocak 2012 ama bu yazılış biçimi "ay/gün/yıl" Amerikan yazılış formatıdır.Yani arkadaşın aldığı belge Amerikan tarihi formatında yazılmış Türkiye formatında değil.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı Ugur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Belgenin dolduruluş tarihi 01.06.2012 yani 6 Ocak 2012 ama bu yazılış biçimi "ay/gün/yıl" Amerikan yazılış formatıdır.Yani arkadaşın aldığı belge Amerikan tarihi formatında yazılmış Türkiye formatında değil.
    tamam biliyorum ben bunu şöyle sorun olmaz diyorum konsolostakiler buradaki sistemi biliyor normal karşılarlar çünkü çalışanların hepsi burada yaşıyor gazete alıyor ,televizyon izliyor tarih formatını biliyorlardır

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

tamam biliyorum ben bunu şöyle sorun olmaz diyorum konsolostakiler buradaki sistemi biliyor normal karşılarlar çünkü çalışanların hepsi burada yaşıyor gazete alıyor ,televizyon izliyor tarih formatını biliyorlardır
    Bende diyorumki burdaki sistemi bilmelerine gerek yok çünkü mektuptaki tarih konsolosun orjinali olan Amerikan sistemine göre yazılmış.Yani mektuptaki tarih 01.06.2012 olarak geçiyor.bulunduğumuz zaman itibari ile bu tarihin bi belgede olması demek kesinlikle bu tarihin 6 Ocakta yazıldığı demek.Ve eğer ocak ayını ilk başta belirtiyosan buda Amerikan sistemidir.Demek istediğim belge Amerikan sistemine göre tarihlendirilmiş.Konsolosun Türkiye sistemini bilmesine gerek bile yok.Ama seninde dediğin gibi onlar bizim sistemimizide biliyorlar

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı Ugur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Bende diyorumki burdaki sistemi bilmelerine gerek yok çünkü mektuptaki tarih konsolosun orjinali olan Amerikan sistemine göre yazılmış.Yani mektuptaki tarih 01.06.2012 olarak geçiyor.bulunduğumuz zaman itibari ile bu tarihin bi belgede olması demek kesinlikle bu tarihin 6 Ocakta yazıldığı demek.Ve eğer ocak ayını ilk başta belirtiyosan buda Amerikan sistemidir.Demek istediğim belge Amerikan sistemine göre tarihlendirilmiş.Konsolosun Türkiye sistemini bilmesine gerek bile yok.Ama seninde dediğin gibi onlar bizim sistemimizide biliyorlar
    doğru özür diliyorum dikkat etmemişim ters anladımışım

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

doğru özür diliyorum dikkat etmemişim ters anladımışım
    Estağfurullah ne özürü hocam olur böyle vakalar Türk polisi yakalar

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)