Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: İş Sözleşmesi

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Standart İş Sözleşmesi

Merhaba arkadaşlar,

İstanbulda job fair oldu ve mulakatı geçtim. Aradan 1,5 2 ay geçtikten sonra mail yoluyla işe yerleştirildiğimi ve işin koşullarıyla birlikte açıklamaların olduğu ve sponsorumun logosunun bulunduğu bir mail aldım istanbuldaki şirketimden.

Konuştuğum arkaşların neredeyse hepsi iş sözleşmesi imzaladıklarını belirttiler. Ben herhangi bir belge imzalamadım ve ds belgemin ayın 25şi gibi gelmesini bekliyorum.

Acaba herhangi bir sorun oluşabilir mi aklıma kotu senaryolar malesef gelmiyo değil..

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Bazı firmalar senin yerine imzalayıp gönderiyorlar. Belki öyle yapmışlardır.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı 91erkut91 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,

İstanbulda job fair oldu ve mulakatı geçtim. Aradan 1,5 2 ay geçtikten sonra mail yoluyla işe yerleştirildiğimi ve işin koşullarıyla birlikte açıklamaların olduğu ve sponsorumun logosunun bulunduğu bir mail aldım istanbuldaki şirketimden.

Konuştuğum arkaşların neredeyse hepsi iş sözleşmesi imzaladıklarını belirttiler. Ben herhangi bir belge imzalamadım ve ds belgemin ayın 25şi gibi gelmesini bekliyorum.

Acaba herhangi bir sorun oluşabilir mi aklıma kotu senaryolar malesef gelmiyo değil..
    Jop offer ı imzalaman gerek belki sonradan imzalarsın ama senin yerine imza attılar diyelim oraya gittiğin zaman bazı belgeleri imzalaman gerekecek aynı olmadığı belli olur en iyisi danışmanına sor

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Senin aleyhine bi durum yok o yüzden korkmana gerek yok ters bişey olur diye.Önemli olan DS-2019 belgesi.Sponsor sana o belgeyi gönderiyorsa senin orda çalışacağının garantisini sana veriyor demektir.Ve yine senin bu DS-2019 belgesine imza atman gerekli vize görüşmesine girmeden önce.Yani karşılıklı anlaşmış olduğunuzun göstergesi DS-2019 belgesidir.Sponsorun ve senin imzan olur üstünde.Eğer senin aklında oraya gittiğimde işveren ben böyle bi belge bilmiyorum derse gibi bi düşünce varsa yine rahat ol çünkü bu yıl trafficking yani yasa dışı işçi çalıştırma konusuna çok dikkat ediyor DOS "Department of State" yani dış işleri bakanlığı.O yüzden ters bi durumda elindeki belgeler seni mağduriyetten kurtaracaktır.Ama ters bi durum olacağını sanmıyorum..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Çok teşekkür ederim arkadaşlar. Aklımdaki soru işaretlerinin tamamını giderdiniz

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)