Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Sadece ingilizce yeterli mi?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Standart Sadece ingilizce yeterli mi?

Şimdi ben iş için CV tarzı bir şey doldurdum oraya ingilizce haricinde beginner spanish diye de ekledim ki öğreniyorum.Bunun dışında giderken rusça sözlük alsam veya ufak tefek şeyler ezberlesem faydası olur mu ya da bunlar dışında hangi dil daha onemli orada?

not:Rusça derken yanlış anlaşılmasın supervisorum bizzat ukraynalı sanırım ama rusça konuştuğu kesin

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Rusça duyduğum kadarıyla zor bi dil ve telafuzu karışık.Türkmenistandan bi arkadaşım vardı,Rusça anlıyordu ama konuşamıyoru.Yani bildiği dili konuşamıyodu çocuk.İspanyolca Amerikada ikinci dildir.Özellikle güney kısımlarda ing kadar sık kullanılır.Mesela bizim otelde "Necesitas algo de mí" cümlesini öğrendim ve hayat kurtardı diyebilirim.Bu sayede şef yardımcısı oldum.Meksikalılar ile anlaşabiliyorum diye beni üst pozisyonda çalıştırdılar.Hatta gece shiftinde Meksikalı bi adam vardı sıfır ingilizce,bende çok kullanılan kelimelerin İspanyolcasını öğrenmiştim birinden,ve ramaklarıda öğrendim uno,dos,tres,cuatro diye ve overtime yaptım deli gibibi paycheckim 1200 dolar geldi çok sevinmiştim..Yani çok faydasını görebilirsin..Şiddetle tavsiye ederim

Edit:Toplamda 8-10 paycheck adlığını düşünürsen ne demek istediğimi anlarsın

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Rusçadan ziyade illaki ikinci bir dil diyorsan İspanyolca işini görebilir. Bu da gideceğin lokasyona göre şekillenir ama. Mesela Florida'nın yarısından fazlası İspanyolca konuşuyor.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

İspanyolcayı ilerletmek şart oldu yani

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

İlk önce adam gibi inglizce konuşulmasından ve iyice geliştirilmesinden yanayım.Sonuçta ana dil ingilizce.
    ""Let the game begin""

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

floridanin güney kesimlerinde ispanyolcayı ingilizceden daha sık duyabilirsin. miamide bir otele gittik derdimizi anlatıyoruz filan, 3-4 dk anlattık derdimizi adam dinledi sonrasında bize verdiği cevap "no english".)
    yine miamide alışveriş için çıktığımızda ve bir mağazaya girdiğimizde bienvenidos u welcome den daha çok duyduk.

ben bu sene ispanyolcaya başladım ve hoşuma gitti. daha önceden artikelli bir dille uğraştıysanız, artikel olayını çabuk kavrıyacağınızdan kolay bir dil denebilir
    Konu orcns tarafından (04-04-2012 Saat 06:56 PM ) değiştirilmiştir.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Amerika'da ikinci dillerin üstünlüğü lokasyondan lokasyona değişir.Zira duyduğuma göre,bazı bölgelerde göçmenler hala ana dillerini konuşmakta(New Mexico,Arizona=İspanyolca) Bugün ki Amerika'yı oluşturan göçmenlerin neredeyse yarısının Alman kökenli olduğu bilinmekte.Ancak Alman kökenli olan göçmenler kendi kültürlerini ne yazık ki koruyamamışlar.Burada kendi kültüründen ziyade,dilini koruyabilen iki ulus göze çarpıyor:İspanyollar ve Fransızlar.Her iki ırkta genelde güney eyaletlerde konuşlanmış.Fransızlar özellikle Lousiana'da çoğunlukta.Cajun Fransızları olarak aratabilirsiniz googleda.Bunun dışında İspanyollar yada Hispanik kökenliler genelde güney eyaletler olmak üzere her yerde yaygınlar.Ama doğrudur,Amerika'da öğrenilecek bir dil varsa,oda İspanyolcadır.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)